Demirkıran: Seçimi fırsata çevirelim

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı Aylık İl Divan Toplantısını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.
İl ve İlçe Yönetim Kurullarının katılımıyla gerçekleşen toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş de katılarak bir konuşma yaptı. Aylık çalışmaların gözden geçirildiği toplantıda, seçime kadarki süreçte yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Toplantıda konuşan Saadet Partisi Milletvekili Adayı Ali Demirkıran, adeta AKP iktidarının 12 yıllık karnesini ortaya koydu. Demirkıran konuşmasında şunları söyledi;
“Halkımızın AKP'ye verdiği “kredi” bitmiştir. AKP, verilen fırsat ve imkânı değerlendirememiş, heba etmiştir. Artık AKP'nin “mazereti” kalmamıştır. Bu seçimde milletimiz, hem AKP, hem de CHP'nin tasallutundan kurtulmak istemektedir. Bu iki parti dışında, asıl çözüm ve doğru adresin Milli Görüş ve onun partisi Saadet Partisi'nde olduğunu halkımız artık daha iyi görmektedir.
Ülkemiz AKP iktidarı döneminde ekonomik ve toplumsal çöküşün eşiğine getirilmiştir. Hükümet, “ekonomi iyiye gidiyor” safsatalarıyla halkı oyalamaktadır. Öncelikle herkes kendi durumuna bir baksın. 15 yıl öncesine göre durumu daha iyiye giden kaç kişi var?
Bir ülkenin ekonomisinin iyiye mi yoksa kötüye mi gittiğinin en önemli kriteri, halkın, insanların ekonomik durumunun iyi olup olmadığı, halinden memnun olup olmadığı, geçim ve yaşam standardının, alım gücünün yeterli olup olmadığıdır.
Bu kriterler açısından baktığımız zaman tablo ortada, halinden memnun olan neredeyse hiç kimse yok. İşçi, memur, emekli, esnaf, tüccar, ne de çiftçi ve köylü kesimi, hiç kimse memnun değil..
Sahte milli gelir hesaplarıyla, sahte istatistiklerle vatandaşımız kandırılıyor. Türkiye'de kişi başına düşen milli gelir 10 bin dolar diyorlar. Büyük yalan! hesap ortada, birlikte bir hesap yapalım.
10 bin dolardan 4 kişilik bir ailenin yıllık geliri 40 bin dolar, o da 100 bin TL eder. Bu da bu ailenin aylık 8 bin TL gelire sahip olduğu anlamına gelir. Söyler misiniz; çevrenizde, etrafınızda, mahallenizde, aylık geliri 8 bin lira olan kaç aile var?
Nüfusumuzun önemli bir kısmının işsiz olduğu, 10 milyon insanın yeşil kartlı olduğu, çalışan nüfusun önemli bir kısmının asgari ücrete mahkûm edildiği, geri kalanının çiftçi, memur, işçi ve emeklilerden oluştuğu toplumumuzda aylık geliri 8 bin TL olan, toplasanız kaç aile çıkar? Kimi kandırıyorsunuz siz? Halep oradaysa arşın burada! 600 milyar doları aşan borçlarla, ülkemizin geleceği ve bizden sonraki kuşakların hayatı bugünden ipotek altına sokulmuştur.
Ülkemiz, yılda yaklaşık 54 milyar lira bu borçların faizine ödüyor. Bu da haftada 1 milyar demek.. AKP döneminde ödenen borç faizleri toplamı 600 milyar liradır. Dikkat edin, borcun kendisine değil, sadece faizine ödenen para bu. Bu ülkede gelir adaleti yok, adil paylaşım yok. Ülkenin kaynakları belirli ellerde toplanıyor . Bir yanda yoksulluk, bir yanda da milyarder sayısı artıyorsa, bu, insanımız sömürülüyor, demektir.”
Bu seçimlerin bir fırsat olduğuna da değinen Ali Demirkıran, şu çağrıyı yaptı,
“Gelin, bu sefer Saadet diyerek seçimi fırsata çevirelim” dedi.
Toplantının son konuşmasını yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş yaptı. İriş konuşmasında; “Her seçim önemli, bu seçim daha önemli. Biz seçimler için değil, gelecek nesiller için oy istiyoruz” diyerek bu seçimlerde Saadet Partisi'nin Meclise girmesinin 78 milyon insanımızın menfaatine olacağını söyledi.