+ Konuyu Yanıtla
14 / 14 İlkİlk ... 47891011121314
275 sonuçtan 261 --- 275 arası gösteriliyor

Konu: Fethullah Gülen için ölürüm

Alıntı Ferhat MERAL tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Aldülhamit açıköz kardeşim Fetullah gülen cemmeti ile nur cemmati aynı mıdır? M.f.gülen Bediüzzaman Said Nursi nin talebesi veyahut herhengi bi münasebeti var mıdır?sadece merak ediyorum

Şöyle cevap vereyim! Birincisi Fetullah gülenin sahsı adına bir cemaati yok, yada varsa ben duymadım bu zamana kadar.. Onlar kendilerini nur cemaatinin bir parcası,kolu olarak goruyorlar!

M.F Gülen Üstad Said Nursinin yetiştirdigi talebesi degildir, ondan bizzat ders almamıstır.. Üstadtan bizzat ders alan abilerin sayıları pek fazla degildi. Cunku cok zor zamanda calısıyorlardı ve yaptıklari islam hizmetinden dolayı kendileri bir cok kez tevkif edilmis cezaevlerinde yada surgunlerde gecirmis hayatını ve talebeleriyle sürekli gorusmeyi ve bir arada bulunmayıda kendisi sakıncalı gormustur.. Cunku surekli gözetim altında ve polis nezaretinde yasamıstır.. Sadece birkac talebesiyle her daim irtibat halinde oldugunu okumustum..

M. F. Gülenle Munasebeti oldgunuda duymadım yani gorusme vehayut sohbet ortamlarında birlikte bulunduklarını duymadım hicbiryerde..
    Görüşememelerinin sebebide islama hizmet icin vakitlerinin olmamasından kaynaklanıyor olabilir yada yukarda belirttigim gibi cezaevleri,sürgün ve polislerin surekli gözetlemesi olabilir..

Verdigim cevap yetersiz olduysa kusura bakmayın..
    Selam ve Dua ile..

e-turkiye.gen.tr
    Misafir
    İSLAMCI YAZARDAN FETHULLAH GÜLEN’E AĞIR SUÇLAMA!

Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi bugünkü yazısında isim vermeden yine Fethullah Gülen’i suçladı. Eygi, istihbari ve zanni bilgilere dayandığını söylediği yazısında oldukça ilginç iddialarda bulundu. Eygi’ye göre ABD ve Siyonistler İslam’a bir halife adayı öneriyor.

Mehmet Şevket Eygi’nin iddiasına göre İslam’ın etkilerinin gelişmesi üzerine ABD ve Siyonistler İslam’ı engellemek yerine kontrol etmeye karar verdiler. Bu nedenle kendi çizgilerine uygun bir İslam anlayışının yayılmasını sağlamak istiyorlar. Bu İslam zararsız, evcil, Protestanlık benzeri hümanizma haline dönüştürülmüş, suya sabuna dokunmayan bir anlayış. Bu anlayış Musevilik ve Hristiyanlık gibi dinleri de hak din kabul ediyor, büyük Ortadoğu Projesi ile parçalanmış İslam coğrafyasında Siyonist ABD ile diyalog yürütüyor.

Eygi’ye göre ABD ve Siyonistler İslam’ın başına bu anlayışa sahip bir halife geçmesini uygun görüyor. Halifelik kurumunu yeniden dirilterek İslam’ı halife üzerinden kontrol edecekler. Eygi, Müslümanlar’ı bu halifeye prim vermemeleri konusunda uyarıyor. Bu halifenin hür olmayacağına, küfrün emir kulu olacağına dikkat çekiyor. Halife olarak önerilecek ismin diğer dinler ile diyaloğundan yola çıkan Eygi bu halifenin akidesinin bozuk olduğunu söylüyor. Şimdiden bu halifeye cephe alınması çağrısında bulunuyor.

Mehmet Şevket Eygi daha önce de Siyonistler ve ABD ile uyumlu olarak çalışan bir cemaati işaret etmişti. 10 Eylül 2008 tarihinde Milli Gazete’de Eygi: “Türkiye’de çok dehşetli bir trajedi oynanıyor. Bu konuda açık yazamayacağım. Yine de bazı ipuçları vermek istiyorum:

OYUNCULAR: ABD, İsrail, Siyasî İktidar ve bir Cemaat. Başka küçük oyuncular ve figüranlar da var. CEMAAT, ABD ve İsrail tarafından manipüle ediliyor. Hattâ onların hesabına çalışıyor.” yazmıştı. Mehmet Şevket Eygi, 7 Eylül 2008 tarihinde ise zekat paralarını yardım malzemesi olarak kullanan cemaati eleştirmiş ve bunun İslam’da yeri olmadığını söylemişti.

Mehmet Şevket Eygi’nin isim vermemesine rağmen halife tasviri daha önceki yorumları ile birleştirilirse Fethullah Gülen’i işaret ediyor. Eygi, Siyonistler’in ve ABD’nin Gülen’i halife ilan edeceğini iddia ediyor.

Odatv.com

İşte Eygi’nin o yazısı:

"SORULAR yöneltiliyor, cevaplar isteniyor. Bunlardan biri şudur: “Haçlıların, Siyonistlerin gizlice hazırladıkları Halife adayı kimdir?” Böyle bir soruya alenen veya gizli şekilde cevap vermem mümkün değildir.Bu konudaki bilgilerim zannî ve istihbarî bilgilerdir, delilli, senetli sepetli kesin bilgiler değildir. Binaenaleyh isim vermek doğru olmaz.

Bir kısım Amerikalılar, Avrupalılar Türkiye’ye er veya geç İslâm’ın hakim olacağını anlamışlardır ve “Madem ki, gelecek, öyleyse bizim istediğimiz bir İslâm gelsin...” demektedirler.

Yine bir kısım Batılılar, ülkemizdeki resmî ideoloji hakimiyetini yıkmaya ahd etmişlerdir.

Onların istediklelri İslâm nasıl bir İslâm’dır?

1. Mümkün olduğu kadar fıkıhsız ve Şeriatsız sulandırılmış, light hale getirilmiş, suya sabuna fazla dokunmayan bir İslâm.

2. Ehlî/evcil bir İslâm.

3. Bİr hümanizma, bir çeşit Protestanlık şekline dönüşmüş İslâm.

4. Allah katında tek hak, geçerli, makbul dinin sadece kendisi olduğunu iddia etmeyen; Musevîliğin ve Nasranîliğin de ibrahimî hak dinler olduğunu kabul eden bir İslâm.

5. BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) ile İslâm dünyasının parçalanmasını, ortaya bir yığın yetersiz ve birbirleriyle çekişen devlet çıkmasını öngören uysal bir İslâm.

İşte Siyonistlerin, Haçlıların, emperyalistlerin Halife adayları yukarıda saydığım maddelere uyacak ve bunlar için çalışacaktır.

Onlar bu iş için ortaya milyarlarca dolar koymuşlardır.

Zerre kadar şüphe yoktur ki, böyle bir Halife:

Gerçek bir Halife olmaz.

Müslümanların böyle fantoş/kukla bir Halifeye biat etmeleri beklenemez.

Halifelik şartlarından biri, Müslümanların başına imam ve emîr olarak geçecek zatın hür olmasıdır. Siyonistlerin ve Haçlıların adayı hür olmayacak, bağlı, bağımlı, uydu, küfrün emir kulu olacaktır.

Müslümanların başına geçecek zatın inançlarının sahih olması gerekir. Sahih inanç ne demektir? Kur’ân’a, Sünnete, icma-i ümmete uygun olacaktır.

İslâm’a, hak din olmak konusunda ortak getiren bir kimsenin akidesi bozuktur ve Müslümanların başına geçmesi asla caiz değildir.

Çünkü böyle bir inanç Kur’ân’a, Sünnete, icmâya, akla, mantığa aykırıdır. Müslümanlar akıllarını başlarına toplasınlar ve küfrün Halife adayına şimdiden cephe alsınlar."

Mehmet Şevket Eygi’nin cemaati eleştiren önceki yazıları için:

MEHMET ŞEVKET EYGİ FETHULLAH GÜLEN'E SAVAŞ MI AÇIYOR?

http://www.odatv.com/index.php?id=13360

ABD VE İSRAİL HESABINA ÇALIŞAN CEMAAT HANGİSİ?

http://www.odatv.com/index.php?id=13397

21 Ekim 2008

fettullah Gülen = tehlike başka bir adı olamaz.Aman dikkat edin dostlar
    Bizim Rahat Olmadığımız Yerde Kimse İstirahat Edemez.

cemalettin
    Misafir

soru

degerli agabeyler birşeyler söylüyorsunuz veya söylemeye çalışıyorsunuz bn birşey sormak istiyorum fetullah hoca kimdir özür dileyerek soruyorum bir yerde koşturduk birşeyler yaptık diyorsunuz ama bir yerdede boşuna oldugunu söylüyorsunuz bunu sizden birileri söylüyor biz neye kime inancagımızı bilmez bir hale geldik bunların sorumlusu sizlersiniz şimdi bize bir açıklama yapın ki bizde neyin ne oldugunu bilelim

Kayıtsız
    Misafir

Sevgili cemalettin

Alıntı cemalettin tafarından gönderildi Mesajı Göster
    degerli agabeyler birşeyler söylüyorsunuz veya söylemeye çalışıyorsunuz bn birşey sormak istiyorum fetullah hoca kimdir özür dileyerek soruyorum bir yerde koşturduk birşeyler yaptık diyorsunuz ama bir yerdede boşuna oldugunu söylüyorsunuz bunu sizden birileri söylüyor biz neye kime inancagımızı bilmez bir hale geldik bunların sorumlusu sizlersiniz şimdi bize bir açıklama yapın ki bizde neyin ne oldugunu bilelim
    AKPnin medeniyetler arası ittifakı ve BOP projesi ile fetoş hocanın dinler arası diyalogu sizin bildiğiniz BÜYÜK İSRAİL PROJESİ ne hizmet eden ermeni seven dostlarımızdır.Allah bu yahudi ve ermeni seven dostlarımızı başımızdan eksik etmesinler.

KayıtsızNİYAZİ TAN
    Misafir

Gör gözler ve akılsız beyinler

Sadece vesadece allah ve resulunun yolunta ölünülür .müslümanın inancı böyle olmak soruntatır .bilememiyorum sisin dininiz netir .fettullah cıa ajanı tevletimizin kırmızı bültenlle aratığı .babasının ve kartinallerin hizmetkarı aciz bir kulcağazıym tiyor temekki sizte onlartan biri olan misyonerletensiniz

kozalak Bilal YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    çok ilginç bi şey gözledim burda..
    gerçek hayatta rastlamadığım bir olay..
    burdaki hizmet erlerinin ekseriyetle milli görüşü ve erbakanı sevdiğini öğrendim..
    bak bu çok önemli..
    :) :)
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

Arkadaşlar benim anlamadığım şu, neden ''Fethullah hoca için ölürüm'' diyen kişi tartışılmaz da, belkide bu sözden hiç haberi olmayan Fetullah hocayı tartışırız...Ona, Fethullah hocamı böyle söylemesini tembihlemiştir?

Belkide, Fetullah hocanın yetişilmez temposu bizi tedirgin ediyor olabilir, O yüzden onu eleştirme ihtiyacı duyuyor olabiliriz...Hocanın yolu, hakmı batılmı? orası bazıları için henüz netlik kazanmadı, ama, eğer niyeti halis davasıda hak'sa, çok kişi, bilerek veya bilmeyerek ahiretini zora sokmuştur...

Müstakim ol!

Kayıtsız
    Misafir

O zaman bilerek ya da bilmeyerek diyolog yapanların vay haline!

Alıntı Selim SERDENGEÇTİ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Arkadaşlar benim anlamadığım şu, neden ''Fethullah hoca için ölürüm'' diyen kişi tartışılmaz da, belkide bu sözden hiç haberi olmayan Fetullah hocayı tartışırız...Ona, Fethullah hocamı böyle söylemesini tembihlemiştir?

Belkide, Fetullah hocanın yetişilmez temposu bizi tedirgin ediyor olabilir, O yüzden onu eleştirme ihtiyacı duyuyor olabiliriz...Hocanın yolu, hakmı batılmı? orası bazıları için henüz netlik kazanmadı, ama, eğer niyeti halis davasıda hak'sa, çok kişi, bilerek veya bilmeyerek ahiretini zora sokmuştur...

Müslüman zahire göre hükmeder...Niyetlerde insanın davranışına etki eder ona göre!Kişilerde bu diyalog mevzuunda bilerek ya da bilmeyerek yalnışa düşerse o zaman onlarda ahiretini zora sokmuştur...

Kayıtsız
    Misafir
    "nefsini ittiham etmek (kusurlu görmek) ve nefsine değil, dâimâ karşısındaki meslektaşına taraftar olmak. fenn-i âdâb (edeb ilmi) ve ilm-i münâzaranın (tartışma ilmi) ulemâsı mâbeynindeki (alimleri arasındaki) hakperestlik ve insaf düsturu olan şu: "eğer bir mes’elenin münâzarasında kendisinin haklı çıktığına taraftar olup ve kendi haklı çıktığına sevinse ve hasmının haksız ve yanlış olduğuna memnun olsa, insafsızdır." hem zarar eder. çünkü haklı çıktığı vakit o münâzarada bilmediği birşeyi öğrenmiyor; belki gurur ihtimâliyle zarar edebilir. eğer hak hasmının elinde çıksa; zararsız, bilmediği bir mes’eleyi öğrenip, menfaattar olur, nefsin gururundan kurtulur. demek, insaflı hakperest, hakkın hatırı için nefsin hatırını kırıyor. hasmının elinde hakkı görse, yine rızâ ile kabul edip, taraftar çıkar, memnun olur. işte bu düsturu ehl-i din, ehl-i hakîkât, ehl-i tarîkat, ehl-i ilim kendilerine rehber ittihaz etseler, ihlâsı kazanırlar. ve vazife-i uhreviyelerinde muvaffak olurlar. ve bu fecî sukut ve musîbet-i hâzıradan rahmet-i ilâhiyye ile kurtulurlar. "
    ( lemalar hizmet rehberi)
    Hepimiz tartışmalara şahit oluyoruz..kaçımız bu bilinçte..ve ben hiç görmedim bir tartışma sonucunda evt efendim gerçekten sizin doğru benim yanlışımı gösterdiniz teşekkür ederim. diyene rastlamadım. yani tartışmalar bize sonuç getirmeyecektir.muhabbet fedaisi olmak gerekior.
    Fethullah Gülen hakkında diyebileceğim tek şey... günahlarımı faş etmenin doğru olmadığını da bildiğimden açmayacağım ...onun vaazları vesile oldu değişmeme.. kısmen okudum tüm yazılanları... faşist deniyor papa denior hristiyanlığı yayma düşüncesinde deniyor..ALLAH aşkına hangi vicdan inancı için göz yaşı dökebilen insana bunları söylüor...Hepiniz benden çok şey biliyorsunuz bunu gördüm..ama konuşurken HAKİKATLARI sinelere duyurmak için mi konuşuyoruz yoksa nefsimiz adına mı konuşuyoruz...lütfen düzelin deme zamanı değil düzeltelim kendimizi zaman bu zamandır..ALLAH aşkına RASUL un hatrına...ALLAH a ısmarladık...

Nuh Celep
    Misafir

umarım bir gün pespembe rüyandan uyanırsın...

Rabbim bana hidayet nasip etti,bu forumda F.G. leni destekleyen her sözüm kelimem için bilmeden desteklesemde Rabbim den aff diliyorum sizlerden dua bekliyorum

Kayıtsız
    Misafir
    evet ne mutlu bize

macil71
    Misafir
    Alıntı Mehmet DAĞDELEN tafarından gönderildi Mesajı Göster

dur yolcu !!!

iş o kadar da basit değil. fethullah için ölürüm sözü herkes tarafından gayet iyi anlaşıldı. onun ne yaptığını herkes çok iyi biliyor.
    kimi bunları islama göre yorumluyor, kimi de çıkarlarına göre yorumluyor.

fethullah için ölen veyahut fethullahın yolu için ölen....
    hiç farketmez... nefsini bi yoklasın. kur'ani bir okusun.
    sünneti okusun.. ölümü düşünsün ve ondan sonra istediği kadar ölsün...

sözü sözüm değildir... yolu yolum değildir...

kalkavan amca bir boşlukta yaşadığını ve sonra onun okullarına destek verince
    iç huzura erdiğini söylemiş. ben buraya dikkat çekmek istedim..

yazık adamcağıza...
    adam zannediyor ki halis niyetlerle dünyanın heryerinde okul açıyorum..
    oysa onlara bu okulları açtırıp sonra güney kore de olduğu gibi okullarda
    çalışan iki öğretmenin CİA ajanı olduğu kore devletince tespit edilince
    apışıp kalıyorlar..

neyse dedim ya diyelog adı altında halkımızı misyonerlerin eline teslim eden
    insanların yolu benim yolum olamaz.
    fethullah için ölecekmiş...
    ölüm herkes için....
    gidipte gelen yokki anlatsın gördüklerini..
    giden gelmiyor.. ne demiş yahya kemal bayatlı;

birçok gidenin herbiri memnun diğerinden,
    birçok seneler geçti dönen yok seferinden.

Elinizde belge varmi? CIA ajani oldugunu iddia ediyorsunuz? Belgeyi buraya tasiyin ve isbat edin Lütfen.
    Zann ile hareket islami degildir.Kuran-i okumus olmalisiniz ki baskalarina okumayi tavsiye etmissiniz,Hucurat suresini siz birkez daha okuyun ve isbat edin

TERAKKİPERVER Yüksel DİKGÖZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Oct 2008
    İletiler
    202
    odatv'ye dikkat edin onun haberleri yalanlarla doludur.Fethullah Gülen'i dinlerarası diayaloğu desteklediği için sevmiyorum.
    Bir insan olursa sağır; sen ona istediğin kadar bağır!..

TERAKKİPERVER Yüksel DİKGÖZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Oct 2008
    İletiler
    202
    Uğrunda ölünmek isteyen bir kimse sapık bir yola girerse onun için ölmek var mıdır?.Taassupluk kadar kötü bir şey yoktur..
    Bir insan olursa sağır; sen ona istediğin kadar bağır!..

+ Konuyu Yanıtla
14 / 14 İlkİlk ... 47891011121314

Yer İmleri

Gönderme Kuralları