+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon
31 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Kongreyi Fetullahçılar kazandı

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18

Kongreyi Fetullahçılar kazandı

Saadet Partisi 5. Olağan Kongresi'nde Mustafa Kamalak yeniden genel başkan seçildi.

Atatürk Spor Salonu'nda yapılan kongrede 1010 delegeden 874'ü oy kullandı. Oyların 868'i geçerli sayıldı. Sonuçlara göre 656 oy alan Fetullahçı Kamalak, yeniden genel başkanlığa seçildi. Dr.Fatih Erbakan ise 212 oy aldı.

Merhum lider Necmettin Erbakandan sonra teşkilatlarda giderek güç kazanan fetullahçı yapı, bu kongreyle teşkilata hakim konuma geldiğini kanıtlamış oldu.

Kamalak'ın listesinden Genel İdare Kurulu'na (GİK) seçilen isimler şöyle:

"Abdullah Sevim, Ahmet Kul, Ahmet Münir Erkal, Ali İhsan Gündoğdu, Atik Ağdağ, Bayram Sakartepe, Bekir Demirkaya, Bekir Kılıç, Bilal Hazırbulan, Birol Aydın, Cafer Şatır, Celal Asiltürk, Duran Soyuğur, Dursun Ali Düzenli, Ekrem Şama, Erkan Temiz, Faik Çalık, Fatih Aydın, Fesih Bingöl, Fesih Bozan, Fethi Görür, Fethullah Erbaş, Galip Akın, Hasan Bitmez, Hasan Bayram Var, Hasan Oğul, Haşim Özçelik, Hüseyin Hacıabdullahoğlu, Hüseyin Oruç, İlyas Tongüç, İsmail Hakkı Akkiraz, İsmet Aksoy, İsrafil Bayrakçı, Latif Öztek, Levent Cengiz, Lütfi Yalman, Lütfi Kibiroğlu, Mehmet Karaman, Mehmet Kasapbaşı, Mehmet Şen, Mesut Doğan, Muhammet Polat, Muhittin Hamdi Yıldırım, Muhyittin Aytunç, Murat Çolak, Mustafa Balta, Mustafa İriş, Mustafa Kaya, Mustafa Kurdaş, Mustafa Özkafa, Mustafa Yılmaz, Muzaffer Baydar, Necmettin Çalışkan, Nergül Aksu, Nuri Başer, Oya Akgönenç, Salih Turhan, Samet Sami Temel, Selim Sait Terzioğlu, Selman Esmerer, Sezai İncesu, Sinan Ejderoğlu, Süleyman Erim, Süleyman Arif Emre, Şahin Kalça, Şerafettin Kılıç, Şevket Kazan, Tacettin Çetinkaya, Temel Karamollaoğlu, Temel Akdağoğlu, Yakup Budak, Yasin Hatipoğlu, Yaşar Canbay, Yusuf Yiğitalp, Ziyattin Tokar."

Disiplin kuruluna seçilen isimler de şöyle:

"Abdullah Arslan, Ali Vural, Hasan Hüseyin Öz, Mehmet Bingöl, Mustafa Kemal Çelik, Mustafa Geçer, Nizamettin Aydın, Osman Seçilmiş, Süleyman Canan, Süleyman Çalışkan, Veysel Candan."

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

Kayıtsız
    Misafir
    Orta da milli görüş diye birşey kalmadı.

Hocamız öldükten sonra partiyi tekeline aldılar.

Asıl ihaneti hocamıza yakın olanlar yapıyormuş meğer. 2000 'li yılların başından beri zaten ortada üretilen proje, bir etkililik vs yok. Marjinal parti oldu artık saadet partimiz.

Partiyi ele geçirmişler.

üst üste 2 seçimde hüsrana uğrayan kamalak yine seçiliyor..

Milli görüş sahipsiz..

Erbakan hocamın kemikleri sızlıyor

Kayıtsız
    Misafir

Sakin ve sabırlı olmak en erdemli yoldur...

Dün bir kez daha gördük ki Milli Görüş misyonunu yüklenebilecek tek kişi Dr.Fatih Erbakan dır.Maalesef şu an için bu mukadder olamadı.Ümidimizi ve heyecenımızı yitirmeden davaya ve partiye sımsıkı sarılalım.İnanıyoruz ki,en kısa zamanda bu görev ehline tevdi edilecek ve Milli Görüşün Yeni Bir Dünya vizyonu inşallah Dr.Fatih Erbakan ve sadık Milli Görüşçüler vesilesiyle gerçekleşecektir.Partiyi Cemaat ele geçirdi diye küsmek,ayrılmak düşünülemez.Dün genel başkanı Delege değilde teşkilat mensubu ve davaya adanmışlar seçmiş olsaydı elbette açık ara Dr.Fatih Erbakan alırdı . Bu geleceğin Dr.Fatih ERbakan da olduğunun en bariz kanıtı.Yeterki mücadele dozumuzu artırarak ve kenetlenerek devam edelim. Dr.Fatih Erbakan ı bu yolda yalnız bırakmayalım.

Kayıtsız
    Misafir

kavga yok

Milli görüşte ümitsizliğe yer yok allahın izni ile bu buhranlı dönemleri atlatacağız. Ben teşkilatçılığa ve prensiplere inanmak ve itaatten yanayım.Fatih erbakan bizim davamızın önemli bir ismidir tabi ki kamalak ta diğerleride her biri önemli bizim için. Ancak milli görüş misyonunu en iyi fatih erbakan temsil eder demek insanın kendini inkar etmesi demektir. milli görüşün en sıradan bir neferinin karşısında diğerlerinin profesörleri dahi bilgi yarıştıramaz. Onun için kaybedilecek fert yoktur mantığı ile kongre yapılmıştır komutan tayin edilmiştir bundan sonra gayret zamanıdır. Delegeler Komutan olarak fatih erbakan ı seçse idi başımızın üstünde yeri vardı ve komutan fatih erbakan olacaktı hiç şüphesiz.çünkü nebevi mücadele bunu gerektirir."BAŞIMIZA TAYİN EDİLEN KOMUTAN HABEŞLİ BİR SİYAHİ DE OLSA İTAAT EDECEĞİZ" ne zaman sapıtır ve ihanet içinde olursa gerekeni hep beraber yapacağız inşallah. zafer inananlarındır ve yakındır inşallah...zaman kenetlenme ve mücadele zamanıdır birbirimizle uğraşma zamanı deil.

Kayıtsız
    Misafir

Siyonizm tek merkezden yönetilir

Saadet Partimizin 5. olağan kongresini Tayyip Erdoğan kazandı diye düşünüyordum.

Çünkü Saadet'in başında hem düşük prolli hemde Milli Görüş ilkelerini üzülerek söylüyorum;
    tam olarak benimseyememiş olan Mustafa Kamalak bey'in seçilmesi herkesden önce AKP'nin işine geliyor.

Tam ben böyle düşünürken buradaki "Kongreyi Fetullahçılar kazandı" başlığını gördüm.

Yanıldığımı anladım ve Merhum Liderimiz Cennet Mekan Erbakan Hocamızın şu sözleri geldi aklıma:

"SİYONİZM TEK MERKEZDEN YÖNETİLİR."

Başlık diğer bir adı ile 'fecaat' olan hali hazırdaki durum dudak uçuklatır cinsten. Kişinin edebi hangi tarafta olduğunu gösterir dipnotunu da ekleyelim. Çünkü camianın hiç alışık olmadığı hadiselere ev sahipliği yaptı bu kongre. Terbiyesizliğin dibini sünnetlemiş insanların konuşmaları sabote edecek, bir ağız dolusu küfürler saçarak sağa sola saldıracak kadar alçalacağını hiç düşünmemiştik.

Yeni bir tabir var gündemimizde, kulaklarımız ilk defa şahidlik ediyor desek abartmış olmayız; 'Erbakansız Milli Görüş olmaz.' Yıllardan beri bize öğretilen, öğütlenen davanın kişi merkezli değil, şuur eksenli temel kaidelerin oluşturduğu hakikatler çerçevesinde oluşturulan davranışlar silsilesiydi. Bunu ifade edenler belki de bizzat Erbakan Hoca'nın ağzından bir toplantıda 'Erbakancılar dışarı çıksın' dersini kaç kez dinlemişlerdir. Hal böyleyken genel merkezi Erbakan soyadına tahammülsüzmüş şeklinde göstermeye çalışanlar ağır vebaldedirler. Velhasıl detayları bilmeden konuşmanın kişiyi yanlış analizlere sürükleme olasılığı yüksek olacağından dolayı, şu zamanda hepimiz işimize bakalım.

Şimdi bir avuç olduğumuzun farkına varıp Mustafa Kamalak'ın ve Fatih Bey'in ve Oğuzhan Asiltürk'ün bizler için bir değer olduğunun farkına varıp, içerisinde bulunduğumuz görevi layıkı ile yapmanın derdinde olarak Afrika'da açlıktan ölen çocuklar için daha çok çalışmamız gerekmektedir diye düşünmekteyim.
    Bir Halifemiz olsa ne güzel olurdu!

Kayıtsız
    Misafir

Çok doğru bir tesbit!

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Saadet Partimizin 5. olağan kongresini Tayyip Erdoğan kazandı diye düşünüyordum.

Çünkü Saadet'in başında hem düşük prolli hemde Milli Görüş ilkelerini üzülerek söylüyorum;
    tam olarak benimseyememiş olan Mustafa Kamalak bey'in seçilmesi herkesden önce AKP'nin işine geliyor.

Tam ben böyle düşünürken buradaki "Kongreyi Fetullahçılar kazandı" başlığını gördüm.

Yanıldığımı anladım ve Merhum Liderimiz Cennet Mekan Erbakan Hocamızın şu sözleri geldi aklıma:

"SİYONİZM TEK MERKEZDEN YÖNETİLİR."
    Akp ve Parelel'i ayrı şeylermiş gibi düşünmek yanlış düşünmeye başlamanın ilk adımı olabilir. Belki de Milli Görüşcüler paralal'e karşı hınç duyup, Akp'ye sempati duymaya başlasın diye Kamlak'ı genelbaşkan seçtirmiş olabilirler!

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    yazık hemde çok yazık oldu..3 yıl daha gitti..fatih erbakan meselesi degildi bu mesele..ali olacagına veli olsaydı illa fatih şart degildiki...aslolan bu yönetimin artık kenara çekilme vaktinin geldigini görebilmekti..ama olmadı..2009 daki belediye seçimlerinde %6 oy almış bir partide %4 oranında bir oy kaybi mevcutken sayın genel başkanımız oylarımızı %150 artırdık diyorsa yapacak bi şey yok demektir..teşkilatcı bir zihniyete sahip olan ben denizi dahi çileden çıkarttılar..
    kongrede fatih bey tüm dava adamlarımıza isim isim teşekkür ederek,hatası olduysa özür dileyerek çok büyük bir tevazu örnegi göstermişken sayın kamalak hedef göstererek kimse bize aksaçlı diyemez,45 yıl erbakanın peşinden gittiysek suçmu işledik diyerek delegeye gaz verdi..çok oyıp etti..
    haa unutmadan il başkanım ilçemizde bir ay içerisinde kongre yapmamız gerektigini söylemiş..valla bulun bir kamak yapın kardeşim..yıllardır dişimizden tırnagımızdan gerekse canımızdan artırarak hizmet ettigimiz davamızdanda soguttular..
    belediye seçimlerini sayesinde kaybederek ancak % 31 oy alabildigimiz yahyalımızdan kamalaga yinede bir kardeşi olarak uyarı yapmak isterim tabi dinlerse..
    '''sayın kamalak gittigin yol yol degil.aklını başına ol..düşmanımızın düşmanı bizim dostumuz asla olamaz..bizim dostumuz sadece ve sadece hak dava ugruna mücadele eden milligörüşcülerdir..biz yahyalıda seçim boyu insanlardan oy istemek yerine,sizin stv ve halk tv programlarınızı izahatla ugraştık..haberiniz varmı..
    bundan sonrası içinse denecek tek söz kaldı BAL ALAN BEKMEZ SATSIN
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

