2 Milyarlık İslam Coğrafyası, 6 Milyonluk Yahudi Kadar İtibar Görüyor mu?

Giresun'un Piraziz ilçe teşkilatımızın 5. olağan kongresinde konuşan Genel Başkanımız Mustafa Kamalak, Irak ve Suriye'de devam eden iç karışıklıklar nedeniyle milyonlarca insanın mağdur olduğuna işaret etti.

Genel Başkanımız Prof.Dr. MustafaKamalak, "Irak ve Suriye'den mülteci hayatına mecbur kılınan insan sayısı 13 milyon 600 bindir. Biz diyoruz ki ey Pirazizli kardeşlerim dün beraber yaşadığımız, cephede hak mücadelesini birlikte verdiğimiz bu kardeşlerimizle yeniden el ele tutuşmamız lazım. Bir araya gelmemiz lazım" dedi. Giresun'un Piraziz ilçe teşkilatımızın 5. olağan kongresinde konuşan Genel Başkanımız Prof.Dr. Mustafa Kamalak, Irak ve Suriye'de devam eden iç karışıklıklar nedeniyle milyonlarca insanın mağdur olduğuna işaret etti.
"Zulme rıza zulümdür. Kötülüğe rıza göstermek ona onay vermektir" diyen Kamalak, "Şu anda resmi kayıtlara göre Suriye'den Türkiye'mize gelen mülteci kardeş sayımız 1 milyon 600 bin civarında. Bunun sebebi mevcut iktidardır. Yanlış politikasıdır" ifadelerini kullandı.
Irak ve Suriye halkı ile Türk halkının kardeş olduğuna işaret eden Genel Başkanımız, "1 milyon 600 bin insan. Bizim kardeşlerimiz onlar. Dün bizimdi zaten. Ecdadımız, Osmanlı döneminde Suriye diye bir devlet var mıydı? Irak diye bir devlet var mıydı? Cezayir, Tunus, Arabistan, Yemen, Kuveyt diye var mıydı? Yoktu. Şu an resmi kayıtlara göre Irak ve Suriye'den mülteci hayatı mecbur kılınan insan sayısı 13 milyon 600 bindir. Biz diyoruz ki ey Pirazizli kardeşlerim dün beraber yaşadığımız, cephede hak mücadelesini birlikte verdiğimiz bu kardeşlerimizle yeniden el ele tutuşmamız lazım. Bir araya gelmemiz lazım. Bizi yok etmek isteyenler bizi birbirimizden ayırdı" şeklinde konuştu.
Genel Başkanımız Mustafa Kamalak, İslam alemini bir araya getirmek için 1997 yılında Milli Görüş tarafından D8'in kurulduğunu anımsatarak, şöyle devam etti:
"Biz bu ayrılığa son vermek için 15 Haziran 1997'de D8'leri kurmuştuk. Birtakım gafiller, iktidar sevdalıları, küresel emperyalizme işbirliği yapanlar Milli Görüşü böldüler. Yolumuzu kestiler. Eğer yolumuz kesilmeseydi emin olun şu an hem Piraziz'imizin hem Giresun'umuzun hem bir bütün olarak Karadeniz'imizin, Türkiye'mizin ve İslam aleminin durumu çok farklı olurdu. Çünkü dünyanın en zengin petrol yatakları Müslümanların elinde, maden rezervleri Müslümanların elinde. En genç, en dinamik nüfusu İslam coğrafyasında. Sayımız da 2 milyar civarında. Bu 2 milyarlık gücü dünyanın en zengin petrol yataklarını, maden rezervlerini gelin hak için birleştirelim diyen bizim dışımızda başka bir parti var mı? 2 milyarlık İslam coğrafyası elindeki bütün imkanlara rağmen dünyada 6 milyonluk Yahudi kadar itibar görüyor mu? Soruyorum sizlere. Ne olur aklımızı başımıza alalım. Kendimize gelelim. Eğer kendimize acımıyorsak, evlatlarımıza, çocuklarımıza acıyalım. Onların insanca yaşaması için adil bir sistem içerisinde hayatlarını sürdürmeleri için onlara acıyalım."
Genel Başkanımız kongrenin ardından Piraziz ilçe binasının açılışını gerçekleştirdi.