SP teşkilatları Ankara’da buluştu

SP teşkilatları Ankara’da buluştu
Saadet Partisi’nin 24-26 Ekim 2014 tarihleri arasında Ankara’da düzenlemiş olduğu İlçe Başkanları Kampı’na Giresun Teşkilatı’ndan da kalabalık bir katılım oldu.
28.10.2014 / 00:57
İl Başkanı Süleyman Tekbaş, İl Müfettişi Davut Tepeyurt ve İlçe Başkanlarının katıldığı toplantı 3 gün sürdü.

Önümüzdeki yıl yapılacak olan genel seçimler öncesi büyük bir önem arz eden eğitim kampı ile birlikte seçim startı verilmiş oldu. Kampın ilk günü konuşma yapan YİK başkanı Oğuzhan Asiltürk Milli Görüş tabanının sapasağlam durduğunu ve hedefine ihlasla yürüdüğünü söyledi. Devamında; “Bütün İslam âlemi yaşadığımız bu hassas noktada Saadet Düzenine kavuşma yolundaki gayret ve çalışmayı Türkiye’den beklemektedir. Türkiye’de ise bu hizmeti yapacak Milli Görüş’ten başka bir topluluk yoktur” dedi.

İlçe Başkanları Kampı’nın kapanış konuşmasını ise Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak yaptı. Türkiye’nin hiçbir zaman bu kadar yalnızlığa ve yanlışlığa itilmediğini söyleyen Kamalak; “Türkiye, hiçbir zaman bu kadar yapayalnız kalmamıştır. Hükümetin Irak, Suriye, Libya, Mısır, Işid ve Tezkere politikaları yanlıştır. Tarihte Osmanlı Üzerinde oynanan oyunlardan bihaber olursanız, Türkiye’nin şimdi içine düştüğü durumları anlayamazsınız. Tarihten ders alın. İttihat ve Terakki de tıpkı sizin gibi başlangıçta medya, sermaye ve hoca efendilerin çoğunun her türlü desteğini alarak iktidara gelmişlerdi. Maceraları 600 yıllık Osmanlı’nın çöküşüne neden oldu. Şimdi aynı oyun oynanıyor; Türkiye’yi bölmek, parçalamak istiyorlar. Hem de Eş başkanlığını yaptığımız BOP ile. Oysa BOP, Büyük İsrail Planı’dır. İslam Coğrafyasında çıkan her olay İsrail’in hedefine ulaştığının kanıtıdır”

Abdülhamit Han’a yapılan İttihat ve Terakki vakasının ikincisinin Merhum Erbakan Hoca’ya yapıldığını ifade eden Kamalak, şunları kaydetti; “2’inci İttihat ve Terakki’yi kime karşı kurdular? Erbakan Hoca’mıza. Peki kim tarafından? Talebeleri tarafından. Geriye doğru baktığımızda her şey Theodor Herzl’in Basel’de gündeme getirdiği plan doğrultusunda uygulanıyor.

Peki, bu oyunu kim bozacak? Milli Görüşçüler, yani sizler. Türkiye tarihinde hiçbir zaman bu kadar yalnızlığa ve yanlışlığa itilmemiştir. Ama Allah şükür sizler varsınız. Bir il başkanı ve ilçe başkanı vazifelerinin şuurunda olup, ayağa kalkarsa o zaman bütün oyunlar bozulacak. Eğer bizim teşkilatlar üzerine düşeni yapmazsa eksik yaparsa, o zaman vebal altındadır. Mazlumlar bizi bekliyor.”