Saadet Teşkilatı’ndan Kamalak’a tam destek

Saadet Partisi 5. Olağan Kongresi öncesi bir açıklama yapan İl Başkanı Ömer Öztürk, Mustafa Kamalık’ın Necmeddin Erbakan’ın emaneti olduğunu belirterek Kamalak’ın Erbakan’ın sağlığında görev başına getirildiğini hatırlattı

Saadet Partisi Giresun İl Teşkilatı Pazar günü gerçekleştirilecek 5. Olağan Kongre’de parti genel merkezinin mevcut Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak başkanlığında oluşturulacak tek listesine destek verdi.

Saadet Partisi Giresun İl Başkanı Ömer Öztürk yaptığı açıklamada, bir mahalli seçimin daha geride kaldığını parti olarak bir önceki seçime göre oylarını iki katına çıkartmış bulunduklarını ifade etti.

Seçim sonuçlarını bir başarı olarak gördüklerini ifade eden Öztürk açıklamasında ayrıca şunlara yer verdi “4 Mayıs Pazar Günü Ankara Kapalı spor salonunda 5. Olağan kongremizi yapacağız. Genel merkezimizden kongre öncesi resmi bir açıklama yapılmıştır. Bunu siz basın mensuplarımızla paylaşmak istiyorum. Açıklamada; “Saadet Partimizin, 4 Mayıs 2014 Pazar günü gerçekleştirilecek 5. Olağan kongresi ile ilgili çalışmalar partimizin yetkili kurullarınca titizlikle yürütülmüştür. Bu çerçevede, ilk olarak Yüksek İstişare Kurulumuz, 23 Nisan 2014 Çarşamba ve 25 Nisan 2014 Cuma günü olmak üzere iki ayrı toplantı gerçekleştirmiştir.

Hemen ardından, teşkilatlarımızın görüş, öneri ve değerlendirmelerini almak üzere, 26 Nisan 2014 Cumartesi günü, Ankara’da ‘İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’ yapılmıştır. 27 Nisan 2014 Pazar günü ise Genel İdare Kurulu üyeleri, Yüksek Disiplin kurulu üyeleri ve il sorumluları ile bir araya gelinmiştir.

Milli Görüş hareketinin temel esasları ve prensipleri gözetilerek, büyük bir hassasiyetle yürütülen tüm bu istişareler neticesinde, Yüksek İstişare Kurulu’muz; Saadet Partisi 5. Olağan Kongresi’ne mevcut Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak başkanlığında ve tek liste olarak gidilmesini, bu süreçte, mensuplarımızın birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarımıza zarar verecek her türlü söz ve davranıştan uzak durmasını tavsiye kararı olarak almıştır. Camiamıza ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Genel Merkezimizin almış olduğu bu tavsiye kararına Giresun teşkilatı olarak uyacağımızı ifade etmek istiyorum. Genel Başkanımız Mustafa Kamalak sağlığında Erbakan hocamız tarafından partinin başına getirilmiş olup, Ankara Üniversitesi Siyasi Bilgiler ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, anayasa profesörüdür. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Kurucu Dekanı ve aynı zamanda öğretim üyeliği yapmıştır. 20. Ve 21. Dönem Kahramanmaraş milletvekili olarak parlamentoda görev yapmıştır. Seçim döneminde veya diğer zamanlarda Genel başkanımız İl, İlçe, Köy bütün Türkiye’yi dolaşmıştır. Giresun’una da defalarca gelmiştir. Kendisinin bu görevi layıkıyla yaptığına inanıyoruz.

Bu kongre döneminde demokrasi gereği genel başkanlığa başka adaylarda çıkabilir. Ama tekrar ediyorum biz Giresun İl Teşkilatı olarak, İlçe başkanlarımız, Yönetim kurulu üyelerimiz, Delegelerimiz ve mensuplarımızla beraber Genel merkezimizin almış olduğu tavsiye kararını destekliyoruz ve bu doğrultuda hareket edeceğimizi Giresun kamuoyumuzla paylaşmak istiyorum.

Bu vesileyle 5. Olağan kongremizin Ülkemiz ve tüm İslam âlemi için hayırlara, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya Düzeni kurulması yönünde çalışmalara vesile olmasını diliyorum.”