Saadet Partisi'nin Keşan Adayı Ali Zontul

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı Adaylarını Açıklamaya Devam Ediyor. 14 Aralık Tarihinde Edirne Merkez ve Havsa Adaylarını Açıklayan Saadet Partisi, Geçtiğimiz Pazar Günü De Keşan Adayını Açıkladı.

Saadet Partisi Keşan İlçe Teşkilatında uzun yıllar görev yapan ve bir dönem öncesine kadar İlçe Başkanlığı görevini yürüten Ali Zontul, Keşan’da tanınmış ve sevilen iş adamlarımızdan biri.

Büyük bir coşku içinde yapılan aday açıklama toplantısına Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, İl Başkanı Ali Demirkıran, İl Yönetim Kurulu üyelerinden bazıları, Keşan İlçe ve Belde Belediye Başkan adayları, Belediye ve İl Genel Meclis üye adayları ile Keşan’da yayın yapan tüm basın katıldılar.

Keşan İlçe Başkanı Ayhan Özkan’ın açış konuşmasının ardından bir konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş; “30 Mart 2014 tarihinde ülkemizde yalnızca Belediye Yönetimlerini seçmeyeceğiz, aynı zamanda 2015 yılında yapılacak genel seçimlere de yön vereceğiz” diye başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Hali hazır duruma devam mı diyeceğiz; Yani bütçesi 30 milyar, ihracatı 100 milyar açık veren, bir yılda 53 milyar faiz ödeyen bir ekonomik yapıyı mı seçeceğiz? Böylece işsizlerimizin sayısı artmaya, gelir dağılımı dengesi bozulmaya devam mı etsin? Bu seçimde bunun kararını vereceğiz.

Diğer taraftan öğrencilerimizin yüzde 45’i sigara, yüzde 24’ü alkol, yüzde 9’u uyuşturucu kullanır hale gelmiş. Bu tahribata dur mu diyeceğiz? İşte bütün bu maddi ve manevi tahribatın ilacı, çözümü Saadet Partisi’dir” dedi.

Mustafa İriş, konuşmasından sonra Belediye Başkan adaylarını tanıttı.

Keşan Belediye Başkan adayı: Ali Zontul
Beğendik Belediye Başkan Adayı: Resul Kara
Yeni Muhacir Belediye Başkan Adayı: İhsan Bulut

Adayların tanıtılmasından sonra bir konuşma yapan Keşan Belediye Başkan Adayı Ali Zontul, kendisine böyle ulvi bir görevi layık görmesinden dolayı Teşkilatına teşekkür ettikten sonra şu açıklamada bulundu; “Keşan’da sorunlar her geçen gün artıyor. Şehirleşme adına ciddi bir yatırım, planlama, düzenleme, imar yok. Trakya’da üç ilin merkezi gibi bir trafik kavşağında bulunan Keşan böyle mi olmalıydı?” diye sordu.

Keşan’ın sorunlarını yakinen bildiklerini ve gerekli projeler hazırladıklarını belirten Ali Zontul, ”Keşan’da Belediye’yi Saadet Partisi’nin kazanması, Keşan’ın kazanması demektir” diyerek tüm katılanlara teşekkür etti

24 Aralık 2013