Tacettin Çetinkaya 'İsrail güçten Anlar'

Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, 'Müslüman ülkeler derhal İsrail ile ticari ve sosyal ilişkilerini bitirerek terörden, İslam birliği yaparak kurtulmalıdır.' dedi

Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, teşkilat çalışmaları çerçevesinde Edirne İl Teşkilatı'nı ziyaret etti. Çetinkaya, "Bizler Saadet Partisi olarak sürekli hareket halinde olan bir partiyiz. Ekim ayı içerisinde tüm Türkiye'de 81 ilimizi ve 957 ilçemizi bizzat ziyaret ederek ilçe taramalarımızı gerçekleştirdik. Daha sonra Ankara'da bütün il ve ilçe başkanlarımızı iki günlük kampa aldık. Bu ay da bütün il teşkilatlarımızı ziyaret ederek teşkilat çalışmalarımıza nezaret ediyoruz." dedi.

Terörü ancak İslam kardeşliği çözer
Ülkemizin en önemli meselesi terördür diyen Çetinkaya, "Geçtiğimiz günlerde 5 askerimiz şehit oldu. Şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Terör iç barışımızı, milli birlik ve beraberliğimizi tehdit ediyor. Huzuru ve barışı yok etmeyi amaçlıyor. Terör emperyalist dış mihraklar ve devletler tarafından besleniyor. Terörü ortadan kaldırmak ve iç barışı sağlamak hükümetin ve meclisin görevidir.

Hükümet bu konuda acizdir. Meclis'teki partilerin de bu sorunu çözmeleri mümkün değildir. Çünkü sorunun kaynağı hükümettir. Meclisteki partileridir. Sorunu üretenler sorunu çözemezler. Terörü ancak İslam kardeşliği çözer. Birlik ve beraberliği sağlar." diye konuştu.

İsrail ile ticari ve sosyal ilişkiler bitirilmeli

Çetinkaya, "Türkiye de terör can alırken terörist İsrail de Gazze'yi sürekli bombalayarak çocuk sivil demeden can alıyor. Bebek katili İsrail Obama'nın, ABD'nin ve Avrupa ülkelerinin desteğinin alarak bölgede terör uyguluyor. ABD ve Birleşmiş Milletler'in desteklediği İsrail Gazze'de masum kanı döküyor. İsrail'in çıkarları için Lübnan, Sudan ve Gazze'yi bombalanıyor. Üstelik İsrail bunları yaparken Müslüman ülkelerin hava sahasını kullanıyor ve desteğini alıyor.

Müslüman ülkeler derhal İsrail ile ticari ve sosyal ilişkilerini bitirerek terörden, İslam birliği yaparak kurtulmalıdır. Büyük ordular besliyorlar ama birbirlerine karşı kullanıyorlar, milyar dolarlar yatırdıkları silahlarla birbirlerini öldürüyorlar. İsrail'i de sadece kınıyorlar." ifadelerini kullandı.

İsrail'i kınamak yetmez
Çetinkaya, "Merhum Erbakan hocamız, 'İsrail laftan anlamaz, güçten anlar. Lâf yetmez hareket, aksiyon ve çözüm gerekir.' diyordu. Saadet Partisi olarak biz de diyoruz ki İsrail'i kınamak yetmez. Tüm İslam ülkeleri İsrail ile ticari ve ekonomik ilişkilerini kesmelidir. D-8 ülkesi olan Türkiye, Mısır, İran ve Pakistan'dan oluşan bir birlik İsrail'e etkin baskı uygulamalıdır ve saldırganlığını engellemelidir. İslam ülkeleri barış gücü oluşturulmalı, bu barış gücüne; İsrail'in saldırılarına karşılık verebilecek güç ve teçhizat verilmelidir." şeklinde konuştu.

21 Kasım 2012