Mehmet Ziyattin TOKAR:' Topluma çözüm önerileri sunacağız.'

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ziyattin Tokar, partinin 5. Olağan Kongresi'nden sonra oluşturulan 13 komisyon hakkında bilgi verdi.

Saadet Partisi Ankara İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. Ankara Yüzüncü Yıl Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ziyattin Tokar, Ankara İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu, Ankara İl Divan üyeleri, ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Toplantıda önümüzdeki dönemin planlaması yapıldı. Toplantıda konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ziyattin Tokar, partinin 5. Olağan Kongresi’nden sonra oluşturulan 13 komisyon hakkında bilgi verdi. Saadet Partisi’nin kamuoyundaki sorunlara çözüm üretmek için komisyonlar kurduğu ifade eden Tokar, “Sosyal hayatımızda, yazılı ve görsel medyada, her nevi sosyal platformda bilgi ve görüş farklılıklarımızı ortaya koyacak komisyonlar oluşturduk” dedi. Komisyonların eskiden olduğu gibi, toplumun yaralarını saracağını dile getiren Tokar, “Bu komisyonlar; eskiden olduğu gibi adil düzenin nasıl olması gerektiğini, Milli Görüş’ün toplumdaki yaralara nasıl çözüm ürettiğini ortaya koyacak. Kongrenin ardından 13 komisyonumuz ortaya çıktı. Her zaman söylüyoruz 70 tane parti var. Bunların hepsi bir parti, biz ayrı bir partiyiz. Bu kurmuş olduğumuz komisyonlar, güncel veya güncel olmayan konularda toplumun önünü açacak, topluma görüş sunacak, Milli Görüş çerçevesinde güncel konuların analizini yapacak” dedi. Toplumun Analizini Yapacağız
Komisyonların toplumun her kesiminden uzman kişilerle bilgi alışverişi yapacağını belirten Tokar,“İktidar ve muhalefet programlarında öngörülmüş olan vaatlerin neler olduğunu ve bu vaatlere karşı Milli Görüş’ün tavrı nasıldır, bunların çalışmasını yapacağız. Bu komisyonlar, ülkemizde bize yakın veya bize uzak uzman kişilerden görüşler de alacak. Bu amaçla sempozyum, seminer ve çalıştay tertip edecek. Biz Planlama ve Koordinasyon Başkanlığı olarak bu komisyonlarla periyodik toplantılar yapacağız ve bunların sonuca gidilmesi için kitaplar yazılarak, programlar yapacağız” diye konuştu.
Çözüm Önerileri Sunacağız
Komisyonların toplumun sorunlarına çözüm önerileri getireceği kaydeden Tokar,“Mili Görüş iktidarlarında çalışma alanlarında yapılmış olan faaliyetler incelenecek. Komisyonlarımız Türkiye’nin sorunlarına çözüm önerileri sunacaktır. Bu komisyonları önemsiyoruz. Çünkü faaliyetler çalışma yapılmadan kamuoyuna sunulduğunda söz birliği olmamaktadır” dedi.
Tekrar Söz Sahibi Olacağız
Fitneden uzak bir şekilde yola devam edilmesi gerektiğini söyleyen Tokar, “Bakıyorsunuz bir kuruluş çıkıyor ve devam eden süreçte arkasından başka şeyler çıkıyor. Şu muhakkak ki Milli Görüş ortaya çıkmasaydı, bugün hiçbir yerde İslami kuruluşlar rahat hareket edemezdi. Bu kuruluşlar devletin alternatifi değildir. Devletin alternatifi olacak siyasi görüşlerdir. Bu görüşlerin altında da fikirler yatmaktadır. Bu fikirleri ve görüşleri oluşturabilmek için biz mecburuz Milli Görüş akademisi kurmaya. Bizi dinleyen, sesimizin gittiği yerler var. İnşallah sesimiz kıyamete kadar susmayacak. İslamiyet tekrar var olacak. Tekrar söz sahibi olacağız. Mili Görüş olduğu sürece, karşımızda binlerce kişi olsun bize hız gelir” diye konuştu. Cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında da bilgiler veren Tokar, “Biz iki tarafın da adayını desteklemek zorunda değiliz. Ama Temmuz ayının başında bütün partilerin adayları belli olduğu zaman kimi destekleyeceğimiz kamuoyuna sunulacaktır” dedi