+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Türkiye'de ve Dünyada Neler Oluyor

 1. #1
  Kayıtsız
  Misafir

  Türkiye'de ve Dünyada Neler Oluyor

  Türkiye'de ve Dünyada Neler Oluyor

  Erbakan: 'Milletin Parasını Faize Vermekte En Büyük Yolsuzluktur'


  Tekkeköy Saadet Partisi İlçe teşkilatının organize etiği ‘Türkiye’de ve Dünyada Neler Oluyor’ konulu konferansa Saadet Partisi GİK Üyesi Genel Başkan Başdanışmanı Dr. Fatih Erbakan konuşmacı olarak katıldı.

  Dr. Fatih Erbakan "Yolsuzluk yapmak sadece yetim hakkı yemek, ihaleye fesat karıştırmakla bankaya hortumlamakla olmuyor. Bu milletin sırtından her sene 50 katrilyon lirayı toplayıp götürüp dış güçlere faiz olarak vermekte en büyük yolsuzluktur. Yetim hakkına doğrudan doğruya göz dikmektir." dedi.

  Saadet Partisi Tekkeköy İlçe başkanı Mehmet Şengül selamlama konuşması yaptı. Dr. Fatih Erbakan yaptığı konuşmada “Bütün Anadolu’da gittiğimiz her yerde yeni bir heyecanın kıvılcımları karşımıza çıkıyor. Milli Görüşün yeniden şahlanışının ayak sesleri olarak nitelendirebileceğimiz güzel manzaralarla karşılaşıyoruz. Bundan iki sene önce Kızılcahamam’da yaptığımız toplantıda Milli Nizam Partisinin ilk ilçe başkanı ak saçlı bir büyüğümüz ‘Tam dört tane partimizi kapattılar, ama kalplerimizi kapatamadılar’ diyerek hislerimize tercüman oldu.

  Türkiye’de vatandaş borca esir edilmiş. Adapazarı’nda iki köyde ki arazilere kredilerini ödeyemeyince banka toptan el koydu. Biz bunları anlattığımız zaman hükümet yetkilileri ‘Amma yaptınız. Bundan damı biz sorumluyuz. Gidiyorlar on tane kredi kartı kullanıyorlar. Ayaklarını yorganlarına göre uzatmıyorlar. Ondan sonra gelip hükümeti suçluyorsunuz’ diyorlar. Siz hükümet olarak 40 yaşında ki adama iki yaşında ki çocuğun yorganını örtmüşsün. Sizin haberiniz yok adam ayağını uzatmıyor. Normal yatarken bile ayağı açıkta kalıyor. Memura emekliye Erbakan Hoca gibi yeterli ücret vermezsen elbette ki siz sorumlusunuz.

  Devletin borcunu konuştuğumuz zaman efendim bazıları; bize ne diyorlar. İçkinin şişede durmadığı gibi bu borçlarda kâğıt üzerinde durduğu gibi durmuyor. Borç demek faizi ödeyeceksin demek. İyi ya hükümet ödüyor bir şekilde. Peki, nasıl ödüyor. Sana yüklediği vergilerle, zamlarla ödüyor. 2002 den bu yana hükümet 498 katrilyon faiz ödemiş. Bu ne demek; Türkiye Cumhuriyetinin yeni baştan kurulması demektir.

  Yolsuzluk yapmak sadece yetim hakkı yemek, ihaleye fesat karıştırmakla bankaya hortumlamakla olmuyor. Bu milletin sırtından her sene 50 katrilyon lirayı toplayıp götürüp dış güçlere faiz olarak vermekte en büyük yolsuzluktur. Yetim hakkına doğrudan doğruya göz dikmektir.

  İktidara geldiklerinden beri Amerika’nın Avrupa Birliğinin peşinden gidiyorlar. Şimdi aradan yıllar geçti. Baktılar bu Avrupalılardan bir ses çıkmıyor. Şimdide bizi almazsanız, gider Şanghay meclisine gireriz diyorlar. Mübarek kardeşim, senin kendi medeniyetin var, bin yıllık tarihin var, 600 yıllık Osmanlı var, D8’ ler var, İslam Birliği var. Hiçbir şey yoksa Erbakan Hocanın size anlattığı otuz senelik dersler var. Sayın Başbakan beş dakika boş bırakmaya gelmiyor. İlla gidip bir Batı kulübüne üye olup gelecek. Erbakan Hoca yıllarca bunlara sahip çıkmaya çalıştı. Şimdi iş başa düştü. Şimdi de biz sahip çıkacağız. “ açıklamalarında bulundu.

  Konferansa Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Hasan Bayram Var, Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, Din-Bir-Der Samsun Şube Başkanı Cemal Özdemir, Öğ-der Samsun Şube Başkanı İsmail Okutan, Agd Çarşamba İlçe Başkanı Mustafa Barutçu, Saadet Partisi çevre ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.


  Kaynak : http://www.ivedihaber.com/haber/1442...#ixzz2RqXYXl8f

 2. #2
  Kayıtsız
  Misafir

  Çok güzel tarif etmiş

  "Yolsuzluk yapmak sadece yetim hakkı yemek, ihaleye fesat karıştırmakla bankaya hortumlamakla olmuyor. Bu milletin sırtından her sene 50 katrilyon lirayı toplayıp götürüp dış güçlere faiz olarak vermekte en büyük yolsuzluktur. Yetim hakkına doğrudan doğruya göz dikmektir."

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •