Esenlerde Milli İttifaktan Dostlar Yemeği


SP Esenler ilçe teşkilatı " Mili ittifakın İSTANBUL 2. Bölge Aday Tanıtım için düzenledikleri dostlar yemeğinde "bir araya geldiler.

Golden Way Otelde düzenlenen yemeğe 2.bölge milletvekili adayları Birol Aydın, Erol Urhan, Sefer Yeşilyurt, İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya, İlçe Yöneticilerinin yanı sıra 1000 kişilik partililer katıldı.
Açılış konuşmasını İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya “Yeryüzünü güzelleştirmek için 45 yıldır mücadele eden değerli partililer olarak bugün bir ardayız. Milli ittifaktan dolayı Büyük birlik Partisi ile birlikte seçim koordinasyon merkezimizi oluşturduk. Profesyonel bir seçim çalışması başlattık. Mahallelerimizde seçim İrtibat bürolarımızı açtık. Çalışmalarımızı programladık ve bu program çerçevesinde çalışıyoruz. Tanıtım materyallerimizi de bürolarımıza halka dağıtmak için hazırladık.20 gündür seçim programına göre sahaya indik çalışıyoruz. Esenlerde şunu gördük yapmış olduğumuz ittifak ve daha önceki dönemlerde benim partim barajı geçemiyor. Bende o yüzden falanca parti gelmesin diye, filanca partiye oy veriyorum diyen milli görüşçü kardeşlerimin tamamına öyle bir güven gelmiş ki milli görüşün oyuna algı operasyonuyla sahip çıkanlara balyoz gibi darbe indirdik.” Dedi.
“Milli Görüş, milletten tasdiklidir”

2. Bölge Milletvekili Adayı Erol Urhan“Bir seçim beyannamemiz var hep beraber okuyalım. Mesela yerinde yönetim diyoruz. Bakıyoruz ki muhtarlara meclis üyeliği statüsü kazandırılmış.150 bin imza ile TBMM dilekçe komisyonuna halkımız kanun teklifi verecek. Asgari ücret açlık sınırının kesinlikle üstünde olacak. İşçiye emekliye memura gelir gelmez % 50 zam verilecek. Bizden kopya çektiler ve halkımıza satıyorlar. Milli Görüş noter tasdiki yapmaz geçmişimiz bunun örnekleri ile doludur. Milli Görüş, milletten tasdiklidir.” Dedi.
“Neden bu kadar yol yapıyoruz da trafikte kalıyoruz?”

2.Bölge Milletvekili Adayı Birol Aydın“ Bu yemekli program ve toplantımız Esenlerimize ve tüm insanlarımıza hayırlar getirmesine vesile olsun. Önümüzde ki seçimlere kısa bir süre kaldı. Önümüzde ki seçimler ülkemizin geleceğine birliğine bütünlüğüne vesile olsun. Sıkıntılarımız azalmasına, umutlarımız yeşermesine ve bereketimiz artmasına sebep olsun. Biz çok arzu ediyoruz, herkes saadet partili olsun. Çünkü dünya ahret saadeti buradan geçiyor. Ama bildiğimiz bir şey var bu ülkede herkes saadet partili olmayacak. Bir kısmı o partili şu partili olacak. Bir kısmı az dindar bir kısmı çok dindar olacak. Biri evliya, biri eşkıya olacak. Biri sağcı biri solcu olacak. Biz bunlarla geleceği inşa edeceğiz. Toplumu bir kısmını ya bendensin ya karşı taraftasın. Sana yaşama hakkı yok, söz hakkı yok. Böyle bir anlayış yok. Tek bilmediğim şey ise ne kadar oy alacağımız. Biz SP olarak zihinlerde 205 olarak yer ettik. Aldığımız oyla değil millet ve devlet adına neler yaptığımızla anılmaktır. Erbakan hocamızda milletimize yaptıklar ile anılıyor. Seçimler gelir geçer ama senin ne yaptığın önemlidir. Seçimlerde sandığa gidecek olanlar bizim insanlarımızdır. Bunların Alevi, Türk, Kürt olması ne fark eder? Hereksin bir düşüncesi var. Kimse bu ülke de kaos olsun kan, göz yaşı olsun, geleceğimiz karanlık olsun diye oy vermiyor. Herkes tercih yapıyor. Bu tercihlerde ülkemizde sevinç olsun, adalet olsun, hukuk olsun, sevgi olsun diye. İnsanlarımız iyi niyetle oy veriyor ve sandık başına gidiyor. Bu ülkede savaş olmasın iyilik olsun. Herkes bir tercih yapmak istiyor. Ülkemiz de güzellikler isteyen seçmen soruyor. Bu ülke de açlık var neden? Hastane yapıyoruz içinde ki cihazları neden yapamıyoruz? Yollar yapıyoruz üzerinde giden arabaları nende yapamıyoruz? Havalimanları yapıyoruz uçağı nende yapamıyoruz? Neden, neden diye soruyor millet. Sokaklarımız milli manevi duygulara uygun değil. Neden bir delikanlı babasında sigara parası istiyor? Neden halkımız huzurlu değil? Hapishaneler dolu, neden bu kadar yol yapıyoruz da trafikte kalıyoruz? Neden halkımızın gözü yaşlı? Bunlar hep tercih meselesi.” dedi.

“Bunlar sahibinin sesi gibi davranmaya başlamış”

Aydın devamla “Türkiye buraya doğru gidiyor. Bunlar yanlış parlemonta daki siyasi partileri daha verimli hale getirmek. Yetişmiş onlarca binlerce nitelikli insanımız var bu ülkede. AK partili olur CHP olur. Bunların çoğu bastırılmış. Bunlar sahibinin sesi gibi davranmaya başlamış. Valisi de kaymakamı da daire başkanı da mühendisi de tübitakı da aselsanı da bunların hiç biride özgür ifadesi ile davranmıyor. İş yapamaz hale geldi. Açacaksın fikirlerini ifade edecekler. Bunlar bizim insanlarımız. Mesele ehliyet ve liyakat meselesidir. Bu işe CHP’li girmek istiyorsa CHP’li olsun. MHP’li ise MHP’li, dindar ise dindar, Alevi ise Alevi biz buna bakarız. Yüzlerce binlerce yetişmiş nitelikli insanımız var.13 yıldır soruyorlar kadrolarınız var mı var tabii ki mevcut kadrolar bizim. Bizim insanlarımız bunlar. Sadece önünü açacaksın. Ne yapacaksın özgün ve özgür şekilde sevk idare edeceksin.” Dedi.