+ Konuyu Yanıtla
4 sonuçtan 1 --- 4 arası gösteriliyor

Konu: Ağlamak Değil Utanmak Vakti!

 1. #1
  Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sun Feb 2008
  Konum
  istanbul
  Yaş
  38
  İletiler
  3,669
  Blogdaki Konular
  1

  Ağlamak Değil Utanmak Vakti!


  “Doğrusu Allah, kendi yolunda kenetlenmiş bir duvar gibi saf bağlayarak savaşanları sever.“ (Saf-61) [061.004]

  Gün geçmiyor ki bir İslam Coğrafyasında bir Müslüman vurulup ta toprağa düşmesin. Gün geçmiyor ki bir masum yavru yetim ve ya öksüz kalmasın. Gün geçmiyor ki anneler ve babalar evlatlarını toprağa vermesin… İslam topraklarının her tarafı adeta istisnasız kan gölü, gidenlerin hepsi can, her gün insan katlediliyor. Ne adına; sadece ve sadece kuru bir ikbal uğruna. Bugün bu satırlardan sizin duygularınıza hitap edecek hamasi cümleler kullanmayacağım. Sizin göz pınarlarınıza hedef alan cümleler kullanmayacağım. Size nutuk atmayacak beylik cümleler kullanmayacağım. Geçmişiyle övünen mehter marşlarının eşliğinde kendi ruhunu ve egosunu tatmin etmeye çalışan beceriksiz, tembel ve sahtekârlar gibide yapmayacağım.

  Bugün utanma günüdür, bugün takkesini önüne alıp “biz nerede hata yaptık?” “biz nerede yanlış yaptık?” “bizler nasıl bir günah işledikte bu zulümlere, bu aşağılıkça bir duruma duçar olduk?” diye düşünenlerin artık bu düşünce faslını bir kenara bırakıp birlik ve beraberce hareket etme günüdür. Yukarıda saydığım halleri yaşamayanlar zaten bir şey yapmalarına gerek yok, otursunlar ve hallerine ağlasınlar. (Müslümanların değil kendi hallerine ağlasınlar)

  “Birbirinize buğz etmeyin, birbirinize haset etmeyin, birbirinize arka çevirmeyin; ey Allah’ın kulları, kardeş olun.” Buhârî, Edeb, 57, 58

  Bundan yaklaşık bir asır evvel Hilafet kaldırıldığından beri başsız ve sahipsiz kalan Müslümanlar kendi öz vatanlarında parya hayatı yaşamakta emperyalist devletlerin şamar oğlanı durumuna düşmektedirler. Küresel emperyalist güçler sömürmek istedikleri devletlerin içinde satın aldıkları uşakları vasıtasıyla o toprakları kardeşi kardeşe kırdırmak suretiyle kan gönlüne çevirip demokrasi havariliğine soyunup o toprakları kendi kolonileri haline getirmişlerdir. Bu durum maalesef çok az bir Müslüman hariç hiç kimsenin umurunda değildir. Herkes kendi keyf-i âleminde her kes kendi geçim derdindedir. Bu insanların kimisi kahvehanelerde hükümet kurup hükümet yıkmakta kimisi ise bu hafta ki futbol maçlarının hararetli bir şekilde kritiğini yapmaktadırlar. Diğer bir kısım ise namaza on dakika önceden gidip caminin en ön safında namaza durarak çok sevap kazanmak isteyen ancak parasını faizci emperyalistlerin bankalarında saklayan cahil cühela Müslümanlardır. Onlara “İslam dünyası” "İslam Birliği” “Zulme karşı direniş” “Siyasi örgütlenme” “Birlik ve beraberlik” “Gerektiği yerde Allah için şehit olmayı göz alma” deseniz size verecekleri cevap suratlarını buruşturup “ben bilmem ben namazımı kılar gerisine karışmam, ben siyasetten anlamam” olacaktır. Kimileri ise; atıp tutup mangalda kül bırakmayıp icraata geçildiğinde arkanıza baktığınız anda bir tek kişiyi bile bulamayacağınız insanlardır.

  Kimileri de kendilerini güzel işler yaptıklarını zannedip “benim hocam daha mübarek, daha büyük alimdir vs.” gibi saçma sapan iddialaşmalara girer, kimisi de güya cihat etiğini söyleyerek diğer bütün gurupları tekfir eder. Oysa herkes yüzünü çevirip te Kur’an’a baksa mesele kalmayacak nefislerinden ilga olup aynı yöne saf durup birlik ve beraberlik içinde olacaklardır. Zaten bu yukarıda saydığım hususlardan mütevellittir ki Müslümanlar zulüm görmekte, toprakları işgal edilmektedir.

  Müslümanlar nasıl birlik ve beraberlik içinde olacaklarını bilmedikleri gibi birlik içinde olanlar ise nasıl organizeli hareket edeceklerini bilmemektedirler. Allahın ellerine nimet verdiği mal mülk verdiği Müslümanlar ise ellerindeki bu nimeti nasıl kullanacaklarından maalesef gafildirler. Müslümanlardan her biri maalesef bir yol tutturmuş gidiyor. Her giden benim yolum hak yoludur senin ki batıl diyor. Müslümanlar içlerine düştükleri bu sefil bu enaniyetçi bu sünnete uymayan kendi sıfatını inkâr eden durumdan ne zaman ve nasıl kurtulur Allah bilir. Müslümanların bu sefil hayat tarzından ne zaman kurtulacaklarını bilmem ama nasıl kurtulacaklarına dair âcizane birkaç önerim olacaktır.

  Müslümanları alçakça bir yaşam tarzından kurtaracak tek yol günde 5 vakit okuduklarına ve Âlem-i Ervahta verdikleri söze sadık kalmaları olacaktır. Peki, nedir onlar?

  -Ruhlar yaratıldığında Cenab-ı Rabbul Âleminin “Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” diye sorduğunda Hepimizin “evet sen bizim Rabbimizsin” sözünün ne anlam ifade ettiğini anlayıp ona göre yaşamaktır.(Bunu açıklasam sayfalar dolusu makale çıkar.) Kısaca “bizi yaratan, doyurup ve besleyen, bizi idare eden, yöneten ve bizim yalnızca sahibimiz sensin" demektir.

  -Her gün namazda beş vakit söylediğimiz “ancak sana ibadet eder senden yardım dileriz” sözüne sadık kalıp zalimlere meyletmeden yalnızca Hakk’a sığınıp ondan yardım beklemeliyiz.

  -Her namazda zaman zaman okuduğumuz “Allah sabredenlerle beraberdir” ayetinin gereği olarak başımıza gelenlere sabretmeliyiz.

  -“(İnsanları) Rabbinin yoluna hikmetle, güzel öğütle davet et. Onlarla mücadeleni en güzel (tarıyk) hangisi ise onunla yap. Şüphesiz ki Rabbin, O, yolundan sapan kimseyi en çok bilendir. O, hidayete ermişler de en iyi bilendir.” Ayetinin gereğince mücadele edilmesi gerekenlerle en güzel şekilde mücadele edilmelidir.

  -Yazımın en başında yazmış olduğum ayet-i kerimenin gereğince zamanın şartlarına uygun olarak, düşmanlarımız bizimle hangi vasıtaları kullanarak yok etmek istiyorlarsa bizde o vasıtalarla onlarla mücadele etmeliyiz. Onlar birlik içinde o zaman bizdi İslam Birliğini kurmalıyız, onların NATO’SU var bizde kendi NATOMUZU kurmalıyız. Onların Medya gücü var o zaman bizde elimizde ki medya gücümüzü yeniden revize edip kuvvetlendirmeliyiz.

  -Yine o ayetin gereğince tefrikaya düşmeden farklılıklarımızı ön plana çıkartmadan ortak paydalarda buluşup küfre karşı yek parça olup mücadele etmeliyiz.

  -Küfür birliğine entegrasyon çalışmalarını derhal durdurup (AB, BOP, BİP) Batıyla entegrasyon için kurulan başta bakanlıklar ve tüm kurum kuruluşlar fesh edilmeli ve yüzümüzü halka ve hakk’a dönmeliyiz.

  YANİ KISACASI DERHAL İSLAM BİRLİĞİNİ KURMALIYIZ.

  Bu saydığımız hususlar hayata geçmediği müddetçe bizler daha çok mitingler ve yürüyüşler düzenleyip birçok hamasi konuşmalar yapıp birçok hamasi sloganlar atarız. Ve böylece sadece ve sadece kendi egomuzu tatmin etmiş oluruz. Ve bu rezil,sefih ve aşağılıkça durumdan asla kurtulamayız.

  (Bu yazının devamı olan bir sonra ki yazımı ise Tüm Milli Görüşçülere ithaf edeceğim)

 2. #2
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,612
  Blogdaki Konular
  5
  Hımmmm. ithafı bekliyoruz....
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 3. #3
  AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Feb 2007
  Konum
  kayseri/yahyalı
  İletiler
  2,598
  Blogdaki Konular
  11
  Alıntı Fatih KANLI tafarından gönderildi Mesajı Göster
  Kimileri de kendilerini güzel işler yaptıklarını zannedip “benim hocam daha mübarek, daha büyük alimdir vs.” gibi saçma sapan iddialaşmalara girer, kimisi de güya cihat etiğini söyleyerek diğer bütün gurupları tekfir eder. Oysa herkes yüzünü çevirip te Kur’an’a baksa mesele kalmayacak nefislerinden ilga olup aynı yöne saf durup birlik ve beraberlik içinde olacaklardır. Zaten bu yukarıda saydığım hususlardan mütevellittir ki Müslümanlar zulüm görmekte, toprakları işgal edilmektedir.

  fatih hislerime tercuman olmuşsun kardeşim.. sagolasın.. ümmet olmak şuurunu diliyoruz mevlamdan
  EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

 4. #4
  ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  Sakarya
  Yaş
  42
  İletiler
  3,120
  Blogdaki Konular
  18
  güzel

  Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may edit your posts
 •