+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Türkiye, İsrail'le savaşmıyor, sevişiyor!

 1. #1
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5

  Türkiye, İsrail'le savaşmıyor, sevişiyor!

  Türkiye, İsrail'le savaşmıyor, sevişiyor!

  İsrailliler Türkiye’de cirit atıyor

  Terörist İsrail’in Mavi Marmara katliamı sonrasında sözde ‘One Minute’ çıkışı ile İsrail’e gerginleştiği iddia edilen Türkiye İsrail ilişkileri geçmişi aratmayacak derecede ileri seviyelere ulaştı.

  Bir yanda İslam Dünyasının Liderliğine soyunup İsrail’e efelenen Başbakan prototipi inançlı insanların hassasiyetlerini okşarken, diğer yanda Türk halkı ile İsraillileri yan yana getirme ve kardeşlik bağları kurma projeleri tüm hızıyla devam ediyor.

  AKP Hükümetinin başarılı çalışmaları sonucunda Türkiye- İsrail arasındaki ticaret hacmindeki artışın ardından kültürel işbirliklerindeki artışlarda dikkat çekmeye başladı.

  Geçtiğimiz günlerde 4.İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivalinde İsrailli yazar Etgar Keret’in baş tacı edilmesinin ardından şimdi de 5. Uluslararası Beden Müziği Festivaline davet edilen bir İsrailli Türkiye İsrail ilişkilerine damgasını vurdu.

  9-14 Ekim 2012 tarihleri arasında, farklı ülkelerden gelen beden müzisyenlerinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşen festivalde yer alan İsrailli sanatçı Lior Shoov gelişen Türk İsrail ilişkilerinin göstergesi oldu.

  Festival açılışında Türk izleyicilerden epey alkış toplayan ve ardından 11 Ekim Perşembe günü Zapyon Okulunda sadece İstanbul'daki Rum Okulları öğrencileri için özel bir gösteri gerçekleştiren İsrailli sanatçı Lior Shoov adeta hükümetin sözde “one minute” çıkışının ne derece sahte olduğunu bir kez daha ortaya koydu.
  Kültürel alandaki İsrail Türkiye yakınlaşmasına bir örnek de 2. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde yaşandı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından Başakşehir Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilen festivalde İsrailli yönetmen Sharon Bar-Ziv ilk filmi olan 2012 yapımı “514 Numaralı Oda” gösterildi. Öyle ki filmde rol alan erkek oyuncuların hepsi, İsrail Güvenlik Güçleri’nde özel birliklerde askerliğini tamamlamış.

  Kısacası Mavi Marmara katillerinin yetiştiği yerden gelen oyuncuların filmi AKP’li Başakşehir Belediyesinin sponsorluğunda Türk halkına izlettirildi.

  Kültürel alandaki İsrail Türkiye ilişkileri birbirini kovalarken ticari ilişkilerde gerçekleşen kardeşlik havası da şaşırtıcı seviyelere ulaştı.

  Türkiye’nin İsrail’e ihracatı 2010 yılında 1,8 milyar dolar iken 2011 senesinde artış göstererek 2,17 milyar dolara ulaşmıştı. Terörist İsrail’in Türkiye’ye ihracatı ise 2010 yılında 1,31 milyar dolar iken %40 artış göstererek 1,85 milyar dolara yükselmişti. Bu veriler ışığında iki ülke arasındaki ticaret 2011 senesinde ) oranında artarak son beş senin en yüksek noktasına ulaşmıştı.

  Bu gerçekler başbakanın “One Minute” çıkışının İsrail’e değil Türkiye’deki İslamcılara olduğunu gözler önüne seriyor.


  Tevfik YAZICILAR
  17 Ekim 2012
  Kaynak : İVEDİHABER
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 2. #2
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  Bir İsrailli daha Türkiye'de sanat adına gövde gösterisi yaptı.

  IHH davasının başladığı gün yani 06 Kasım 2012 Salı günü,İsrailli piyanist Itamar Golan, İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi, Akıngüç Oditoryum ve Sanat Merkezi’nde Borusan Kuart ile birlikte bir konser verdi.

  İstanbul Kültür Üniversitesi dahi İsrailli sanatcı misafirperveri olmuş....Nereden nereye....
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may edit your posts
 •