+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Kazan: Dünyada ABD ve NATO'nun Sözü Para Ediyor

 1. #1

  Kazan: Dünyada ABD ve NATO'nun Sözü Para Ediyor

  Şevket Kazan 'Dünyada ABD ve NATO'nun Sözü Para Ediyor'

  Saadet Partisi YİK Üyesi Şevket Kazan, dünyadaki Müslümanların sayısının dünya nüfusunun dörtte birine denk geldiğini söyleyerek, 'Buna rağmen dünyada ABD ve NATO'nun sözü para ediyor' dedi

  Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Eski Adalet Bakanı Şevket Kazan, partisinin Keçiören İlçe Teşkilatı'nın aylık ilçe divan toplantısına katıldı. Kazan yaptığı konuşmada, dünyadaki Müslümanların sayısına dikkat çekti. Dünyada 7 milyar civarında insanın yaşadığını, bunun dörtte birine denk gelen 1 buçuk milyarının Müslüman olduğunu söyleyen Kazan, "Bu orana rağmen dünyada ABD ve NATO'nun sözü para ediyor. Onların hükmü geçiyor. Ama bu sayıya göre Müslümanların çözü geçmeli" diye eleştirdi.

  Saadet Partisi Keçiören İlçe Teşkilatı'nın aylık ilçe divan toplantısı Güçsüzler Yurdu Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Programa konuşmacı olarak katılan Kazan, konuşmasının başında 16 ve 17 Aralık tarihlerinin önemine değindi. 16 Aralık 1998 günü Milli Görüş'ün Merhum Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile birlikte olduklarını hatırlatan Kazan, o gün akşam namazını Erbakan ile birlikte Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde kıldıklarını sonrasında ise hemen caminin yakınında bulunan bir zatın mezarı başında soğuk Ankara havasına rağmen yarım saat dua ettiklerini söyledi. Diğer gün Erbakan Hocamız 'Şevket dün niye orda dua ettik biliyor musun. İnşallah Fazilet Partisi'ni kurduk' dedi. Hocamız Refah Partisi'nin kapanmasına bir ay kala, Fazilet Partisi'nin temellerini bu şekilde atmıştı" diyerek anısını paylaştı.

  Teşkilat sinir sistemi gibidir
  Kazan konuşmasında teşkilatlanmanın önemine de değindi. Milli Görüş için teşkilatlanmanın gelecek açısından büyük bir değeri olduğunu ifade eden Kazan, teşkilatlanmayı insan vücudunda yer alan sinir sistemine benzetti. Bir insanın ortalama 70-80 kilo olduğunu ancak sinir sisteminin 2-3 kilo olduğunu söyleyen Kazan, sinir sistemi olmadan ellerin kolların, parmakların hareket edemediğini kaydetti. Kazan, "Eğer sinir sisteminiz çalışmazsa, elleriniz, kollarınız, ayaklarınız, parmaklarınız hareket etmez. O yüzden teşkilatlanma çok önemlidir" dedi.

  Sayılarla zafer kazanılmaz
  İlçe divan toplantısında ayrıca bir sürpriz de yaşandı. Yerel seçimlere bir yıldan fazla bir zaman olmasına rağmen Saadet Partisi Keçiören Belediye Başkan Aday Adayı olarak İbrahim Halil Er ismini kamuoyuyla paylaştı. Programda konuşan Er, Milli Görüşçü bir aileden geldiğini belirterek, "Biz hizmet etmek için bu yola çıktık. Amacımız insanlara ulaşmak, onlara doğruyu anlatmak. Biz bu davaya gönül verdik. Makam, mevki için çalışmıyoruz. Sayılarla zafer kazanılmaz. Viyana önlerine 250 bin kişilik ordu ile gittik ama fethedemeden geri döndük" dedi. Partinin Keçiören İlçe Başkanı Enver Emek ise ilçesi ile ilgili bilgiler aktardı. Emek, yerel seçimler öncesi bütün çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürmeye gayret ettiklerini ifade ederek, önümüzdeki dönemde tempolarını artıracaklarını söyledi.

  19 Aralık 2012 2. #2
  TEŞKİLAT SİNİR SİSTEMİ GİBİDİR

  SAADET Partisi Keçiören İlçe Teşkilatı'nın Aylık İlçe Divan Toplantısı Güçsüzler Yurdu Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

  Programa konuşmacı olarak katılan Şevket Kazan, konuşmasında 16 ve 17 Aralık tarihlerinin önemine değindi. 16 Aralık 1998 günü Milli Görüş'ün Merhum Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile birlikte olduklarını hatırlatan Kazan, o gün akşam namazını Erbakan ile birlikte Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde kıldıklarını sonrasında ise hemen caminin yakınında bulunan bir zatın mezarı başında soğuk Ankara havasına rağmen yarım saat dua ettiklerini söyledi. Diğer gün Erbakan Hocamız 'Şevket dün niye orda dua ettik biliyor musun. İnşallah Fazilet Partisi'ni kurduk' dedi. Hocamız Refah Partisi'nin kapanmasına bir ay kala, Fazilet Partisi'nin temellerini bu şekilde atmıştı" diyerek anısını paylaştı.

  Şevket Kazan, teşkilatlanmanın önemine de değindi. Milli Görüş için teşkilatlanmanın gelecek açısından büyük bir değeri olduğunu ifade eden Kazan, teşkilatlanmayı insan vücudunda yer alan sinir sistemine benzetti. Bir insanın ortalama 70-80 kilo olduğunu ancak sinir sisteminin 2-3 kilo olduğunu söyleyen Kazan, sinir sistemi olmadan ellerin kolların, parmakların hareket edemediğini kaydetti. Kazan, "Eğer sinir sisteminiz çalışmazsa, elleriniz, kollarınız, ayaklarınız, parmaklarınız hareket etmez. O yüzden teşkilatlanma çok önemlidir" dedi.

  SAYILARLA ZAFER KAZANILMAZ

  İlçe divan toplantısında ayrıca bir sürpriz de yaşandı. Yerel seçimlere bir yıldan fazla bir zaman olmasına rağmen Saadet Partisi Keçiören Belediye Başkan Aday Adayı olarak İbrahim Halil Er ismini kamuoyuyla paylaştı. Halil İbrahim Er, Milli Görüşçü bir aileden geldiğini belirterek "Biz hizmet etmek için bu yola çıktık. Amacımız insanlara ulaşmak, onlara doğruyu anlatmak. Biz bu davaya gönül verdik. Makam, mevki için çalışmıyoruz. Sayılarla zafer kazanılmaz. Viyana önlerine 250 bin kişilik ordu ile gittik ama fethedemeden geri döndük" dedi.

  Saadet Partisi Keçiören İlçe Başkanı Enver Emek ise ilçesi ile ilgili bilgiler aktardı. Emek, yerel seçimler öncesi bütün çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürmeye gayret ettiklerini ifade ederek, önümüzdeki dönemde tempolarını artıracaklarını söyledi. Emek, bu gün geldiğimiz noktada Milli görüşe daha çok ihtiyaç duyulduğunu,yaşadığımız iç ve dış olayların bunun göstergesi olduğunun altını çizdi.

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •