Giresun'da Necmettin Erbakan'ın Hatırasını Yaşatıyor


Giresun'da Saadet Partili Cevdet Gündoğdu, Eski Başbakanlardan Rahmetli Necmettin Erbakan'ın Giresun ziyaretinde aldığı arabayı o günden beri seçim arabası olarak kullanıyor. Gündoğdu, aynı arabayı bu yıl da kullanıyor.


Giresun'da yaklaşan 7 Haziran Genel Seçimlerine hazırlık sürecinde ilginç sahneler de oluşuyor. Bunlardan birisi de Giresun'da yaşanıyor. Saadet Partisi'nin Merhum Genel Başkanı ve Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın Giresun'a geldiği gün aldığı arabayı o günden beri seçim sahalarına indiriyor.

Saadet Partili Cevdet Gündoğdu 1973 Model Woswosu ile Giresun sokaklarında partisine oy topluyor. Yaklaşık 23 senedir bu araçla her seçim döneminde partisine oy topladığını ifade eden Gündoğdu; "Rahmetli hocamız 1973 yılında Giresun'a geldiğinde almıştım. O zaman hocam ile tanışmak nasip olmuştu ve ona söz vererek "bu araba senin yolunda her zaman çalışacak " demiştim. O günden sonra her seçim döneminde arabamı süsler sahaya inerim" dedi.

Partisinden çok arabasına ilgi gösterildiğini belirten Gündoğdu; " Woswosu seçim arabası olarak gören gençler aracı yolda durdurup fotoğraf çektiriyor. Arabam çok dikkat çekiyor, genç kardeşlerimiz özellikle kız kardeşlerimiz aracın yanına gelip fotoğraf çektiriyor. Bu aracın bende manevi değeri çok büyük. Başbakan gelse "sana uçağımı vereyim bu arabayı bana ver " dese ben arabamdan asla vazgeçmem."dedi.