Prof. Dr. Oya Akgönenç 'Hedef Suriye Değil, Türkiye'dir'

Saadet Partisi Samsun İl Yönetim Kurulu Toplantısı, Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Oya Akgönenç'in katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi

Saadet Partisi Samsun İl Yönetim Kurulu Toplantısı, Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Oya Akgönenç'in katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Akgönenç, "Bizim Suriye'ye girmemiz son derece tehlikeli ve yanlıştır. Hedef Suriye değil Türkiye'dir." dedi.

Türkiye kritik bir dönemde
Türkiye şu anda fevkalade kritik bir noktadadır diyen Akgönenç, "Bir hataya düşmemek için çok dikkatli olmak zorundayız. Çok güçlü bir istihbarat teşkilâtına ihtiyacımız vardır. Dünyanın bu gidişi içinde yeni olguların olabileceğini dikkate almak lâzım. Türkiye'nin dış politikasında eksiklikler vardır. Rusya'nın kendi sınır güvenliği için Türkiye ve İran'a ihtiyacı vardır. Biz Türkiye olarak Amerika'dan alamadığımız istihbarat desteğini İran'dan alıyoruz. Azerbaycan politikamız yanlıştır. Kıbrıs üzerinde Yunanlılarla-İsrail arasında hızlı bir işbirliği geliştiriliyor. Türkiye orada çok yavaş ve zayıf kalmaktadır." diye konuştu.

Bizim Suriye'ye girmemiz son derece tehlikeli ve yanlıştır
Bizim Suriye'ye girmemiz son derece tehlikeli ve yanlıştır diyen Akgönenç, "Çünkü Hedef Suriye değil Türkiye'dir. Haberin yorumunu yaparken, kaynağına ve kaynağı destekleyen gurubu ve haberin aslını mutlaka araştırmak gerekir. Rusya Suriye'yi tuttuğu için bu Suriye meselesi oldukça uzamıştır. Amerika'nın İncirlik üssüne karşılık Rusya'nın da Suriye'de üssü bulunmaktadır. ABD ve Rusya arasındaki güç ve nüfuz mücadelesi sonucunda Türkiye ve bölge ülkeleri zarar görmektedir." diye konuştu.

Erbakan hocamız çok hızlı ve ileriye yönelik düşünürdü
Akgönenç, "Biz Saadet Partisi olarak bu konuda en deneyimli partiyiz. Merhum Erbakan Hocamız bizleri bu konularda hazırlamıştır. Prof. Dr. Necmettin Erbakan zamanından önce yaşamış bir ilim adamı ve düşünürdü. Çok hızlı ve ileriye yönelik düşündüğü için biz onu bu gün anlamaktayız." ifadelerini kullandı.

09 Kasım 2012