İlyas TONGÜÇ:'Tevfik İleri İHL kumar paralarıyla mı yapıldı?'

Genel Başkan Yardımcımız İlyas TONGÜÇ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile büyük bir törenle önceki gün açılan Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi'nin spor toto ve lotodan elde edilen paralarla yapıldığına dair iddiaların olduğuna dikkat çekti.

Çankaya İlçe Başkanlığımız tarafından ‘Muharrem ayı ve Kerbela’ konulu bir program düzenlendi. Programa Genel Başkan Yardımcımız İlyas Tongüç, Çankaya ilçe teşkilatı üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşan Genel Başkan Yardımcımız İlyas Tongüç, programda yaptığı konuşmada şaşırtıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Tongüç, yeniden inşa edilen ve bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile önceki gün açılan Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’nin, spor toto ve lotodan elde edilen paralarla yapıldığına dair kendilerine, önemli bilgilerin geldiğini söyledi. İktidara çağrıda bulunan İlyas Tongüç, Tevfik İleri İHL’nin spor toto ve loto paraları ile yapılıp, yapılmadığına dair iddiaların acilen cevaplanması gerektiğini belirterek, “Yıkılıp yeniden yapılan Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’nin yeni binasının spor toto ve lotodan elde edilen paralarla yapıldığına dair önemli bilgiler bizlere ulaşmıştır. Bu vesileyle bu işin temelinde ne olup bittiğini, Ankara Tevfik İleri İHL’nin spor toto ve lotodan gelen paralarla yapılıp yapılmadığının açıklanması gerekmektedir. Bu olayın üzerine gideceğiz” diye konuştu.


Yezid Zihniyeti Siyonizm Ekmeğine Yağ Sürmekte

Yeni Kerbelaların yaşanmaması için de gayret etmek zorunda olduğumuzu dile getiren Tongüç, Ortadoğu’da kazan kaynadığını belirterek, ateş çemberinin Türkiye sınırına kadar dayandığını kaydetti. Yezid zihniyetini Müslümanlar arasında çıkaranların Siyonizm’in ekmeğine yağ sürdüğünü belirten Tongüç,“Bir matem ve has tutma günü olarak değil hadiseleri iyi gözeterek, bu hadiselerden ders çıkararak yeni Kerbelaların yaşanmaması için gayret etmek mecburiyetindeyiz. Ortadoğu’da ciddi bir kazan kaynamaktadır. Ateş çemberi ülkemizin sınırlarına kadar dayanmış durumdadır. Batı her petrol kuyusunun başına bir devletçik kurmak temeli üzerinden bizim hassas noktalarımızı yıllar yılı araştırarak bizi nasıl çözeceğini maalesef anlamış durumdadır. Bundan dolayı Türkiye’mizde de uzun yıllar körüklenen bir kavga Müslümanlar arasında çıkarılmaktadır. Çok net söylüyorum; Yezid zihniyetini Müslümanlar arasında çıkaranlar, Siyonizm’in ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey yapmazlar. Amblemimize baktığınız zaman beş tane yıldız göreceksiniz. Bu beş tane yıldır duruşumuzdan taviz vermediğimiz anlamına gelir. Milletimizin alın teri, emeği, inancı üzerinde olan bir takım baskıların kaldırılması hususunda Milli Görüşçüler bin 5 tane parti kurmak zorunda kalsalar da yollarına devam edeceklerdir” şeklinde konuştu.

Işid, Türkiye’yi İçine Alan Ateş Topu Haline Geldi

Ortadoğu’da ortaya çıkan IŞİD’nin Türkiye’yi de sardığına dikkat çeken Tongüç, “Ortadoğu’da IŞİD diye ne olduğunu bilmediğimiz bir yapı ortaya çıktı. Bu yapı Türkiye’yi de içine alan bir ateş topu haline geldi. Adı ne olursa olsun Ortadoğu coğrafyasında namlusunun ucu İsrail’e dönmeyen bir hareket bağımsız ve yerli bir hareket değildir. Saddam’dan kalan bir takım paraların Musul Merkez Bankası’na gönderilmiş olması, IŞİD’in ise hızlı bir şekilde Musul’u ele geçirerek elde ettiği milyar dolarlarla ağır silahlar toplayıp bölgeyi ateş topuna çevirmesi, Batı’nın ne olduğu bilinmeyen yapıları desteklemesi yine aynı Batı’nın bize vermiş olduğu ikramdan başka bir şey değildir” dedi.