İlkelerimizden taviz vermeyiz


Saadet Partisi, genel seçim çalışmalarını sürdürüyor. Iğdır İl Başkanlığı’nın 2. Olağan Kongresi’ne katılan Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Her şeyden önce bu ülkede yaşayan tüm etnik unsurlar ve mezhepler kardeştir” diyerek başladığı konuşmasında ülkenin içinde bulunduğu ekonomik duruma değinerek, yaklaşan genel seçimler öncesi önemli açıklamalar yaptı. Asgari ücretin 950 lira olmasının kabul edilemez olduğunu kaydeden Kamalak, ”Bu sorun, ülkemizin gerçek gündemidir. Milyonlarca insanımız, açlık sınırının altında yaşam savaşı veriyor” dedi.
“Herkese kapımız açık”
7 Haziran seçimlerinde başka bir partiyle ittifak olup olmadığı yönündeki soruya Kamalak şu cevabı verdi: “En başta milletimizle ittifak yapmak durumundayız. Tabii ki ülkemizin problemlerini çözmek için ‘ben de varım’ diyen her bir kardeşimiz için kapımız açıktır. Hem kollarımız hem de gönlümüz sonuna kadar açıktır.” Kamalak, Saadet Partisi olarak lügatlerinde düşmanlığa yer olmadığına dikkati çekerek, barış, kardeşlik ve adil düzenden yana olduklarını ve bunun mücadelesini verdiklerini ifade etti. Gerek siyasi parti gerekse ferdi olarak herkesle görüşebileceklerini vurgulayan Kamalak, “Prensip, ilke ve inançlarımızdan taviz vermeden görüşürüz. Başka siyasi partilerden bu konuda teklifler geliyor. Ölçülerimiz içinde değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.
Çanakkale Ruhu
Kamalak, “Tam bir asır önce Çanakkale’de bu ülkenin tüm fertleri, yabancılara karşı birbirlerini siper ederek savaştı. Türk, Kürt, Laz, Çerkez hepsi beraber savaştı. Buna rağmen bir yolunu bularak bu ülkenin evlatlarını birbirlerine düşman etmeye çalıştılar” dedi.
Milli Görüş’ün Tek Temsilcisi Saadet Partisi
Yeniden büyük Türkiye’yi kurmak için yola çıktıklarını ifade eden Kamalak, “Iğdır’dan başlamak üzere şehitler diyarı Anadolu’da yaşanılabilir bir Türkiye kurmak için yola çıktık. İlk hedefimiz budur. Bu ülkenin insanları, 35-40 yıldır birbirlerinin düşmanıymış gibi öldüler. Bu süre içinde şehitler diyarı Anadolu’muz, 50 binin üzerinde vatan evladını toprağa verdi. Milli Görüş’ün tek temsilcisi olarak bu gidişe dur demek için buradayız” diye konuştu.
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Iğdır’da partisinin 2. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, yeniden büyük Türkiye’yi kurmak için yola çıktıklarını söyledi. Son derece çoşkulu bir şekilde gerçekleştirilen kongrede konuşan Kamalak, “Her şeyden önce bu ülkede yaşayan tüm etnik unsurlar ve mezhepler kardeştir. Hepimizin Rabbi bir, peygamberi bir, kitabı bir, kıblesi birdir. O halde bu mücadele niçin? Bu ülkenin gerçek gündemi terör değildir, gerçek gündem işsiz durumdaki gençlerimizdir. Açlık sınırının bin 450 lira olduğu ülkemizde 950 lira asgari ücret verilmesi kabul edilemez. İşte bu sorun, ülkemizin gerçek gündemidir. Milyonlarca insanımız, açlık sınırının altında asgari ücretle yaşam savaşı veriyor. Adaletsizlik, hukuksuzluk ve yolsuzluk ne yazık ki TBMM’ye kadar vardı. Türkiye’nin gerçek gündemi, bu yolsuzlukların, bu usulsüzlüklerin ve iddiaların üzerine gitmektir” dedi.
Bu Oyunu Bozacağız
Konuşmasının devamında Kamalak, “Tam bir asır önce Çanakkale’de bu ülkenin tüm fertleri, yabancılara karşı birbirlerini siper ederek savaştı. Türk, Kürt, Laz, Çerkez hepsi beraber savaştı. Buna rağmen bir yolunu bularak bu ülkenin evlatlarını birbirlerine düşman etmeye çalıştılar. Ne yazık ki büyük ölçüde başarı sağladılar. Artık bu oyunu bozmak için tüm Anadolu’yu adım adım dolaşıyor ve siyonistlere karşı mücadele veriyoruz” ifadelerini kullandı
Milli Görüş’ün Tek Temsilcisi Saadet Partisi
Yeniden büyük Türkiye’yi kurmak için yola çıktıklarını dile getiren Kamalak, “Iğdır’dan başlamak üzere şehitler diyarı Anadolu’da yaşanılabilir bir Türkiye kurmak için yola çıktık. İlk hedefimiz budur. Bu ülkenin insanları, 35-40 yıldır birbirlerinin düşmanıymış gibi öldüler. Bu süre içinde şehitler diyarı Anadolu’muz, 50 binin üzerinde vatan evladını toprağa verdi. Milli Görüş’ün tek temsilcisi olarak bu gidişe dur demek için buradayız” diye konuştu.
“Herkese kapımız açık”
7 Haziran seçimlerinde başka bir partiyle ittifak olup olmadığı yönündeki bir soruya ise Kamalak şu cevabı verdi: “Seçimlere kısa bir süre kaldı. En başta milletimizle ittifak yapmak durumundayız. Tabii ki ülkemizin problemlerini çözmek için ‘ben de varım’ diyen her bir kardeşimiz için kapımız açıktır. Hem kollarımız hem de gönlümüz sonuna kadar açıktır. Çünkü ülkemizin birliğe ve bütünlüğe ihtiyacı vardır. Bu sıkıntıları giderecek bir çare bulmak lazım. Onun için çareye yardımcı olmak isteyen kardeşlerimizle görüşür, konuşuruz.” Kamalak, Saadet Partisi olarak lügatlerinde düşmanlığa yer olmadığına dikkati çekerek, barış, kardeşlik ve adil düzenden yana olduklarını ve bunun mücadelesini verdiklerini ifade etti. Gerek siyasi parti gereksi ferdi olarak herkesle görüşebileceklerini vurgulayan Kamalak, “Hepimiz neticede bu milletin evlatlarıyız. Bu ülke, hepimizin. Hepimiz kardeşiz. Siyasi partiler, ülkenin sorunlarını çözmek için vardır. Prensip, ilke ve inançlarımızdan taviz vermeden görüşürüz. Başka siyasi partilerden bu konuda teklifler geliyor. Ölçülerimiz içinde değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmalarının ardından tek liste ile gidilen kongrede mevcut Başkan Sulhettin Pesci yeniden Sadet Partisi Iğdır İl Başkanlığına seçildi.