Kayıtsız
    Misafir

benzer şeyleri hepimiz yaşadık

Alıntı ibrahim DEMİRCİ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    yazık hemde çok yazık oldu..3 yıl daha gitti..fatih erbakan meselesi degildi bu mesele..ali olacagına veli olsaydı illa fatih şart degildiki...aslolan bu yönetimin artık kenara çekilme vaktinin geldigini görebilmekti..ama olmadı..2009 daki belediye seçimlerinde %6 oy almış bir partide %4 oranında bir oy kaybi mevcutken sayın genel başkanımız oylarımızı %150 artırdık diyorsa yapacak bi şey yok demektir..teşkilatcı bir zihniyete sahip olan ben denizi dahi çileden çıkarttılar..
    kongrede fatih bey tüm dava adamlarımıza isim isim teşekkür ederek,hatası olduysa özür dileyerek çok büyük bir tevazu örnegi göstermişken sayın kamalak hedef göstererek kimse bize aksaçlı diyemez,45 yıl erbakanın peşinden gittiysek suçmu işledik diyerek delegeye gaz verdi..çok oyıp etti..
    haa unutmadan il başkanım ilçemizde bir ay içerisinde kongre yapmamız gerektigini söylemiş..valla bulun bir kamak yapın kardeşim..yıllardır dişimizden tırnagımızdan gerekse canımızdan artırarak hizmet ettigimiz davamızdanda soguttular..
    belediye seçimlerini sayesinde kaybederek ancak % 31 oy alabildigimiz yahyalımızdan kamalaga yinede bir kardeşi olarak uyarı yapmak isterim tabi dinlerse..
    '''sayın kamalak gittigin yol yol degil.aklını başına ol..düşmanımızın düşmanı bizim dostumuz asla olamaz..bizim dostumuz sadece ve sadece hak dava ugruna mücadele eden milligörüşcülerdir..biz yahyalıda seçim boyu insanlardan oy istemek yerine,sizin stv ve halk tv programlarınızı izahatla ugraştık..haberiniz varmı..
    bundan sonrası içinse denecek tek söz kaldı BAL ALAN BEKMEZ SATSIN
    altına imzamı atıyorum.

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Milli görüşte ümitsizliğe yer yok allahın izni ile bu buhranlı dönemleri atlatacağız. Ben teşkilatçılığa ve prensiplere inanmak ve itaatten yanayım.Fatih erbakan bizim davamızın önemli bir ismidir tabi ki kamalak ta diğerleride her biri önemli bizim için. Ancak milli görüş misyonunu en iyi fatih erbakan temsil eder demek insanın kendini inkar etmesi demektir. milli görüşün en sıradan bir neferinin karşısında diğerlerinin profesörleri dahi bilgi yarıştıramaz. Onun için kaybedilecek fert yoktur mantığı ile kongre yapılmıştır komutan tayin edilmiştir bundan sonra gayret zamanıdır. Delegeler Komutan olarak fatih erbakan ı seçse idi başımızın üstünde yeri vardı ve komutan fatih erbakan olacaktı hiç şüphesiz.çünkü nebevi mücadele bunu gerektirir."BAŞIMIZA TAYİN EDİLEN KOMUTAN HABEŞLİ BİR SİYAHİ DE OLSA İTAAT EDECEĞİZ" ne zaman sapıtır ve ihanet içinde olursa gerekeni hep beraber yapacağız inşallah. zafer inananlarındır ve yakındır inşallah...zaman kenetlenme ve mücadele zamanıdır birbirimizle uğraşma zamanı deil.
    burası edebiyat yeri değil. şimdi komutan Kamalak mı Oğuzhan mı . lider doğulur. lidere bakınca sana ben liderim detirtir adeta manevi olarak. şimdi oğuzda yada kamalakta bu maneviyatı gören varsa buyursun lider kabul etsin.
    ATASINI TANIMAYAN İT PEŞİNDE GEZER

partinin başında Oğuzhan ve şevket kazan gibiler olduğu müddetçe daha çok çekeriz.
    ATASINI TANIMAYAN İT PEŞİNDE GEZER

5. Olağan kongre sonrası tükenmişlik sendromu yaşıyorum, 1988 yılından bugüne kadar ki öğrendiklerimiz, yaşadıklarımız bana merkeze itaat et ama sorgulama gibi bir duruma geldik. Dünkü kongreyi tv den izlerken heyecan üst düzeyde idi. Tribünler ERBAKAN Delegeler KAMALAK dedi. En son seçimde almış olduğumuz oy oranına baktığımızda, iyiye giden bir şey yok 2002 den beri şamar üstüne şamar yiyoruz. Seçmenin karşısına gittiğimizde ne anlatırsanız anlatın, isterseniz ağzınızla kuş tutun, seçmen merkezdeki olan bitene bakarak karar veriyor. Diyeceksiniz ki seçmene göre genel başkan mı seçeceğiz biz ne dersek o olur. amam kazın ayağı öyle değil, ilkelerimizden vazgeçmeden vitrini yenilememiz gerekiyor. Tecrübeliler bir adım geriden oto kontrolle yeni nesile destek olmalıdır. Biz ne dersek o olur tavrı hiç hoş değil, dünkü kongrede her iki adayın konuşma sürelerinde bile adaletsizlik vardı. Hiç adaletli değildi. Kendi aralarında çözemedikleri hesabı delegelere havale ettiler. Delegeleri suçlarına ortak ettiler. Başbakanın ben sandıkta hesap veririm demesi gibi bir şey, .. önümüzde C.Başkanlığı, Millet vekili seçimleri var. merak ediyorum bu saatten sonra teşkilatlarda heyecan kaldı mı? bence yok inşallah yanılırım... vesselam

Kurtulmuş'un yarım bıraktığı işi Kamalak tamamladı.

Numan Kurtulmuş'un 'Erbakansız Saadet' hayalini dünkü kongrede Kamalak gerçekleştirdi.

Milli Görüşün siyasi kanadı Saadet Partisi 5. Olağan Kongresi’nde taban Fatih Erbakan’ı, delege Mustafa Kamala’ı tercih etti.

“DERİN” OPERASYON “ŞİMDİLİK” BAŞARILI OLDU

2011 yılından beri il kongrelerinde Fatih Erbakan’a destek vermesi muhtemel delegelerin büyük bölümünü listelerden silen, il ve ilçe başkanlarını görevden alan Oğuzhan Asiltürkçü kadro, bu emeklerinin karşılığını aldı.

Dün yapılan kongrede 874 delege oy kullandı.

656 delege Necmettin Erbakan ve Evlatlarına “Hırsız” diyen adamın işaret ettiği Mustafa Kamalak’a oy verirken, 212 delege de Dr. Fatih Erbakan’dan yana rey kullandı.

İvedihaber'in kongre notları...

MİLLİ GÖRÜŞ TABANI “ERBAKAN” DEDİ

Kongrede salonun içi ve dışını dolduran binlerce kişi saatlerce Fatih Erbakan’ı destekleyen sloganlar attı. 5 saat botunca “Mücahit Erbakan, Başbakan Erbakan” sloganları atan Milli Görüş tabanı, divan heyeti tarafından sık sık susturulmak istendi.

SALONDA “ASİLTÜRK İSTİFA” SESLERİ YANKILANDI.

Parti Gençlik Kollarının neredeyse meydanda görünmediği kongrede bir gurup AGD’li genç ise Mustafa Kamalak’ı destekleyen slogan attı.

Seçimi şaibeli Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzgan Asiltürk salona girdiğinde binlerce Milli Görüşlü “Asiltürk istifa” sloganları attı.

Mustafa Kamalak salona girdiğinde de binlerce kişi dakikalarca “Fatih Erbakan” sloganları attı.

Fatih Erbakan’ın salona girişi sırsında dışarıya ses veren sistem susturuldu ve salondaki coşku dışarı yansıtılmadı.

Divan Başkanı AKP ve CHP li katılımcıları dahi anons ederken Fatih Erbakan Salona girdiğinde susmayı tercih etti.

Sloganlar susmayınca çalışamaz duruma gelen divan, en sonunda Fatih Erbakan’ın ismini anons etmek durumunda kaldı.

ASİLTÜRK, KAMALAK’I ÇEKİŞTİRDİ, YERİNE OTURTTU

Mustafa Kamalak, konuşmasının sonunda tahrik unsuru içeren sözleri ortamı gererken, Fatih Erbakan’ın kuşatıcı ve yapıcı üslubu büyük alkış aldı.

Fatih Erbakan, Milli Görüş yemini ettirmek için herkesi ayağa davet ettiği sırada Mustafa Kamalak2ta ağaya kalktı ve tam elini kaldırmış yemine eşlik edecekti ki; Oğuzhan Asiltürk’ün azarlaması ve çekiştirmesiyle birlikte yerine oturmak zorunda kaldı.

KURTULMUŞ’UN YARIM BIRAKTIĞI İŞİ KAMALAK TAMAMLADI

Ve…

Kongrenin belki de en çok konuşulması gereken kısmı…

Yıllardır kökü dışarıdaki güçlerin istediği şey oldu. "ERBAKANSIZ SAADET PARTİSİ" hayalleri gerçekleştirildi.

Numan Kurtulmuş’un olaylı kongresinde “Siz Erbakan soyadını partiden silmek istiyorsunuz” diye Numan Kurtulmuş’a bayrak açan Oğuzhan Asiltürk ve Mustafa Kamalak ekibi, Kurtulmuş’un yarım bıraktığı işi tamamladı ve Saadet Partisi’nden "ERBAKAN" soyadını kendi elleriyle sildi.

Kaynak : http://www.ivedihaber.com/haber/1703...#ixzz30ulCH1QS

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Emin OZAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    burası edebiyat yeri değil. şimdi komutan Kamalak mı Oğuzhan mı . lider doğulur. lidere bakınca sana ben liderim detirtir adeta manevi olarak. şimdi oğuzda yada kamalakta bu maneviyatı gören varsa buyursun lider kabul etsin.
    o halde lider doğan bir isim de yaz sevgili kardeşim.biz kamalağın çok iyi lider olduğunu söylemiyoruz. Burda mesele kamalak yada fatih erbakan meselesi değil. benim fikrimi soruyorsan söyleyim bana göre kamalak ta fatih erbakan da an itibari ile sürükleyici bir lider değiller.yani ikisi de bana hitap etmiyor ama kamalak başkan olarak seçilmişse dava erlerine itaat etmek yakışır itaat etmem diyorsanız zaten davadan bahsetmek te olmaz.Ayrıca zamanında asrın lideri ERBAKAN HOCAMIZA aynı yaftalar yapıştırılmadı mı "YA REFAH PARTİSİNE OY VERİRİM AMA ERBAKAN BAŞTA OLMAZ SA" demediler mi? ve bu söylemler neticesinde ihanetin en büyüğünü AKP nin kurulması ile yaşamadık mı?sonra aynı hikayeler recai kutan için yazıydı çizildi NUMAN pohpohlandı yine ihanet şimdi kamalak için aynı söylemler ... Allah aşkına artık anlayalım bizim davamıza kimsenin söyleyebilecek sözü yok ancak genel başkanımız üzerinden vurmaya çalışıyorlar tam 45 yıldır. Siyonist emperyalizmin planına alet olmaya gerek yok biz gayret edeceğiz muvaffakiyet allahtandır.Tekrar söylüyorum dava adamına yakışan komutana itaat etmektir... Asla Fatih erbakana karşı bir tavrım yok o bizim davamızın önemli bir ismidir HOCAMIZ' ın oğludur ama delege tedcihini o yönde kullanmamışsa yapacak fazla birşey yok. Fatih ERBAKAN başkan olsa idi aynen bu yazdıklarımı yazar ve itaat ederdim kanımın son damlasına kadar da bu dava uğruna mücadelemi sürdürürdüm... HER MİLLİ GÖRÜŞÇÜ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR...

Kayıtsız
    Misafir

milli görüşçüler ne zaman uyanacak

El-Aziz Gazetesi 18 yıldır O. ASİLTÜRK ve Şevket KAZAN'ın aslında kim olduklarını sürekli yazıyor anlatıyor ama bu güne kadar bu ikiliye toz kondurmayan taban şimdi "İSTİFA" diyor. İş işten geçtikten sonra uyanmanın kimseye faydası yok. Numan Kurtulmuş'ta da aynısı yaşandı ama Hocamız hayatta olduğu için O'nu berteraf etti. Şimdi Milli Görüşü bu adamların elinden kim alacak çok merak ediyorum. Karanlık Oda Erbakansız bir Milli Görüş ve Saadet Partisi hayalini şimdilik gerçekleştirmiş olsa da bu dava HAK DAVADIR ve inanıyorum ki eninde sonunda HAK yerini bulucaktır...

Kayıtsız
    Misafir

Ne günlere kaldık?

Ömr-ü fani'de delegelerin amigoluk yaptığı bir konfreyi de gördük:(

Yaw delegeler siz madem bu kadar maharetliydiniz de Erbakan Hocam varken
    neden yerinizde çakılıp kalıyordunuz, uyuyordunuz?

Kayıtsız
    Misafir
    Koskoca, 40 yılı aşmış bir hareketin partisinin başına Mustafa Kamalak gibi basiret yoksunu bir adam geçiyor ve içeride ona muhalefet edecek 35 yaşındaki Fatih Erbakan'dan başka kimse çıkmıyorsa -ki o da soyadının verdiği cesaret olsa gerek- o partide gerçekten bir marjinalleşme var demektir.

Son ana kadar oyumuzu verdik, ama artık Kamalak ve şürekasına bizden oy yok. Partinin MHP'den bir farkı kalmadı. Fikir üretmeyen, "itaat, biat" gibi kavramların arkasına sinmiş, Erbakan'ın yıllarca gecesini gündüzüne katıp ortaya koyduğu fikri mirasın üzerine konmuş basiretsiz bir topluluk haline gelen SP bakalım daha ne kadar varlığını idame ettirecek.

Temennimiz partinin içindeki akl-ı selim insanların bir araya gelip bu gidişata son vermesi.

Yenilenin ey insanlar! Yenilenmek çağa ayak uydurmak demek değildir. Yenilenmek tabuları yıkmaktır. Yeni fikirler üretmektir. İslam toplumunu tabularını yıkmış, yeniliğe açık insanlar ihya edecek, ayağa kaldıracak Allah'ın izniyle.

Toplumumuz gayet sancılı dönemlerden geçmektedir. Kimse kimsenin hakkını hukukunu gözetme noktasında pekte hassas davranmamaktadır.
    Herkez herseyin en iyisini biliyor, herkez hersey hakkinda konusuyor kimse sol asagi tarafa bakarak "ben ne yapiyorum?" diye sorma geregi bile duymuyor...
    "Her kim bir Müslüman kardeşinin ayıp ve kusurlarını, kimsenin görmediği ve görmesini istemediği şeylerini örterse, Allah?u Teâlâ da kıyamet gününde onun ayıplarını örter. Her kim Müslüman kardeşinin meydana çıkmasını istemediği bir şeyini ortaya çıkarır ve dile verirse; Allah da onun ayıplarını, kimsenin bilmesini istemediği hâllerini meydana çıkarır. Bu suretle kendi evi içinde de olsa onu rezil eder. Müslüman kardeşinin ayıplarını örten, bir ölüyü diriltmiş gibidir.? (Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr, 58; Tirmizî, Birr ve Sıla, 85).

Yüreklerimize dönme zamani gelmedi mi?

Buarada sunuda belirtmeden gecemiyecegim: Ortalik fitne fesat kayniyorken kaytisiz olan sahislarin bu konunun altina yorum yazmalarina musade etmek ne kadar dogru?
    "Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin inşaALLAH"

Muhtazaf M. Salih AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2007
    İletiler
    622
    Blogdaki Konular
    1
    Hz. Ömer halifeliği zamanında arkadaşlarına "Benim bir yanlışımı görseniz ne yaparsınız" diye sorar...
    Hepsi bir ağızdan "Kılıcımızla doğrulturuz" derler...
    Hz. Ömer bu cevap üzere ellerini açıp ALLAH'a hamd eder ; "Şükürler olsun Rabbim...
    Benim arkamda hatamı düzeltecek insanlar var..."
    Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. (Yahya bin Muaz)
    www.aydin-aydin.com

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    milligörüşsüz bir erbakan düşünülemez.. fatih erbakanı davadan koparmaya çalışmak büyük bir hata
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları