Temel Karamollaoğlu 'ABD, Ortadoğu'da Çıkaracağı Bir Kargaşada Türkiye'yi Kullanmak İstiyor'

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı'nın Aylık Divan Toplantısı'nda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, 'ABD, Ortadoğu'da çıkaracağı bir kargaşada Türkiye'yi kullanmak istiyor' dedi

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı’nın Aylık Divan Toplantısı’nda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, “ABD, Ortadoğu’da çıkaracağı bir kargaşada Türkiye’yi kullanmak istiyor” dedi. Konuşmaların sonunda ise bazı ilçelerden Saadet Partisi’ne iltihak edenlere rozetlerini Karamollaoğlu ile Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya taktı.

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı’nın Aylık Divan Toplantısı’nda konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, Ortadoğu’nun yeni bir sürece doğru ilerlediğini ifade ederek, önümüzdeki yıllarda bir dönüşümün olacağını kaydetti. Karamollaoğlu, bu dönüşümün Türkiye’nin eliyle yapılmaya çalışıldığı uyarısını da yaparak, “Ortadoğu dönüştürülmeye çalışılıyor. Burada da Türkiye kullanılmaya çalışılıyor” dedi.

Pursaklar Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Karamollaoğlu, Ortadoğu’ya ilişkin uyarılarda bulundu. Son dönemde Ortadoğu coğrafyasında yaşananların tesadüf ile açıklanmasının mümkün olmadığına işaret edene Karamallaoğlu, “Suriye’de bizim söylediklerimiz bir bir ne yazık ki ortaya çıkıyor. Biz sorunun diyalogla karşılıklı çözülmesini istemiştik. Bunu söylediğimiz için bizi Esad’çı ilan ettiler. Ancak kısa sürede gelinen nokta gösteriyor ki, bizim dediğimize gelindi. Hükümet Suriye ile ilgili çok erken çıkışlar yaptı. Biz bu uyarıyı yapmıştık. Irak’ı nasıl böldülerse, Libya’yı nasıl böldülerse şimdi de Suriye’yi 3’e bölmenin hesabını yapıyorlar. Türkiye’ye füze radar sistemi kuruldu. Patriot füzeleri getirildi. Demek ki Ortadoğu’da bir kargaşa düşünülüyor. Burada da Türkiye kullanılmak isteniyor” eleştirisini yaptı.

ABD’nin Türkiye planı
Karamollaoğlu, son dönemde dünyada yaşanan gelişmelerin temelinde asıla amacın İslam coğrafyalarını işgal etmek olduğunu kaydederek, ABD ve Rusya-Çin ittifakından sonra dünyada üçüncü bir gücün olduğunun altını çizdi. Karamollaoğlu, “Dünyada ABD ve Rusya-Çin dışında bir İslam coğfrayası var. Bunu kullanmak istiyorlar, kendileri çıkarlarına yönetmek istiyorlar. Çünkü bu ülkelerde petrol rezervleri var. Bu ülkeler bir araya gelince onlar için büyük bir tehlikeyi oluşturuyor. Bu onlar için büyük bir tehlike. Bu tehlikeden ise ABD Türkiye’nin eliyle kurtulmak istiyor” dedi. Partinin İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu ise konuşmasında ekonomiye ve faiz sistemine değindi. Türkiye’nin bu yıl 53 milyar dolar faiz borcu ödeyeceğine dikkatleri çeken Hacıabdullahoğlu, “ Tarım ülkesi dediğimiz ülkemizde bu yıl tarıma 9 milyar dolar pay ayrılmış. Tarıma ayrılan bu para faizin 6’da biri seviyesinde. Yani faiz borcumuz tarıma ayrılan paranın 6 katı. Tarıma bakıyoruz tarım ülkesi de değiliz. Sanayiye bakıyoruz sanayi ülkesi de değiliz. Sanayiye bir yatırım var mı yok. Peki ne olacak bu ülke böyle giderse” eleştirisini yaptı.

29 Nisan 2013