Edirne Belediyesi Borç Batağında!

Saadet Partisi Mahalli İdareler Başkanı Av. Sinan Tekin, Edirne Belediyesi'nin Borçları İle İlgili Şok Bir Açıklama Yaptı.

Av. Sinan Tekin konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Edirne Belediye’sinin 2012 yılı kapanış bilançosunda kısa vadeli, yani 2013 yılı içerisinde ödemesi gereken borcu 57 Milyon TL, uzun vadeli borcu ise 37 Milyon TL’dir. Toplamda 94 milyon TL olan belediyenin bu borcu, seçim arefesinde yapmış olduğu seçim yatırımları ile katlanarak artacak ve yeni seçilecek belediye başkanının üzerine büyük bir yük bırakılmış olacaktır” dedi.

Mahalli seçimler yaklaşırken, hiçbir partinin böyle bir yükün altından nasıl kalkacaklarını açıklayan ciddi projesinin olmadığına dikkat çeken Av. Sinan Tekin, “CHP olsun AKP olsun hiçbirisinin bu mali yükün altından kalkabilecekleri ciddi projeleri yok. İnternet ortamında kolayca bulunabilecek belediye hizmet projeleri ile halkın karşısına çıkıyorlar ama belediyenin bu büyük borcunu nasıl ödeyeceklerini açıklayan yok. Halka anlattıkları projeleri hangi parayla yapacaklarına dair tek bir kelime de konuşmuyorlar” şeklinde eleştirdi.

Saadet Partisi’nin, belediyede mali disiplinin ve yeni ek gelirlerin nasıl sağlanacağına dair ciddi proje ve çalışmalarının olduğuna vurgu yapan Av. Tekin, bu çalışmalarını ise önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını söyledi.

Son olarak, demokrasi gereği farklı siyasi fikirlerin tartışıldığı ortamların kurulması gerektiğine de değinen Av. Sinan Tekin, “Saadet Partisi olarak bizim, belediye mali yapısıyla ilgili hazırlığımız mevcut. Diğer siyasi parti yetkililerine sesleniyorum; sizin de bu konuda herhangi bir çalışmanız varsa kamuoyuyla paylaşın veya televizyonda açık oturum yapalım, tartışalım. Böylece halkımız bizleri daha iyi değerlendirme fırsatı bulmuş olur” dedi.

26 Ekim 2013