Müslümanlar En Üstün Medeniyeti Hak Ediyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Ankara İl Başkanlığı iftar programına katıldı.

Saadet Partisi Ankara il başkanlığı iftarında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Müslümanların, Hz. Muhammed’in (S.A.V.) emaneti olan Kur’an-ı Kerim’e ve sünnetine sıkı sıkıya sarılmadıkça yükselemeyeceğine dikkat çekerek, “Müslümanlar bugün Batı karşısında eziktirler. Hâlbuki dünyanın en üstün medeniyetine sahibiz. Batı’ya imrenmek için hiç ama hiç bir sebep yok. Kendi değerlerimize sahip çıkalım yoksa ilahi ikaz gelir” dedi.

Asiltürk, Bütün İslam Aleminin Ramazan’ını Kutladı


KISA bir selamlama konuşması yapan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ise, on bir ayın sultanı Ramazan ayının hayırlar getirmesini temenni ederek, bütün İslam aleminin Ramazan’ını kutladı...

Saadet Partisi Ankara İl Teşkilatı tarafından önceki gün Künar Restorantta düzenlenen iftar programına Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Genel Başkan Yardımcıları İlyas Tongüç, Mehmet Karaman, M. Ziyattin Tokar, İsmail Hakkı Akkiraz, Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, Cansuyu Genel Başkanı Mustafa Köylü ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı. İftar programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, mübarek Ramazan ayının hayırlar getirmesini temenni ederek, kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan 7’den 70’e bütün teşkilat mensuplarına teşekkür etti. 45 yıl önce yaptıkları gibi bir kez daha besmeleyi çekip kolları sıvadıklarını belirten Kamalak, “Nasıl ki 1969 yılında maddi ve manevi kalkınmanın, yerli ve milli duruşun, ağır sanayi hamlelerimizin işaret fişeğini attıysak, bugünkü iftar programımızda inşallah yeniden büyük türkiye ve yeni bir dünyanın başlangıcı olacaktır. Çünkü Türkiye’nin, bugün Milli Görüş’e her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır” dedi.

Müslümanlar Batı Karşısında Ezik Duruma Düşmüşlerdir

“Tüm insanlığın huzura ve barışa ihtiyacı var” diyen Kamalak, tüm insanlığın derdini kendisi için dert edinen insanlar yetiştirmemiz gerektiğini kaydederek, “Tüm insanlığın huzura, barışa ve adalete ihtiyacı vardır. Adalet olmadan insanların huzur içinde yaşaması mümkün mü? Peki, Kur’an ve sünnetsiz adaleti sağlamak mümkün mü? Kur’an ve sünnet sizlere emanettir. Peygamberimiz Veda Haccı’nda bizlere diyor ki; ‘Ashabım sizlere iki tane emanet bırakıyorum. Siz onlara sıkı sarıldığınız müddetçe yolunuzu asla şaşırmazsınız’ onlardan biri; Allah’ın kitabı Kur’an’dır. Diğeri ise; Peygamberimizin sünnetidir. Müslümanlar bugün Batı karşısında eziktirler. Hâlbuki dünyanın en üstün medeniyetine sahibiz. Batı’ya imrenmek için hiç ama hiç bir sebep yok. Kendi değerlerinize sahip çıkın yoksa ilahi ikaz gelir ” diye konuştu.

Ramazan Ayı Kur’an Ayıdır

Ramazan ayının Kur’an ayı olduğuna dikkat çeken Kamalak, “Kur’an ise bir hayat rehberidir. Kur’an müminler için bir kılavuzdur. Bildiğiniz gibi Kur’an-ı Kerim’de 114 sure vardır. Her bir sure tabiri caizse hayat yolumuzda bir kavşak gibidir. Sabahleyin evden çıkıyoruz ve ilk sure olan Fatiha ile başlıyoruz. Farz edelim ki elinizde dünyanın en modern bilgisayarı var ama bu bilgisayarınıza bir virüs bulaşmış ise, o bilgisayarınızdan sağlıklı sonuç elde edemezsiniz. Eğer o bilgisayarınızdan sağlıklı sonuç almak istiyorsanız; bilgisayarınızı o virüsten temizlemeniz lazım. Kur’an-ı Kerim Hak tarafından indirildiği zerre kadar şüphe barındırmayan bir kitaptır. İnananlar için zihinlerden tereddütleri siliyor. Kur’an-ı Kerim inananlar için aynı zamanda bir hidayet rehberidir” diyerek, Ramazan ayının faziletlerine dikkat çekti.