Oylama: Balgat sultasından en çok kime güveniyorsunuz?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon
37 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Balgat Sultası Hakkında Güven Anketi

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18

Balgat Sultası Hakkında Güven Anketi

bu anketimizde gayemiz,
    tüm bu balgat sultası olayları bitipte teşkilat yeniden yoluna girdiğinde milli görüşçüler bir geçmiş muhasebesi yapacak.
    tekrar aynı hataya düşmemek için.
    işte o zaman yardımı dokunur diye bir güven testi yapmak istedik.

bu sulta içinde en güvenmediğimiz kimdir?
    bu güven sıralamasında en altta kalanlar nasıl bir karaktere sahip?, hangi faaliyetleri onlara olan güveni sarstı?

işte bunları tespit edebilirsek aynı hatalara düşmemek adına güzel bir çalışma olacak İNŞAALLAH.

evet liste burada:

Oğushan Asiltürk
    Mustafa Kamalak
    İlyas Tonguç
    Mehmet Karaman
    Hasan Bitmez
    Birol Aydın
    Muhittin Yıldırım

aslında bu listeye 656 kişi eklenebilir. ama anket için bu yeterli.

Adı: balgatsultası.jpg Görüntülenme: 2378 Boyut: 22.1 KB

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

Kayıtsız
    Misafir

Benim görüşüm:

İçlerinde en "mert" olanı Asiltürk. Çünkü bir salon toplantısında Erbakan Hocamız'a RA alenen iftira atma cesaretini göstererk, tarafını açıkca belli etti! Bana en sevimsiz gelen ise halen daha masum rolü oynayan, gerçekte süreçten "karlı çıkan" tek kişi Kamalak'tır! Aslında; adamın oynadığı oyun çok basit amma kafsını kuma gömenler için değil.

Halen ne için uğraşıyorsunuz.. Yeter artık sizi dikkate almamaları sizi yok saymaları her defasında böyle saçma sapan konular açarak dikaktleri üzerinize mi çekmek istiyorsunuz insanlar sizi mi konusun istiyorsunuz durup dururken bu nedir şimdi bunu yapma amacınız denir dışarıdan birisi çıkıp böyle bir konu açsa fitneci diyeceksiniz ben çıkıp şimdi " Fatih'in Bebeleri " ve " Vakıf Soytarıları" diye konular açsak hoş mu olarak yani... Yeter artık inanın yeter daha söylenecek çok söz var ama susmak en iyisi..Bu kadar insanın sessiz kalması sizden çekinmeleri veya korkmaları değil bir çok şeyi içlerine açmaları gerektiğini bilmeleridir...

salim
    Misafir
    Oğuzhan ne yapıyorsa açık açık yapıyor, kendine ait bir karaktere sahip bu açıdan. Ama diğerleri için söylenecek en ufak bir şey dahi yok. Zira bir karaktere dahi sahip değiller.

Modern yipratma teknikleri...

Anketin gereksiz ve ayni zamanda MilliGorus portala yakismadigini dusunuyorum...
    "Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin inşaALLAH"

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    Alıntı Havva KOC tafarından gönderildi Mesajı Göster

Anketin gereksiz ve ayni zamanda MilliGorus portala yakismadigini dusunuyorum...
    ciddi misiniz?

yani bu bir modern yıpratma şeysi, he mi?

yani ortada bir kıyım var ve siz buna "yıpratma" gibi çok basit kelimeyle mi karşılık buluyorsunuz?

yani son 3 yıldır bu sulta'nın yaptıklarını, teşkilatı düşürdüğü hali nerye koyuyorsunuz anlamıyorum..

ergenekoncu olmadığımız mı kaldı, fetullacı olmadığımız mı kaldı.
    teşkilatların yeniden, bir kez daha ortadan ikiye yarılmadığımı kaldı.
    akp'ye yaltaklanmak mı kaldı, chp ile flort etmek mi kaldı.
    geldiğimiz hale bakın! ekmelettin mi tayyip mi...

ben anlayamıyorum...
    bu.. bu.. bu... bu yıpratma falan değil.. bu bir kıyım.
    bu bir uçurum.. bu bir yok oluş..

ben anlayamıyorum...
    biz sizinle aynı eğitimleri almadık mı?
    aynı ayetleri aynı hadisleri okumadık mı?
    aynı teşkilat tedrisinden geçmedik mi?

nasıl olur nasıl!
    nasıl olurda bu sulta bu teşkilatı kıyma gibi doğrarken bunu görmüyorsunuz?
    nasıl olurda bunu göstermeye çalışanların yaptıkları "yıpratma" olarak etiketlenir...

bu nasıl mümkün olabilir... ALLAHım sen bana yardım et.. amin.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    Alıntı Havva KOC tafarından gönderildi Mesajı Göster

havva hanıma katılıyorum.hocam vefaat ettikden bu zamana kadar her alanda başarılı olmuş,tüm türkiyede medyanın göz bebegi haline gelmiş ve sayelerinde milligörüş her platformda konuşulr hale gelmiştir.

hatta her seçimde oylarımızı korkuç derecede artırmışlardır.

milligazetemiz traj rekoru kırmıştır.

anadolugençlik yaptıgı gençlik hizmetleri ve yaz et programlarıyla göz kamaştırmaktadır.

hülasa-i kelam bukadar başarılı olan oguzhan asıltürk ve ekibini yıpratma çabalarınız beyhudedir.

güneş balçıkla sıvanmaz..milligörüş davamıza hizmet eden bu lider kadroyu begenmeyene diycek söz bulamıyorum :)
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

çok kiymetli ve asil milli görüşçüler, bu gün birbirimizi rencide edecek gün değildir, gün dayanışma günüdür, eğer biz sabır ve dirayetle beklersek allahın izni ile gelecek bizimdir, eğer tayyip erdoğan akp hareketinin başından çekilirse, allah'ın izni ile yine meydanlar bizimdir, arkadaşlar biz teşkilatımızın büyüklüğünün farkında değiliz, şöyle bir geriye bakın, 12 yıldır hiç iktidar desteği olmadan kendi imkanlarımızla ayakta duruyoruz ve ibrahim demirci kardeşimizin yazdığı gibi agd ve partimiz ilerleme kaydetmiştir, başka hiç bir hareket bu 12 yıl bu şartlarda ayakta kalamazdı, onun için birbirimizi kırmayalım görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler.

Bence böyle anket felan filan işleriyle uğraşmayalım boşuna zaman kaybı, hepsini asalım kurtulalım. Ümmete bi faydamız dokunsun. Sonra da bu portaldan bir genel merkez oluşturalım. Ahirete göçtüğümüzde de Peygamberimizin (SAV) sancağı altında buluşup cennete girelim... Bu da benim teklifim.
    Klavye Mücahidi

"Kol kırılır yen içinde kalır" demiş atalarımız. Bir olumsuzluk, gidişatta bir terslik varsa bu teşkilat içinde halledilmeli. Böyle meydanlarda milletin kafası karıştırılmamalı. "fitneye sebep olabilecek davranışlardan şiddetle kaçınılmalı.
    "Fitne uykudadır uyarana Allah lanet etsin" diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Ortaya bir laf atacaksak bu lafın sonunun nereye gideceğini hesap edip öyle atmalıyız.
    Taşlardan putları ya Rab senin yerine koymuşlar.

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Bu nasıl bir uslüp?

Bu nasıl bir yaklaşım?

Kusura bakma Mehmet abi seninle aynı eğitimleri aldığımızı düşünmüyorum. Zira biz Hocamızdan böyle bir uslüp öğrenmedik. Böyle bir yaklaşım görmedik. Kimseyi tekfir ettiğine şahit olmadık.

Biz ölçüyü kaçıranlardan değiliz.

İfrat ile Tefrit arasında kalınmalı...

