İlyas Tongüç:'Türkiye kâğıt üzerinde güçlü'

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Hükümeti eleştirdi: Türkiye kâğıt üzerinde güçlü.
,
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Cemaat-i İslami’nin Genel Sekreteri Abdulkadir Molla’nın idamıyla Türkiye’nin gücünün de ortaya çıktığını kaydetti. ‘Güçlü Ülke, Lider Ülke’ söylemlerine tepki gösteren Tongüç, Başbakan Erdoğan’ın Abdulkadir Molla’nın idamını engelleyememesini, Türkiye’nin kâğıt üzerinde güçlü olduğunun göstergesi olarak yorumladı.

Saadet Partisi, tüm Türkiye’de olduğu gibi Ankara’da da belirlediği adaylarını tanıtmaya devam ediyor. Önceki gün Saadet Partisi’nin önümüzdeki yerel seçimlerde Sincan Adayı, Abidin Temoçin olarak açıklandı. Aday Tanıtım Programı’na Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu katıldı. Sincan Katlı Otopark’ı konferans salonun da yapılan programda konuşan Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Türkiye’nin kağıt üzerinde güçlü olduğunu belirterek, iktidarın ‘Güçlü Ülke, Lider Ülke’ söylemlerine tepki gösterdi. Cemaat-i İslami Genel Sekreteri Abdulkadir Molla’nın idamı öncesi Başbakan Erdoğan’ın Bangladeş Hükümetini aradığı ve idamı engelleme çabalarına ilişkin haberleri hatırlatan Tongüç, “Abdulkadir Molla’nın idamında Başbakan Erdoğan’ın sözünü geçirememesi, Türkiye’nin kağıt üzerinde güçlü ülke olduğunu göstermiştir” şeklinde konuştu.

Yiğitseniz Suriye’ye Gidin

İçerisinde yaşanılan zamanın İslam Dünyası açısından içler acısı durumda olduğunu kaydeden Tongüç, “3 yıl önce Suriye’de parklarda bahçelerde çocuklar oynuyor, piknikler yapılıyordu. Şimdi Suriye’ye yiğitseniz gidin” diyerek gelinen noktanın hangi boyutlara ulaştığını anlattı. 27 Haziran 2012 tarihinde ABD’de bir üniversitede Suriye üzerine tezler üretildiğini bildiren Tongüç, Suriye’nin parçalanmasının hesapları yapıldığını, bununda Türkiye eliyle yapılması öngörüldüğünü belirtti. Tongüç, üretilen o tezler arasında Türkiye’nin Suriye sınırına yakın yerlerde büyük çaplı patlamalar gerçekleştirilmesi de yer aldığını söyleyerek, Reyhanlı ve Gaziantep patlamalarını hatırlattı. Hiç bir şeyin tesadüf olmadığına dikkat çeken Tongüç, “Reyhanlı ve Gaziantep patlamaları, ABD’de 27 Haziran 2012’de yapılan görüşmelerden sonra olmuştur” dedi. Ankara Bürosu

Bizle Güreşecekler Çıksın Meydana

Sincanlıların gözünün üzerinde olduğu Saadet Partisi Sincan Belediye Başkan Adayı Abidin Temoçin ise dolu dolu projelerle seçimlere gireceklerini belirterek, “Biz projelerimizi açıklayacağız ama önce bizimle güreşecekler meydana çıksın” dedi. 1994 yerel seçimlerini hatırlatan Temoçin, yirmi yıl önce Sincan’ın Milli Görüş Belediyeciliği ile tanıştığını kaydetti. 1994’ten sonra Ankara’nın en hızlı gelişen ilçesinin Sincan olduğuna dikkat çeken Temoçin, Sincanlıların Milli Görüş’ü özlediğini, Milli Görüş kadroları olarak kendilerinin canla başla çalışarak, bayrağı düştüğü yerden kaldıracaklarını söyledi.

Geziciler ve yüzde 50’yi zor tutanlar nerede?

Abdulkadir Molla’nın idam kararının alınışından idam edilmesine kadar Türkiye’deki medyanın yaşanan cinayete sessiz kaldığını söyleyen Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu, “Gezi Parkı olaylarında ortalığı yakıp yıkanlar, onlara karşılık yüzde 50’yi evinde zor tutuyoruz diyenler nerede? Eğer o zor tuttukları yüzde 50’yi sokaklara dökmüş olsaydılar, o cinayet işlenmeyecekti” diye konuştu. Konuşmasının bir bölümünde çeşitli gazeteleri salondakilere gösteren Hacıabdullahoğlu, medyanın Molla’nın idamına ne kadar yer vermediğini gösterdi. Daha sonra Milli Gazete’yi eline alan Hacıabdullahoğlu, gazetemizin 12-13-14 Aralık 2013 tarihli sayılı sayılarında yer alan manşetleri göstererek, diğer gazetelerde aradaki farkı gösterdi. Hacıabdullahoğlu, “Milli Görüş’e destek vermemek sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada acı faturalara sebep olmuştur” ifadelerine yer verdi.

16 Aralık 2013