'Emekli ile alay ediliyor'

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya, iktidarın enflasyon rakamlarını kağıt üzerinde düşük gösterip ekonomi cambazlığı yaptığını söyledi...
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya emekli aylıklarının 2002-2015 arasında enflasyonun çok çok üzerinde arttığını savunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıklamasının, hükümetin ve bakanların halkın durumundan ne kadar habersiz olduğunu göstermesi bakımından ibretlik olduğunu söyledi.
Kaya, yaşadığı büyük sıkıntılara dikkat çektiği açıklamasında, enflasyonun çift rakamlara ulaştığı ülkede Ocak'ta aylıklarına yüzde 2.32 zam yapılarak, zaten geçim sıkıntısı içinde olan emeklilerin daha da dara düşürüldüklerini belirterek, “Hiç olmazsa ömürlerinin yaşlılık dönemini maddi sıkıntı çekmeden geçirme arzusundaki emeklilerimizle adeta alay ediliyor” dedi.
Bakan Mehmet Şimşek'in, 'Emekli aylıklarındaki artışların enflasyonun oldukça üzerinde gerçekleştiği ve aylıklardaki reel artışların emeklilerin satın alma güçlerini de artırdığı görülmektedir' sözlerini ise Şaban Kaya, “Enflasyon rakamlarını kağıt üzerinde düşük göstererek satın alma gücünün arttığını söylemek ekonomi cambazlığından başka bir şey değildir” açıklamasını yaptı.
Erbakan'ın Başbakanlığındaki Refah-Yol iktidarında emeklinin de, çalışanların da, çiftçi ve esnafın da gerçek manada alın terinin gözetildiğine işaret eden Kaya, “O günkü şartlara yeniden kavuşmak ancak ve ancak yeni bir Milli Görüş/Saadet Partisi iktidarı ile olabilir. Biz, yaptıklarımızı söylüyoruz, vaat etmiyoruz” dedi.