Hükümetin Aklı Başında Değil
Saadet Partisi, Pazar günü Sivas'ta büyük bir organizasyona imza attı. Partinin düzenlediği Gençlik Şöleni ve Aday Tanıtım programına Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak katıldı
19 Kasım 2013 , Salı 11:27
Hükümetin Aklı Başında Değil

Share on facebook Share on google Share on twitter Share on live Share on delicious Share on digg Share on myspace Share on favorites Share on print | Daha Fazla
Saadet Partisi, Pazar günü Sivas’ta büyük bir organizasyona imza attı. Partinin düzenlediği Gençlik Şöleni ve Aday Tanıtım programına Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılarından Temel Karamollaoğlu, Mehmet Karaman ve Yaşar Canbay ile Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın katıldı. Sivas 4 Eylül Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programa yaklaşık bin 500 Sivaslı katıldı. Genel Başkan Kamalak, gençlerin yoğun ilgisi ile karşılandı. Daha önce adaylığı duyurulan Sabahattin Tokgöz, Sivaslılara tanıtılırken, Tokgöz de Sivas için düşündüğü projelerini anlattı. Öte yandan sanatçı Ammar Acarlıoğlu ve Harun Beyaz’ın ezgileri de Sivaslılara unutulmaz anlar yaşattı. Gecenin sonunda ise Sivas ve ilçelerinde bulunan 270 AKP’li siyasetçi Saadet Partisi’ne katıldı. Partisine geçenlere Genel Başkan Kamalak, rozetlerini taktı.
Hükümetin Aklı Başında Değil

Başbakan’ı geçmişi ile ters düşen açıklamaları nedeniyle eleştiren Kamalak, “Bu hükümet ne yaptığını bilmiyor. Aklı başında değil. Başbakan belediye başkanı iken İstanbul’a girişler izne tabi olmalı diyordu. Ama şimdi 16 milyon insanın olduğu İstanbul’a ikinci bir İstanbul kurmak istiyor. Başbakan acaba o zaman mı yanılmıştı şimdi mi yanılıyor?” diye sordu. Başbakan’ın ‘Milli Görüş gömleğini çıkardım’ sözlerine tepki gösteren Kamalak, “Başbakan Milli Görüş gömleği’ni çıkardığını söyledi. Kendisi 30 yıl Milli Görüş çatısı altında çalışmıştır. Acaba 30 yıl yanıldığının farkına varmamış mıydı, yoksa şimdi mi yanılıyor?” diyerek eleştirilerini sürdürdü.

2004 yılından beri toplam bin 500 belediye hakkında soruşturma açıldığını hatırlatan Kamalak, “Açılan soruşturmaların yarısı AKP’li belediyelerden oluşuyor. Geri kalanları ise Meclis’te yer alan diğer partilerin belediyelerinden oluşuyor. Herkes gücünün yettiği müddetçe yolsuzluğa, bataklığa saplanmış durumda” diye konuştu. Kamalak, yolsuzluğun rantın olmadığı bir belediyenin ancak Milli Görüş belediyeciliği ile mümkün olduğunun altını çizdi. Seçimlerde Sivas’ı kazanacaklarına inandıklarını söyleyen Kamalak, “Karanlığın en yoğun olduğu an, sehere en yakın olduğumuz andır. 30 Mart’ta Sabahattin kardeşimizi, Sivas’ta emanetin başına getireceğiz” diye konuştu.

Sivas’ın Ters Giden Talihi Değişecek

Sivas’a efsane Milli Görüş belediyeciliğini yaşatmış olan, Sivas’ın efsane Belediye Başkanlarından Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, 1989 yılında başlanan dönemi yeniden hayata geçireceklerini ve zirveye taşıyacaklarını söyledi. Karamollaoğlu, “Biz bize emanet edeceğiniz mala, yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Kesinlikle adam kayırmayacağız, adaletli olacağız, kapımızı 24 saat açık tutacağız. Her dert çözülmez ama biz her soruna karşı Sivaslı kardeşimin derdine açık olacağız. Şunu Sivaslıların beynine yazacağız; eğer Sabahattin Tokgöz belediye başkanı olursa. Sivas’ın ters giden talihi değişecek” ifadelerini kullandı.

Sivas’ın Anahtarı Milli Görüş’e Emanet Edilecek

Yaklaşık 25 yıl önce yapılan 1989 yerel seçimlerinde olduğu gibi bu seçimlerin de Saadet Partisi’ni iktidara taşıyacağını bildiren Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın, “Daha önce Milli Görüş’ün iktidara giden yolunu 1989 yerel seçimleri açmıştı. O zaman kazandığımız beş ilimizden birisi de Sivas’tı. İşte bu kadrolar, yüreğinde iman dolu, inanç dolu olan bu nesil Sivas’ın anahtarlarını bugün de Milli Görüş’e teslim edecektir” ifadelerine yer verdi. Milli Görüş’ü yıpratmak için faaliyet gösterenlere seslenen Aydın, “Ey inanç ve insanlık düşmanları! Yıllardır saldırdınız, yok saydınız, tehdit ettiniz, hapislere attınız, kapattınız, böldünüz, işkence yaptınız, astınız, zehirlediniz, zulmettiniz. Bundan sonra neyinizle mücadele ederseniz edin, ne yaparsanız yapın doğan güneş, Saadet Güneşi olacaktır” dedi.

270 Akp’li Saadet’e Geçti

Program sonunda, Saadet Partisi’ne katılanlara Genel Başkan Mustafa Kamalak tarafından rozetleri takıldı. Kamalak, AKP Altınyayla İlçe Yönetimi’nden Beşir Demir, Şarkışla AKP İlçe Başkan Yardımcısı Bilal Alptekin Turuç, Şarkışla AKP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Servet Demirkoparan gibi isimlerin bulunduğu 7 kişiye kendileriyle birlikte Saadet Partisi’ne geçen 270 kişi adına vekâleten rozetlerini taktı. Öte yandan Saadet Partisi’ne katılan isimler arasında Demokratik Sol Parti’nin Kangal İlçe Başkanı Bekir İnanır da yer aldı. Daha sonra Kamalak, partisine katılan isimler ve belediye başkan adayları ile birlikte fotoğraf çektirdi.

Dersane Bir Sebep Değil Sonuçtur

Konuşmasında Sivas ve Türkiye’nin gündemine ilişkin önemli mesajlar veren Genel Başkan Kamalak, Türkiye’nin suni gündemlerle oyalandığını bildirdi. “Durup dururken bir Gezi kavgası çıkardılar” diyen Kamalak, ODTܒden geçecek olan yol tartışmasına ve son günlerin tartışma konusu olan dershane gündemine işaret ederek, “Türkiye bu tür kavgalardan kurtulmak mecburiyetindedir. Şunu burada hemen ifade ederim ki dershane bir sebep değil bir sonuçtur. Eşit, kaliteli eğitimi, Anadolu’nun her tarafına yaymadan ‘dershaneleri kapatıyorum’ demek bu aziz milletimiz için kötülüktür, yazıktır, günahtır” şeklinde konuştu. Başbakan’a da bir soru yönelten Kamalak, “Sayın Başbakan, Sivasımızın ilçesinden mezun olan bir öğrenci ile Çankaya’dan mezun olan bir öğrencinin üniversite sınavında eşit mi görüyorsunuz?” ifadelerini kullandı. Kamalak, Türkiye’nin artık gerçek gündemine dönmesi gerektiğini vurguladı.

2023 Sivas’ın Kayıp Yılı Olacak

Sivas Belediye Başkan Adayı Sabahattin Tokgöz ise Sivas’ın aşırı derecede göç verdiğine dikkat çekerek, göçü önleyecek yatırımlar yapacaklarının müjdesini verdi. Tokgöz, “Sivasımız son on yılda 150 bin kişi göç vermiştir. Okumak için giden gençlerimiz, Sivas’a geri dönmüyor. 2023 yılında Sivas’ın nüfusu çok daha azalacak ve TBMM’de milletvekili sayısı daha da azalacak. Nüfusun azaldığı yerde kimse yatırım yapmayacaktır” diyerek gidişatın vahametine dikkat çekti. Tokgöz, Hükümetin yeni Büyükşehir Yasası’na Sivas’ı dahil etmemesini eleştirerek, Saadet Partisi olarak misyonlarının Sivas’ı Büyükşehir yapmak olduğunu kaydetti. Sivaslının Sivas’ta kalmasını sağlayacak yatırımlar yapmak peşinde olduklarını bildiren Tokgöz, Sivas’ı sanayi şehri yapma peşinde olacaklarını ifade etti. Diğer hizmetleri de bir bir hayata geçireceklerini sözlerine ekleyen, Tokgöz, “Sivas’ı Türkiye’nin fizik tedavi merkezi haline getireceğiz. Sıcak Çermikte ekokent kurarak her eve sıcak su ulaştıracağız. Kızılırmak ve çevresine tematik parklar oluşturacağız. Kadın doğum hastanesi yapacağız. Konut projelerine belediye olarak destek vereceğiz” diyerek Sivas’a yapmayı düşündüğü projelerden bazılarını aktardı.