"Saadet Partisi omurgası olan bir partidir"

Saadet Partisi İl Başkanı Osman Yıldırım gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat ile bir araya geldi.

Ziyarette; 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak Genel Seçimler öncesinde Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Osman Yıldırım Saadet Partisinin köklerinin merhum Necmettin Erbakan tarafından ortaya konulan Milli Görüş çizgisine dayandığını ve o geleneği temsil ettiğini belirterek; Saadet Partisi, Milli Görüş felsefesini kendisine şiar edinen ve omurgası olan bir partidir. Türkiye'nin kaderini belirleyen bir çok siyasetçiyi yetiştirmiş milli bir partidir" dedi.

Yıldırım sözlerine devamla parti olarak " Milli Görüş" davasının ahlaklı insan odaklı bir siyaset güttüğünü, Türkiye'nin temel sorunlarının ahlaklı ve vasıflı insan yetiştirmekle mümkün olabileceğini ifade ederek;" Bugün rant odaklı bir çok partinin kalabalığı milletimizi yanıltmasın. Bu tür partilerin milletimize yalandan başka bir şey vermesi mümkün değildir. İnşallah bizler geçmişten gelen millet için dürüst ve hizmet amaçlı siyaset temelinde siyaset çizgimizi, omurgalı ve kişilikli duruşumuzu muhafaza etmeye devam edeceğiz" dedi.

Milli Görüş çizgisinden yetişen insanların günümüzde ifade edilen Büyük Türkiye anlayışına katkıları ortadadır. Urfa bağlamında ise şehrimiz yetiştirdiği siyasetçi ve edebiyatçılarla Milli Görüş'ün kalelerinden birisi olmuştur. Saadet Partisinin Urfa'da yapacağı çalışmalarla siyasete yeni bir nefes ve kalite getireceğine inanıyorum" diyerek Saadet Partisi İl Başkanı Osman Yıldırım'a çalışmalarında başarılar diledi.

Yaklaşık bir saat süren ziyaret toplantısı çeşitli konularda görüş alışverişinin ardından sona erdi.

(kaynak:Gapgündemi)