İttifak Adaylarından Bomba Açıklamalar

7 Haziran’da yapılacak olan milletvekili genel seçimlerine ittifak yaparak adını da milli ittifak olarak açıklayan Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi milletvekili adayları gazetemizi ziyaret ederek bomba açıklamalarda bulundular.
Ziyarete 1. bölge Pendik milletvekili adaylarından 4. sıra adayı Mustafa Mican 11. sıra adayı Sami Daltaban 15. sıra adayı Yasin Kadıoğlu ve SP Pendik seçim işleri başkanı ve SKM Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Yavuz katıldı.

Seçim ittifakı seçim çalışmaları ve ülkenin genel siyasi durumu hakkında gazetemiz imtiyaz sahibi İbrahim Şahin ile genel bir durum değerlendirmesi yapıp açıklamalarda bulundular.
Ziyarette adaylar adına konuşan Mustafa Mican iki partinin yaptıkları MİLLİ İTTİFAK her iki partinin en alt kademelerinden en üst kademelerine kadar çok büyük bir mutlulukla benimsendiğini belirterek “bu birlik ve bütünleşmeyle hedeflerinin 7 Haziran’daki seçimlerde milletin büyük bir desteğini alarak iktidar olmaktır.” dedi

Mican, iktidar için yola çıktıklarını 26 Nisan Pazar günü Ankara’da büyük bir katılımla aday tanıtım toplantısı yapacaklarını belirterek “O toplantıda hem adaylarımız tanıtacağız hem de çok büyük ses getirecek projelerimiz açıklayacağız. Bu konuda projelerimiz hazır milletimiz hazır. Allahın izniyle iktidar olmaya geliyoruz.” ifadelerinde bulundu.


“MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ ÇIKARIP AMERİKAN GÖMLEĞİ GİYENLERDEN BU MİLLETE HAYIR GELMEZ”

Yaklaşık 13 yıldır iktidar da olan AKP hükümetinin bu ülkeyi her alanda uçuruma getirdiğini belirten Mustafa Mican, mevcut İktidarın Milli görüş gömleği çıkarıp Amerikan gömleği giydiğini, Amerikan gömleği giyenlerden bu memlekete hayır gelmeyeceğini söyledi. Mican, AKP politikaların her alanda çöktüğünü her şeyi dışarıdan ithal eder olduklarını ekonominin günden güne kötüye gittiğini tarım bittiğini, hayvancılığın bittiğini, sanayinin de günden güne erdiğini belirtti.

“MHP TEPKİ OYLARIYLA MECLİSE GİREBİLİRMİYİZİN HESABINI YAPIYOR”

Muhalefeti de eleştiren Mican MHP’nin tepki oylarından beslendiğini vurgulayarak” Biz inanıyoruz ki şu anki MHP yönetimden memnun olmayan MHP’li seçmen kardeşlerimizin yönetime tepki koyarak oylarını milli ittifaktan yana kullanacaklar.”dedi.
CHP NİN HEDEFİ İKTİDAR OLMAK DEĞİL “
Mican, ana muhalefet partisi CHP’ninde ana muhalefet görevini yapamadığını muhalefet görevini yapamayan bir partinin iktidara talip olmayacağını zaten gördüğümüz kadarıyla da onlarında öyle bir düşünceleri olmadığı parlamentoya girelim de nasıl girersek girelim havasında olduklarını söyledi.
Ziyarette gazetemizin İmtiyaz Sahibi İbrahim Şahin’de yaptıkları ziyaretten son derece memnun olduğunu belirterek adaylara seçim çalışmalarında başarılar diledi.