Saadet'in Edirne Adayı: Av. Sinan Tekin

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı 30 Mart 2014 Mahalli Seçimler İçin Av. Sinan Tekin'i Belediye Başkan Adayı Olarak Açıkladı.

Teşkilat binasında yapılan aday açıklama programına Edirne Merkez, Süloğlu, Havsa ve Küplü aday adayları ile çok sayıda teşkilat ve basın mensubu katıldı.
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş’in de hazır bulunduğu programın açış konuşmasını İl Başkanı Ali Demirkıran yaptı.

Daha sonra söz olan Sadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı katılımcılara teşekkür ederek şunları söyledi; “30 Mart 2014 ‘te ülkemizde yerel seçimler var. Bu seçimlerde millet olarak yalnızca Belediye yönetimlerini seçmeyeceğiz. 2015’te yapılacak genel seçimlere de yön vereceğiz.

- Yani hali hazır duruma devam mı diyeceğiz?

- Yoksa bütçesi 30 milyar açık veren, İhracatı 165, ithalatı 260 milyar; böylece 100 milyar dış ticaret açığı veren,

- Bir yılda 52 milyar faiz ödeyen bir ekonomik yapıyı mı seçeceğiz?

- Böylece işsizlerimizin sayısı artmaya, gelir dağılımı dengesi bozulmaya devam mı etsin diyeceğiz?

- Diğer taraftan öğrencilerimizin yüzde 45’i sigara, yüzde 24’ü alkol, yüzde 9’u uyuşturucu kullanır hale gelmiş. Bu tahribata dur diyecek miyiz?

İşte bütün bu maddi ve manevi tahribatın ilacı, çözümü Saadet Partisidir.

Bu günden itibaren tüm Belediye Başkan ve Meclis adayı arkadaşlarımız sahada olacaklar ve yapacaklarımızı anlatacaklar” diyerek Edirne Merkez Belediye Başkan adayı olarak Av. Sinan Tekin’i, Havsa Belediye Başkan adayı olarak da Kemal Durkaya’yı açıkladılar. Adayların açıklamasından sonra bir konuşma yapan Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Sinan, konuşmasında şunlara yer verdi;

Edirne gibi tarihi bir şehirde Belediye Başkanlığı yaparak o makamın hakkını vermek ancak Milli bir Görüş’e sahip olmakla olur. Çünkü bizim kültürümüzde Belediye Başkanı “Emin” insandır, yani; “Şehremini”.

Bu güzel şehirde yaşamak bile bir ayrıcalıktır, insana büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Bu sorumluluk bize emanet olan bu güzel şehre en güzel şekilde sahip çıkmak, şehrimizi örnek bir kent haline getirmek ve bizden sonraki nesillere bırakmaktır.

2014 Yerel Seçimlerinden çok önce Edirne’mizin yerel sorunlarını bir bir tespit edip çözümü noktasında çalışmalar yaptık. Mahallelerimizin tamamını ziyaret etmek suretiyle sorunlarını yerinde tespit ettik ve çözüm önerilerimizi kamuoyuyla ve yerel yöneticilerle paylaştık. Şehrimizin birçok genel problemleriyle ilgili basın açıklamaları ve farklı etkinlikler yaptık. “Söz mahallede” programlarımızla mahalledeki insanlarımızı konuşturduk. Halkımızın sesini yetkililere duyurduk. Şehrimizin imarı ve geliştirilmesi için projelerimizi hazırladık.

30 Mart 2014 yerel seçimleri şehrimiz için çok önemlidir. Ya eski düzen devam edecek ya da Edirne Milli Görüş Belediyeciliği ile tanışacaktır.
Ekibimiz hazır, projelerimiz hazır, biz hizmete hazırız.
Hep birlikte başaracağız ve Edirne kazanacak.

14 Aralık 2013