Bu Sefer Şanlıurfa Ve Milletimiz Kazanacak

Her geçen gün yeni belediye başkan adaylarını açıklayan Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, dün de Şanlıurfa Merkez Belediyesi olan Eyyübiye Belediye Başkan Adayını açıkladı.


Bu Sefer Şanlıurfa, Eyyübiye, Karaköprü Ve Millet Kazanacak

Saadet Partisinin inançlı, eli öpülecek bir teşkilatının bulunduğunu belirten Kamalak, bu teşkilatlarda görev yapan dava insanlarının evlatlarının öğrenci harçlıklarından, evlerinin mutfak masraflarından yaptıkları kısıntılarla millete hizmete koştuklarını belirtti. Böylesine güzide bir teşkilata sahip oldukları için Allah’a hamd ettiklerini belirten Kamalak, “Saadet Partisi olarak 81 ilde, 971 ilçede, 386 beldede seçimlere giriyoruz. Elbette ki Şanlıurfa bizim için çok önemli, manevi değere sahip bir ilimizdir. Manevi bakımdan önem arz eden üç ilimizden birisidir Şanlıurfa. Hasan Oğul kardeşimiz İnşallah Şanlıurfa’mızın Eyyübiye ilçemiz de partimizin belediye başkan adayımızdır. Artık biz kendisini aday olmaktan ziyade Eyyübiye Belediye Başkanımız olarak görüyoruz. Kendisini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Hasan Oğul kardeşimiz, devletin çeşitli kademelerinden geçmiş, uzun yıllar öğretmenlik ve yöneticilik yapmış, güzide, başarılı, çalışkan, yöneticilik tecrübesi olan değerli bir evladımızdır. Bu sefer Şanlıurfa kazanacak, bu sefer Eyyübiye kazanacak, bu sefer Karaköprü kazanacak, bu sefer Şanlıurfalı kazanacak, bu sefer milletimizin kendisi kazanacak” diye konuştu.

Şanlıurfa’ya Milli Görüş Belediyecilik Bayrağı Dikilecek

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman ise yaptığı açıklamada, Hasan Oğul’un Eyyübiye’de bağımsız bir araştırma kuruluşu tarafından yapılan kamuoyu yoklamasında belediye başkanı olarak en çok görülmek istenen isim olarak öne çıktığını söyledi. Oğul’un tecrübeli ve birikimli emekli bir bürokrat ve eğitimci olduğunu belirten Yalman, “Saadet Partisi, Şanlıurfa’mızda yeniden belediye gönderine Milli Görüş belediyecilik bayrağını dikecek İnşallah. Büyükşehir Belediyesinde iki dönem belediye başkanlığı yapmış olan Ahmet Bahçıvan adayımızdır. Eyyübiye’de ise; uzun yıllar boyunca Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde, köylerinde, ilçelerinde, beldelerinde öğretmenlik ve okul yöneticiliği yapmış, devletin çeşitli kademelerinde, bürokraside, bakanlıklarda, genel müdürlüklerde görev yapmış deneyimli, devlet tecrübesi olan kardeşimiz Hasan Oğul’u aday olarak gösterdik. Bu kardeşimiz doğma, büyüme Şanlıurfalıdır. Urfa’yı bilen ve bütün Urfalıların da kendisini bildiği bir kardeşimizdir. Yani Hasan Oğul kardeşimiz, Urfalıların içinde yetişmiş Urfa’nın bir evladıdır. İnşallah efsane Milli Görüş belediyeciliğini devlet tecrübesiyle birleştirerek en iyi hizmetleri verecektir. Allah hayırlı etsin. Şanlıurfa’da büyükşehir belediye başkanlığı da dâhil olmak üzere bütün belediyeleri alacağımıza inanıyoruz” dedi.

Şanlıurfalı Ceket ve Şapka İstemiyor

Şanlıurfa Merkez ilçelerinden Eyyübiye belediye başkan adayı olarak Partisinin genel başkanı tarafından açıklanan Hasan Oğul ise duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Emekli bir eğitimci ve bürokrat olduğunu belirten Oğul, doğma, büyüme Eyyübiyeli olduğunu vurguladı. 30 Mart 2014’te yapılacak seçimin önemine değinen Hasan Oğul, “30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin hem Şanlıurfa’mız ve Eyyübiye ilçemiz için, Türkiye için, hem de partimiz için önemli bir dönüm noktası olacağına inanıyorum. İnşallah Rabbimin izni ile yüzde 50’nin üzerinde bir oy alacağımıza inanıyorum. İddialıyız. Çünkü Şanlıurfalıların karşısına, Eyyübiyelilerin karşısına kendilerinin hemşerileri olarak, kendi içlerinde yetişmiş evlatları olarak çıkıyoruz. Halkımızla her an iç içe, istişare halinde ve onlarla birlikte hareket ediyoruz. İnşallah Saadet Partisinin bayrağı altında, Saadetle saadete kavuşacağımızı vaat ediyoruz. Saadetsiz saadet olmayacağı bilinciyle İnşallah bayrağımızı buraya dikeceğiz ve milletimize bu bayrak altında hizmet edeceğiz. Bütün Şanlıurfa halkı ithal belediye başkanına karşıdır, ithal bakana karşıdır, ithal milletvekiline karşıdır. Urfa’yı Urfalıların yönetmesi lazımdır. Ceket istemiyoruz, şapka istemiyoruz. İnşallah Şanlıurfa halkı bu seçime öyle bir damga vuracak ki, kendi içlerinden birisini seçerek ceket ve şapka ile kazanabileceklerini iddia edenler bir daha bu dersi unutamayacaktır” şeklinde konuştu.

26 Aralık 2013