Saadet Partisi Bafra İlçe Başkanı Mustafa Öcal Güven Tazeledi - Samsun Haber


Samsun’un Bafra ilçesi, Saadet Partisi Bafra İlçe Başkanlığı 5. Olağan kongresinde mevut ilçe başkanı Mustafa Öcal kongreye katılan delegelerin tamamının oyunu alarak güven tazeledi.

Saadet Partisi Bafra İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi, ilçe teşkilat binasında parti delegelerin katılımı ile gerçekleşti. Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Av. Hasan Bayram Var’ın da katıldığı kongre açılış, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Divan Kurulun Başkanlığına Selçuk Yıldırım, üyeliklere ise Ahmet Musaoğlu, Zekeriya Tekiner ve Bayram Vargon seçildi. Divanın oluşumunun ardından İlçe Başkanlığı faaliyet raporu okundu. Faaliyet raporunun ardından yönetimin ibrası onaylandı.

Kongrede selamlama konuşması yapan Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Av. Hasan Bayram Var; “Bafra İlçe Başkanlığımızın 5. olağan kongresi yasal zorunluluktur. Ancak seçim öncesi yapılması nedeniyle heyecan oluşturmak ve seçimlere daha güçlü bir şekilde ilçede gündemi oluşturacak bir şekilde kongre yapılarak büyük bir teşkilat çalışması şekline dönüşebilir. İnşallah bu kongremizin de Bafra’da gündem oluşturacak şekilde medya vasıtasıyla yer almasını yüce Allah’tan niyaz ediyoruz. Bir teşkilat olarak bizim çalışma modelimiz bir ölçüye dayanır. Bu ölçü Allah rızası ölçüsüdür. Genel başkanımızın dediği gibi ilahi iradeye uygunluk ölçüsüdür. Biz siyaset yaparken de, teşkilatlanırken de, çalışmalarımızı yaparken de hep bu ölçüye göre hareket ederiz. Aslında biz kanunlarımıza göre siyaset yapıyoruz ama biz ibadet aşkıyla siyaset yapıyoruz. Yani hakkı hâkim kılmak ve bütün insanlığın saadeti için bunu yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Bafra İlçe Başkanı Başkan Mustafa Öcal da yaptığı konuşmada; “Saadet Partisi her türlü meselede doğru teşhis ve doğru tedavi uygulayan, Yeniden Büyük Türkiye’nin teminatıdır. Bizim anlayışımız; milleti gütmeyi değil, millete hizmet etmeyi esas almıştır. Saadet Partisi, işlerin israf, yolsuzluk ve rüşvetle değil, adaletle yürütüldüğü, adam kayırmayan, partizanlık yapmayan, halkın tasvibiyle en iyiyi ve en güzeli uygulayan bir Türkiye için vardır. Saadet Partisi halkla beraber yönetilen şeffaf bir Türkiye’nin teminatıdır. Devlet ve toplum idaresine talip olanların iffetli, dürüst ve namuslu olması gerekir. Buda derin bir sorumluluk duygusu, yüksek bir ahlakla mümkündür. Milli Görüş olarak davamızın temelinde önce ahlaki ve manevi olmasının sebebi de budur. Saadet Partisi işte bu ahlak ve manevi kalkınmayı sağlamak için gerçek bir reçete ve gerçek bir çözüm olan adil düzenle rüşvetin her türlüsünü ortadan kaldırmak için vardır. 1994’de mahalli idarelerde göreve geldiğimizde başta İstanbul büyükşehir belediyesi olmak üzere bütün belediyelere ‘Rüşvet alan da veren de mel’undur’ tabelası işte o zamanki milli görüşün ve adil düzenin neticesidir. Saadet Partisi, rüşvetin kökünden kazındığı bir Türkiye’nin teminatıdır. Bir yanda ülkemiz çalışanları ağır ekonomik şartlarla mücadele ederken, diğer yandan ülkemizin milyonlarca evladı işsizlikten dolayı kahve köşelerinde çürümektedir. Saadet Partisi, ekonomisinin önündeki engelleri kaldırmış, herkese refah ve ucuzluk getiren, işsizliği, geri kalmışlığı önleyen, çalışanı ezilmeyen bir Türkiye için vardır. Saadet Partisi, işsizliği ve taşeron köleliği önlemiş, çalışanları ezilmeyen bir Türkiye’nin teminatıdır” dedi.

Konuşmaların ardından kapalı olarak yapılan oylama sonucunda kongreye katılan bütün delegelerden aldığı oy ile mevcut başkan Mustafa Öcal güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanlığı görevine seçildi.

Saadet Partisi Bafra İlçe Başkanı Mustafa Öcal’ın listesinde şu isimler yer alıyor; Azmi Yıldırım, Mahir Yıldırım, Yaşar Duman, Ersin Türkmen, Mustafa Harman, Kerim Vatandaş, Musa Ok, Dursun Ali Yar, emre Uzun, Yusuf Uyar, Selman Ayaz, Muzaffer Öztürk, Zekai kurt ve Recep Nergiz.
Bafra Ajans