Seçim Kazanmak İçin Ter Dökmek Gerek
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, 2014'de yapılacak yerel seçimlerle ilgili partililere seslenerek 'Alnımızdan ter boşalmıyorsa, seçimi kazanmak için bir gayretimiz yoksa seçmenden ne yüzle oy isteyeceğiz' dedi

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, 2014’de yapılacak yerel seçimlerle ilgili partililere seslenerek “Alnımızdan ter boşalmıyorsa, seçimi kazanmak için bir gayretimiz yoksa seçmenden ne yüzle oy isteyeceğiz” dedi. Kamalak, Saadet Partisi Giresun İl Başkanlığınca bir restoranda düzenlenen geleneksel sahur programında yaptığı konuşmada, 2014 yılında yerel seçimlerin yapılacağını hatırlattı.

Seçimleri kazanmak için ter dökülmeyecek, gayret gösterilmeyecek olunması halinde Allah’a “Rabbim Giresun’da bizi muzaffer kıl” diyecek güçlerinin olmayacağını dile getiren Kamalak, “Nasıl ki namaza durmanın bir takım şartları varsa Allah’tan zafer isteyebilmek için de bir takım şartları yerine getirmemiz lazım. Aksi halde ne yüzle Allah’tan yardım isteyeceğiz ki” diye konuştu. Kamalak, alınlardan boşalan ter ile gözlerden boşalan yaşların şakaklarda birleşmesi gerektiğini belirterek şöyle konuştu: “İşte o zaman rahmeti ilahi tecelli eder. Çalış yok, koşuştur yok, davanı anlat yok. Ne yapacağız o zaman ne yüzle Allahım bizi muzaffer kıl diyeceğiz? Alnımızdan ter boşalmıyorsa, seçimi kazanmak için bir gayretimiz yoksa seçmenden ne yüzle oy isteyeceğiz ki? ‘Arkadaş bu seçimde oyunu bana ver’ diyeceğim, o da diyecek ki ‘seçimi kazanmak için bir gayretin yok, alnından ter boşalmamış ben sana oy vereyim’, bunu demez mi vatandaş? der.” Seçmenden oy talep edebilmek için her ilçe başkanının çalışması gerektiğini ifade eden Kamalak, “Önümüzdeki seçimlerde Allah’tan yardım isteyecek kadar bir gayretin içinde olmamız lazım, ter dökmemiz lazım, koşuşturmamız lazım, mahalle mahalle, köy köy, fert fert dolaşmamız lazım” dedi.

20 Temmuz 2013