+ Konuyu Yanıtla
12 sonuçtan 1 --- 12 arası gösteriliyor

Konu: MÜSİDER'den İkinci 40 Yıl Müzik Albümü

 1. #1
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5

  MÜSİDER'den İkinci 40 Yıl Müzik Albümü

  MÜSİDER'den müzik albümü

  Necmettin Erbakan'ın isteği doğrultusunda kurulan Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER) tarafından hazırlanan 'İkinci 40 yıl' albüm tanıtıldı

  Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın isteği doğrultusunda kurulan Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER) tarafından hazırlanan 'İkinci 40 yıl' albüm tanıtıldı. Eşref Ziya Terzi, Ömer Karaoğlu, Abdulbaki Kömür, Umut Mürare ve Taner Yüncüoğlu gibi sanatçıları bir araya getiren albümün ilk konseri 27 Ekim'de İstanbul'da.

  Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER), 2 ay evvel kurulan genç bir organizasyon olarak 40 yılın deneyimini ve tecrübesini bünyesinde barındıracak bir çalışmanın tanıtımını gerçekleştirdi.

  Müzik ve Sinema Derneği Genel Başkanı Arslan Ateş Eyüp Sultan Konağında basın mensuplarına MÜSİDER'i ve 'İkinci 40 Yıl' albümünü tanıttı. Ateş, Müzik ve Sinema alanında çalışmaların bünyesinde olduğu "İkinci 40 Yıl" albümü bünyesinde pek çok sanatçıyı aynı çatı altında toplamanın heyecanını yaşadıklarını belirtti. Prof. Dr. Necmeddin Erbakan'ın isteği ile hayata geçirilen MÜSİDER'in, medeniyetler ışığı altında oluşan kültürün birikimini genç nesillere aktarmanın önemine dikkat çekti.

  Müzik ve Sinema Derneği Genel Başkanı Arslan Ateş; "MÜSİDER sadece bir dernek olmaktan çok daha büyük hedef ve amaçları içinde barındırıyor. Tarihimizden bu güne kadar sirayet eden medeniyetimizin ve kültürümüzün birikimini yansıtmayı hedefledik. "İkinci 40 Yıl" albümünü turnelerle Türkiye'de Anadolu ve Avrupa'da düzenleyeceğimiz konserlerle kitlelere ulaştıracağız ve bunun heyecanını yaşıyoruz." açıklamasında bulundu.

  "Acılar yaşayan bir coğrafyada yaşıyoruz"

  MÜSİDER olarak eğitimin önemine de dikkat çeken Ateş, "Acılar yaşayan bir coğrafyada yaşıyoruz. İslam alemi olarak bu acıları hafifletmenin yolu eğitimden geçiyor. Eğitim, medeniyetlerin devamı açısından büyük önem arz ediyor. Bu bilinçle bizde eğitim çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Kültürümüzü yansıtan eğitim ve akademik çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Bu çalışmalarımızı Belediyeler bünyesinde gerçekleştireceğimiz atölye çalışmalarında sinemaya yönelik vereceğimiz hizmetler destek verecek." ifadelerine yer verdi. Ateş, bir gazetecinin "Atölye çalışmalarında müzik dersleri de yer alacak mı?" sorusu üzerine, ilk etapta sinemaya yönelik kursların yer alacağını, ilerleyen zamanlarda da "İkinci 40 Yıl" albümünde yer alan sanatçılarla çalışmalar yapmayı planladıkları açıklamasında bulundu.

  Neden ikinci 40 yıl?

  Tanıtımı yapılan ve Eşref Ziya Terzi, Ömer Karaoğlu, Abdulbaki Kömür, Umut Mürare, Taner Yüncüoğlu gibi pek çok değerli sanatçının arasında bulunduğu "İkinci 40 Yıl" albümünün isminin nedeninin sorulması üzerine Müzik ve Sinema Derneği Genel Başkanı Arslan Ateş, "İlk iş olarak bir albüm çalışmamız oldu. Adına ikinci kırk yıl dedik. Çünkü bizim için bir anlam ifade ediyor. Bu topraklarda İslam ile şereflendikten sonra asırlarca yaşamış Müslümanların özünden koparıldıktan sonra, yeniden kendi öz dünyasını keşfetmeye başlama noktası 60'ların sonu 70'lerin başıdır. Bir çiçekle baharın başlamasıdır. Bir kelebeğin kanadını çırpmaya başlaması ve yıllar sonra milyonlarca kelebeğin rüzgârın yönünü değiştirmesidir bizim hikâyemiz. Bu 40 yıllık yolculukta taze bir nefes almak, yeni bir heyecan katmak, içimizde zamanın rehavetiyle küllenen aşkı tutuşturmak için ikinci kırk yıl adıyla bir albüm hazırladık." şeklinde cevap verdi.

  Çok sayıda tanınmış sanatçı var

  Çok değerli albümleri ile tanıdığımız Abdülbaki Kömür, Ömer Karaoğlu, Taner Yüncüoğlu, Eşref Ziya Terzi, Ammar Acarlıoğlu ve Umut Mürare yer alırken, Mustafa Cihad, Uğur Işılak yazdıkları şiirlerle destek verdi.

  İlk konser 27 Ekim'de

  'İkinci 40 yıl' albümünün tanıtım konseri 27 Ekim'de Küçükçekmece'de bulunan Arena Mega'da yapılacak. Albümde yer alan sanatçıların hayranları ile buluşacağı konserin sunuculuğunu ise TRT sanatçısı Altan Varol üstlendi. Siyaset ve sanat dünyasından katılımların beklendiği programın başlama saati 13.00. Konsere katılımlar davetiye ile yapılacak. Davetiye temini programın yapılacağı gün Arena Mega önünde MÜSİDER tarafından kurulan standlardan davetiyeler temin edilebilecek.
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 2. #2
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  MÜSİDER'den "İkinci 40 Yıl" Konseri

  Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER)in yoğun çalışmalar sonucu 6 seçkin sanatçının yorumlarıyla oluşturduğu İkinci 40 Yıl albümünün tanıtım konseri, Küçükçekmece Arena Megada büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ve MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş’in birer konuşma yaptığı konserde, sanatçılar Abdulbaki Kömür, Ömer Karaoğlu, Ammar Acarlıoğlu, Taner Yüncüoğlu, Eşref Ziya Terzi ile Umut Mürare albümdeki parçaları seslendirdi.

  Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER)’in yoğun çalışmalar sonucu 6 seçkin sanatçının yorumlarıyla oluşturduğu “İkinci 40 Yıl” albümünün tanıtım konseri, Küçükçekmece Arena Mega’da büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ve MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş’in birer konuşma yaptığı konserde, sanatçılar albümde yer alan parçaları seslendirdi.

  Sanatçılar İlhamını Mili Değerlerinden Alırlar

  Gecede konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak da “Bizde sanatçılar ilhamını mili değerlerinden alırlar. MÜSİDER’e teşekkür ediyorum. Değerli kardeşlerim, Milli Görüş yürüyüşünün ikinci 40 yılındayız. Mili Görüş tüm insanlığın barış ve adalet içerisinde yaşamasıdır. Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamız, 1969 yılında Konya’da Milli Görüş hareketini başlattı. Hocamız Milli Görüş’ü kavram olarak kullanmaya başladığında etkilenen bir amca yaklaşarak, ‘evladım söylediklerinin hepsi doğru ama yapa yalnızsın’ der. Hocamız da ‘haklısın amca ama her bahar bir çiçekle başlar’ cevabını veriyor. O çiçeğin 1973 yılında gül bahçesine dönüştüğünü görüyoruz. Hocamız Başbakan Yardımcısı koltuğuna oturmuş, 1974’te Kıbrıs Barış Harekatı’ndan muzaffer olarak çıkmıştır. Yine 1996 yılında Başbakan olduğunu görüyoruz.” dedi. Şölene Genel Başkan Yardımcıları Temel Karamollaoğlu, Birol Aydın ve AGD Başkanı Salih Turhan da katıldı.

