+ Konuyu Yanıtla
14 / 3 İlkİlk 1234567891013 ... SonSon
275 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: Fethullah Gülen için ölürüm

kozalak Bilal YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı erva_kubra tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ENTERESAN..... HER BAŞI ÖRTÜLÜ FETHULLAH GÜLENİ Mİ DESTEKLİYOR????
    ne alaka yaaa...?
    ben sadece bir cemaatten ve bu cemmatin mensuplarından bahsediyorum...
    ve bu cemmatin önderi olduğu idda edilen kişi ile cemmat mensuplarının ilişkileri arasında bağlantı kurmaya çalışıyorum...
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

Mevlüt Özcan bakın dün köşesinde ne yazmış:

Hz. İsa aleyhisselâm ashabına demiş ki:

- Bana söyleyin bakalım: Siz uyuyan bir kimsenin yanında olsanız, rüzgar da onun avret yerini açsa, sizler onun açılan avret yerlerini örter misiniz?

- Evet örteriz, demişler.

Hz. İsa:

- Hayır! demiş. Belki açılmamış yerlerini de açarsınız, deyince:

- Sübhanallah, biz o açılmayan yerlerini nasıl açarız? demişler.

Hz. İsa bu soruya şu cevabı vermiş:

- Bir kimse sizin yanınızda kötülüğü ile anıldığında, siz onu müdafaa edeceğiniz yerde onun kötü hallerini söylemez misiniz?

ozisler13
    Giriş
    Mon May 2006
    İletiler
    854
    Blogdaki Konular
    4
    Alıntı ictimaiyat tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Mevlüt Özcan bakın dün köşesinde ne yazmış:

Hz. İsa aleyhisselâm ashabına demiş ki:

- Bana söyleyin bakalım: Siz uyuyan bir kimsenin yanında olsanız, rüzgar da onun avret yerini açsa, sizler onun açılan avret yerlerini örter misiniz?

- Evet örteriz, demişler.

Hz. İsa:

- Hayır! demiş. Belki açılmamış yerlerini de açarsınız, deyince:

- Sübhanallah, biz o açılmayan yerlerini nasıl açarız? demişler.

Hz. İsa bu soruya şu cevabı vermiş:

- Bir kimse sizin yanınızda kötülüğü ile anıldığında, siz onu müdafaa edeceğiniz yerde onun kötü hallerini söylemez misiniz?

Al-i ?mran Suresi 7. ayet
    هُوَ الَّذِي أَنْزَلَ عَلَيْكَ الْكِتَابَ مِنْهُ ءَايَاتٌ مُحْكَمَاتٌ هُنَّ أُمُّ الْكِتَابِ وَأُخَرُ مُتَشَابِهَاتٌ فَأَمَّا الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِمْ زَيْغٌ فَيَتَّبِعُونَ مَا تَشَابَهَ مِنْهُ ابْتِغَاءَ الْفِتْنَةِ وَابْتِغَاءَ تَأْوِيلِهِ وَمَا يَعْلَمُ تَأْوِيلَهُ إِلَّا اللَّهُ وَالرَّاسِخُونَ فِي الْعِلْمِ يَقُولُونَ ءَامَنَّا بِهِ كُلٌّ مِنْ عِنْدِ رَبِّنَا وَمَا يَذَّكَّرُ إِلَّا أُولُو الْأَلْبَابِ

Sana Kitab'ı indiren O'dur. Onun (Kur'an'ın) bazı ayetleri muhkemdir ki, bunlar Kitab'ın esasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onu tevil etmek için ondaki müteşabih ayetlerin peşine düşerler. Halbuki Onun tevilini ancak Allah bilir. İlimde yüksek payeye erişenler ise: Ona inandık; hepsi Rabbimiz tarafındandır, derler. (Bu inceliği) ancak aklıselim sahipleri düşünüp anlar. *

Yani 10 luk sisteme göre 2*2=4 tür.
    Tesettür de teferruat değil farzdır.
    artık zamanı ve belki de son hakkım,çünkü dağıldım ve hala ALLAH a sığınıyorum Utanmadan

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı _yolcu tafarından gönderildi Mesajı Göster
    albay kardeş öncelikle şu fethullahcı sözünü bi daha kullanmamanı istiyorum bu sözden hoca efendide çok rahatsız olduğunu çok defa dile getirdi birde anlatılanları yanlış anlayıp saptırmayalımmmm

yolcu kardeşim öncelikle ben hiçbir zaman Fethullah beyden ve nur cemaatinden fethullahcı diye bahsetmedim.önce bunu düzelttikten sonra istersen anlatılanları nerede yanlış anlayıp saptırdığımı ispat ediniz. sloganla değil fikir ve bilgi paylaşımı ile devam edelim. sözü açık ve nettir bunu fethullah beyde kendi sitesinde yayınlamış ve beni yanlış anladılar demiştir. ancak nokta şudur ki yanlış anladılar dedikleri kendi cemaat önderleri, kurs müdürleri, yurt sorumluları, egitmenleri, abileri ve ablalarıdır ve onların talimatı ve bu sözünden anlayıp aktardıkları ile nur cemaatine mensup binlerce üniversiteli kardeşim başlarını açmak zorunda kalmıştır. aralarında direnen ve başını açmayanlarda zaten cematten uzaklaştırılmış cemaat evlerini kullanamaz olmuştur.ben 1988 yılı babaeski meslek yüksek okulunda bizzat buna şahit oldum ve rabbimin huzurunda o kardeşlerimin gözyaşlarına sitemlerine ve ailelerinden ve cemaatlerinden gelen okuma ugruna başlarını açma baskılarına şahitlik edeceğim. yanlış anlayıp saptıran ben isem konuyu lütfen başörtüsünün furuat olduğunu ancak bunun başınızı açabilirsiniz demek olmadığını yüreklice söyleyip bunu dert edinen topluluklar yetiştirsinler...

Alıntı erva_kubra tafarından gönderildi Mesajı Göster
    sırf Fethullah GÜLEN dedi diye mi başlarını açtı bu kardeşlerimiz?Kuran-ı Kerim ayetleri ve HZ.Muhammed (S.A.V)în hadis-i şerifleri varken O'nun yolunu mu izlediler.İnsanoğlu işte birşeyleri ispat etmek uğruna anlamak istediği gibi anlıyor.hiç düşünüuyomusunuz YA SÖLEDİKLERİMİZDE BİR YALNIŞ PAYI VARSA YA ÖBÜR DÜNYADA KARŞI KARŞIYA GELİRSEK DİE......

evet erva_kubra sırf fethullah bey islamda buna izin var mealinde konuştuğu için açmak zorunda kaldı bu kardeşlerimiz. çünkü onlar liderlerine biat etmişlerdi. çünkü fethullah bey onlar için bir islam alimi ve sözlerinde islama ters bir emir bulunmaz. ne yazıkki başlarını açarken islama uygun bir cevaz aldıklarını düşündüklerinden açtılar. bana bugün üniversitelerde okuyan ve başlarını açmak zorunda kalan bir tane kardeşimizin islama uygun bir yönünü görmeden başını açtığını gösterebilirmisin. hepsi liderlerinden, hocalarından bu konuda duydukları sözler ile hareket ettiler. işte bunu çok düşündüm fethullah bey neden çıkıp hayır başörtüsü Allahın emridir okumak ugruna başörtüsü çıkarılamaz demedi diye. aynı şey belki ama tekrar söyleyeceğim öbür dünyada bu sözü çarpıtıp kardeşlerimize başlarını açtırmak zorunda bırakan nur cemaati mensupları ve sözlerinin çarpıtılmasına rıza gösteren fethullah bey ile mutlaka karşı karşıya geleceğim çünkü ben şahitim...

bu arada bir noktayı daha açmak isterim bizim amacımız ne fethullah beyi karalamaktır nede nur cemaatini sadece yaşanan yanlışların düzeltilmesine ve felaketlere yol açılmamasına caba göstermekteyiz. eğer ortada islama ve onun cizgisine karşı bir durum varsa bunu gerçekleştirenin adı fethullah bey yada Prof.Dr. Necmettin ERBAKAN olsun farketmez bizim için.hata edilen noktayı beyan eder düzeltmeye gayret ederiz.

selam sevgi ve dua ile...
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

ALLAH C.C. VE HZ MUHAMMED MUSTAFA sav YOLUNDA KİM KURAN VE HADİS SÜNNETLE GİDERSE ...

Evet..kim kimki Kuran ve Hadis,Sünnet ile bu ahir zamanda şeyh olur,hoca olur,alim olur,molla olur vb sıfat ile bu zamanda ümmedi muhammede iskonto yapmadan Allah c.c. ve Efendimzin sav yolunda giidyor ve cefa çekiyor öğreniyor öğretiyorsa ..GÖZÜ İLE GÖRÜP KULAĞI İLE İŞİTİP AKLI İLE DOĞRU KARARI VERİP VE ALLAHCC KALBİNE HİDAYETİ NASİBİ İLE BU YOLUN YOLCULARI İÇİN ÖLSÜN...CENNET YOLCULARI ...saygı ile..

alıntı

Al-i ?mran Suresi 7. ayet
    هُوَ الَّذِي أَنْزَلَ عَلَيْكَ الْكِتَابَ مِنْهُ ءَايَاتٌ مُحْكَمَاتٌ هُنَّ أُمُّ الْكِتَابِ وَأُخَرُ مُتَشَابِهَاتٌ فَأَمَّا الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِمْ زَيْغٌ فَيَتَّبِعُونَ مَا تَشَابَهَ مِنْهُ ابْتِغَاءَ الْفِتْنَةِ وَابْتِغَاءَ تَأْوِيلِهِ وَمَا يَعْلَمُ تَأْوِيلَهُ إِلَّا اللَّهُ وَالرَّاسِخُونَ فِي الْعِلْمِ يَقُولُونَ ءَامَنَّا بِهِ كُلٌّ مِنْ عِنْدِ رَبِّنَا وَمَا يَذَّكَّرُ إِلَّا أُولُو الْأَلْبَابِ

Sana Kitab'ı indiren O'dur. Onun (Kur'an'ın) bazı ayetleri muhkemdir ki, bunlar Kitab'ın esasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onu tevil etmek için ondaki müteşabih ayetlerin peşine düşerler. Halbuki Onun tevilini ancak Allah bilir. İlimde yüksek payeye erişenler ise: Ona inandık; hepsi Rabbimiz tarafındandır, derler. (Bu inceliği) ancak aklıselim sahipleri düşünüp anlar. *

Arkadaşlar biz Müslümanlar olarak birleşmek istiyorsak bazı şeyleri yapmak durumundayız. Aksi takdirde isteklerimiz hep lafta kalır. Bakın dinlerarası diyalog çalışmalarında tevhid ile teslis hiç birbirine benzemediği halde birbirine yakın konularda çalışılıyor. tamam kafirler bu çalışmaları bize zarar vermek için yapıyorlar hatta zarar veriyorlar ama bizim kardeşlerimiz iyi niyetle çalışıyorlar.(sözlerim yanlış anlaşılmasın dinlerarası diyalog u savunmuyorum) demek istediğim bir araya gelmeyecek şeyler için ortak noktalar aranırken biz kendi aramızdaki görüş ayrılıklarını hep gündeme getirerek Müslümanlar olarak birbirimizin arasına duvar örüyoruz. Ben cemaatlerin zararlı çalışmalarını tartışmayalım demiyorum. Ama bu çalışmalara bakarak bir cemaatin liderine bazı yakıştırmalarda bulunmanın çok sakıncalı olacağını düşünüyorum. Eğer biz bunu uygun bulur ve böyle yetişirsek Müslümanların birleşmesi gecikir. (Bir gün milli görüşün avrupada ileride gelen isimlerinden biri ile yemek yemeye giden nur cemaatinden bir arkadaşa o şahıs öyle konuşmuş ki arkadaşım "bana kafir diyen adamın yemeğini yemem diyerek" oradan ayrılmış. Sizce böyle bir durumda Müslümanların birleşmesi mümkün olabilir mi?) bakın Mehmet Şevket Eygi çoğu kez dinlerarası diyalog çalışmalarını eleştirdi ama bu yazıların hiçbirinde isim dahi vermedi ve o cemaat liderine fitneci fesat gibi yakıştırmalarda bulunmadı. Ama biz amerikancı fitne çıkaran ve nerdeyse kafir gibi şeyleri söylemekten geri durmuyoruz. Peygamber efendimiz bile münafıkları kim olduğunu bildiği halde onlara Müslüman gibi davrandı siz nasıl olur da bu şahısa amerikancı fitne çıkaran gibi yakıştırmalarda bulunursunuz. (Bu arada nur cemaatinden okuyanlar varsa yanlış anlaşılmasın münafıklar ile Fethullah Hoca'yı ayne kefeye koymuyorum) Tamam nur cemaatinin bize karşı yanlışları oldu. (tabi bizim de onlara) ama bunlar için aramıza düşmanlık girmemeli. Lütfen eleştirirken biraz daha dikkatli olun. Hiçbir şahısı birtakım kelimelerle eleştirmeyin sadece yapılan yanlış uygulamaları ve çalışmaları eleştirin. Herhangi bir tenkit yazısı için Mehmet Şevket Eygi’nin yazıları örnek olabilir. (Yukarda da söylediğim gibi o dinlerarası diyalog çalışmalarını eleştirirken hiçbir zaman bizim gibi bir cemaat lideri için fitneci fesat gibi sözleri kullanmadı)

Erbakan Hoca bir meclis konuşmasını dinlemiştim aklımda şunlar kaldı: dönemin dışişleri bakanı Müslüman temsilcilerin önünde Oğuzhan Asiltürk’ün Müslüman ülkelerle ilişkilerimizi arttıralım önerisine “oğuzhan bey şunlara bakın bunlarla mı ilişkilerimizi artıracağız” demiş Erbakan hoca meclis konuşmasında bu hareketin yanlış olduğunu söylemiş bu kişiye hitaben “içinizden öyle geçse de söylemeyeceksiniz” demişti. Şimdi sizin de içinizden bazı şeyler geçerse bunu açığa vurmayın. Aksi takdirde Müslümanların birleşmesine bir katkımız olmaz

Müslümanlara birbirlerine karşı hoşgörülü ve affedici kafirlere karşı sert olmalıdır.

İhtiyar Heyeti Kaşif Ayşe ACAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jul 2006
    İletiler
    1,078
    Blogdaki Konular
    11
    Albay demişki...

evet erva_kubra sırf fethullah bey islamda buna izin var mealinde konuştuğu için açmak zorunda kaldı bu kardeşlerimiz. çünkü onlar liderlerine biat etmişlerdi. çünkü fethullah bey onlar için bir islam alimi ve sözlerinde islama ters bir emir bulunmaz. ne yazıkki başlarını açarken islama uygun bir cevaz aldıklarını düşündüklerinden açtılar. bana bugün üniversitelerde okuyan ve başlarını açmak zorunda kalan bir tane kardeşimizin islama uygun bir yönünü görmeden başını açtığını gösterebilirmisin. hepsi liderlerinden, hocalarından bu konuda duydukları sözler ile hareket ettiler. işte bunu çok düşündüm fethullah bey neden çıkıp hayır başörtüsü Allahın emridir okumak ugruna başörtüsü çıkarılamaz demedi diye. aynı şey belki ama tekrar söyleyeceğim öbür dünyada bu sözü çarpıtıp kardeşlerimize başlarını açtırmak zorunda bırakan nur cemaati mensupları ve sözlerinin çarpıtılmasına rıza gösteren fethullah bey ile mutlaka karşı karşıya geleceğim çünkü ben şahitim...

inanamıyorum ya İslam dini akıl ve mantık dinidir ..ölçümüzde Kuran'ı Kerim ve sünnettir.. tek liderde Efendimiz (s.a.v.) dir...benim aklım ve mantığım inancımın emretmediği bi şeyi kabul etmiyosa kim nederse desin ben onu takmam... açamak isteyenler kendileri açmak istedikleri için açmışlardır. bana çok saçama geldi...
    Susturun içimdeki susmayan beni.

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    [B]açamak isteyenler kendileri açmak istedikleri için açmışlardır. bana çok saçama geldi...

emin ol hiçbir kardeşim açmak istediği için açmadığına ve dökülen gözyaşlarına şahidim... O zülme maruz kalan hiçbir üniversite ögrencisi başörtülü kardeşim başını istedikleri için açmadı. bunu yapmaya zorlandılar. islamın buna izin verdiğine inandırıldılar. gerek ailelerinin gerekse cemaat önderlerinin baskılarına boyun eğdiler. yoksa binlerce başörtülü kardeşim bilerek ve isteyerek mi Allah'ın emrine karşı geldiler sanıyorsun. onlar o gün hayatlarının en büyük sınavlarını verdiler ve ne zaman başörtülerini okumak için açmalarının cemaat önderleri tarafından islama ters olmayacağı açıklandı o güne kadar sabrettiler. ancak bundan sonra kırılmalar başladı. ve ben her zanman söylerim o acıları hissedemeyen ve başörtüsünü açmak ne anlama geldiğini kavrayamayan biz erkeklerin bu konuda konuşması çok yanlış. bu yüzden bu konuda daha fazla görüş belirtmek istemiyorum. yalnız kardeşlerimin hepsinin inançları gereği başörtülerini taşıdıklarına ve yine yanlış yanlendirmelerle açmak zorunda kaldıklarına ve bununda kendi kişisel tercihleri olmadığına inanmaktayım. rabbim yar ve yardımcıları olsun. bu zülme sadece seyirci kalan bizleride affeylesin...
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

İhtiyar Heyeti Kaşif Ayşe ACAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jul 2006
    İletiler
    1,078
    Blogdaki Konular
    11
    Bu zülmü yaşayan vede neler hissedipte yaşandığını yakından bilen biri olarak birşeyler söylemeye hakkım vardır ozaman.

hala ikilemde kalmış doğrumu yaptım acaba yapmasamıydım diye hala aklında şüpler yaşaya bilen ama diplomanın da heleki ileride fazla bi işine yaramayacak bir bölümden alınmışsa hiç bir anlam ifade etmeyeceğinin de bilincinde olan . geçiçi dünya hayatı için yatırım yapmaktansa Allahın rızasını kazanmanın herşeyden önemli olduğunun farkına varan, kendini başka yönlerde geliştirip kendine ve de etrafındakilere faydalı da oluna bileceğini analayan birini çok iyi biliyorum...Ve onun için herzaman dua ediyorum...

Rabbim kimseyi yanlışa düşürmesin... en kısa zaman da da inanaların da inandıkları bi şekilde eğitim hayatlarını tamamlayacağı günlerin gelmesi dileğiyle...
    Susturun içimdeki susmayan beni.

Söylenecek çok şey var, söyleyecek hiç birşey yok...
    Çünkü anlatacak çok şey var, anlayacak kimse yok...
    Aynı şekilde öğrenecek çok şey de var, öğretecek kimse yok...

Birincisinin sebebi ikincisi ve çok daha önemlisi ikincisinin sebebi üçüncüsü...

Bu demek oluyor ki söylenecekleri söyledikten sonra hiçbir faydası olmuyor... Çünkü söylenenleri anlamaya hazır o kadar az kişi var ki... Ama suç tamamen anlayamayanlarda değil, onlara anlatacak olanlar da yetersiz... Yani bu böyle bir paradoks... Ben 15 yaşımdan beri girip çıktığım tüüm meclislerde bunu gördüm...

Onun için diyorum ki;

Karşındakini dünyanın en bedbaht insanı sanabilisin, sana güzel gözükmeyen şeyleri yaptığı için... Halbuki birgün gelir herşeyi bırakıp sırf onu anlamaya çalışırsın, anlarsın ki meğer o dünyanın en mükemmel insanıymış... Yine sana göne...

İşte o zaman, o senin gözden olur...

Bir başkası da vardır ki sana göre dünyanın en mükemmel insanıdır... Ve ona ölesiye hayransındır... Ama onun söylediği herşeyi anlayacak kapasiteye geldiğin birgün gelir bakarsın ki meğer o sadece bir hiçmiş veya en azından diğerlerinden farksızmış... İşte o zaman bütün dünyan başına yıkılır...

Ve onu bir kaşık suda boğmak istersin... (buna hakkımız olmasa da...)

Bu mantıksal düzlemde düşünürsek, isteyen istediğini söylesin, isteyen istediği yanıtı versin.. Ömrümüz her türlü boşa gidecektir...

Bu karamsarlık değil... Gerçek...

İnsanların herbiri birşeye inanıyor ve herbirinin söylediği doğru... Çünkü doğrunun sabit bir kaynağı yok (en azından olana başvurulmuyor, veya orada yazılanlara kendi doğrumuza göre tevil ediliyor)... Bu halde her söylenen birilerince doğru... İstediğiniz kadar dil dökün farketmez...

Karşımda bir soru var... Ben "B" şıkkı diyorum.. Bir başkası "D" şıkkı... Ama sorunun cevabı yok (veya cevabı "D olanı örnek alırsak) cevap anahtarında yazılı cevap "B" olmasına rağmen diyorlar ki: cevap aslında "D", burada B diğerlerinden farklı yazılmış o yüzden "D" olmalı o... Ve kimsenin cevabı kimseyi tatmin etmiyor... Çünkü soru hakkında kimsenin tam bir bilgisi yok ve olan cevapda kendimize göre yorumlanıyor... O halde bu sorunun cevabı hem "B" iır, hem "D"... Siz ne derseniz deyin...

Size acizane tavsiyem şudur ki boşverin kişilere takılmayı...

Kısaca kardeşler.... Allah'a havale edin...

Kendinizide, bizleri de, onları da...

Allah'dan beraat dileyin...

sorun burda başlıyor işte

tarih boyunca birileri bişey yapsak -hayır yada şer- her zaman itiraz eden insanlar çıkmıştır.bişeyler yapmaya çalışanları -ki bu hayır için olduğunda- yerin dibine geçiriliyor ve en hain ve en düzenbaz ve en sapık ve en v.s. gibi hakaretlere maruz kalıyorlar

bunun örneği bugün kimde görüyoruz biliyor musunuz?

usame bin ladende,necmettin erbakanda,mahmut ustaosmanoğlunda,necip fazılda,muhammet bin abdulvahhabta,said nurside,fethullah gülende,ibn-i teymiyede ve daha bir çok kişide

safa nın da dediği yanlışları varsa Allah'a havale edelim

zira yanlış birşeyi söylemenin hayır olduğunu zanediyorken,fitneye sebebiyet verebiliyoruz

v.s.....
    قال الشاعر : ليس اليتيم الذي قد مات والده إن اليتيم يتيم العلم والأدب

MESUT ERISEN / MUSTAFA ERMEK
    ROMA / VATIKAN (Zaman)- Vatikan'in Turkiye Buyukelcisi Piere Luigi Celata'nin, Papa John Paul II'nin davet mektubunu Hocaefendi'ye takdiminden sonra dun TSI 12.00'de, gorusmeye tahsis edilen ozel malikanede Papa ile Hocaefendi bir araya gelerek gorustuler.
    Islam ve Hiristiyan dunyasini temsilen 'Dinlerarasi Diyalog' zemininde bir araya gelinen gorusme, yaklasik yarim saat surdu.
    Tarihi ve onemli bir olayin gerceklestigi gorusmede Vatikan'in Istanbul Temsilcisi Monsenjor George Marovitch, Hocaefendi'yi hizmetleri ve konumu itibariyle Papa'ya takdim etti.
    Hocaefendi, Papa'ya hitaben, Cumhurbaskanimizin davetini hatirlatarak, Papa'yi Turkiye'ye davet etti. Hocaefendi kendilerinin de bu konuda ev sahibi olabileceklerini ifade ederek, Papa "Kudus'e ziyareti arzu ederse, Yaser Arafat ve Diyanet yetkilileri ile goruserek, bunun gerceklesmesi icin gayret sarf edeceklerini." soyledi.
    Hocaefendi, "Harran'in uc buyuk kitabi dinin dogus yeri (Hz. Ibrahim, Hz. Isa ve Museviligin), olmasi itibariyle bizim icin fasl-i musterek olabilir. Bu sebeple cok rahat gorusup konustugumuz Hz. Isa'nin 2000. dogum yili kutlamalari munasebeti ile onemli mesajlar verilebilir. Hosgoru adina onemli imzalar atilabilir. Tarsus'a dini ziyaretler musterek duzenlenebilir. Hz. Isa adina paneller ve konferanslar duzenlenebilir." dedi.
    Hocaefendi, Papa'ya hitaben, Vatikan'daki Islam ogretilen enstituye gonderdigi 2 talebenin kabulu munasebetiyle tesekkur ederek, kendilerinin Papa'nin da uygun gordugu miktarda ogrenciyi Turkiye'ye gonderebilecegini ve bunlara bakim ve gorumlerinin yapilabilecegini sozlerine ekledi.
    PAPA: DAVETINIZ BENI HISLENDIRDI

Papa Jean Paul II, Hocaefendi'nin kendisini Turkiye'ye davetinden cok hislendigini belirtti. Papa, Turkiye'yi 1979'un Aralik ayinda ziyaret ettigini ve Efes, Istanbul ve Ankara'yi ziyaret ettigini ve "Turk misafirperverliginden cok memnun oldugunu" sozlerine ekledi.
    Papa, Hocaefendi'ye, inananlar arasinda kurulacak diyalogun cok onemli oldugunu belirttikten sonra, bunun devamini diledi. Gorusme sonrasinda Papa ayaga kalkarak, "Allah Turkiye'yi takdis etsin." dedi.
    Hocaefendi Papa'ya degerli bir ipek hali ile islenmis gumus bir vazo hediye etti.
    Papa verilen hediyeler icin tesekkur ederek, Hocaefendi'ye, Aziz Paulas ve Aziz Petruo'nun kabartmalarindan olusan bir tabloyu hediye etti.
    BASINDAN YOGUN ILGI

"Son yillarin en onemli olayi olarak nitelendirilen bir gorusmeye" yerli ve yabanci basin mensuplarinin oldukca onem verdikleri gozlendi.
    Yapilan ikili gorusmeye, Vatikan'in ozel tv ve foto muhabirleri disinda, yabanci basin mensuplari alinmadi.
    Gorusme sonrasi Hocaefendi, basinla bir toplanti yapti.
    Papa Hazretleri ile gorusmesinden once, Hocaefendi, Vatikan Dinlerarasi Diyalog Konseyi Baskani Kardinal Francis Arenzi ve yardimcilari ile gorustu.
    Konseyin merkezinde yapilan gorusmede, hosgoru ve diyalog adina yapilabilecek etkinlikler ele alindi.
    Hocaefendi'nin gorusleri konusunda memnuniyetlerini belirten Konsey Baskani Kardinal Arenzi, Hocaefendi'ye, "Siz bu anlattiklarinizi sadece konusmuyorsunuz, ayni zamanda yasiyorsunuz . Umarim diyalogumuz bundan sonra da devam edecektir." dedi.
    HOCAEFENDI'DEN PAPA'YA MEKTUP

Pek muhterem Papa cenaplari,
    Uc buyuk dinin dogum yeri olarak bilinen topraklarin dunyayi daha iyi yasanabilir bir mekan kilma yolundaki kutsal misyonumuzu tam manasiyla bilen halkindan size en icten selamlari getirdik . Yogun gundeminizde bize zaman ayirarak sizinle muserref olmayi bahsettiginiz icin zatialilerinize en derin kalbi tesekkurlerimizi sunariz.
    Papa 6. Paul Cenaplari tarafindan baslatilan ve devam etmekte olan Dinlerarasi Diyalog Icin Papalik Konseyi (PCID) misyonunun bir parcasi olmak uzere burada bulunuyoruz . Bu misyonun tahakkuk edisini gormeyi arzu ediyoruz. En aciz bir sekilde hatta biraz curetle, bu pek kiymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mutevazi yardimlarimizi sunmak icin size geldik.
    Islam yanlis anlasilan bir din olmustur ve bunda en cok suclanacak olan Muslumanlardir. Uygun bir yerdeki vakitli bir gayret bu yanlis anlamanin buyuk oranda azalmasina katki saglayabilir. Musluman dunyasi, Islam'in asirlarla olculen yanlis algilanmasini silip atacak bir diyalog imkanini bagrina basacaktir.
    Beseriyet, celisen gorusler ortaya koyduklari gerekcesiyle, zaman zaman bilim adina dini, din adina da bilimi inkar etmistir. Bilginin tamami Allah'a aittir ve din Allah'tandir. O halde bu ikisi nasil celisebilir? Insanlar arasinda anlayisi ve hosgoruyu artirmaya yonelik dinlerarasi diyaloga yonelik ortak gayretlerimiz cok is gorebilir.
    Kendi memleketimizde simdiye kadar cesitli Hiristiyan mezheplerinin liderleriyle diyalog icinde olduk. Bu naciz gayretlerin bosa cikmadigini acizane ifade etmek isteriz. Amacimiz bu uc buyuk dinin inananlari arasinda hosgoru ve anlayis yoluyla bir kardeslik tesis etmektir. Bizler bir araya gelmek suretiyle sozde medeniyetler catismasinin gerceklesmesini gormek isteyen yolunu sasirmis ve supheci kimselere karsi dalgakiranlar gibi, isterseniz bariyerler gibi deyin, karsi durabiliriz.
    Gecen yil bazi unlu uluslararasi bilim adamlarinin katildigi medeniyetlerarasi baris ve diyalog konulu bir sempozyum duzenledik. Bu gayretin basarisindan aldigimiz tesvikle bu tur etkinlikleri tekrarlamak istiyoruz. Halihazirda uc buyuk dinin baglilari arasindaki baglari guclendirmeye yonelik olarak dinlerarasi diyalog konusunda Vatikan'in da temsil edilecegini umit ettigimiz bir konferans duzenleme surecinde bulunuyoruz.
    Yeni fikirlerimiz varmis iddiasinda bulunmuyoruz. Yine musamahaniza siginarak, bu misyonun hedeflerine yakindan hizmet etmek icin ustlenmek istedigimiz birkac teklifte bulunmayi arzu ediyoruz. Hiristiyanligin ucuncu bin yilina girisi munasebetiyle yapilacak kutlamalar vesilesiyle Ortadogu'daki Antakya, Tarsus, Efes ve Kudus gibi bazi kutsal yerlere musterek ziyaretleri iceren bircok etkinlik onermek istiyoruz. Bunu Sayin Cumhurbaskanimiz Demirel'in, cenaplarinin ulkemizi ziyaretine ve mezkur kutsal mekanlari gostermeye davetini tekrarlamak icin bir firsat addediyoruz. Anadolu halki size misafirperverligini gostermeyi ve sevkle selamlamayi hararetle beklemektedir. Filistinli liderlerle diyalog kurmak suretiyle Kudus'u birlikte ziyaret etmemize davetiye cikarabiliriz. Bu ziyaret bu mubarek sehri Hiristiyanlar, Yahudiler ve Muslumanlarin, hicbir kisitlama, hatta vize dahi olmaksizin serbestce ziyaret edebilecegi uluslararasi bir bolge olarak ilan etme gayretlerine yonelik dev bir adim teskil edebilir.
    Uc buyuk dinden liderlerin isbirligi ile ilki Washington DC'de olmak uzere muhtelif dunya baskentlerinde bir konferanslar serisinin gerceklestirilmesini teklif ediyoruz. Ikinci serinin zamani icin Hz. Isa'nin dogumunun 2000. yildonumu ideal olabilir.
    Bir ogrenci degisim programi da cok faydali olacaktir. Inancli genc insanlarin birlikte egitim gormesi birbirlerine yakinliklarini artiracaktir. Ogrenci degisim programi cercevesinde uc buyuk dinin babasi oldugu ikrar edilen Hazreti Ibrahim'in dogumyeri olarak bilinen Urfa sehrindeki Harran'da bir ilahiyat okulu kurulabilir. Bu, ya Harran Universitesi'ndeki programlarin genisletilmesi suretiyle ya da uc dinin ihtiyaclarini da temin edecek sumullu bir mufredata sahip bagimsiz bir universite seklinde gerceklestirilebilir.
    Onerilen programlar asiri buyuk isler gibi algilanabilir; ama bunlar erisilmez degildir. Dunyada iki tip insan vardir. Bazilari kendilerini topluma adapte etmeye calisir . Diger bazilari ise topluma uymaktansa toplumu kendi degerlerine adapte etmek ister. Toplum butun ilerlemeleri bu ikinci tip insanlara borcludur. Onlari yarattigi icin Rabb'e sukurler olsun. M. Fethullah Gulen / Rabb'in aciz kulu ... 1998

Arkadaşlar Bu Yazıyı İyice Okuyalım Vede Kuran Sünnet Penceresinden Bakalım O zaman Onun için ölürmüsünüz (Ben Ölemem Benim Canım Tatlı)
    Her birimin, kendisine göre doğruları vardır, yanlışları vardır.
    Oysa, ALLAH’ın indinde doğru TEK’tir ve DOĞRU’dan başka hiçbirşey yoktur!
    Esas yanlış ise, DOĞRU’dan başka hiç bir şey olmadığını görememendir….

http://img227.imageshack.us/img227/3...kber6ezls1.gif

selamunaleykum,
    KUR'AN - I KERİM ve peygamber efendimizin sünneti herşeyin kaynağıdır, iyi okuyalım ve düşünelim ehli sünnet vel cemaat itikadını takip edelim herşeyin çözümü bellidir, işte birkaç ayet maide suresinden 51 ve devamı,
    51-Ey iman edenler! Yahudi ve hristiyanlari idareci dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostu ve idarecisidir. Sizden kim onları idareci dost edinirse
    muhakkak o, onlardandır. Allah zalim toplumlara yol göstermez.
    52-Kalblerinde hastalık bulunanların "Bize bir belâ gelmesinden korkarız" diyerek onların (yahudi ve hristiyanların) arasında koşuşturduklarını görürsün. Umulurki Allah bir fetih veya kendi katından bir emir getirir de içlerinde gizlediklerine pişman olurlar.
    53-(Münafıklar açığa çıkınca) iman edenler "Bütün güçleriyle mü'minlerle beraber olduklarına yemin edenler bunlarını? derler. Bütün amelleri boşa gitmiş ve zarara uğrayanlardan oldular.
    54- Ey iman edenler! sizden kim dininden dönerse Allah öyle bir kavim getirirki Allah onları sever, onlar da Allah'ı sever- Mü'minlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı güçlü ve onurludurlar, Allah yolunda cihad yaparlar ve kınayanın kınamasından korkmazlar. Bu, Allah'ın bîr lütfudur, onu dilediğine verir. Allah'ın lütfü boldur, O herşeyi bilendir.
    55-Sizin dost ve idareciniz, Allah Rasulü ve rükû ederek namaz kılıp zekât veren mü'minlerdir.
    56-Kim Allah'ı Rasulünü ve iman edenleri dost ve yönetici edinirse, şüphesiz Hızbullah işte o galip gelenlerdir.
    57-Ey iman edenler! sizden önce kitap verilenlerden dininizi oyun ve eğlenceye alanlarla kâfirleri dost ve yönetici edinmeyin. Eğer iman ediyorsanız Allah'dan sakının.
    şimdi türkiyeye bakalım müslümanız diyen cemaatlere kimsenin imanına lafımız yok ama birçokları herşeyi derinden yapmak lazım çaktırmadan yapmak lazım diyor sebeb başımıza bir kötülük gelmesinden korkuyoruz diyor aynı ayetteki gibi, bu cemaatler içinde tarikatlar bile var düşünün, bakıyorsunuz papazlarla kolkola hahamlarla omuz omuza milletin itikadını bozmak fitne çıkarmak için herşey yapılıyor, siyaset yoktur islamda deniyor onlara hocamızın şu cevabı yeterlidir
    " Necmeddin Erbakan’ın şu sözleri anlamak isteyene her şeyi özetliyor:
    “Siyaset bizi ilgilendirmiyor” demek; ” Kur’anın yarısı ve insanlığın sorunları bizi alakadar etmiyor” demekle aynı anlama gelir. Kur’anın prensipleri,Müslümanların ve insanlığın problemleri, kendilerini ilgilendirmeyen kimselerin: şefkat, merhamet, huzur ve hoş görüyle alakalı sözleri sahtedir. Böyleleri ya İslam’ı tam bilmeyen ve Kur’anı incelemeyen gafil ve cahil kesimlerdir. Veya bile bile gerçekleri ve kulluk görevlerini görmezlikten gelen kötü niyetli kimselerdir.” ,
    sanırız bu yeterli siyaset yapmadığını iddaa edenlere,
    hoca 5 şeyi yapmadıkça müslümanlara rahat yok diyor,
    1 islam birleşmiş milletleri
    2 islam natosu
    3 islam ortak pazarı
    4 islam dinarına geçiş
    5 islam kültürel işbirliği örgütü
    bunları kurmanın yolu siyasettir, bu örgütler kuruldu adı da D8 sadece müslüman kardeşlerimizin bizi iktidara getirmesi bu kuruluşların öalışması ve gelişmesi için yeterli olacaktır,
    siyaset yok ama hep birden özala, ecevite oy veriliyor akp ye oy veriliyor kim hocanın karşısında hemen onun safına herkes milli görüşün karşısında, bakılıyor ki erbakan hocanın karşısında yer alanlar pirim yapıp destek görüyor hep beraber vurun hocaya, kim türkiyede biryere gelmek istiyorsa necmeddin erbakanı kullanıyor televizyonlarda eleştiriler yerden yere vurmalar tamam din düşmanlarını anlıyoruz ama müslümanız diyenlere ne oluyor kardeşim,hele hele islami geçinen çevreler hocanın yanında talebelik yapmış adam yerine konulmuş insanlar makam için mevki için her türlü ihaneti yapıyor bizim itikadımızda bize ihanet eden bizden değildir, müslüman olduğunu iddaa eden çevreler, kalbimiz ısınmıyor erbakana diyor iktidarı bırakmalıdır diyor efendileri ne emrediyorsa onu konuşuyor, daha neler neler hangini anlatacağız hocamıza başarısız olduğunu söylüyorlar başarı eğer başbakan olmak ise hoca başarısızdır hoca başarısız ise türkiye bitmiştir çünkü maide suresinin 54 numaralı ayetinde tarif edilen müslümanların sayısı çok azalmıştır, fakat birşeyi unutuyorlar hocamız eğer biz başbakan olmak veya mevki makam peşinde olsaydık çoktan olurduk yahudiye siyoniste masona yeşil ışığı yakıp her makama gelirdik diyor bize müslümanları niye kurtarmadın diye sorulmayacak müslümanları kurtarmak için ne yaptın diye sorulacak sefer bizden zafer ALLAH tan diyor, hesap gününü düşünüyor, kimin başarılı kimin başarısız olduğu o gün ortaya çıkacak, biz hocamıza şahidiz ELHAMDULİLLAH MAİDE 54, 55 VE 56. AYETTLERDEKİ MÜSLÜMANLARIZ,
    BİR KISSA ANLATAYIM KISA BELKİ ÇOĞUNUZ BİLİYORSUNUZDUR,
    hz. ibrahim (as)'ı ateşe atacaklar mancınığa koyuyorlar bir karınca ağzında bir damla su ateşe doğru koşuyor adamın biri onu görüyor ve diyor ki o su damlası ağzında nereye koşuyorsun karınca da ateşi söndüreceğim diyor adam da gülerek o ağzındaki damla ateşi söndürmeye yetmez diyor karınca ise bende biliyorum yetmeyeceğini ama EN AZINDAN SAFIMIZ BELLİ OLSUN diyor, işte bizimle yani milli görüşçülerle diğer müslüman kardeşlerimiz arasındaki en büyük fark bu onlar bu ateş sönmez boşuna uğraşıyosunuz başınıza iş açılacak diyor biz söndürmek için elimizden geleni yapıyoruz SAFIMIZ BELLİ ÇÜNKÜ ELHAMDULİLLAH VE HERGEÇEN GÜN SAFIMIZ KALABALIKLAŞIYOR,
    HOCAMIZIN DEDİĞİ GİBİ ZAFER YAKINDIR VE ZAFER İNANANLARINDIR,
    ESSELAMUALEYKUM

SELAMUNALEYKUM,
    yine ben kusuruma bakmayın, başörtüsü meselesi zaten başlı başına bir fitneydi hala fitnesi devam ediyor fitne sınav demek bakalım kim safında duruyor kim safını bırakıyor başına bir iş gelmesinden korkuyor kim ALLAH ın emrini tutuyor kim tutmuyor, nurcu kardeşlerimiz hep saidi nursi hazretlerini bize örnek gösteriyorlar ALLAH ondan razı olsun kendisini çok severiz hayatı milli görüşle geçmiş hak yolunda geçmiş bir ALLAH dostunu tabi ki örnek alacağız ama anlatanlar yanlış anlatıyorlar bakın saidi nursi mahkemede sarığını çıkar diyen hakime ne diyor bu sarık bu baştan bu baş ile beraber çıkar kimsenin gücü yetmez onu çıkarmaya diyor işte maide 54 teki müslüman peygamberinin sünnetine nasıl bağlı hiçbir kınayıcının kınamasından korkmuyor, ama bakıyoruz talebesine ben talebesi olduğunu kabul etmiyorum çünkü onun kalbi hocamıza soğuk bizim kalbimizde hocamıza soğuk olana buz kesiyor, ne diyor başörtüsü futuhattandır, yanlış söylüyor farzdır farz, eğer yapılması gereken buydu diyorsa müslümanlar, ben aksini iddia ediyorum neydi yapılması gereken tüm müslümanların bir araya gelip milli görüşe oy vermesi tek çözümdü o zaman tüm sorunlar çözülürdü hala tek çözüm milli görüştür çünkü bu adem as dan beri bütün peygamber ve ALLAH dostlarının görüşüdür, onun için herkes safını iyi seçsin işte KURAN işte SÜNNET, ÇOK ŞÜKÜR SAFIMIZ BELLİ
    ELHAMDULİLLAH
    ESSELAMUALEYKUM

hocam için yaşa veya öl...

arkadaşım ben onu bunu bilmem bu şahsın kuruluşlarında yetişen
    talebelere hep şunu sordum iyi güzel konuşuyorsunuzda siyasi kimliğiniz nedir diye sorduğumda hatta milli görüşü destekliyormusun dediğimde
    bizim işimiz siyasetle değil diyorlar. türkiyede başka nasıl islam iktidar olucak
    bu şekilde olmıyacaktıda hocam onun içinmi 80 küsür yaşında hala uğraşıyor
    ve çok iyi biliyorum mesut yılmaz zamanında anap'a bıyık altından oy desteği verdiğini verdirdiğini ve aynı şekilde mesut yılmazın onun kuruluşlarına
    maddi destek verdiğini kimseyle bu konuyu tartışmıyacam fakat fethullah gülen müslümanları türkiyede el altında tutulabilmesi için hususi yetiştirilmiş ve yerleştirilmiştir.şimdi işi bitti milli görüş dağıtıldı çünki.aynı şekilde nur ve süleyman cemaatıda aynı şekilde o mubarek insanların arkasından ne hale geldiklerine bir bak.milli görüşü benimsemeyenler desteklemeyenler helaktalar okadar.onun için uğrunda öleceğin biri varsa oda hocamdır
    bizim davamız peygamber davasıdır kardeşim tüm ümmetin kurtuluşu için çalışıyoruz.
    bizim bir derdimiz varsa oda islamın zaferidir yarab islamın zaferini görmeden canımı alma senden cenneti değil islam sancağının dalgalandığı semaları istiyorum...

Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan, Fethullah Gülen ile bir kaç defa görüştüklerini söyledi. Süleyman Demirel'in olduğu bir toplantıda Gülen ile biraraya geldiklerini anlatan Doğan, "Toplantıda Üzeyir Garih, Ali Coşkun, Yaşar Nuri Öztürk, Gülen ve ben vardım" dedi.

Türkiye'de bu tür görüşmelerin yadırganmaması gerektiğini belirten Doğan, "Demokrasiyi kabul ediyorsan onun fikri onadır, benim fikrim banadır. Ben düşünce gücüyle kendimi daha güçlü hissediyorsam o benden etkilenecektir. Onun düşüncesi daha güçlüyse ben ondan etkileneceğim" dedi...

"Fethullah Hoca'nın çok olumlu şeyleri olmuştur" diyen Doğan, "Cemevleri'nin artık camilerin yanında yapılması gerektiğini açık yüreklilikle beyan etmiştir" diye konuştu.

ihttp://www.haberalemi.net/haber_detay.php?haber_id=12164
    Documents and Settings\casper\Belgelerim\Resimlerim\39db57caa7al0.gif

Pasif Üye SAYHA-ZEHRA kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Nov 2006
    İletiler
    45

s.a.

Bİz MÜslÜmanlarin En BÜyÜk Hatasi Şahislara Takilmak Ve BÜtÜn Bİrden Cemaatİ Yargilamak...hem Aslinda Bence En Son TÜrkİyede TartiŞmasi SÖz Konusu Olacak Konu Cemaatlerdİr Dİye DÜŞÜnÜyorum.İlk Önce Ülkemİzİ Ateİstlerden Acİz İnsanlardan Kurtaralim Sonra Kendİ İÇİmİzdekİ Önyargilari Yapilan YanliŞlarida Hallederİz..Ülkede Bunca Bedbaht İnsan YaŞarken Cemaatlerİ Rabbİ İÇİn BİŞeyler Yapan İnsanlari Yargilamak Pekde DoĞru Olmaz . Öncedende Telaffuz EttİĞİm Gİbİ İlk Önce TartiŞmamiz Gerekn İnsanlar , Rabbİnİ Tanimayan Bİlmeyen İnsanlardir..ÇÜnkÜ Onlarin Durumu OldukÇa Vahİm:!!!!!!! Ama Şunuda SÖylemeden GecemeİyeceĞİm Bİrebİr Şahİd OlduĞum İÇİn Beyan Edİyorum..baŞÖrtÜ Konusunda Hoca Efendİnİn Cemaatİne Baya Kirginim...

Kafirleri kim yarattı? Allah yarattı. Bunda şek ve şüphe yok. Demek ki Allah' ın yarattığı varlıklar içerisinde sevmediği varlıklar da var.
    o zaman bir yanlışı daha düzeltelim. Bir söz var, söyleyeni de kurtarması zor, onu anlamadan tekrarlayanı da kurtarması zor.
    Nedir bu söz? Diyorlar ki: "Yaradılanı sev, Yaradan 'dan ötürü ",Yani Allah yarattı diye bütün yaratıkları seveceksin.
    Yaratık ne demek? Her şey. Bunun içinde ne var? Kafirler var, domuz var. Allah'ın sevmediği şeylerde var. Halbuki bunları da Allah yarattı. Yani Allah yarattığı için bunları da seveceksin deniliyor. Fakat bu az önce bahsettiğimiz Ayete zıt düşüyor. "Allah kafırleri sevmez" buyuruluyor. Demek ki bu söz de kürurdür.Fakat bunu söyleyen adam bunu ne niyetle söylemiş olabilir? Bu bir Alim değil, bir müctehid değil. Bu derviş bir insan ki, onun bu sözü söyleyip söylemediğini de bilmiyoruz. Halkın dilinde böyle gelmiş. Yunus Emre'ye mal ediliyor. Alim diye bildiğimiz bir kimse değiL. Derviş diye halk arasında gezen birisi.
    Böyle bir sözü söyleyen ancak şu niyetle söylemiş olabilir: Bir gayri müslim ne zaman ki küfur halinden kurtulur, Müslüman olur, o zaman onun küfür hali Müslümanlar tarafından unutulur. Yani o hatası onun yüzüne vurulmaz.o andan itibaren o insana sevgi başlar.Bu sözün manası budur. Eğer söylenecekse bu niyetle söylene bilir.Yunus Emre'yi ben severim ama bu niyetle.Yani bir kafir küfründen dönerse ben onun o küfur halini unuturum, bu Müslüman'ı severim.
    Şimdiye kadar bu sözü kim tevil etti bu şekilde? Üzerinde durulması gereken bir söz. Durulmadığında nelere malolduğunu gördük. Küfre giden, Ayete ters düşen boyutu var. Bunu böyle söyleyenler nereye saklayacaklar bu Ayeti Ama saklıyorlar maalesef. Kur'an dan bazı Ayetleri saklayan münafıklar çok .Maalesef müslümamlara bile hutbelerde aynen böyle söyletiyorlar. Hoşgörü adına söyıüyorlar. Bunların hepsi küfürdür.
    "Yaradılanı seveceksin Yaradan' dan ötürü".Kaç kişiye böyle açıkladınız küfre düşürmeyecek manada? Halbuki kafir hiç sevilmez.Bir hristiyan, bir yahudi hiç sevilmez. Bir putperest hiç sevilmez. Domuzdan daha aşağı varlıktır o çünkü. Onu da Allah teala yarattı ama o domuzdan daha aşağı. Neden ? Çünkü hayvanın aklı yok. Öbürü insan . Allah teala ona akıl vermiş. Müslüman olmakla onu mükellef tutmuş. V e kendisinin Müslüman olmadan ölürse ebediyen Cehennemde yanacağını bildirmiş.
    Peki biz öyle söyleyenlere yani "Yaradılanı seveceksin Yaradan 'dan ötürü" diyenlere ne cevap vermemiz lazım. ? Önce doğruyu söylememiz lazım. Bu sözün küfür olduğunu izah etmemiz lazım.
    "Allah teala her şeyi, hepsini yaratmıştır, ama her şeyi, hepsini sevmez. "Ali İmran Suresinin 32.Ayeti bunun bir delilidir. Bu Ayeti ona gösterir, açıklanz. İşte bu Ayette de Allah teala kafir e daha dünyadayken onu sevmediğini duyuruyor. Ama onlar aslında Müslümanlarla savaşmıyorlar. Onların aslında hedefi, düşmanı Müslümanlar değil. Onların birinci düşmanı Allah. Teala Onlar aslında Allah'ın düşmanı.
    لَيْسَ كَمِثْلِه شَىْءٌ َMeâli:"Allah hiçbir şeye benzemez."

... Kübra YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    cidden ben de sıkıldım yaw :w00t2[1]:

Fethullah Gülen Hocaefendinin nur cemaati var da milli görüşü savunanların cemaati yok mudur?Cemaatin anlamı nedir ki milli görüş bir cemaat değildir deniliyor.
    Sosyofobi..

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    Alıntı Kübra YILMAZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    cidden ben de sıkıldım yaw :w00t2[1]:

Fethullah Gülen Hocaefendinin nur cemaati var da milli görüşü savunanların cemaati yok mudur?Cemaatin anlamı nedir ki milli görüş bir cemaat değildir deniliyor.

sıkılmanıza gerek yok. aslında bütün milli görüşçüler fethullahı severler.
    onların sevmediği diyalogculuk falan meseleleri.
    sonra israilli çocuklar için ağlayanlar sevmiyorlar. sonra papa hazreterini
    sevenleri sevmiyorlar. sonra mü'minleri bırakıp kafirleri dost edinenleri sevmiyorlar.
    sonra cihad kavramının içini boşaltıp adınıda hizmet diye ananları sevmiyorlar.
    sonra Kur'an-ı Kerime aykırı fetva verenleri sevmiyorlar.
    velhasıl bu milli görüşçü kardeşlerimiz fethullahın bunları yaptığını zannediyor
    onun için onun aleyhindeymiş gibi konuşuyorlar.
    oysa bilmiyorlar ki fethullah böyle şeyler yapmaz..

cahil bizim çocuklar.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

+ Konuyu Yanıtla
14 / 3 İlkİlk 1234567891013 ... SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları