İlyas Tongüç 'Trenin Yönünü Kaydırdılar'

Saadet Partisi Ankara İl Divan toplantısı yapıldı. Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Ankara İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu, İl Divan üyeleri, İlçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, toplantıda yaptığı konuşmada gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tongüç, Başbakanın Diyarbakır görüşmelerini anlamak için olayların bütün detaylarına bakılması gerektiğini söyleyerek “Siyonizm harıl harıl çalışıyor. Bu barış manzaraları ile halkı kandırmaya çalışıyorlar. Siyonizm raylarını döşemiş. Bizim bu oyunlara gelmememiz gerekir” dedi. Yaşanan süreci tren vagonlarına benzeten Tongüç, “Hicaz Demir yolu İslam Birliği demek. Erbakan hoca bunun takipçisi idi. Bu tren Medine’ye gidecekti. Bunlar bir manevra ile yolu Tel Aviv’e kaydırdılar. Ama bu tren er ya da geç Medine’ye ulaşacaktır” dedi. Lider ülke gibi tasvirlerle halkın kandırılmaya çalışıldığını söyleyen Tongüç, “Bu vasıflarla halk kandırılmaya çalışılıyor. Bunlara bakmamak lazım olayların arkasında Siyonizm vardır. Barış mesajları ile oynanan bu oyunlar İsrail’in bölgedeki varlığını korumak için yapılmaktadır. Siyonizm mikrobu her yeri sarmış. Bu mikrobu ortaya çıkaracak olanlar Milli Görüşçülerdir. Bu mikrobu ortaya çıkardığımız zaman bütün halk bize dua edecek” dedi.

Çin ile yapılan füze anlaşmasına da değinen Tongüç, “Türkiye Çin ile yüzde elli Türk yapımı füze anlaşması imzaladı. Batının ve NATO'nun buna müsade edeceğine siz inanıyor musunuz?

Ekonomik Dengesizlik Giderek Artmakta

Seçim çalışmaları ve aday tanıtım çalışmaları hakkında konuşan Ankara İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu, seçim atmosferine girildiğini belirterek, “Üzerimize çok önemli görevler düşüyor. Araziye indik. Gençlerimiz harekete kalktı. Üst yönetimimiz de araziye indi. Davamıza yeni aday adayları katılıyor. Yılsonu itibari ile aday tanıtımımız Genel Başkan’ın katılımı ile yapılacaktır” dedi. Türkiye’deki ekonomik adaletsizliklere de değinen Hacıabdullahoğlu, “asrın projesini yaptık deniliyor. Türkiye’de 800 lira maaş alan insanlar var. Ekonomideki dengesizlik giderek artmakta. Bu ülke bir defa asrın projesi ile karşılaştı o da ASELSAN. Amerika’dan gelen askeriyenin kullandığı telsizler atılıp yerli telsizler kullanıldı” dedi. 1996 yılında hükümetteyken asgari ücret ile 46 tüp alındığını belirten Hacıabdullahoğlu, şimdi ise bunun mümkün olmadığını, asıl baharın o zaman yaşandığını sadece Türkiye’de değil İslam Birliği ile tüm dünyada yaşandığını söyledi.

18 Kasım 2013