  MÜSİDER’in uzun zamandır merakla beklenen ilk albümü “İkinci 40 Yıl” muhteşem bir konserle tanıtıldı. Saadet Partisi Lideri Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın da katıldığı konserde, albümde yer alan sanatçılar merakla beklenen parçaları yorumladı. Yoğun bir katılımın gözlendiği konserde Mustafa Kamalak ve Arslan Ateş’te birer konuşma yaptılar. Albümde yer alan parçaları seslendirilen parçalar, dinleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

  Hayatımızın Her Anı Teknolojik Kirlenme İle Geçiyor

  Tanıtım konseri öncesi konuşna MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş, “Bugün, bu ortamda hepimizi biraya getiren duygu, geçmişte ecdadımızın fetih meydanlarında vermiş oldukları mücadeleden daha fazlası, kalplerin fethini sağlayan anlayış ve ümidin ta kendisidir. Şu içinde bulunduğumuz ortamın; olmakla ölmek arasında bir farkın olmadığı, her hâlükârda maddi ve manevi kayıplarla dolu gün ve geceleri üstüste dizmekten başka bir anlam taşımadığını anlayamıyoruz. Hayatımızın her anı dezenformasyon ve teknolojik kirlenme ile geçiyor. Aile içi iletişimsizliğin zirve yaptığı bir buhran çağı yaşıyor, saatlerce televizyon başında vakit geçiriyoruz fakat kendimize ayıracak vakit bulamıyoruz” dedi.

  Müzik Ve Sinema Derneği Bir Erbakan Projesidir

  Arslan Ateş konuşmasını, “İşte böyle bir hâl içerisinde geleceğe dönük büyük bir yatırım olan MÜSİDER’imizin galasında bizlere en büyük desteği verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Müzik ve Sinema Derneği Millî Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın projesidir. Albümün hazırlanmasına katkı sağlayan, başta Saadet Partisi Genel Merkez Tanıtma Başkanlığına, sesiyle, sözüyle, yorumuyla destek olan; Abdulbaki Kömür, Ammar Acarlıoğlu, Eşref Ziya Terzi, Ömer Karaoğlu, Taner Yücüoğlu, Umut Mürare Uğur Işılak ve Mustafa Cihat’a şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca albümümüzde şiirlerinden ve sözlerinden faydalandığımız Abdurrahim Karakoç’a Allah’tan rahmet diliyorum. Müzik ve Sinema Derneği Türkiye’nin son elli yılına rengini vermiş, sadece bu bölgenin değil tüm İslam dünyasının huzuruna, saadetine, refahına önemli katkılar sağlayan bilge adamın projeksiyonudur” cümleleriyle bitirdi.
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 3. #3
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş'in Konuşması

  Bismillah der başlarım bu şiire
  Bu şiir götürür beni götüreceği yere
  Evvela selamlarım bilineni bilinmeyi
  Görüneni görünmeyeni
  Selamlarım yeryüzüne buğday tanesi gibi dağılmış
  Başı dik onurlu müminleri…
  Allah’ın selamı Rahmeti üzerinize olsun.

  Bugün buraya heyecanımızı, coşkumuzu paylaşmak için teşrif eden,
  Başta Saadet Partimizin Muhterem Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak hoş geldiniz.
  Siyasi parti temsilcileri,
  Sivil toplum örgütü yöneticileri,
  Basınımızın kıymetli mensupları,
  Uzaktan yakından programımızı teşrif eden hanımefendiler beyefendiler ve ekranları başında bizleri izleyen ve bizleri evlerine misafir eden tüm seyircilerimiz sizler de hoşgeldiniz.

  Bugün, bu ortamda hepimizi biraya getiren duygu, geçmişte ecdadımızın fetih meydanlarında vermiş oldukları mücadeleden daha fazlası, kalplerin fethini sağlayan anlayış ve ümidin ta kendisidir.

  Şu içinde bulunduğumuz ortamın; olmakla ölmek arasında bir farkın olmadığı, her hâlükârda maddi ve manevi kayıplarla dolu gün ve geceleri üstüste dizmekten başka bir anlam taşımadığını anlayamıyoruz.

  Kayıplarımız o kadar fazla ki kazanmış gibi görüp kaybettiğimizi farketmiyoruz.

  Hayatımızın her anı dezenformasyon ve teknolojik kirlenme ile geçiyor.

  Aile içi iletişimsizliğin zirve yaptığı bir buhran çağı yaşıyor, saatlerce televizyon başında vakit geçiriyoruz fakat kendimize ayıracak vakit bulamıyoruz.

  Çocuklarımızı televizyon ve internetin eline terk ediyor; çocuk kanallarında her türlü subliminal mesajın geleceğimizin garantisi olan evlatlarımızın zihinlerini işgal etmesine adeta göz yumuyor, hatta üste para ödeyerek teşvik ediyoruz.
  Her türlü pornografiye, tüketime, marka ve modaya, benmerkezci bir ruhsuzluğa uygun olarak yetişen nesli sürekli tüketime alıştırıyor, her türlü ihtiyacını anında karşılamak için seferber oluyor, fakat ruhunu doyurmayı, kendi olmasını önemsemiyoruz.
  Biz doğuruyoruz, batılı emperyalistler sahip oluyor.

  Yüzlerce yıldır her türlü mücadele ile ayartamadıkları, çözemedikleri ümmeti bu kez medyanın karşı konulamaz nefsani, şeytani orduları ile yerle bir ettiler.
  Sinemadan müziğe, televizyon haberlerinden dizilere kadar çeşitli medyalar eliyle yeni sömürgecilik biçimleri geliştirdiler.
  Kanunlarla kurulmuş çocuk kanalları, belgesel kanalları ve müzik kanallarında bize ait olanı değil; bizi boğmak, yok etmek üzere programlanmış olanı yayınladılar.

  Tepeden kültür politikaları dikte edildi.
  Ümmet, Stalin despotizmi ile Alman faşizminden hiç de geri kalmayan bir şiddetle inim inim inletildi.
  Kültürün taşıyıcı dinamikleri dinamitlendi, bir şehir dini olan İslam, şehirden çıkarılarak köylere hapsedildi.
  Şehirde olanlar ise tutsak edilip yaşama imkanları ortadan kaldırıldı.

  ***
  Fakat bu asil milletimiz Medine’yi, medeniyeti yüreğinde taşıdı, her türlü baskıya karşı direndi ve kültürüne ait kodları biraraya getirdi…
  Artık biliyor ve görüyoruz.
  Savunmada kalmaya niyetimiz yok ve asla da olmayacak.

  Bir milletin kalkınmışlığı ve gelişmişliği yükselttiği binalarla, yaptığı otoban yollarla, Milli Gelirinin artmasıyla değil; Kültür ve Sanat alanında nerede olduğuyla, ne yaptığıyla değerlendirilir..
  Osmanlı bakiyesi bu topraklarda, kendi kültürel kodlarıyla örtüşen, kadim kültüre ayaklarını sağlam basan, referanslarından beslenen anlayışın yeniden ikame edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.


  ***
  İşte burada, bu aziz milletimizin müstesna bir numunesi olan bu seçkin topluluk önünde ilk çalışmamızdan kısa bir anekdot sunacağız.
  Müziği ve sineması ile bugün ve yarın arasında köprüler kurarak kültürümüzün kodlarını ve ruhunu "ses ve görüntü” üzerinden yeniden üretecek yapımlara kapılar açmaya geliyoruz.

  Bundan böyle, bu aziz milletimizin kendi değerlerine sahip çıkan yapımları destekleyecek ve teşvik edecek, zararlı yapım ve yayınlara karşı sonuna kadar amansız bir mücadele verecek Müsider.

  Geleceğe dönük büyük bir yatırım olan Müsider’imizin galasında bizlere en büyük desteği verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.
  Albümün hazırlanmasına katkı sağlıyan,
  Başta Saadet Partisi Genel Merkez Tanıtma Başkanlığına,
  Sesiyle, sözüyle, yorumuyla destek olan;
  Abdulbaki Kömür
  Ammar Acarlıoğlu
  Eşref Ziya Terzi
  Ömer Karaoğlu
  Taner Yücüoğlu
  Umut Mürare
  Uğur Işılak
  Ve Mustafa Cihat’a...
  Programın takdiminde ve sunumunda bizleri kırmadığı için, değerli ses sanatçımız TRT İstanbul Radyosu Baş Spikeri Altan Varol Beyefendiye ve programın canlı yayın Yönetmenliğini yapan Değerli Dostum TRT Usta İzler Müzik Programının yönetmeni Gökhan Ateştürk Bey’e, salonu tahsis eden Küçükçekmece Belediyesi’ne şükranlarımı sunuyorum.
  Ayrıca albümümüzde şiirlerinden ve sözlerinden faydalandığımız Abdurrahim Karakoç’a Allah’tan rahmet diliyorum.
  Müzik ve Sinema Derneği bir Erbakan projesidir.
  Müzik ve Sinema Derneği Türkiye’nin son elli yılına rengini vermiş, sadece bu bölgenin değil tüm İslam dünyasının huzuruna, saadetine, refahına önemli katkılar sağlayan bilge adamın projeksiyonudur...
  Bu münasebetle hususen bu hayırlı çalışmaların yapılmasını isteyen, Cennet mekân Erbakan Hocamızı da rahmetle minnetle anıyorum. Ruhu Şad, Mekanı Cennet olsun.

  Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes
  Ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es!...
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 4. #4
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5

  İKİNCİ 40 YIL" ALBÜMÜNÜN İÇERİSİNDE YER ALAN ESERLERİN SÖZLERİ  BAHAR


  Biliyorum bir yerlerden gelecek bahar

  Bütün çiçekler açacak düşünce cemre

  Yağmurun ellerinden öpüyorken zambaklar

  Elvani renkleriyle gülecek bize

  Biliyorum bir yerlerden gelecek bahar

  Yeşillere bürünecek rahmet inince

  Sunacak tüm çocuklara papatyaları kırlar

  Kelebekler konacaklar kardelenlere

  Biliyorum bir yerlerden gelecek bahar

  O gün insanlar sevgiden güller derecek

  Gönlümüzde yandıkça bu özlem bu duru sevda

  İnanalım,yılmayalım,gerçekleşecek

  Söz : Abdülbaki Kömür

  Beste : Abdülbaki Kömür

  Yorum : Ömer Karaoğlu
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 5. #5
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  İKİNCİ 40 YIL" ALBÜMÜNÜN İÇERİSİNDE YER ALAN ESERLERİN SÖZLERİ

  OY BU SEVDAYI


  Bir beyaz rahmettir bir yeşil murat

  Görmeyen ne bilir oy bu sevdayı

  Tüter buram buram yücelir kat kat

  Artırır gün,hafta,ay bu sevdayı

  Değişir bu mevsim bu poyraz keser

  Yurdumda davamın rüzgarı eser

  Gün gelir anlayıp bağrına basar

  Şehir bu sevdayı köy bu sevdayı

  Yeminim var oğlum,kızım üstüne

  Yazdım nakış nakış özüm üstüne

  Çilesi belası gözüm üstüne

  Derdimin dermanı say bu sevdayı

  Mukaddes hareket,mübarek mana

  Hak ile bu dava yürür yan yana

  Alır bir kaynaktan döker ummana

  Irmak bu sevdayı çay bu sevdayı

  Batılın çokluğu uzaktır bizden

  Severim tutarım hak olan azdan

  En soylu türküden en doğru sazdan

  Dinle bu sevdayı duy bu sevdayı

  Bedenime korkak yürek yüklemem

  Tatlı diye özcanımı saklamam

  Öldüğümde çalgı çelenk beklemem

  Al götür kabrime koy bu sevdayı

  Söz : Abdurrahim Karakoç

  Beste : Uğur Işılak

  Yorum : Taner Yüncüoğlu
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 6. #6
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  İKİNCİ 40 YIL" ALBÜMÜNÜN İÇERİSİNDE YER ALAN ESERLERİN SÖZLERİ

  SAADETLER DİLERİZ


  Bu topraklarda gençliğim var,sözlerim

  var,ümitlerim

  Bu topraklarda dostluğum var ve onlara iyi

  dileklerim

  Bu topraklarda yandık,bu topraklarda söndük

  Sarsılmaz sevda surlarını birlikte ördük

  Biz hep beraber biriz

  Büyük bir aileyiz

  Son bulmaz can kardeşliğimiz

  Saadetler dileriz

  Son bulmaz kan kardeşliğimiz

  Saadetler dileriz

  Söz : Mustafa Cihat

  Beste : Mustafa Cihat

  Yorum : Eşref Ziya
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 7. #7
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  İKİNCİ 40 YIL" ALBÜMÜNÜN İÇERİSİNDE YER ALAN ESERLERİN SÖZLERİ

  AYDINLIĞIN ŞARKISI


  Karanlığın sesini susturduk

  Şimdi aydınlığın şarkısı başlıyor

  Zalimlerin zulmüne “dur” dedik

  Şimdi mazlumların yüzleri gülüyor

  Her baharı bir çiçek müjdeler

  Sabırla beklenen gün yakın unutma

  Biz aşk ile yolları,dağları,çağları aşmışız bir

  ömür yılmayız

  Hep tek yürek,tek bilek,bir olup,el ele vermişiz

  Hak için burdayız

  Söz : Umut Mürare

  Beste : Umut Mürare

  Yorum : Umut Mürare
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 8. #8
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  İKİNCİ 40 YIL" ALBÜMÜNÜN İÇERİSİNDE YER ALAN ESERLERİN SÖZLERİ

  RABBİN VAR SENİN


  Öyle susukun mahzun durma sevdan var senin

  Söyle neden başın eğik kavgan var senin

  Özü şaşmaz hakkı bilenin

  Sözü düşmez “Allah” diyenin

  Pare pare olsa bedenin

  Rabbin var senin

  Böyledir bu dünya hali gün devran eyler

  Yüzü gülen bir dem gelir ah-u zar eyler

  Sen Allah’a yaslan bi hele

  Nusret eyler “Rabbim” diyene

  “Külli şey’in Kadir” olan

  Rabbin var senin

  Bize suskunluk yakışmaz lal değiliz biz

  Her rüzgarla savrulmayız dal değiliz biz

  Bundan gayrı düzen olmaz

  Bir çiçekle bahar gelmez

  Diyenlere söyle aşkla

  Rabbim var benim

  Söz : Ammar Acarlıoğlu & Ömer Karaoğlu

  Beste : Ammar Acarlıoğlu

  Yorum : Ammar Acarlıoğlu
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 9. #9
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  İKİNCİ 40 YIL" ALBÜMÜNÜN İÇERİSİNDE YER ALAN ESERLERİN SÖZLERİ  İNANANLAR GELİYOR


  İnananlar geliyor,Hakkı hakim kılmaya

  Batıla “dur” diyerek,adil düzen kurmaya

  Adil düzen kurulur,zulümden kurtulunur

  Mazlumun yüzü güler,insanın huzur bulur

  Yeni bir gün doğuyor,bu diyarın bağrına

  Karanlık terk ediyor,yerini aydınlığa

  Özlemle o günleri bekleriz çoktan beri

  Kurtuluş insanlığa hakkın adil düzeni

  Cihat Allah’ın emri vaktimiz yok durmaya

  Batıl hüküm sürerken hakkım yok uyumaya

  Kurtuluş adil düzen taklitçi zihniyetten

  Zulümsüz sömürüsüz halka hakça bir düzen

  Zafer inananların,hakkıdır olacaktır

  Sabretsen ey arkadaş nur tamamlanacaktır

  Ne güzel müjdesidir,inanana Rabb’inin

  Yarın adil düzendir,emir bu ol emir

  Söz : Ramazan Uçar

  Beste : Ramazan Uçar

  Yorum : Koro & Ammar Acarlıoğlu
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 10. #10
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  İKİNCİ 40 YIL" ALBÜMÜNÜN İÇERİSİNDE YER ALAN ESERLERİN SÖZLERİ

  KIRKINCI YIL MARŞI


  Vakti gelmiş bir baharın,sabahındasın beklenen

  Gönüllerde büyük bir aşksın,ebediyetler gizlenen

  Karanlığın ardındadır,şafaktır bizi bekleyen

  Gün sabredenlerin,zafer bekleyenlerin

  Olacak elbet üzülme sen

  Kalbidir bu ümmetin ruhudur Milli Görüş

  Halk ile Hakkı bağlayan

  Batılı zail kılan hükümdür Milli Görüş

  Aslına dönüşle var olan

  Bir çiçekle başlayan bahardır Milli Görüş

  Aşkı kırk yıla sığmayan

  Sonsuza dikip gözlerin,yürümelisin ufuklara

  Doğacak güneş senin için,şahit olsun aydınlıklara

  Bizi bekleyenleri düşün,uzat ellerini onlara

  İman ve sabırla yüreğinde Hak dava

  Yorulmak yoktur bu yolda

  Hakkı hakim kılmaya seferdir Milli Görüş

  Fetihlerle çağları aşan

  Peygamberin yoluna neferdir Milli Görüş

  Ezelden ebede çağlayan

  Allah’ın vaad ettiği zaferdir Milli Görüş

  Aşkı bin yıla sığmayan

  Söz : Ammar Acarlıoğlu

  Beste : Ammar Acarlıoğlu

  Yorum : Ammar Acarlıoğlu
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 11. #11
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  İKİNCİ 40 YIL" ALBÜMÜNÜN İÇERİSİNDE YER ALAN ESERLERİN SÖZLERİ

  AZ KALDI


  “Allah” diyor dört bir yanda her sada

  Rahmetiyle sarılacak bu dünya

  Yağmurla yağar gibi

  Güneşle doğar gibi

  Bir ölüp bin dirilip

  Geleceğiz,göreceksin,az kaldı

  Önem verme otuzuna kırkına

  Çalışırsak yıllar sığar bir güne

  Tutuşursak el ele

  Adımları aynı yöne

  Atarsak doğan güne

  Varacağız,göreceksin,az kaldı

  Bulunmasın alnımızın karası

  Hak emriyle silinecek bu yazı

  Yeşil çimenler üstünde

  Dönerek Kabe yönüne

  Allah’a şükür namazı

  Kılacağız,göreceksin,az kaldı

  Söz : Abdülbaki Kömür

  Beste : Abdülbaki Kömür

  Yorum: Abdülbaki Kömür
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 12. #12
  Burak Gürlek
  Misafir
  Sanatçılar İlhamını Mili Değerlerinden Alırlar

  Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, MÜSİDER tarafından çıkarılan İkinci 40 Yıl albümünün tanıtım konser'ine katıldı

  Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER)’in yoğun çalışmalar sonucu 6 seçkin sanatçının yorumlarıyla oluşturduğu “İkinci 40 Yıl” albümünün tanıtım konseri, Küçükçekmece Arena Mega’da büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ve MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş’in birer konuşma yaptığı konserde, sanatçılar Abdulbaki Kömür, Ömer Karaoğlu, Ammar Acarlıoğlu Taner Yüncüoğlu, Eşref Ziya Terzi, ile Umut Mürare albümdeki parçaları seslendirdi.

  Sanatçılar İlhamını Mili Değerlerinden Alırlar
  Gecede konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak da “Bizde sanatçılar ilhamını mili değerlerinden alırlar. MÜSİDER’e teşekkür ediyorum. Değerli kardeşlerim, Milli Görüş yürüyüşünün ikinci 40 yılındayız. Mili Görüş tüm insanlığın barış ve adalet içerisinde yaşamasıdır. Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamız, 1969 yılında Konya’da Milli Görüş hareketini başlattı. Hocamız Milli Görüş’ü kavram olarak kullanmaya başladığında etkilenen bir amca yaklaşarak, ‘evladım söylediklerinin hepsi doğru ama yapa yalnızsın’ der. Hocamız da ‘haklısın amca ama her bahar bir çiçekle başlar’ cevabını veriyor. O çiçeğin 1973 yılında gül bahçesine dönüştüğünü görüyoruz. Hocamız Başbakan Yardımcısı koltuğuna oturmuş, 1974’te Kıbrıs Barış Harekatı’ndan muzaffer olarak çıkmıştır. Yine 1996 yılında Başbakan olduğunu görüyoruz.” dedi. Şölene Genel Başkan Yardımcıları Temel Karamollaoğlu, Birol Aydın ve AGD Başkanı Salih Turhan da katıldı.

  MÜSİDER’in uzun zamandır merakla beklenen ilk albümü “İkinci 40 Yıl” muhteşem bir konserle tanıtıldı. Saadet Partisi Lideri Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın da katıldığı konserde, albümde yer alan sanatçılar merakla beklenen parçaları yorumladı. Yoğun bir katılımın gözlendiği konserde Mustafa Kamalak ve Arslan Ateş’te birer konuşma yaptılar. Albümde yer alan parçaları seslendirilen parçalar, dinleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

  Hayatımızın Her Anı Teknolojik Kirlenme İle Geçiyor
  Tanıtım konseri öncesi konuşna MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş, “Bugün, bu ortamda hepimizi biraya getiren duygu, geçmişte ecdadımızın fetih meydanlarında vermiş oldukları mücadeleden daha fazlası, kalplerin fethini sağlayan anlayış ve ümidin ta kendisidir. Şu içinde bulunduğumuz ortamın; olmakla ölmek arasında bir farkın olmadığı, her hâlükârda maddi ve manevi kayıplarla dolu gün ve geceleri üstüste dizmekten başka bir anlam taşımadığını anlayamıyoruz. Hayatımızın her anı dezenformasyon ve teknolojik kirlenme ile geçiyor. Aile içi iletişimsizliğin zirve yaptığı bir buhran çağı yaşıyor, saatlerce televizyon başında vakit geçiriyoruz fakat kendimize ayıracak vakit bulamıyoruz” dedi.

  Müzik Ve Sinema Derneği Bir Erbakan Projesidir
  Arslan Ateş konuşmasını, “İşte böyle bir hâl içerisinde geleceğe dönük büyük bir yatırım olan MÜSİDER’imizin galasında bizlere en büyük desteği verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Müzik ve Sinema Derneği Millî Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın projesidir. Albümün hazırlanmasına katkı sağlayan, başta Saadet Partisi Genel Merkez Tanıtma Başkanlığına, sesiyle, sözüyle, yorumuyla destek olan; Abdulbaki Kömür, Ammar Acarlıoğlu, Eşref Ziya Terzi, Ömer Karaoğlu, Taner Yücüoğlu, Umut Mürare Uğur Işılak ve Mustafa Cihat’a şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca albümümüzde şiirlerinden ve sözlerinden faydalandığımız Abdurrahim Karakoç’a Allah’tan rahmet diliyorum. Müzik ve Sinema Derneği Türkiye’nin son elli yılına rengini vermiş, sadece bu bölgenin değil tüm İslam dünyasının huzuruna, saadetine, refahına önemli katkılar sağlayan bilge adamın projeksiyonudur” cümleleriyle bitirdi.

  28 Ekim 2013

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •