İlyas TONGÜÇ:'Helal lokma kırmızı çizgimizdir.'

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Yenimahalle 5. Olağan Kongresi'nde Partililere Hitap Etti

Saadet Partisi Ankara Yenimahalle İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresini, Yenimahalle Belediyesi 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonunda gerçekleştirdi. Kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Ankara İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu, davetliler ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı. Tek listeyle gidilen kongreye, faaliyet raporları ve siyasi konuşmaların ardından gerçekleşen oylamada, eski Başkan Arif Karamanoğlu, delegelerin desteğini tekrardan alarak 2’inci sefer Yenimahalle İlçe Teşkilatı Başkanlığı’na seçildi.

Kongrelerimiz Birer İhtardır

Kongrede partililere hitap eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Milli Görüş hareketi olarak gerçekleştirdikleri kongrelerin felaketlere doğru tabiri caizse dörtnala koşan kalabalıklara “Durun arkadaşlar burası çıkılmaz sokaktır, dönün” ihtarı olduğunu söyledi. Bu milletin Anadolu’da 20’inin üzerinde Haçlı seferini ve onlarca Moğol istilalarına karşı imanıyla ayakta durabilmiş bir millet olduğunu belirten Tongüç, “Milli Görüş’ümüzün öncülüğünde bundan sonraki savaşlara ve hareketlere karşı da hep beraber ayakta kalma mücadelesi vereceğiz ve bunu inşallah başaracağız. Yani bu millet var olduğu sürece Milli Görüş var olmaya devam edecek, Milli Görüş var olmaya devam ettiği sürece de bu milleti kimseye yedirmeyecektir” dedi.


40 Yıldır Milletin Boğazından Helal Lokma Geçmesi İçin Çalıştık


“Biz Milli Görüş olarak 40 yıldır milletin boğazından helal lokma geçmesi için çalıştık ve bundan sonrada çalışacağız” diyen Tongüç, Milli Görüş’ün yaptığı hizmetleri inanç, gayret ve azimle yürüttüğünü kaydetti. Rüşvetsiz, israfsız, becerikli, dirayetli, güvenilir ve de bu haklara uymak suretiyle hizmet etmenin ve ibadet aşkıyla çalışmanın öneminin büyüklüğüne dikkat çeken Tongüç, “Bu vasıflar ise ancak Milli Görüşü temsil eden partilerde ve onların yönetimindeki kadrolarda bulmak mümkündür. Geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de yalnızca Türkiye’de değil, Milli Görüş’ün efsane hizmetleri yine Milli Görüş’ün tek temsilcisi olan Saadet Partisi, bütün dünyaya öğretecektir. Milli Görüş, Türkiye’de efsane hizmetler yapmış ve unutulmaz hizmetleri şehirlere, beldelere kazandırmıştır. Bu hizmetler bundan sonra da aynı şekilde ve anlayışla uygulamaya devam edilecek ” diye konuştu.

Kısa bir selamlama konuşması yapan Yenimahalle Teşkilatı Başkanı Arif Karamanoğlu ise, kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Milli Görüş hareketi, bir güç hareketi değil, Hak hareketidir. Bu hareket; Aşk ister, vefa ister, fedakârlık ve alın terinin son damlasına kadar çalışmayı ister. Biz de bundan önce yaptığımızın daha fazlasını üzerine koyarak, bu harekete hizmet edeceğiz Allah’ın izniyle. Beni tekrardan bu göreve layık gören bütün arkadaşlarımdan Allah razı olsun” dedi.