Akp ve Chp Yolsuzlukta Yarışıyor

Saadet Partisi Edirne İl Mahalli İdareler Başkanı Av. Sinan Tekin, Yaptığı Açıklamada Şunları Kaydetti.

Rüşvetin haksız bir kazanç, kul hakkına tecavüz olduğuna dikkat çeken Saadet Partisi Mahalli İdareler Başkanı Av. Sinan Tekin, “CHP’li belediye başkanlarını yolsuzlukla itham eden AKP, yolsuzluğa batmış kendi belediye başkanları hakkında acaba ne düşünüyor?. Yolsuzluk sebebiyle bu dönem açılan 1521 soruşturmanın yarısı AKP yarısı CHP ‘li belediye başkanları hakkındadır” dedi.

“1994 yılında yapılan yerel seçimlerde o tarihte Milli Görüş’ü temsil eden Refah Partimiz, Türkiye’nin üçte ikisinde belediye başkanlıklarını kazanmıştı. O zaman Belediyelerimizin yapmış oldukları ilk işlerden biri, binalarına “rüşvet alan da veren de melundur(lanetlidir)” tabelasını asarak rüşvetin ve yolsuzluğun önüne geçmek oldu” açıklamasını yapan Av. Tekin, Milli Görüş’ün Belediyecilikteki başarılarını şöyle sıraladı; “Beş yıllık hizmet dönemimizde destansı hizmetler gerçekleştirdik. İnsanı merkeze aldık ve ‘her şey insan için’ anlayışı ile hareket ettik. Kaliteye önem verdik. Yoksullara kucak açtık, ihtiyaçlarını giderdik. İşin uzmanlarından ‘Danışma Meclisi’ oluşturduk.‘Halk Meclisleri’ kurarak belediyeleri halka açtık. O dönemin hizmetleri saymakla bitmez” şeklinde konuştu.

Av. Sinan Tekin konuşmasının devamında; “Bizden sonra emaneti teslim alan AKP’li belediye başkanlarının ilk icraatı “rüşvet alan da veren de melundur” tabelasını kaldırmak oldu. ‘Rüşvet alan da veren de memnun oldu’.2009 yerel seçimlerinden sonra bugün geldiğimiz noktada Türkiye’de belediye başkanları hakkında toplam 1521 soruşturma açılmıştır. Açılan soruşturmaların yarısı AKP’li yarısı CHP’li belediye başkanları hakkındadır. Edirne Belediye Başkanını yolsuzlukla vurmaya çalışan AKP, yolsuzluğa batmış kendi belediye başkanları hakkında acaba ne düşünüyorlar. Bunların birbirinden farkı yok” dedi.

Şehirler Sultanı Edirne’miz için işinin ehli ve vasıflı güzel bir ekip kurduklarını belirten Av. Tekin, “Kentimizin dertlerine derman olacak projelerimizi hazırladık. Biz hazırız, halkımızdan yetki istiyoruz. Birlikte çalışacağız, Edirne kazanacak. İnşallah 2014’de yapılacak tarihi öneme haiz yerel seçimlerde Saadet Partisi olarak başta Edirne’miz olmak üzere tüm şehirlerimizde en büyük başarıyı elde edeceğiz. İlk icraatımız belediye binasının girişine “rüşvet alan da veren de melundur” tabelasını yazmak olacaktır. Biz, ‘Şehrin emanet edildiği kişi’ bilincinde olacağız. Manevi sorumluluğumuzu daima hissedeceğiz. Dara düşenin müracaat edeceği ilk yer olacağız. Vatandaşın her derdiyle dertleneceğiz. Beşikten mezara kadar tüm hemşerilerimize hizmet edeceğiz” açıklamasını yaptı.

16 Kasım 2013