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    Alıntı Deniz ZİYADE tafarından gönderildi Mesajı Göster
    "Kol kırılır yen içinde kalır" demiş atalarımız. Bir olumsuzluk, gidişatta bir terslik varsa bu teşkilat içinde halledilmeli. Böyle meydanlarda milletin kafası karıştırılmamalı. "fitneye sebep olabilecek davranışlardan şiddetle kaçınılmalı.
    "Fitne uykudadır uyarana Allah lanet etsin" diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Ortaya bir laf atacaksak bu lafın sonunun nereye gideceğini hesap edip öyle atmalıyız.
    dogru söylüyosun da seni beni muhatap alıp dinleyen olmadıgına göre ne yapacan.tabi buralardan bagıracan.ayrıca kol degil kırılmayan bi yerimiz kalmadıkı saklayalım ne dersiniz
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

Kayıtsız
    Misafir

Sıralama

Güven sırası yukarıdan aşşağıya doğru:

Birol Aydın
    Oğuzhan Asiltürk
    Muhittin Yıldırım
    Mehmet Karaman
    İlyas Töngüç
    Mustafa Kamalak
    Hasan Bitmez

ARAZ16
    Misafir
    bu anket bir milli görüşcüye asla yakışmayan bir harekettir. derhal kaldırılmalı. Kişileri sevmezsin beğenmezsin ama bu tarz şeylere kesinlikle gerek yok diye düşünüyorum

Muhtazaf M. Salih AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2007
    İletiler
    619
    Blogdaki Konular
    1
    İnsanlar kendi yanlışlarını görmezse başkalarını görmesi hiç hoş değildir. Hakkı tavsiye et ama uyma bu doğru bir uslub değildir.
    Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. (Yahya bin Muaz)
    www.aydin-aydin.com

kafkas şahini
    Misafir
    Alıntı Fatih KANLI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Bu nasıl bir uslüp?

Bu nasıl bir yaklaşım?

Kusura bakma Mehmet abi seninle aynı eğitimleri aldığımızı düşünmüyorum. Zira biz Hocamızdan böyle bir uslüp öğrenmedik. Böyle bir yaklaşım görmedik. Kimseyi tekfir ettiğine şahit olmadık.

Biz ölçüyü kaçıranlardan değiliz.

İfrat ile Tefrit arasında kalınmalı...
    Hocamızdan biz şunu gördük ve duyduk Numan kurtulmuş ayrı hesap güdünce ne dedi.Aynen kulaklarımızda ayrı hesap gütmeyeceksin.İstişareye önem vereceksin.Fitne çıkarmayacaksın.Bunları yaparsan velevki en üst kademede olsan bile başarılı olacağım zannedersin ama maalesef bu yanlışlardan dolayı muvaffak olamassın demişti.Hala yanlışın nerden çıktığını hesap edemeyecek kadar ferasetten yoksun insanlar başaracağız mı zannediyorlar.Hoca değil hocanın çocukları zimmetine geçirdi.Başka bir yerdemi tam olarak hatırlamıyorum.Bunları herkes bilir.Hoca uyanık adamdı diyor Şu hale bak bu terbiyesizliğe bak hocaya uyanık adamdı ölmeden önce çocuklarına devretti.Falan söylemler Bu hocayı suçlamanın tam daniskası Fitnenın odak merkezidir.Şimdi burda efendim bunların söylenecek yeri burası değil diye iyi niyetle arkadaşlar söylüyor.Yahu adam fitneyi açıktan zaten yapmış daha ne fitnesini arıyorsun.Öyleyse biz susalım.Sustuk sazen konuşmuyoruz.Üç beş aydır ilk defa yazıyorum.Hadi düzeltin bakalım.Ben ve sen istesekte düzelmiyor.Mesele şu söyleyeceğim şeyde tek hedef değil fakat bu seçimde canla başla çalıştık ve kendimi anca geçindirecek bir düzeyde olmama rağmen seçime para biriktirdim ve bu seçimde 1500.00 Tl para verdimAyrıca arabamla her gün çalışma ma rağmen %22 den % 14 de düştük Birkere bu fitne çiktığı yerden düzelmesi lazım dedik fakat adamların böyle bir derdi yok.Böyle bir dert olmayınca ister istemez siyonizmin ekmeğine yağ sürülüyor ve bu böyle gitmesini istemiyorsanız derhal eski olan istişare kurulu tam olarak dinlenecek ve O kurula ekleme yapılacaksa o eski kurulun tamamı ile yapılıp eklenecek.Ama anlaşılan böyle bir dertleri yok.Adamınbiri çıkıyor kongreden sonra fitneciler yoktu ve çok güzel toplantı yaptık diyor.Sen kimi nerden atıyorsun sözüm ona be geri zekalı.Biiiiz yıllarca bu davaya 40 -50 km den ormanda istihsal yapıp yayan 40 km yi inipte Kimi hapis yatarak bu günlere geldik Bunlar kendini ne zannediyorlar.Böyle fitne çıkarıpta milleti ikiye bölmekle Bir yere varacağınızı mı zannediyorsunuz.Hem Mehmet beyin burda böyle Yapması çok doğaldır bunu ne ben önleyebilirim ne de siz.Boyle fitne çıkmasaydı Burda böyle bir anket olmazdı.Kısaca Muvaffak olamayacaksın diyecem ama sözüm ona kişilerin böyle bir dertleri yok siyonizme partiyi yamadılar.Hala ufak tefek gayret gösteren insanlara bir diyeceğim yok onlar samımı fakat fitnenin içinde boşa kürek sallatıyorlar.Kendileride Makamın sevdasını keyfini sürüyor.Allah bu fitne çıkaranı muvaffak etmesin.Bu güne kadar Ettiğim maddi manevi her şeyi Kursağından dökülsün.Sözüm ona.

Kayıtsız
    Misafir
    Değerli site yöneticisi,

Resminize baktığımda benden büyük olduğunuzu görüyorum. Saygısızlık etmeden fikirlerimi belirtmek isterim. Kusurum olursa affedin. Söyleyeceklerim uzun olabilir lütfen sonuna kadar okuyun.

Bu anketi buraya koyarak bütün taraflar için bir tartışma ortamı oluşturuyorsunuz. A tarafıda B tarafıda kendi düşüncelerini savunacaktır elbette. Kimsenin fikirleri burada yazılanlara göre değişmeyecek ve anket kimsenin fikirlerini etkilemeyecektir.

Buradaki üyelere ve ziyaretçilere vereceğiniz en ufak bir fitne fikrinin (her iki taraf içinde) bu ortamı hazırlayan sizin üzerinizde vebali olduğunu hatırlatmak isterim.

AGD mensubu bir genç olarak bu tür tartışmaları gördüğümde şevkim kırılıyor, üzülüyor ve heyecanımı yitiriyorum.

Siz bu sitede yönetici olarak Milli Görüşçü arkadaşlarımızı şu günlerde toparlamak ve bir arada tutmak yerine bir taraf olup düşüncelerinizi savunuyorsunuz.

Siz değerli hocalarımızın bize öğrettiği hadisi hatırlatıyorum.

"Fitne çıktığı zaman atla giden attan insin, koşan yürüsün, yürüyen dursun, duran otursun." Hadis-i şerif.

Bu konuları tartışmanız inanın ümmete zarar veriyor. İki taraftan biri haklı elbette. Ama bu gibi konuşmaların yeri burası değil. Yapmayın.

Sizden bu konunun silinmesini rica ediyorum. Lütfen!

Taskaya
    Misafir
    Değerli site yöneticisi,

Resminize baktığımda benden büyük olduğunuzu görüyorum. Saygısızlık etmeden fikirlerimi belirtmek isterim. Kusurum olursa affedin. Söyleyeceklerim uzun olabilir lütfen sonuna kadar okuyun.

Daha önce bu konuya misafir olarak mesaj yazmıştım ama yayınlanmadı. Gözden kaçtığını düşünerek üye olup yeniden yazıyorum.

Bu anketi buraya koyarak bütün taraflar için bir tartışma ortamı oluşturuyorsunuz. A tarafıda B tarafıda kendi düşüncelerini savunacaktır elbette. Kimsenin fikirleri burada yazılanlara göre değişmeyecek ve anket kimsenin fikirlerini etkilemeyecektir. Anketin altına koyulan hakaret vari bir resim var. Sizin avatarınıza bakıyorum ne güzel resminizi koymuşsunuz. Üst kademede bulunan başkanınıza veya liderinize koyduğunuz fotoğraflara bakın. Eğer kişileri tanıtmak istiyorsanız bir çok vesikalık fotoğrafları var. Onları koyabilirsiniz. Bu fotoğrafı milli görüşçüyüm diyen kişilerin koyduğunu görünce ağlayasım geliyor. Aldığınız eğitimlerde bundan bahsedilmedimi? Müslüman düşmanını bile bu halde rencide etmez.

Abilerim. Yaptığınız tartışmaların bir yeri var. Bu tür konular aile içinde kalır sessizce halledilir. Ailenin içindeki sıkıntı dışarıya vurulup yoldan geçene sorulurmu? Aile reisi insanlarsınız. Ankete siteye üye olmayıp milli görüşün m sini bile bilmeyen şahıslar bile misafir olarak oy kullanma yetkisine sahip. Bu anket ne kadar sağlıklı olur?

Buradaki üyelere ve ziyaretçilere vereceğiniz en ufak bir fitne fikrinin (her iki taraf içinde) bu ortamı hazırlayan sizin üzerinizde vebali olduğunu hatırlatmak isterim.

AGD mensubu bir genç olarak bu tür tartışmaları gördüğümde şevkim kırılıyor, üzülüyor ve heyecanımı yitiriyorum. Bunun sebebi de fitne düşüncelerine (her iki taraf için) beni ve seçmeni ortak eden siz abilerimden başka birisi değil.

Siz bu sitede yönetici olarak Milli Görüşçü arkadaşlarımızı şu günlerde toparlamak ve bir arada tutmak yerine bir taraf olup düşüncelerinizi savunuyorsunuz.

Siz değerli hocalarımızın bize öğrettiği hadisi hatırlatıyorum.

"Fitne çıktığı zaman atla giden attan insin, koşan yürüsün, yürüyen dursun, duran otursun." Hadis-i şerif.

Bu konuları tartışmanız inanın ümmete zarar veriyor. Çözüm beklemekte. İki taraftan biri haklı elbette. Ama bu gibi konuşmaların yeri burası değil. Yapmayın.

Milli görüşüçü az yada çok bir kitleye hitap eden bu sitenin, milli görüşçüleri toparyacı, kucaklayıcı ve heyecanlandırıcı işler yapması kabul edersinizki daha hayırlı olurdu.

Sizden bu konunun silinmesini rica ediyorum. Allah aşkına.

Kayıtsız
    Misafir

MGportal suntasi

Oylamaya kendini eklemeyi unutmussun!
    Bu ne seviye böyle...
    size teskilat mi teslim edilir!

Ya hayr söyle ya da sus!

Kayıtsız
    Misafir

Bence de sence

Üslup hakkında uyarıda bulunan kardeşlerimiz çok haklı!

Bence de üslup çok önemli. Mesela şu Kemal Kılıçdaroğlu ne tuhaf bir adam (?)

Geçen izliyorum, kongre yapıyorlar; tutmuş kendisine karşı yarışan Muharrem İnce
    ile kongre salonunda yanyana oturuyorlar. Cık cık cık yani. Olacak şey m?

Oysa bizim Muhterem genel başkanımız sayın Kamlak kongrede; Fatih Erbakan'ı
    protokolun kenarında oturtup, önünü de kapatarak bir güzel haddini bildirdi.

Aslında onları kongreye de sokmayacaktı da polis marifetiyle girdilier.

Ne de olsa Kılıçtaroğlu cahil bizim Kamlak gibi 10 20 profesörlük, 2 3 hafızlık 20 30
    doçentlik diploması yok ki (!)

+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları