+ Konuyu Yanıtla
4 sonuçtan 1 --- 4 arası gösteriliyor

Konu: tayyip maval okuyor

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18

tayyip maval okuyor

yer, Brookings enstitüsü toplantı salonu.
    konu, ortadoğuda yerleşen yeni yönetimlerin israil ile ilgili eğilimlerini saptama stratejileri.

- Mr. Pollack, sizin bahsettiğiniz yöntem en az iki yıllık süre gerektirir. oysa toplantının başında dışişlerinin 1 ay içinde sonuç almak istediğini söylediniz.
    - bakın profesör, toplantının başında dışişlerinin oluşturulacak stratejinin yönlendirme içermemesini istediğini de söylemiştim. çağrı metodu yönlendirme içerir.
    - bence mr.ben-mehr haklı. bir kişiye ne düşündüğünü sorsanız size, sizi neye inandırmak istiyorsa onu anlatır. çık gösterini yap dediğinizde ise bilinçaltındaki tüm hünerlerini döker. düşük dozda bir yönlendirme ile herkes bilinçaltındakileri ortaya dökecektir.
    - ne yani! hamas'ın israil'e saldırmasını mı öneriyorsunuz?
    - hayır, hayır! hamas ne mısır'da ne libya'da ne tunus'ta ne de ırak'ta haber bile olmaz. benim anlatmak istediğim hem bir çağrı olmalı hem de bu çağrı hiçbir zaman harekete dönüşmemeli. dolayısıyla mr.ben-mehr'in bu işte Türkiyenin kullanılması önerisi en mantıklısı.
    - o halde Türkiye'nin konuşması için ilk saldıran tarafın İsrail olması gerekiyor.
    - evet mr.Pollack, İsrail saldıracak, türkiye konuşacak, ortadoğu yönetimleri cevap verecek, böylece arap baharı'nın hem başarılı hem de başarısız yönleri ortaya çıkacak. sonuçta da yönetimlere sızan negatif unsurlar tespit edilmiş olacak.
    - o halde bu stratejiyi rapor olarak düzenleyip dışişlerine sunuyorum.

* * *

yer ABD dışileri bakanlığı ortadoğu masası sözcüsü Daniel EMST'in ofisi.

- mr. bağış, hemen konuya giriyorum.
    - lütfen mr emst.
    - yarın israil güçleri Gazze'ye saldıracak. sayın başbakanınızın israil aleyhine konuşmasını sağlamalısınız.
    - elbette! bunu sağlayabilirim.

* * *

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

Sürüde mavalı sessiz sessiz dinliyor.....

Ama haklarını vermek gerekir adamlar bu işi iyi yapıyorlar...

Kayıtsız
    Misafir

tayyip maval okuyor

maval okudugu belli ki bu isi cok iyi yapıyor sanki ekrandan halkın gözünün icine bakıyor ki sayın devlet bahceli basını kürsüden kaldırmıyor gandi görünümlü kemal zaten tutarsız ve güven vermiyor neyse en azından yigidi öldür hakkını yeme ha yigit oldugunu düdündügüm falan yok benim tayyip icin kendi tespidim abd ajanı olduguna dair ki düsünün bir vatandas yasaklı secme secilme hakkı bile yok secimler esnasında gidiyor beyaz sarayda pust la görüsüyor akp baskanı olarak ki o dönemlerde türkiye basbakının telefonuna cevap vermeye tenezzül etmeyen pust tayyib le el sıkısıp fotograflar cektiriyor sonra akp secimi kazanıyor dokunulmazlıgı olan fadıl yargılanıp vekilligi düsürülüyor allem kullem tayyip basbakan ve bu halkın yüzde 52 si de kör yada cahil neyse buda tayyip hakkında benim tespidim ama dedimya adam zeki hakkını vermek lazım ........

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları