+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Milli İttifak'a yine Melih Gökçek engeli

 1. #1

  Milli İttifak'a yine Melih Gökçek engeli

  Milli İttifak'a yine Melih Gökçek engeli: Ankara’da Saadet ve BBP’nin bayrakları toplatıldı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, başkentin muhtelif yerlerine asılan Saadet Partisi ile BBP’ye ait pankart ve bayrakları ikinci kez indirdi. Engellemelere sert çıkan BBP lideri Destici, “Emir yukarıdan, bunların talimatla yapıldığını düşünüyorum. Çok çirkin bir şey.” ifadesini kullandı.

  Saadet Partisi (SP) ile Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) 7 Haziran için güç birliği yapması AKP’yi rahatsız etti. ‘Milli İttifak” sloganıyla yola çıkan ve seçim beyannamesi ile adaylarını bugün Ankara’da tanıtacak olan Milli İttifak, kampanya öncesi engellerle karşılaşıyor. Ankara’nın önemli caddelerine asılan Saadet ve BBP’nin bayrakları, dün yine Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından indirildi. Konya yolu ve havaalanı yolu üzerindeki izinle asılan pankartların sökülmesine tepki büyük olurken konu Hacı Bayram-ı Veli Türbesi ve Tacettin Dergahı’nda bulunan BBP’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret eden ittifak liderlerinin de gündemindeydi. Yazıcıoğlu’nun kabri başında konuşan eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Emir yukarıdan, bunların talimatla yapıldığını düşünüyorum. Sessiz kalmayıp hakkımızı sonuna kadar arayacağız.” dedi. Bayrak indirme hadisesi BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal’ın Twitter hesabından paylaştığı mesajla duyuldu. Kartal, “Milli ittifakımızın, BBP ve Saadet Partimizin Ankara’da asılı olan bayrakları Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerince indirildi.” diye yazdı. Ardından konuya ilişkin fotoğraflar sosyal medyada yer aldı. Saadet’in Mamak ilçesinde bulunan seçim karargâh binasının afiş ve posterleri de Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından nisan ayı başında indirilmişti. Seçim karargâhında asılı merhum Necmettin Erbakan posteri ve Saadet bayrağı parçalandıktan sonra götürülmüştü.

  Çok çirkin ve korkunun göstergesi
  İttifak’ın Ankara 2. Bölge adayı Mustafa Destici, çıkarılan engellere sert tepki gösterdi. Engellemelerin çok çirkin olduğunu belirten Destici, AKP’nin Ankara Arena’da seçim beyannamesi açıklanırken haftalarca bayraklarının asılı durduğunu, kimsenin dokunmadığını hatırlattı. Destici, “Beyanname açıklayacağız ve aday tanıtımı yapacağız. Buna tahammül edememesi bir korkunun, Milli İttifak’ın barajı aştığının bir göstergesidir. Bunların talimatla yapıldığını düşünüyorum ben. Zabıtanın hatta belediyenin kendiliğinden böyle bir karar vermediğini, daha üstten gelen emirleri kararları uyguladıklarını düşünüyorum. Bunlara sessiz kalacak değiliz. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Milli İttifak’ın bayraklarını kimse sökemez, kimsenin de ona gücü yetemez. Diyelim direklerden söktün, peki yüreklerden de sökebilecek misin? Milletin yüreğinde buna engel olmazsınız. Korkunun ecele faydası yok. Milli İttifak güçlü bir grupla Meclis’e girecek ve Allah’ın izniyle iktidar olacak, milli iktidarı da gerçekleştirecek.”
  Bu arada önceki gün merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın İstanbul’daki kabrini ziyaret eden Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, dün de Ankara’da BBP’nin kurucusu merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret etti. İki lider, öğlen namazını da Hacı Bayram Veli Camii’nde kıldı.
 2. #2
  Destici’den Milli İttifak Bayraklarının Sökülmesine Tepki
  Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı Mustafa Destici, 7 Haziran seçimleri için Saadet Partisi ile kurdukları Milli İttifak'ın bayrak ve afişlerinin Ankara'da bazı yerlerde belediye zabıtaları tarafından sökülmesine tepki gösterdi.

  Zabıtanın hatta belediyenin kendiliğinden böyle bir karar vermediğini, daha üstten gelen emirleri, kararları uyguladıklarını düşündüğünü söyleyen Destici, "Sökenlere sesleniyorum, direklerden söktünüz Milli İttifak'ın bayraklarını. Yüreklerden sökebilecek misiniz?" diye sordu.
  Seçim çalışmalarına dün İstanbul'da Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın mezarını ve Eyüp Sultan Kabri'ni ziyaret ederek başlayan Mustafa Kamalak veMustafa Destici önderliğindeki Milli İttifak, bugün de Ankara'da ziyaretlerini gerçekleştirdi. Yarın Ankara Arena'da seçim beyannamesini kamuoyuna duyuracak ve adaylarını açıklayacak olan Milli İttifak'ın liderleri, önce Hacı Bayram Veli türbesini ziyaret etti. Ardından da Taceddin Dergahını ve Büyük Birlik Partisi kurucusu merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret etti.

  DÜN EYÜP SULTAN BUGÜN HACI BAYRAM VELİ
  Önce Hacı Bayram Veli Camii'nde öğle namazını kılan liderler, namazın ardından cenazesi camiden kaldırılmakta olan bir vatandaşın cenaze namazını kıldı. Ardından türbede dua eden Mustafa Kamalak ve Mustafa Destici'nin bir sonraki durağı ise Taceddin Dergahı ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabri oldu.


  KAMALAK: YAZICIOĞLU'NUN 28 ŞUBAT'TAKİ DURUŞU UNUTULMAZ
  Milli İttifak liderleri burada Kur'an-ı Kerim okunmasının ve dualar edilmesinin ardından gazetecilere açıklamada bulundu. İlk önce söz alan Mustafa Kamalak, Muhsin Yazıcıoğlu'ndan övgüyle söz etti: "Kendisiyle Meclis'te beraber çalıştık. Meclis dışında da uzun süren arkadaşlığımız oldu. Çeşitli toplantılara katıldık. Özellikle 28 Şubat sürecindeki sağlam duruşunu bizlerin değil tarihin bile unutması kat'iyen mümkün değil diye düşünüyorum. Çünkü o girift dönemde o karanlık dönemde şehit liderimiz şöyle diyordu: Namlusunu millete çevirmiş tanklara selam duramam diyordu. Mekanı cennet olsun. Öbür taraftan inanç özgürlüğüne karşı müdahale edenlere de aynı şekilde soylu bir çıkış yapıyordu. Alkoliklere, laiklere, vesaireye hitaben diyordu ki ben, biz, sizin içkinize karışmıyoruz. Ne olur siz de bizim içeceğimiz ayranımıza müdahale etmeyin. Mekanı cennet olsun."

  Kamalak'ın ardından konuşan Destici ise programları hakkında bilgi verdi: "Dün merhum Başbakanımız Necmettin Erbakan'ın İstanbul'daki kabrini ziyaret ettik. Daha sonra Eyüp Sultan Cami'ne geçerek orada cuma namazını eda ettik. Milli İttifak'ın seçim startını da Eyüp Sultan'dan verdik. Bugün de programımızıAnkara'nın manevi sahibi Hacı Bayram'dan başlattık. Hacı Bayramı Veli Hazretlerinin makamını ziyaret ettik. Oradan da buraya geldik." dedi.


  'OYLAR BÖLÜNMESİN DİYE MİLLETİN ÖNÜNE ALTERNATİF KOYDUK'
  Muhsin Yazıcıoğlu'nun 28 Şubat'taki duruşundan bahseden Destici, "O gün insanlarımız inançlarından dolayı YAŞ kararlarıyla ordudan atılıyordu. Bugün de adaletimizde çok çarpık bir sistem var. Yargı bağımsızlığı adeta yok edilmiş durumda. Bugün de farklı haksızlıklar hukuksuzluklar yaşanmakta. Milletin hali ortada. İşsizliğinden tutun da yoksulluğuna kadar. Müslüman coğrafyanın durumu ortada. Hani bize diyorlardı ya oylar boşa gider bölünmesin diye, bize gelecek oyları alıyorlardı. Şimdi bizim arkadaşlarımız onlara şu cevabı veriyorlar: "Oylar bölünmesin demiştiniz bugüne kadar ama bakın vatan bölünüyor." Yani tercihi siz yapın, oylar mı bölünsün vatan mı bölünsün. Biz şimdi oylar bölünmesin diye milletin önüne bir alternatif koyduk. Dedik ki inançlı kadrolar bir araya gelelim milli hassasiyetleri manevi hassasiyetleri yüksek olan kadrolar. Milletimizin önüne alternatif koyalım." şeklinde konuştu.


  MİLLİ İTTİFAK BAYRAKLARININ SÖKÜLDÜĞÜ İDDİASI

  Ardından bugün Ankara'da "Milli İttifak'a ait bazı bayrak ve afişlerin AnkaraBüyükşehir Belediyesi zabıtalarınca söküldüğüne dair haberler soruldu. Destici, şöyle konuştu: "Şimdi bize de bu tür haberler geldi. Bu çok çirkin bir şey. Bir seçim atmosferinin huzurlu barış içerisinde kardeşilik içerisinde geçmesini arzu ediyoruz. Bakıyorsunuz bugüne kadar Adalet ve Kalkınma Partisi de Ankara Arena'da seçim beyannamesi açıkladı ve haftalarca bayrakları asılı durdu. Ama onlara müsaade eden belediye zabıtaları, biz de yanı şeyi yapıyoruz, beyanname açıklayacağız ve aday tanıtımı yapacağız, buna tahammül edememesi bir korkunun göstergesidir. Milli İttifak'ın barajı aştığının da bir göstergesidir. Bunların talimatla yapıldığını düşünüyorum ben. Zabıtanın hatta belediyenin kendiliğinden böyle bir karar vermediğini, daha üstten gelen emirleri kararları uyguladıklarını düşünüyorum. Buradan da sesleniyorum. Biz de bunlara sessiz kalacak değiliz. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Herkes şunu bilsin ki bizler köklü siyasi hareketleriniz, Milli İttifak'ın bayraklarını kimse sökemez kimsenin de ona gücü yetemez. Sökenler söktükleri gibi asmanı da bilirler inşallah. Diyelim direklerden söktün, peki yüreklerden de sökebilecek misin? Sökenlere sesleniyorum, direklerden söktünüz Milli İttifak'ın bayraklarını. Yüreklerden sökebilecek misiniz? Milletin yüreğinde buna engel olmazsınız. Korkunun ecele faydası yok. Milli İttifak güçlü bir grupla Meclis'e girecek ve Allah'ın izniyle iktidar olacak, milli iktidarı da gerçekleştirecek."

  Partililerin verdiği bilgiye göre bugün sabah ve öğlen saatlerinde belediye zabıtalarınca Konya yolu ve Havaalanı yolu mevkilerinde asılı bulunan Milli İttifak'a ait bayraklar zabıtalar tarafından söküldü. Valilikten bayrak konusunda yasal izin aldıklarını belirten partililer, bayrakların sökülmesinin ise yasal olmadığını savundu.+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •