+ Konuyu Yanıtla
14 / 2 İlkİlk 12345678912 ... SonSon
275 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: Fethullah Gülen için ölürüm

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    Alıntı erva_kubra tafarından gönderildi
    Herkes İnanmak İstedİĞİ Gİbİ İnaniyor.erbakan İÇİn ÖlÜrÜm Denseydİ Bu Kadar Tepkİ Almazdi Kİİİ BÖyle Bİr Konu Daha Önce Portalda ÇikmiŞti

sen hiç el-aziz gurubu diye bişey duydun mu?

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

... Kübra YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    grubunu duymadım
    AZİZ

Üstün, kuvvetli, güçlü, şerefli, mağlup edilmesi mümkün olmayan, galip olan

Allah'ı, sakın elçilerine verdiği sözden dönen sanma. Gerçekten Allah azizdir, intikam sahibidir. (İbrahim Suresi, 47)

Allah'ın 'Aziz' sıfatı, O'nun hiçbir zaman mağlup edilemeyeceğini, her zaman galip olanın Kendisi olduğunu ifade eder. Allah kainatta mutlak kuvvet sahibidir ve O'ndan üstün hiçbir güç yoktur.

Kainattaki tüm düzeni, insanların sırrını kavramaya güç yetiremedikleri veya yeni yeni keşfedebildikleri her türlü kanunu yaratan Allah'tır. Bunun yanı sıra yeryüzünde bulunan her canlıyı yaratan da O'dur. Allah'ın kainatta kendini gösteren sonsuz gücü ve kudreti karşısında, yarattıklarının acizliği ise apaçıktır. Yarattığı tüm varlıklar ancak O'nun emriyle hareket edebilmekte, yaşamlarını sürdürebilmekte, belirli bir düzen içinde var olabilmektedirler.

Kuşkusuz bu acizlik yeryüzüne hakim olduğunu zanneden insan için de geçerlidir. Bir insan ne kadar güçlü, zengin ve itibar sahibi olsa da, Allah karşısında acizdir, güçsüzdür. Ne malı, ne parası, ne de ona itibar eden insanların sayısı, onu Allah'ın azabına karşı koruyamaz. Ancak Allah'a teslim olan, O'nun emirlerine uygun yaşayan, rızasını kazanmaya çalışanlar hariç... Allah Kuran'da her zaman Kendi taraftarlarına üstünlük vereceğini vaat etmiştir. Ayetlerde şöyle buyrulmaktadır:

Allah, yazmıştır: "Andolsun, Ben galip geleceğim ve elçilerim de." Gerçekten Allah, en büyük kuvvet sahibidir, güçlü ve üstün olandır. (Mücadele Suresi, 21)

Bundan (Kuran'dan) önce (onlar) insanlar için bir hidayet idiler. Doğruyu yanlıştan ayıran (Furkan)ı da indirdi. Gerçek şu ki, Allah'ın ayetlerini inkar edenler için şiddetli bir azab vardır. Allah güçlüdür, intikam alıcıdır. (Al-i İmran Suresi, 4)

Allah, gerçekten kendisinden başka ilah olmadığına şahitlik etti; melekler ve ilim sahipleri de O'ndan başka ilah olmadığına adaletle şahitlik ettiler. Aziz ve Hakim olan O'ndan başka ilah yoktur. (Al-i İmran Suresi, 18)

Onların sözleri seni üzmesin. Şüphesiz 'izzet ve gücün' tümü Allah'ındır. O, işitendir, bilendir. (Yunus Suresi, 65)
    Sosyofobi..

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    Herkes İnanmak İstedİĞİ Gİbİ İnaniyor.erbakan İÇİn ÖlÜrÜm Denseydİ Bu Kadar Tepkİ Almazdi Kİİİ BÖyle Bİr Konu Daha Önce Portalda ÇikmiŞti

aziz ALLAH celle celalüh ve celle şanüh. semi'na ve eta'na.

milli görüşçüler içinde en radikal olan gurubun adı el-aziz dir.
    prof.dr.necmettin erbakan'ın mehdi a.s olduğuna inanırlar.
    tamam tuhaf bi düşünce, belki bize saçma bile geliyor.
    ama adamlar öyle inanıyorlar. neyse ki bu itikadi bir konu değilde
    iman esasları açısından sağlamdalar.
    ama inan ki onlar bile kalkıpta erbakan için ölürüm demiyor.

yani bizde öyle bişi yok evra kubra..
    kimse erbakan için ölme iddiasında bulunmaz.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    erva_kubra nickim

http://www.milligorusportal.com/show...neyi+sallad%FD
    iu linke girermisin.
    Sosyofobi..

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,606
    Blogdaki Konular
    5
    Ben linke girdim...

Alıntı _yolcu tafarından gönderildi
    yani sende o ak saçlı ihtiyar için ölürsün öylemi

Alıntı kozalak tafarından gönderildi
    hayır ben bunu bu şekilde ifade etmedim..
    etmekten de imtina ederim..
    ben sadece bir dua ediyorum...

Alıntı kelaynak tafarından gönderildi
    Biz ancak Allah için ölürüz...

Davasına hayatını adamış bir lideride Allah için çok severiz.

Ama şunuda biliriz ki her zaman islami harekete kraldan fazla kralcı olanlar zarar vermiştir.Kutsallaştıranlar,ilahlaştıranlar...

Kozalağın duası o daha fazla hizmet ediyor ve ona insanlığın ihtiyacı var diyedir...

sanırım bu ibarelerde ikimilyonun söylediğini aynen yansıtıyorlar...Erbakan için ölmek ile Rabbime Erbakan'a uzun ve hayırlı ömür için niyazda bulunmak farklı olsa gerek...elhamdulillah bu uzun davada nice Erbakanlar gelip geçecektir...bizler vazifelerimizi yerine getirebiliyormuyuz asıl mesele bu bence...
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    tamam dediğiniz gibi olsun
    bi de şunu merak ediorum lütfen yalnış anlamayın sadece merak ediyorum.görüşlere saygım sonsuz.forumda fethullah gülen hocaya ve akp ye karşı bir düşmanlık var.akpye bi diyeceğim yok .
    cidden merak ettiğim bir şey var:burada f.gülen hakkında satırlarca yorum yazan,asıp kesenler içinde hiç f.gülenin eserlerinden 4-5 tanesini okuyan sohbetlerinden 4-5 tanesini dinleyen var mı?gerçi dinleyende mahsus ağlıyo gibi gibi yorumlar telaffuz ediyor.bu eserlerinde ne anlatıyor?niyeti nedir?hiç bilen varmı...biz sadece konuşuyoruz.
    adamı bir kısmınız abd ci bir kısmınız irancı bir kısmınız arabistancı(ne demekse)yapıyorsunuz.insanı tanıyıp yorum yapmak en doğrusu bana göre. bizde bilellim ne oldugunu dimi? tamam biliyorum burası BİR MİLLİ GÖRÜŞ FORUMU ve çoğu insan burda Necmettin Erbakan hocanın görüşlerini benimsiyor onun yolunda ilerlerliyor hatta bazıları ÖMÜRLERİNİ vermek istiyor.ben ne mgvciyim ne de f.gci.sadece yorum getirmenizi istiyorum.
    en sevdigimiz şey galiba hakkında hiç bir incelemede bulunmadıgımız kişiler hakkında sürekli karalamalar yapmak.
    Sosyofobi..

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,606
    Blogdaki Konular
    5
    öncelikle şunu söylemek isterim kendisinin birçok kitabını okudum. ses kasetlerini dinledim, gazetede yazılarını takip ettim. sohpetlerinde bizzat bulundum. faydalı yönlerine şahit oldum cemaatin yaptığı bir takım hizmatleri taktir ettim. ancak nihai görüşümü soruyorsan fethullah bey yanlış yoldadır ve bugün cizdiği islam tasviri ve nihai olarak ortaya koymöuş olduğu dinler arası diyaloğ sistematiği ile büyük hata yapmaktadır. elbet bunun hesabını kendi verecektir ancak onun yolunda gitmek uğruna bilmedikleri dehlizlerde yollarını kaybeden ve amaçlarını şaşırıp islam adına olmadık seyleri savunmak zorundaka kalan bağlılarının hesabını vermek zor olacaktır. nitekim bugün halishane düşünceler ile kendisine bağlanan ve peşinde giden binlerce hatta yüzbinlerce insan dünyada abd ekseninde cizilmeye çalışılan ılımlı islam projesinin bilmeyerete olsa savunuculuğunu yapmaktadır.dinler arası diyalog denen oluşum ile islamın öngörülerinin dibine bombayı yerleştirmekte ve bunu islam adına yapmaktadır. bunlar günümüzde çok basit ve anlamsız gibi görünsede yüzyıllar içersinde en büyük sorunumuz olacak konulardır. bakın bugün hala şii sünni çatışmalarını yaşayan bir islam dünyasında yaşıyoruz nitekim onlarda bugün temel olarak islamı öngördüklerini ve bunu savunduklarını iddaa ediyorlar. aynı bu misal gibi bugün oluşturulan bu ılımlı islam çizgiside torunlarımızın çözemediği bir hal alacaktır elbet.
    bu noktadan sonra ben fethullah beyin bugün çizmiş olduğu çizgiyi yanlış gördüğümden fikirlerine karşı olduğumu belirtmekteyim yoksa kimsenin yaşayışı ve davranışları ile hedef almak/alınmasını tasvip etmek değildir hedefim. asıl olan hataların tespiti ve bu hataların doğrularının paylaşımıdır.

selam sevgi ve dua ile...

Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    dinler arası diyolog sistematiği derken papazlarımı kastediosunuz???????
    Sosyofobi..

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,606
    Blogdaki Konular
    5
    dinler arası diyolog sistematiği derken papazlarımı kastediosunuz???????
    kısaca açıklanacak bir konu olmamakla birlikte bugün fethullah beyin görevlendirildiği ve uygulamaya konulan üç hak din gerçeği ve herkez cennete gidecektir kavramlarından oluşturulmaya çalışılan diyaloğ sisteminden bahsetmek istemiştim. bu dinler arası diyaloğ konusunda elbette birçok fikir ve tartışma mevcuttur. bunları kısaca dinler arası diyaloğ sistematiği olarak nitelendirmeyi uygun gördüm.

http://fethullahgulen.belgeleri.com/...php?path=3.php bazı gerçekleri izlemek isteyen arkadaşlar için...
    Düzenlendi: Mehmet DAĞDELEN 30-09-2007 02:46

Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    RABBİM HER ŞEYİN EN İYİSİNİ VE EN DOĞRUSUNU BİLİR.Demekki O'nu destekleyen benimseyen okullarına giden kitaplarını okuyan milyonlarca insanlar da bilmiyor bazı gerçekleri ya da bilmek istemiyor.......
    ALLAH(C.C)RAZI OLSUN AÇIKLAMALARINIZDAN ÖTÜRÜ..
    Sosyofobi..

Bu müslümanların birbirlerinden alıp veremediği nedir bilemiyorum. Herkes nerdeyse kendi dininden olmayanlara değil kendi görüşünden olmayanlara kafir diyecek. Fethullah Hoca'nın grubu Usame bin Ladin'i milli görüşçüler fethulah Hoca'yı onlar bilmem kimi, o bunu karalama derdinde. Arkadaşlar herşeyden önce bahsettiğiniz kişinin müslüman olduğunu unutmayın. Ne demek fethullah hoca için kılımı kıpıdatmam: ben Fethullah Hoca'nın müslümanlara hizmet eden her görüşünün arkasındayım. Tamam onun dinlerarasıdiyalog çalışmasına karşıyım ama bu benim ona düşman olmamı gerektirmez. Çünkü müslümanlar kardeştir ve bahsettiğiniz şahıs ister kabul edin ister etmeyin sizin kardeşinizdir. Batılıları pek örnek vermek istemem ama en büyük görüş, mezhep kavgaları hristiyan aleminde yaşandı ama onlar buna rağmen müslümanlara karşı bir araya geldiler. Biz ise onu bunu karalama derdindeyiz. Elbetteki islama uymayan yerleri eleştireceğiz ama "onun için kılımı bile kıpırdatmam" birtakım karikatürlerle sözlerle karalamak gibi yaklaşımlarda bulunmak (hele bu kişi bir müslaman olunca) bizim anlayışımıza uygun bir davranış değil. Başta da dediğim gibi anlayamıyorum müslümanların birbirleriyle nedir alıp veremediz. Bizim Allah'ımız, kitabımız peygamberimiz, dinimiz bir nedir bu analşamamazlık. Sakın onlar bize destek olmuyor Zaman gazetesinin yaptıkları ortada demeyin. Çünkü bunu derseniz yarın başkası Araplar bizi satmadı onlardan dost olmaz der (Zaten diyorlar da). Son olarak müslümana müslüman gibi kafir kafir gibi davranmanızı rica ediyorum.

ne kadar çok şey yazılmış böyle sadece bir kaçını okudum , bir kişiyi tanımanın en kolay yolu onun anlattıklarıyla amel edip etmediğine bakarsınız olur biter ,
    benim için bir kişi baş örtüsü teferruattandır takılmasada, olur diye bir fetva verebiliyorsa onun için ister alim ister ,
    müceddid desinler farketmez o kişi yanlış yoldadır çok kısa oldu değilmi lafın çoğu zaten cahillere anlatılır derler.

Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    Alıntı refahçı tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ne kadar çok şey yazılmış böyle sadece bir kaçını okudum , bir kişiyi tanımanın en kolay yolu onun anlattıklarıyla amel edip etmediğine bakarsınız olur biter ,
    benim için bir kişi baş örtüsü teferruattandır takılmasada, olur diye bir fetva verebiliyorsa onun için ister alim ister ,
    müceddid desinler farketmez o kişi yanlış yoldadır çok kısa oldu değilmi lafın çoğu zaten cahillere anlatılır derler.
    bu cümleyi kim kullanmış???başörtüsü takılsa da olur takılmasa da diye???
    Sosyofobi..

bunu hoca efendi kullanmış olamaz herhaldee kesinlikle inanmıyorumm
    'RABBİM, RABBİM BU İŞİN BİLDİM NEYMİŞ TÜRKÇESİ,
    SENİN AŞKIN ATEŞTİR, ATEŞİN GÜL BAHÇESİ'

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,606
    Blogdaki Konular
    5
    yargısız infaz yapmayı bir kenara bırakalım...

önce şu 27/01/1995 Hürriyet gazetesinde Ertuğrul Özkök'e verdiği röportaja bir göz atalım....(kendi resmi sitesinden aldığım yazıdır.)

Yani kadınların başını örtmesi şart mıdır?

Kadının başını örtmesi meselesi bir iman meselesi ölçüsünde önemli değildir. Allah'a karşı kulluk, umumi manada kulluk meselesi ölçüsünde önem arz etmez bunlar. Teferuata ait meselelerdir. Nitekim, yani Allah'a iman meselesi ta Mekke'de efendimize tebliğ edilmiş. Namaz meselesi orada bize farz kılınmış, daha sonra zekat farz kılınmış. Ama tesettür meselesine gelince biraz farklı. Zannediyorum peygamberliğin 16'ncı, 17'ncı senesinde Müslüman kadınların başları açıktır.

Ama geçmişte türban meselesi yüzünden toplum neredeyse birbirine girecekti. Siz bu tartışmayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Temel meseleler varken, teferruatın kavgasını vermek zannediyorum üslup bakımından yanlış. Onları öne çıkartmak bir yönüyle diğer meselelerin önemsizliğini bir yönüyle ifade etmek gibi bir şey olur. İnsanlar yine işin başına geçsinler, başlarını açsınlar, belli bir dönem sonra kapatsınlar demek de değildir bu yani. Ondan da farkı bir meseledir. Dindeki başörtüsünün nereye konacağı meselesi çok iyi karlaştırılmalı evvela. Bir diğer yanı da birileri de bundan çok rahatsız olmamalı bence. Bu mozaik içinde toplumun bir kesimi olarak kabul edilmeli.

Yanlış hatırlamıyorsam ben, 1990'da falan bu türban olayı toplumu gerginleştirdiği zaman sizin mesajınız bu doğrultudaydı.

Belki aynı şeyleri söylemişimdir. Teferuata boğulmayalım. Küçük şeylere büyük şeyleri feda etmeyelim. Yani başörtüsü eğer İslami öğretiler, İslami esaslar arasında dördüncü beşinci sırada bir meseleyse, bununla kavga ederek bir yönüyle belki imana mütallik meseleleri çok geri plana atıyoruz. Yani birinin imanı vardır. namazı da vardır, belki hacca da gidiyordur. Fakat bu meselede farklı düşüyorsa, bu insan bunu hiç kabul etmemezlik demek, işte dördüncü plandaki bir meseleyi birinci plandaki meselenin önüne geçirme demek gibi bir şeyler oluyor.

böyle diyor Fethullah bey ve ardından benim okuduğum üniversitede başörtüsünü çıkarmamak üzere yaşamlarını belirleyen mücahide kardeşlerim yurtlarından gelen talimatla o sabah okula başlarını açarak gelmek zorunda kalıyorlar. Fethullah beyin teferruattır demeyip furuattır demiş olmasından çok o dönem yurtlarda bu emirle yapılan uygulama ile başlarını açmak zorunda kalan binlerce kardeşimdir benim için önemli olan. ve bunlar bu ülkede yaşanmıştır. şimdi yargı ve infazı bir kanara bırakırsak bu dönemde başlarını açmak zorunda kalan kardeşlerimizin ve okuma ugruna başlarını açmalarını mümkün gösteren beyanlara inanan kardeşlerimizin hesabını kim verecek. ben bunlardan dolayı Fethullah beyi ve çevresini sorumlu tutmaktayım. buna yargısız infaz deniyorsa sözüm yok artık.

selam sevgi ve dua ile.

kozalak Bilal YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    ne dersiniz arkadaşlar...
    fg başörtünüzü çıkarmayacaksınız...
    gerekirse okulunuzu bırakacaksınız ama yine de allahın emrini çiğnemeyeceksiniz dedi de...
    bunca fetullahçı öğrenci ve öğretim görevlisi..
    hocalarını dinlemediler ve başlarını açmayı uygun mu gördüler yani?
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    Alıntı kozalak tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ne dersiniz arkadaşlar...
    fg başörtünüzü çıkarmayacaksınız...
    gerekirse okulunuzu bırakacaksınız ama yine de allahın emrini çiğnemeyeceksiniz dedi de...
    bunca fetullahçı öğrenci ve öğretim görevlisi..
    hocalarını dinlemediler ve başlarını açmayı uygun mu gördüler yani?

ENTERESAN..... HER BAŞI ÖRTÜLÜ FETHULLAH GÜLENİ Mİ DESTEKLİYOR????
    Sosyofobi..

albay kardeş öncelikle şu fethullahcı sözünü bi daha kullanmamanı istiyorum bu sözden hoca efendide çok rahatsız olduğunu çok defa dile getirdi birde anlatılanları yanlış anlayıp saptırmayalımmmm
    'RABBİM, RABBİM BU İŞİN BİLDİM NEYMİŞ TÜRKÇESİ,
    SENİN AŞKIN ATEŞTİR, ATEŞİN GÜL BAHÇESİ'

Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    sırf Fethullah GÜLEN dedi diye mi başlarını açtı bu kardeşlerimiz?Kuran-ı Kerim ayetleri ve HZ.Muhammed (S.A.V)în hadis-i şerifleri varken O'nun yolunu mu izlediler.İnsanoğlu işte birşeyleri ispat etmek uğruna anlamak istediği gibi anlıyor.hiç düşünüuyomusunuz YA SÖLEDİKLERİMİZDE BİR YALNIŞ PAYI VARSA YA ÖBÜR DÜNYADA KARŞI KARŞIYA GELİRSEK DİE......
    Sosyofobi..

+ Konuyu Yanıtla
14 / 2 İlkİlk 12345678912 ... SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları