+ Konuyu Yanıtla
14 / 1 1234567811 ... SonSon
275 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Fethullah Gülen için ölürüm

Fethullah Gülen için ölürüm

Fatma ÇİFTÇİ
    fciftci@yenisafak.com.tr

İdamım Gülen için olacaksa bugün hazırım
    Ticaretten değil, eğitime verdiği destekten keyif aldığını söyleyen armatör işadamı İhsan Kalkavan,"Gülen okullarına desteğim yüzünden idam edileceksem bugün hazırım" dedi

Deniz, Beşiktaş Kulübü ve bir de kendi deyimiyle adrenalin tutkunu bir işadamı. Karadenizli denizcilikle özdeşleşmiş bir aileden geliyor. Armatör işadamı İhsan Kalkavan, Türkiye'nin en büyük tanker filosunun sahibi. Beşiktaş sevgisinden dolayı, şirketlerini Beşiktaş Grubu adı altında toplayan Kalkavan, petrol taşıyor, gemi inşa edip satıyor. Bank Asya ve Işık Sigorta'nın da kurucu ortağı olan Kalkavan, Memorial Hastanesi'ndeki hissesini yakın zamanda sattı. Turizme de yönelen Kalkavan, geçtiğimiz ay tarihi Pera Palas Oteli'ni ve Süzer Paradise'ı satın aldı. İki yıl önce küçük bir tekne ile dünya turuna çıkan, ancak Çin'de geçirdiği trafik kazası nedeniyle bu tura şimdilik ara veren Kalkavan, yıllar önce babasını, daha sonra iki kardeşini de trafik kazasında kaybetmişti. "Sadece mal için mücadele edenlere üzülerek bakıyorum, insanın ahireti güzel olsun" diyen Kalkavan, yakın durduğu Fethullah Gülen'in yeterince anlaşılamamasından da şikayetçi. Memorial Hastanesi'nin en üst katında, denizciliğe özgü objelerle döşenmiş, çok geniş bir kaptan köşkünü andıran ofisinde görüştüğümüz Kalkavan, şirketlerinin yönetimini oğlu Yavuz Kalkavan'a devretse de danışman patron olarak işin başında. Kalkavan'la, denizi, iş anlayışını, Fethullah Gülen'i ve tabii ki Beşiktaş'ı konuştuk.

* * *

HİSLERİMİZ ÖRTÜŞTÜ

Armatör işadamı kimliğiniz yanında, Fethullah Gülen'e yakınlığınızla da biliniyorsunuz. Gülen'in okulları olarak bilinen eğitim kurumlarına verdiğiniz destek yüzünden eleştiriliyorsunuz. Bu eleştirilere nasıl bakıyorsunuz?

Ben de atalarım da eğitime gönül vermiş insanlarız. Türkiye'de devlete ilk hediye edilen okul 1934'de Rize'deki ibrahim Kalkavan İlkokulu'dur. O okulu alıp Denizcilik Meslek Okulu yaptık. Türkiye'nin en büyük Anadolu liselerinden birini Mersin'de yaptık. Bunlar yapılırken, eğitime gönül vermiş bir adamı Cenab-ı Allah karşıma çıkardı. Bilgi ve düşüncelerimiz, hislerimiz birbiriyle o kadar örtüştü ki, inanılmayacak kadar. Kendimi bu meselenin bir neferi kabul ettim. Ömrümün son nefesine kadar, kim ne derse desin, eğer benim idamımın ipi bu nedenle olacaksa, bugünden hayata veda etmeye hazırım. Bütün o eğitim kurumlarıyla ilgili, o çocuklarla öyle haşır neşirim ki, bütün keyfim bu. Artık ticaretten bile zevk almıyorum. Diplomasına vesile olduğum bir çocuk, denizde yüzen bir gemiden de kıymetli.

BİR NUMARALI HESAP GÜLEN'İN

Gülen'in, şirketlerinizde ortak olduğu söyleniyor.

Sayın Başbakanımız da dahil olmak üzere bana makam veya en üst düzey yöneticiliği teklif etmeyen hiçbir hükümet dönemi olmadı. Hepsi benim siyasete girmem için çok gayret gösterdiler. Bir sürü Yönetim Kurulu Başkanlıklarımı kendim terk ettim. Bana kimse demiyorki, 'Sen Türk ekonomisinde bu kadar önemli bir isimsin. Koltuk ve para derdin yok. Dünyadan hiçbir beklentin yok. Bu adamda ne buldun'. Bunu diyen bir kişi çıkmadı. O zaten kendi hayatını yaşayan bir insan. Ona niye birşeyler atfediliyor. Aktivitenin başında biz varız. Biri, 'Asya Finans onundur' diyor. Bunu diyen insanı tutuklamak lazım. Asya Finans bugün SPK'ya dahil, halka açık bir kurum.Böyle bir manipülasyona sebep veren insanın hemen tutuklanması lazım. Ya da 'Gel anlat bakalım ne demek istiyorsun' denilmeli. O zaman benim hissem, Abdülkadir Konukoğlu'nun, Ahmet Çalık'ın, Türk ekonomisinin büyük isimlerinin hissesi var. Bazıları var ki hissesi var, Hocaefendi'nin adını sadece gazetelerde duymuş. Biz orayı 150 arkadaş ortak kurduk. Açılışına Hocaefendi'yi sadece Tansu Hanım gibi davet ettik. Hocaefendi bizi kırmadı geldi. Ben 'Hocam bir numaralı hesabı size ayırdık, bereketli olsun' dedim. 'Benim parayla pulla işim yok' dedi. O hesap dolu mu, boş mu durur bilmem. Benim hesabım da 2'dir. Bu kadar bir ilişki var. Ondan sonra Işık Sigorta'yı açtık. İzdihamlar oldu diye onun açılışına gelmedi. Neredeyse benim gemilerime onun forsunu çizecekler. Nerede, ne iş yapsam, onun işi diye çıkıyor. Bu hastanede hisselerimi sattım. Sattığım zaman 'İhsan Kalkavan sattı' diyorlar. Aldığım zaman 'O aldı' diyorlar.

Beşiktaş yönetiminde teklifimiz kabul görmedi

Beşiktaş Futbol Kulübü'nde yeni bir yönetimden söz ediliyor. Sizin de listede yer aldığınız, Tuncay Özilhan başkanlığındaki bu yeni oluşum kabul görecek mi?

Tuncay çok kalite bir isim. Beşiktaş'a zarar gelmemesi için mevcut yönetimle de nasıl bir diyalog oluşabilir diyoruz. Kıran kırana bir mücadele içinde olmak Tuncay'ın da mizacında yok. Ben Yıldırım'ın (Yıldırım Demirören) ağabeyiyim. Herşey güzellikle olabiliyorsa olacaktır. Yoksa hiçbir arkadaşım böyle bir mücadele içinde olmak istemez. Biz maddi ve manevi olarak destekleriz, transferlerinize destek sağlayalım, bu yılı kaybetmeyelim diye teklif götürdük.Henüz teveccüh görmedi. Bir Erdoğan abi (Erdoğan Demirören) döndü. "Ya İhsan bunlara gerek yok" dedi. Dönüş babadan oldu. Pek teveccüh görmediğini anladım.

Galata projesi katledildi

Türk denizcilik sektörü, sizce neden çok gelişemiyor ?

Çünkü biz akıncı bir ülkeyiz. Bizde Adalar bile teveccüh görmezken Yunanlılar Türkiye kıyılarındaki kayaların üstünde yaşamayı göze almışlar. Tabi ki bu ülke filosunun taşıma kapasitesi 120-130 milyon dwt iken, tabii 1 milyon 200 bin tonla onların yüzde 1'i kadar bir filoya sahip olacağız. Cenab-ı Allah da zaten müstehak olan şeyi veriyor. Biz akıncı bir ülkeyiz. Arabaları çok seviyoruz.

EN YÜKSEK TONAJ BİZDE

Denizcilik, ana işiniz. Beşiktaş Gruop bugün hangi noktada?

Yeni katılacaklarla birlikte toplam tonajımız 800-900 dwt oluyor. Türkiye'deki en yüksek tonaja sahibiz . Gemilerimizin yaş ortalaması 2-3 yıl. Aynı zamanda gemi alıp satıyoruz. Yurtdışında gemi inşa ettiriyoruz.

Tersane kuruyordunuz...

Yalova Altınova'da tersanemizin dolguları yapılıyor. Ama Galata Projesi gibi, orada da müdahaleler oluyor. Bir Galata Projesi vardı. Katlettiler. Bana deselerdi ki, "Başbakansın. Sami Ofer gemilerinin rotasyonunu değiştirip buraya gelecek. 1 milyar dolar da 'keş' (nakit) para istiyor" Bunu kabul ederdim. Çünkü Türkiye, zengin turist getiren o tip yolcu gemilerinin rotasyonunda değil.

TÜSİAD 'cart curt' makamı değil

TÜSİAD'ı sık sık eleştiriyorsunuz. Neden?

Onlara, babalarınız, buraları kuranlar gerçekten sermayenin oluşumunda emeği geçen insanların devlete olan saygısı ve relasyonları farklıydı. Hazır makama, hazır servete konup ahkam kesmeyin. Ağzınızdan çıkacak her lafın, esnafı ne kadar etkileyebileceğini düşünün. Kurt bulanık havayı sever, söylediğin lafla birden borsa pat çıkıyor, cart düşüyor. Sermaye sahibi olarak düştüğü zaman toplarsın. Bu 'cart curt' makamı değil. Başbakana mesaj vermenin yolları var. Sokağa çıkıp ağacın tepesinden bağırmanın gereği yok. Ben TÜSİAD'a üye olmam. Ama işadamları çok iyi arkadaşımdır.

Bank Asya krizde kendini ispat etti

En büyük ortak durumunda olduğunuz Asya Finans, bugünkü adıyla Bank Asya geçtiğimiz Mayıs ayında halka arz edildi ve hisselerine 50 kat talep geldi. Herkes şaşırdı. Böyle bir ilgi bekliyor muydunuz?

Asya Finans'ın bir dünya markası olacağını hep kurulurken tahayyül ettim. Biliyorum ki, bir gün dünyanın bütün büyük şehirlerinde Asya Finans olacak. Halka arzda büyük bir talep geldi. Çünkü, kurulduğu günden beri kendisini ispat etti. Bankacılık krizi yaşandığı dönemde paranın yüzde 60'ına yakını talep edildi. Birçok banka veznelerini kapattı. Biz o gün gerek yönetici, gerek hissedar olan arkadaşlarımız tüm mal varlıklarımızı ortaya koyarak veznelerimizi kapatmadık ve bütün paranın, mevduatın yüzde 60'ına yakınını isteyene ödedik. Şu anda Türkiye'nin en büyük bankasının mevduatının sadece yüzde 15'i istensin, o banka kapanır. Cenab-ı Allah utandırmadı, bütün bu paralar sonra kat be kat geri geldi.

http://www.yenisafak.com.tr/roportaj/roportaj46.html
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

Sadece Allah için yaşanır ve sadece onun için ölünür...

Bunu anlamak bu kadar mı zor?

Allah için yaşamayı onun rızasını üstte tutmayı ve böyle söylemleri kimse için telaffuz etmemeyi nasip etsin...
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

... Kübra YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3

Olmaz Ya

FETHULLAH GÜLEN İÇİN ÖLMEK!!!!! cıx cıx cıx görüşlerini benimserim demek neyse de bu kadarını da fazla.aşaaaaa
    Sosyofobi..

Taner PINAR
    Misafir
    ilahımsın derler ya...

kozalak Bilal YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    fetullah gülen için kılımı kıpırdatmam...
    :whistling[1]: :whistling[1]:
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

iyi güzel...Allah rahmet eylesin dicemde..Tövbe yahu..İşte Kula Kul olanlardan biri daha...
    Allah ın hidayeti üzerinize olsun inş..

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18

yazıyı okuyanınız var mı?

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

yazı okunsa her halde kimse bu şekilde yorum yapmaz konumuz buysa ve ölürüm denildiyse yukardaki sebeblerden dolayı bende ölürüm sıf onun için değil bu konuda belirtilenlere esbeb olan herkes için ölürüm yazıyı bir okuyun isterseniz sonra yorum yapın

eyvallah
    Kaburgası Kırılmış Bir Adamın İsyanı Kadar Cehennemsiyim

sanırım burda Fethullah Gülen için ölürüm sözü yanlış anlaşılmış burda ki kasıt onun yaptığı iman hizmeti ve amacı islam davasına omuz vermiş eğitim kurumlarında tertemiz yetişen öğrencilerin bitanesi için ve hocaefendidin verdiği islami değerler için ölürüm demek istemiştir bence
    Fettullah Gülen'ler çoktur, ve bitmez ,kalbinizi serin tutun..

Bu Fettullah Gülen ; Zahirdir , Açıktır, Görünendir,
    Yani bilinendir, Kaygan zeminde bulunduğu ve açık hedef olduğu için ,gerek medya,gerek cemaatler ve gerekse diğer şahıslar tarafından devamlı taşlanır ve sevap kazanır

Ne Fettullah Gülenler eksilir, Ne de Hizmetler..

Selametle
    'RABBİM, RABBİM BU İŞİN BİLDİM NEYMİŞ TÜRKÇESİ,
    SENİN AŞKIN ATEŞTİR, ATEŞİN GÜL BAHÇESİ'

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    Alıntı _yolcu tafarından gönderildi
    sanırım burda Fethullah Gülen için ölürüm sözü yanlış anlaşılmış
    dur yolcu !!!

iş o kadar da basit değil. fethullah için ölürüm sözü herkes tarafından gayet iyi anlaşıldı. onun ne yaptığını herkes çok iyi biliyor.
    kimi bunları islama göre yorumluyor, kimi de çıkarlarına göre yorumluyor.

fethullah için ölen veyahut fethullahın yolu için ölen....
    hiç farketmez... nefsini bi yoklasın. kur'ani bir okusun.
    sünneti okusun.. ölümü düşünsün ve ondan sonra istediği kadar ölsün...

sözü sözüm değildir... yolu yolum değildir...

kalkavan amca bir boşlukta yaşadığını ve sonra onun okullarına destek verince
    iç huzura erdiğini söylemiş. ben buraya dikkat çekmek istedim..

yazık adamcağıza...
    adam zannediyor ki halis niyetlerle dünyanın heryerinde okul açıyorum..
    oysa onlara bu okulları açtırıp sonra güney kore de olduğu gibi okullarda
    çalışan iki öğretmenin CİA ajanı olduğu kore devletince tespit edilince
    apışıp kalıyorlar..

neyse dedim ya diyelog adı altında halkımızı misyonerlerin eline teslim eden
    insanların yolu benim yolum olamaz.
    fethullah için ölecekmiş...
    ölüm herkes için....
    gidipte gelen yokki anlatsın gördüklerini..
    giden gelmiyor.. ne demiş yahya kemal bayatlı;

birçok gidenin herbiri memnun diğerinden,
    birçok seneler geçti dönen yok seferinden.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

asıl size yazık bir at gözlüğü takmışsınız gerçekleri göremiyorsunuz göremediğiniz gibi saptırıyorsunuz bu da büyük bişey ve çokda başarılısınız Allah başarılarınızın devamını getirsin diyemeyeceğim malesef

asıl size yazık bir at gözlüğü takmışsınız gerçekleri göremiyorsunuz göremediğiniz gibi saptırıyorsunuz bu da büyük bişey ve çokda başarılısınız Allah başarılarınızın devamını getirsin diyemeyeceğim malesef

Bu yazıyı buraya taşıma nedenlerimden biride bu...

Şu an o kadar kutsal at gözlükleri var ki.Sakın dokunma diyorlar.Dokunursan rahmet tokadı(!),dokunursan çarpılırsın(!) denilen...

Ne hizmet yaparsa yapsın,Allah'a yakınlığı ne olursa olsun (zaten elimizde takva terazisi yok) Sadece ve sadece Allah için yaşanır ve Onun için ölünür...

Herkesin hata ve kusuru olur ki ayette "her ademoğlu günah işler..." buyruluyor.Yani kim olursa olsun,hangi kutsal sıfata sokarsak sokalım insandır ve hataları,kusurları vardır...

Hülasa;İsrail'de okulu olmasını sorgulayabilmeliyiz...Diyalog adı altında söylenenleri "sadece lailaheillallah demek yeterlidir,muhammedurrasulullah demesede cennete girer" sözü sorgulanmalıdır,reddedilmelidir..."şeriatla ilgili Kur'an da bir kaç ayet var.Onlarda çok önemli olanlar değil"cümlesini canlı yayında söylenmiştir.

Haa bunlar önemli değil,şu hizmet bu keramet var dersek birileri bizi daha çook elinde kukla niyetine sallar.Piyon dahi halimizi ifade edemez...

Dinimizi 2 şekilde soyutladılar.Biri alay,diğeri de kutsallaştırma...

Allah sadece savunma psikolojisi içinde gerçekleri görememekten bizleri uzakta tutsun...

Eğer islam davasına omuz vermek gayesi olan ve bir iman hizmeti ise zaten bu kişiler ile varolan bir durum değil...
    A şahsı veya B şahsı olsun olmasın bu dava bitmez ve tükenmez...
    Ne mevlananın vedat mevleviliği ve tasavvufu bitirmiş nede Bediüzzamanın vefat Nurları bitirmiş...

Dünya döndükçe bu hizmetler sürecekdir...Gerisi teferruat...Gülen denizdeki bir damladan ibaret....

Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3

ha cihat ha hizmet ne fark

ya amacı aynı olan sözcüklerin neden tartışmasını yapıosunuz anlamıorumki?
    Sosyofobi..

daha hizmetin ne olduğunu bilmiyorsan anlamadıysan diyecek sözüm yok
    HİZMET PAPANINELİNİ ÖPMEKMİ
    hizmet filistin şurda dururken hoşgörü çıgırtkanlıgı yapmakmı

hizmet ama yanlış adrese ALLAHa degil
    Documents and Settings\casper\Belgelerim\Resimlerim\39db57caa7al0.gif

ozisler13
    Giriş
    Mon May 2006
    İletiler
    854
    Blogdaki Konular
    4
    Alıntı elif7 tafarından gönderildi
    Fatma ÇİFTÇİ
    fciftci@yenisafak.com.tr

--------------------------------------------------------------------------------

İdamım Gülen için olacaksa bugün hazırım
    Ticaretten değil, eğitime verdiği destekten keyif aldığını söyleyen armatör işadamı İhsan Kalkavan,"Gülen okullarına desteğim yüzünden idam edileceksem bugün hazırım" dedi

Deniz, Beşiktaş Kulübü ve bir de kendi deyimiyle adrenalin tutkunu bir işadamı. Karadenizli denizcilikle özdeşleşmiş bir aileden geliyor. Armatör işadamı İhsan Kalkavan, Türkiye'nin en büyük tanker filosunun sahibi. Beşiktaş sevgisinden dolayı, şirketlerini Beşiktaş Grubu adı altında toplayan Kalkavan, petrol taşıyor, gemi inşa edip satıyor. Bank Asya ve Işık Sigorta'nın da kurucu ortağı olan Kalkavan, Memorial Hastanesi'ndeki hissesini yakın zamanda sattı. Turizme de yönelen Kalkavan, geçtiğimiz ay tarihi Pera Palas Oteli'ni ve Süzer Paradise'ı satın aldı. İki yıl önce küçük bir tekne ile dünya turuna çıkan, ancak Çin'de geçirdiği trafik kazası nedeniyle bu tura şimdilik ara veren Kalkavan, yıllar önce babasını, daha sonra iki kardeşini de trafik kazasında kaybetmişti. "Sadece mal için mücadele edenlere üzülerek bakıyorum, insanın ahireti güzel olsun" diyen Kalkavan, yakın durduğu Fethullah Gülen'in yeterince anlaşılamamasından da şikayetçi. Memorial Hastanesi'nin en üst katında, denizciliğe özgü objelerle döşenmiş, çok geniş bir kaptan köşkünü andıran ofisinde görüştüğümüz Kalkavan, şirketlerinin yönetimini oğlu Yavuz Kalkavan'a devretse de danışman patron olarak işin başında. Kalkavan'la, denizi, iş anlayışını, Fethullah Gülen'i ve tabii ki Beşiktaş'ı konuştuk.

* * *

HİSLERİMİZ ÖRTÜŞTÜ

Armatör işadamı kimliğiniz yanında, Fethullah Gülen'e yakınlığınızla da biliniyorsunuz. Gülen'in okulları olarak bilinen eğitim kurumlarına verdiğiniz destek yüzünden eleştiriliyorsunuz. Bu eleştirilere nasıl bakıyorsunuz?

Ben de atalarım da eğitime gönül vermiş insanlarız. Türkiye'de devlete ilk hediye edilen okul 1934'de Rize'deki ibrahim Kalkavan İlkokulu'dur. O okulu alıp Denizcilik Meslek Okulu yaptık. Türkiye'nin en büyük Anadolu liselerinden birini Mersin'de yaptık. Bunlar yapılırken, eğitime gönül vermiş bir adamı Cenab-ı Allah karşıma çıkardı. Bilgi ve düşüncelerimiz, hislerimiz birbiriyle o kadar örtüştü ki, inanılmayacak kadar. Kendimi bu meselenin bir neferi kabul ettim. Ömrümün son nefesine kadar, kim ne derse desin, eğer benim idamımın ipi bu nedenle olacaksa, bugünden hayata veda etmeye hazırım. Bütün o eğitim kurumlarıyla ilgili, o çocuklarla öyle haşır neşirim ki, bütün keyfim bu. Artık ticaretten bile zevk almıyorum. Diplomasına vesile olduğum bir çocuk, denizde yüzen bir gemiden de kıymetli.
    Madem öyle yetkili birileri bazı işadamlarının desteğinde bir dava açsınlar ve milletin gözü önünde İhsan beyin helakını hep beraber izleyelim.ben zevk duyarım çünkü ne demek okullar yaptık bi tek senmi okul yaptırdın bu memlekette bi tek sen mi iş adamısın.bu meselenin neferi olmak demek Hakk' a bilmeden ya da bilerek karşı gelmek değilmidir.çünkü İslam ın özü Kelime-i Tervhid değilmidir?Ey kandırılmış ya da bilerek uyuşmuş FG cemaati üyeleri yanlışlarınızın nelere malolduğunu görmeden düşünün ve ALLAH aşkına Muaviye nin değil Ebu Zerr'in tarafını tutmayı deneyin.yoksa görünürdeki gibi çoğunluk bir işe yaramıyacak
    BİR NUMARALI HESAP GÜLEN'İN

Gülen'in, şirketlerinizde ortak olduğu söyleniyor.

Sayın Başbakanımız da dahil olmak üzere bana makam veya en üst düzey yöneticiliği teklif etmeyen hiçbir hükümet dönemi olmadı. Hepsi benim siyasete girmem için çok gayret gösterdiler. Bir sürü Yönetim Kurulu Başkanlıklarımı kendim terk ettim. Bana kimse demiyorki, 'Sen Türk ekonomisinde bu kadar önemli bir isimsin. Koltuk ve para derdin yok. Dünyadan hiçbir beklentin yok. Bu adamda ne buldun'. Bunu diyen bir kişi çıkmadı. O zaten kendi hayatını yaşayan bir insan. Ona niye birşeyler atfediliyor. Aktivitenin başında biz varız. Biri, 'Asya Finans onundur' diyor. Bunu diyen insanı tutuklamak lazım. Asya Finans bugün SPK'ya dahil, halka açık bir kurum.Böyle bir manipülasyona sebep veren insanın hemen tutuklanması lazım. Ya da 'Gel anlat bakalım ne demek istiyorsun' denilmeli. O zaman benim hissem, Abdülkadir Konukoğlu'nun, Ahmet Çalık'ın, Türk ekonomisinin büyük isimlerinin hissesi var. Bazıları var ki hissesi var, Hocaefendi'nin adını sadece gazetelerde duymuş. Biz orayı 150 arkadaş ortak kurduk. Açılışına Hocaefendi'yi sadece Tansu Hanım gibi davet ettik. Hocaefendi bizi kırmadı geldi. Ben 'Hocam bir numaralı hesabı size ayırdık, bereketli olsun' dedim. 'Benim parayla pulla işim yok' dedi. O hesap dolu mu, boş mu durur bilmem. Benim hesabım da 2'dir. Bu kadar bir ilişki var. Ondan sonra Işık Sigorta'yı açtık. İzdihamlar oldu diye onun açılışına gelmedi. Neredeyse benim gemilerime onun forsunu çizecekler. Nerede, ne iş yapsam, onun işi diye çıkıyor. Bu hastanede hisselerimi sattım. Sattığım zaman 'İhsan Kalkavan sattı' diyorlar. Aldığım zaman 'O aldı' diyorlar.
    Tamam o zaman sen de dava aç ve kamuoyunu bilgilendir şimdi olduğu gibi bir araya gelin Türkiye'de mesela ve açıklayın ikiniz beraber.hem o zaman izdihamı da görürüz bakalım nasıl bir izdiham olacak.yaw ALLAH aşkına yemeyin bu reklam kokan sözleri
    Bakın İhsan beyimiz de rahatsız durumdan.beni şirketlerin hamlelerinde etkili olmadığına dair bundan daha açık ve net bir çözümünüz varsa buyrun önerin tartışalım...

Beşiktaş yönetiminde teklifimiz kabul görmedi

Beşiktaş Futbol Kulübü'nde yeni bir yönetimden söz ediliyor. Sizin de listede yer aldığınız, Tuncay Özilhan başkanlığındaki bu yeni oluşum kabul görecek mi?

Tuncay çok kalite bir isim. Beşiktaş'a zarar gelmemesi için mevcut yönetimle de nasıl bir diyalog oluşabilir diyoruz. Kıran kırana bir mücadele içinde olmak Tuncay'ın da mizacında yok. Ben Yıldırım'ın (Yıldırım Demirören) ağabeyiyim. Herşey güzellikle olabiliyorsa olacaktır. Yoksa hiçbir arkadaşım böyle bir mücadele içinde olmak istemez. Biz maddi ve manevi olarak destekleriz, transferlerinize destek sağlayalım, bu yılı kaybetmeyelim diye teklif götürdük.Henüz teveccüh görmedi. Bir Erdoğan abi (Erdoğan Demirören) döndü. "Ya İhsan bunlara gerek yok" dedi. Dönüş babadan oldu. Pek teveccüh görmediğini anladım.
    Beşiktaşı seviyorum birkaç saattir (Fuat beyin geçmişteki mücahidliğinden dolayı)o yüzden burası pek ilgi alanıma girmiyor

Galata projesi katledildi

Türk denizcilik sektörü, sizce neden çok gelişemiyor ?

Çünkü biz akıncı bir ülkeyiz. Bizde Adalar bile teveccüh görmezken Yunanlılar Türkiye kıyılarındaki kayaların üstünde yaşamayı göze almışlar. Tabi ki bu ülke filosunun taşıma kapasitesi 120-130 milyon dwt iken, tabii 1 milyon 200 bin tonla onların yüzde 1'i kadar bir filoya sahip olacağız. Cenab-ı Allah da zaten müstehak olan şeyi veriyor. Biz akıncı bir ülkeyiz. Arabaları çok seviyoruz.
    Galata port hayata geçirilseydi İhsan beyin de gemileri eskisi kadar rahat yer bulamıyacaktı limanlarda.ALLAH ım bu adam nasıl iş adamı oluyor da ben olamıyorum

EN YÜKSEK TONAJ BİZDE

Denizcilik, ana işiniz. Beşiktaş Gruop bugün hangi noktada?

Yeni katılacaklarla birlikte toplam tonajımız 800-900 dwt oluyor. Türkiye'deki en yüksek tonaja sahibiz . Gemilerimizin yaş ortalaması 2-3 yıl. Aynı zamanda gemi alıp satıyoruz. Yurtdışında gemi inşa ettiriyoruz.

Tersane kuruyordunuz...

Yalova Altınova'da tersanemizin dolguları yapılıyor. Ama Galata Projesi gibi, orada da müdahaleler oluyor. Bir Galata Projesi vardı. Katlettiler. Bana deselerdi ki, "Başbakansın. Sami Ofer gemilerinin rotasyonunu değiştirip buraya gelecek. 1 milyar dolar da 'keş' (nakit) para istiyor" Bunu kabul ederdim. Çünkü Türkiye, zengin turist getiren o tip yolcu gemilerinin rotasyonunda değil.

O kadar yolcuyu getirsinler zaten ahlâkî açıdan çökmüş millet cehaletinden sokaklarda yıldız savaşları cübbeleriyle gezen.parasızlıktan (!) ayağına sadece kapri denen rezil kıyafeti giyen saf ve uyuşmuş yurdumun insanları hepten helaka koşsun değilmi.o zaman abiler de ablalar da tutamaz kardeşlerini haberiniz olsun...

TÜSİAD 'cart curt' makamı değil

TÜSİAD'ı sık sık eleştiriyorsunuz. Neden?

Onlara, babalarınız, buraları kuranlar gerçekten sermayenin oluşumunda emeği geçen insanların devlete olan saygısı ve relasyonları farklıydı. Hazır makama, hazır servete konup ahkam kesmeyin. Ağzınızdan çıkacak her lafın, esnafı ne kadar etkileyebileceğini düşünün. Kurt bulanık havayı sever, söylediğin lafla birden borsa pat çıkıyor, cart düşüyor. Sermaye sahibi olarak düştüğü zaman toplarsın. Bu 'cart curt' makamı değil. Başbakana mesaj vermenin yolları var. Sokağa çıkıp ağacın tepesinden bağırmanın gereği yok. Ben TÜSİAD'a üye olmam. Ama işadamları çok iyi arkadaşımdır.

ALLAH ım hayret burası aslında biraz güzel gibiama sistemini anlattığı ve beni bilgilendirdiği için aslında sisli havada dolaşmasa iyi olur kendisisermaye sahibi olarak soralım bakalım.hiç düşmediği oldumu bugüne kadar?

Bank Asya krizde kendini ispat etti

En büyük ortak durumunda olduğunuz Asya Finans, bugünkü adıyla Bank Asya geçtiğimiz Mayıs ayında halka arz edildi ve hisselerine 50 kat talep geldi. Herkes şaşırdı. Böyle bir ilgi bekliyor muydunuz?

Asya Finans'ın bir dünya markası olacağını hep kurulurken tahayyül ettim. Biliyorum ki, bir gün dünyanın bütün büyük şehirlerinde Asya Finans olacak. Halka arzda büyük bir talep geldi. Çünkü, kurulduğu günden beri kendisini ispat etti. Bankacılık krizi yaşandığı dönemde paranın yüzde 60'ına yakını talep edildi. Birçok banka veznelerini kapattı. Biz o gün gerek yönetici, gerek hissedar olan arkadaşlarımız tüm mal varlıklarımızı ortaya koyarak veznelerimizi kapatmadık ve bütün paranın, mevduatın yüzde 60'ına yakınını isteyene ödedik. Şu anda Türkiye'nin en büyük bankasının mevduatının sadece yüzde 15'i istensin, o banka kapanır. Cenab-ı Allah utandırmadı, bütün bu paralar sonra kat be kat geri geldi.
    http://www.yenisafak.com.tr/roportaj/roportaj46.html
    İyi ne güzel ALLAH utandırmasın öyleyse ingilizlere ve siyonist sermayeye karşı.nasıl olsa utanacaksınız böyle giderse birgün...
    hala savunacaksanız FG nizi lütfen yapmayın.
    delirdim zaten
    rica ederim sizden
    aldırmayın bana
    deliyim madem...
    (sakın haa Ebu Zerr'in tarafından ayrılmayın.çünkü Yezid Muaviye'nin oğludur.armut sanırım dibine düşüyor.)
    Haden ALLAH a emanetsiz.eğer canınızı sıktımsa boşverin.canım sıkılmasaydı bu kadar uğraşmazdım.sadece tartışmaya gerek yok der geçerdim.ama işte böyle olunca bunlar yazılıyor...

...
    Düzenlendi: Mehmet DAĞDELEN 30-09-2007 03:41
    artık zamanı ve belki de son hakkım,çünkü dağıldım ve hala ALLAH a sığınıyorum Utanmadan

insan beyni bilinmeyene karşı hep olumsuz telkinler peşindedir peki siz bu tür söylemlerde bulunuyorsunuzda hiç bu işi derinden araştırdınızmı yoksa olaylara duygusal menfezlerdenmi yaklaşıyorsunuz eğer gerçekleri bizzat içeriden görme fırsatını elde etmiş olsaydınız inanın bana bu tür karalamalarda bulunmazdınız.yaa ne yaparsın işte insandaki bu ego duygusu bazen pervasızca konuşmalara teşvik ediyor mükminleri yada mükmineleri neyse Allah hidayet versin unutmayın gerçek anlaşılıyıncaya kadar hiç bir müslüman kardeşinizi suçlamayın yoksa kaybeden siz olursunuz en içten muhabbetlerimle Allahın Rahmeti ve Bereketi üzerinize olsun Allah Affetsin Kardeşimm....

ozisler13
    Giriş
    Mon May 2006
    İletiler
    854
    Blogdaki Konular
    4
    insan beyni bilinmeyene karşı hep olumsuz telkinler peşindedir peki siz bu tür söylemlerde bulunuyorsunuzda hiç bu işi derinden araştırdınızmı yoksa olaylara duygusal menfezlerdenmi yaklaşıyorsunuz eğer gerçekleri bizzat içeriden görme fırsatını elde etmiş olsaydınız inanın bana bu tür karalamalarda bulunmazdınız.yaa ne yaparsın işte insandaki bu ego duygusu bazen pervasızca konuşmalara teşvik ediyor mükminleri yada mükmineleri neyse Allah hidayet versin unutmayın gerçek anlaşılıyıncaya kadar hiç bir müslüman kardeşinizi suçlamayın yoksa kaybeden siz olursunuz en içten muhabbetlerimle Allahın Rahmeti ve Bereketi üzerinize olsun Allah Affetsin Kardeşimm....
    ALLAH dinine müşrikleri ve kul hakkını affetmez.ama İNŞALLAH hidayetinden de bizleri ayırmaz.kardeşlik zulme rızayla olmaz.zulmedenlerle beraber onlara sevgi ve merhamet beslemekle de olmaz.daha anlatmak isterdim ama maalesef...çünkü anlamanızı ancak ALLAH sağlayabilir...
    artık zamanı ve belki de son hakkım,çünkü dağıldım ve hala ALLAH a sığınıyorum Utanmadan

Allah c.c. ve .Hz Muhammed Mustafa sav sevgisi ne ölçüde merak ediyorum Allah c.c. bilir anma ....bizler kimin için ölüceğimizi ve niçin ölüceğimizi çok iyi biliyoruz çok şükür..sizce...?..saygı ile cennet yolcuları..selamunaleykum..

Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    Herkes İnanmak İstedİĞİ Gİbİ İnaniyor.erbakan İÇİn ÖlÜrÜm Denseydİ Bu Kadar Tepkİ Almazdi Kİİİ BÖyle Bİr Konu Daha Önce Portalda ÇikmiŞti
    Sosyofobi..

+ Konuyu Yanıtla
14 / 1 1234567811 ... SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları