Saadet Partisi'nden Çöp Sorununa Çözüm Önerisi; Yer Altı Çöp Konteynerleri

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı Çöp Sorununun Çözümü ve Temiz Bir Edirne İçin Yer Altı Çöp Konteynerlerinin Kullanılmasını Önerdi.
Saadet Partisi Mahalli İdareler Başkanı Av. Sinan Tekin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Şehrimizin en önemli sorunlarından biri de temizlik, dolayısıyla çöp sorunudur. Gerek şehir merkezinde gerekse mahallelerde zaman zaman bazı yerlerdeki çöpler adeta çöplük görüntüsü oluşturmaktadır. Bu durum, bir tarih ve kültür şehri Edirne’miz için hiç de kabullenilecek bir durum değildir” dedi.

Teknik ve teknolojinin zirveye ulaştığı günümüzde temizlik ve çöp sorunu gibi bir sorunun çözülemeyişinin kabul edilebilecek bir mazeret olmadığına dikkat çeken Tekin; “Bugün ülkemizde değil il, pek çok ilçe belediyesi dahi çöp sorununu ‘yer altı çöp konteynerleri’ ile çözmüştür. Bu konuda Edirne’de de başlangıçta şehir merkezinde ihtiyaç olan noktalara yer altı çöp konteynerleri konmalı, daha sonra tüm şehir genelinde bu hizmet yaygınlaştırılmalıdır. Bu usul ile şehrimiz hem daha temiz ve düzenli olacak, hem çöp kokusundan kurtulacak, hem de temizlik işleri daha kolay ve pratik yürüyecek. Bunun için belediyenin bazı gereksiz lüks işler yerine, zaruri ihtiyaç olan işlere el atması çok daha iyi olur” açıklamasını yaptı.Tekin, temizlik ve çöp konusunda belediye, yapması gerekenleri gerçekleştirdikten sonra halkı da bilgilendirmesi gerektiğine dikkat çekerek; “Önce elediye bu konuda üzerine düşeni gereği gibi yapmalı, sonra da hazırlayacağı bir broşürle halkımızı bilgilendirmeli. Edirne’nin temizliği sadece belediyenin üzerine düşeni yapmasıyla yeterli olmayacağı da bilinmeli. Her işte yönetim ile halk el ele vermeli. Temizlik ve diğer konularda halkımız zaman zaman bilgilendirilirse elbette katkıda bulunurlar, yardımcı olurlar” şeklinde konuştu.

08 Kasım 2012