Mehmet Karaman 'Saadet Her Zamanki Gibi Sahada'

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman yaptığı açıklamada 'Bu hafta sonu Gaziantepte düzenlenecek mitingin yanı sıra yerel seçimlere ilişkin eğitim toplantısı ve gençlik toplantıları ile programlarını sürdürüyoruz' dedi

Saadet Partisi bu hafta sonu tüm ülke sathına inerek çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yerel seçimlere ön hazırlıklarını yapan parti, bu hafta sonu 7 bölgede eğitim toplantıları yapmanın yanı sıra, gençlik kolları da MEB adını verdiği Milli Eğitim Başlıyor seferberliğine start veriyor. Öte yandan Suriye’de yaşanan dramı duyurmak için Pazar günü meydanlara inecek olan Saadet Partisi, Gaziantep’te düzenleyeceği bir mitingle ‘Ne Füze Ne Gözyaşı’ diyecek.

Antep’te büyük miting
Saadet Partisi Türkiye’nin ve İslam coğrafyasının kanayan yaralarını da kamuoyuna duyurmak ve toplumu bu konuda bilinçlendirmek için yürüttüğü miting faaliyetlerine devam ediyor. Suriye’de yaşanan insanlık dramına karşı yarın Gaziantep’te düzenleyeceği ‘Ne Füze Ne Gözyaşı’ mitingi de İstasyon Meydanı’nda saat 12:00’de başlayacak. Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın katılacağı mitinge binlerce vatandaşın iştirak etmesi bekleniyor.

‘Patriotlara, füze kalkanına, yabancı askere, savaşa hayır’ diyen Saadet Partisi, Suriye başta olmak üzere Irak, Afganistan, Sudan, Arakan, Filistin’i içine alan İslam coğrafyasındaki saldırıları ve işgalleri de protesto edecek.

Bir yandan miting bir yandan eğitim
Bir yandan Pazar günü Gaziantep’te düzenlenecek mitingin hazırlıklarını tamamlayan Saadet Partisi öte yandan da yerel seçimlere yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu hafta sonu Saadet Partisi 7 bölgede yerel seçimlere yönelik eğitim çalışmalarına da imza atacak. Partinin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, “Seçim çalışmalarının daha verimli yapılabilmesine yardımcı olmak maksadıyla teşkilatların seçim hazırlıklarının planlanması, koordine edilmesi, eksikliklerin giderilmesi ve teşkilatlarımızın bölgesel olarak teklif, tavsiye ve taleplerinin alınması maksadıyla 5-6 ve 12-13 Ocak 2013 tarihlerinde 11 bölgede 81 il ve ilçe yöneticilerimizin katılımıyla ‘Bölge Toplantıları’ düzenleyeceğiz” dedi.

Gençlik Kolları MEB’i başlatıyor
Öte yandan ise büyük bir özveri ile çalışan Saadet Partisi Gençlik Kolları ise adına Milli Eğitim Başlıyor (MEB) dedikleri eğitim programlarına başlıyor. Bütün ön hazırlıklarını tamamlayan Gençlik Kolları Genel Merkezi, her hafta sonu 4 il olmak üzere 5 hafta boyunca eğitimlere başlayacak. Önümüzdeki hafta Şanlıurfa, Erzurum, Elazığ, Van’da başlayacak olan eğitim programları daha sonra diğer illerle devam edecek.

Türkiye’yi yönetecek kadrolar Milli Görüş’ün bünyesinden çıkacak
Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın, kış eğitimleri olarak planladıkları MEB ile ilgili yaptığı değerlendirmede, eğitimlerde gençlere, ‘temel esaslar, niçin Saadet Patisi, hak batıl mücadelesinde gencin rolü’ konularını ele alacaklarını söyledi.

Aydın, “Her hafta sonu 4 merkezde devam edecek. İnşallah 10 bin genci bu eğitimlerden geçirmeyi düşünüyoruz. Gençliği gelecek olarak gördüğümüz için gençlik demek Türkiye’nin geleceği demek. Ülkenin yaşanabilir bir hale gelmesi ve yeni bir Türkiye olabilmesi için yükleneceği misyon açısından önemli. Gençlerimizi ilmi, ahlakı, iktisadi ve siyasi olarak bilgilendirmeye gayret ediyoruz.

Türkiye’yi yönetecek kadrolar Milli Görüş’ün bünyesinden çıkacaktır. Bunların da hem maddi hem de manevi olarak hem gönül hem de zihin dünyalarını geliştirmelerine yönelik eğitimlerimize devam edeceğiz” dedi.

05 Ocak 2013