İlyas TONGÜÇ:'Türk jetlerini, İsrail üzerinde uçurun!'

Saadet Partisi Sivas Merkez İlçe Teşkilatının Kasım ayı divan toplantısı yapıldı.

Saadet Partisi Sivas Merkez İlçe Teşkilatının Kasım ayı divan toplantısı Refah Partisi zamanında yapılan coşkulu divan toplantılarını aratmadı. Sivas Hükümet Meydanında toplanan 150 civarı imanlı ve şuurlu Saadet genci ellerinde bayrak, meşale ve sloganlarla salona girişinde müthiş bir heyecan ve izdiham yaşandı. Tıklım tıklım dolu salonda program boyunca ayakta kalan gençler heyecan dalgası ile adeta “İnananlar geliyor, zafer yakın” dedirtti. “Namlusunu israil’e döndürmeyen hareket milli olamaz”
Programın açılışına kadar, ezgi ve tiyatro ekibi tarafından eski liderlerin açık oturumlarından kesitlerin canlandırıldığı programda, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç’ün salona girmesiyle heyecan katlandı. Daha sonra kürsüye gelerek coşkulu kalabalığa hitap eden Tongüç, “Şu muhteşem ve coşkulu kalabalık gösteriyor ki Siyonistler hedeflerine Allah’ın izniyle ulaşamayacaklardır. Sivas’tan başlayan bu coşku ve heyecan bu milletin hala dimdik ayakta olduğunu ortaya koymuştur” dedi. “Namlusunu İsrail’e döndürmeyen hiçbir yönetim Milli değildir.” değerlendirmesinde bulunan Tongüç, dış politikadaki başarısızlıklara ve ekonomi alanında yapılan yanlışlara dikkat çekerek “Sizin taşımaktan şeref duyduğunuz ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ bayrağını bu hükümet yere düşürmüştür” diyerek, son 12 yılda yaşanan toplumsal ve ahlaki dejenerasyonu sert bir şekilde eleştirdi.
Bugün değilse ne zaman?
Son yılların en canlı ve en heyecanlı divan toplantısı olan programda teşkilat mensuplarına hitap eden Saadet Sivas Merkez İlçe Başkanı Osman Günay, manevi erozyonun gençliğimizi ve ülkemizi ne hale getirdiğini gözler önüne sererek, “Ülkemizin içine düşürüldüğü bu hali gördüğü halde teşkilatlarda görev almayan kardeşlerimiz ne zaman görev alacaklar? Yoksa bu ülkenin kendi kendine düzelmesini mi bekliyorlar. Teşkilatta görev yapmadan, cihad etmeden, Genel Başkanımızın ifadesiyle ‘Göz yaşını terle karıştırmadan nasıl cennete gireceksiniz?’ Türkiye hiçbir zaman bugünkü kadar Saadet iktidarına ihtiyaç duymamıştır. Var olmaya ve var gücümüzle çalışmaya mecburuz” dedi.
Türk jetleri israil’in üzerinde uçurulsun!
Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Dursun Coşar ise konuşmasında “Milli Savunma Bakanı Sivas’ın mı yoksa başka bir şehrin milletvekili mi?” diye sordu. Mahalli idarede ve genel yönetimlerde yapılan bir çok yanlışa dikkat çeken Coşar, “Siyonist İsrai’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı çirkin saldırı sadece kınamakla kalınamaz. Yüzlerce olayla ispat edilmiştir ki İsrail ancak ve ancak güçten anlar. Kınamalara ancak güler, geçer. Erbakan Hocamızın Kıbrıs Çıkarması gibi Türk jetleri İsrail’in üzerinde uçurulduğu an, Siyonist İsrail ancak o zaman geri adım atacaktır” çıkışında bulundu.

13 Kasım 2014