+ Konuyu Yanıtla
11 sonuçtan 1 --- 11 arası gösteriliyor

Konu: Başbakan Erdoğan'ın Tontin'i

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5

Başbakan Erdoğan'ın Tontin'i

Başbakan Erdoğan'ın Tontin'i

Tontin’ini sevdiğimİN AKP’sinden Müslüman Türkiye’ye yepyeni bir kumar hediyesi geldi. Hem de öyle böyle değil. İnsan hayatının üzerine bir kumara imza attı Erdoğan Hükümeti.

AKPsever cemiyeti hemen ayaklanacak yine; “dindar bir nesil” yetiştirmek için yola çıktık nakaratları sallayacaklar belki de. Ama her zaman olduğu gibi yine sadece sözde kalacak bu çırpınışları. Çünkü hükümetlerinin eliyle yayınlanan resmi gazete bir kez daha yalanlarını yüzlerine vuruyor.

Evet, Tontin’den bahsedeceğim sizlere.

5 Ağustos günü 28375 sayılı tebliğ ile resmi gazetede yer alan Sigorta Branşlarına İlişkin 2007/1 numaralı tebliğde değişiklik yapılmasına dair 2012/1 sayılı tebliğden. Kısacası anlatmak istediğim “11/7/2007 tarihli ve 26579 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sigorta Branşlarına İlişkin Tebliğ(Tebliğ No:2007/1)’in Ek I’inde yer alan “Sigorta Branşları” Listesinin “II. HAYAT GRUBU” altında yer alan “A. Sigorta Branşları ve Bu Branşlar Altında Yapılabilecek Ödemeler” bölümüne aşağıdaki madde eklenmiştir.“8. Tontin” şeklinde hayatımıza katılan Tontin kumarı.

Çok mu sert geldi sözlerim. Hadi size AKP’nin sigorta branşlarına eklediği şu Tontin’den biraz bahsedeyim de Erdoğan’ın dindarlık anlayışını sizde bir değerlendirin.

“Tontin” ismi erken ölüm üzerine hazırlanmış bir kumar sistemine verilen bir ad. Napoli’li bir banker tarafından icat edilmiş. Lorenzo de Tonti isimli bu banker insan hayatını bir çeşit kumara alet ederek bunu 1653’de Fransa hükümetine önermiş.

Sistemin işleyişi ise kısaca şöyle:
    10 kişilik bir sigorta sistemi kuruyorsun. Herkes havuza belli bir miktar para yatırıyor ve emekliliğe kadar bir ödeme yapıyor. Sigorta kurumu da bu paraları işleterek bir gelir havuzu oluşturuyor. Emeklilik zamanı geldiğinde ise insan hayatına oynanan kumar işlemeye başlıyor. Guruptan bir kişi ölünce onun alacağı para guruptaki diğer kişilere paylaştırılıyor. Yani ölen kişi tüm yatırdığı parayı ve alacaklarını yitiriyor. Önce ölen bu kumarda kaybeden taraf oluyor. Tabi her kumarda olduğu gibi bu sistemde de bir kazanan var. Daha çok yaşayarak gurubun geri kalanının ölümünden medet uman bu sistemin kazananı oluyor. Bir kişi daha mı öldü geri kalan sekiz kişi paylaşıyor kalan geliri. Ve bu böyle ilerledikçe sona kalan kişi hem tüm geliri alıyor, hem de tüm anaparayı kendi hesabına geçiriyor. Yani ölmeden guruptakilerin ölümünü gören bu kumar oyununun galibi oluyor.

TBMM’de oylanarak tasarı haline getirilen ve resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren bu insan hayatıyla kumar oynayan sistem AKP’li Milletvekillerinin oylarıyla Yeni Ticaret Kanunu’muzun 1488. Maddesi kapsamında hayatımız girmiş oldu. Ve Erdoğan’ın Tontin’i apaçık insan hayatını ortaya atan bir kumar olarak kayıtlara geçti.

Guruptakiler ölsünler ki para sana kalsın. Nasıl bir sistem ama? Dindarlıktan dem vuran AKP’lilere ve AKP’ye oy verenlere bu rezalete ne diyeceklerini sormak gerek aslında. Ama alınacak cevap üç aşağı beş yukarı “ne yapalım Erdoğan’a oy vermesek kime oy vereceğiz” olacağından bu sorulara pek gerek yok aslında.

Gerçi tüm kanunlarını Avrupa’dan devşirmeye çalışan, İslam Medeniyeti yerine kendilerine Batı Medeniyetini rehber edinen AKP Hükümetinin Türkiye’de yerleşik olmayan yabancı uyruklu kişilere Türkiye’de şirket kurma ve yönetme izninin verildiği, yabancılara toprak satışının önünün açıldığı bu günlerde yabancıların sigorta hükümlerini Müslüman halka kabul ettirmesine şaşmamak gerekir.

Türkiye’de paranın rotasını belirleyen en önemli etkenlerden biri olan İMKB’de işlem gören hisselerin ’sini ABD’li yatırımcılar ellerinde tutarken, İMKB’nin c’ünü yabancı ülkeler ellerinde bulundururken, yabancı pörtföyü 7 ayda ' büyürken AKP Hükümetinden milli politikalar beklemek zaten güzel bir hayalden öteye geçmeyecektir.

Türk halkı kredi belasına boğulmuş, batık kredi hacmi 20 milyar lirayı aşmışken “kimin derdine Tontin” de diyenler olabilir. Düşünsenize halk bankalara gitmiş kredi istemiş, parayı alıp bin bir umutla borcunu ödemek için yatırım yapmış, sonuçta ekonomik gelişmelerin yetersizliği nedeniyle bankalara olan borcunu ödeyemez hale gelmiş. 7 milyar 338.5 milyonu tüketici kredisi, 12 milyar 789 milyonu ise üretici sektörlerde kullanılan krediler olmak üzere 20 milyar 128 milyon lira para batık olarak ülke hanemize yazılmış. Şimdi bende kalkmış Tontin kumarı ile insanlar diğerlerinin ölümü üzerine kumara giriyor ve etik olmayan bir sigorta sistemi AKP eliyle Müslüman halka sunuluyor diye dert ediniyorum.

Elbette insan hayatının değersizleştirildiği ülkemizde insanların ölümü üzerine kazanç elde etmeye kenetlenmiş bir sistem ancak halkına koyun muamelesi yapan bir anlayışın ürünü olsa gerek. Ama yine de “Aman bize caniimmm” diyen AKP oy verenleri için Erdoğan’ın Tontini hayırlı olsun.

Hadi hayırlı Tontin’ler…

Tevfik YAZICILAR
    09 Ağustos 2012

Not: Resmi gazetede yayınlanan tebliğ de burada: TIKLA OKU

Kaynak : http://www.ivedihaber.com/yazar/1182...#ixzz235hc7BdG
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Molla Kasım El Adanavi
    Misafir
    sen ki beş vakit namaz kibriyle ferahtasın, Günahım yok sanırken en büyük günahtasın,..vaz geç inkarcı akıl şu sefil ACABA dan,,,cabadan yaratıldın bari gitme cabadan.....yok mudur send ekuzum meçhule biraz saygı,,,,ötelerden ürperiş,dipsiz göklerden kaygı....anlamak yok çocuğum, anlar gibi olmak var,akıl için son tavır saçlarını yolmak var... necib fazıl kısakürek....

Kayıtsız
    Misafir
    cinayete sebebiyet:)bi o kalmiştı yani dirimizi yetmedi ölümüzüde

Sultan Karakülah

ozisler13
    Giriş
    Mon May 2006
    İletiler
    854
    Blogdaki Konular
    4
    kaynak için yazınızın sonunda resmi gazete için verdiğiniz link sanırım kaldırılmış sayın başkan.bilginize arzolunur...
    artık zamanı ve belki de son hakkım,çünkü dağıldım ve hala ALLAH a sığınıyorum Utanmadan

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Erkan ZEREN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    kaynak için yazınızın sonunda resmi gazete için verdiğiniz link sanırım kaldırılmış sayın başkan.bilginize arzolunur...
    Eyvallah Erkan;

Link : http://www.resmigazete.gov.tr/main.a...8/20120811.htm

Kayıtsız
    Misafir
    BU AKP MÜSLÜMANLARI DAHA ÇOK GÜNAHA SOKACAK HELE BİDE HEDEF2020 LERE ULAŞSIN TÜRKİYE DİYE BİŞEY KALMAYACAK GİBİ

Muhsin Yzmn

B. Gültekin Çetiner
    Misafir
    AKP Tonti'yi nereden bilir? Yeni TTK Küresel para baronlarının Basel II uyum yani reel sektörü bankalara köleleştirme yasasıdır.

Küresel baronların empoze ettiği Basel II uyumlu yeni TTK'da "Tonti"ler yavaş yavaş açığa çıkıyor.

B. Gültekin Çetiner

Kayıtsız
    Misafir
    muhterem hocam selamün aleyküm

ülkemiz şeriatla yönetilmiyor maalesef... bu ülkede islam değil müslümanlar hakim olmaya çalışıyor henüz. beklentilerimiz çok yüksek sanırım.. ülkede bu mesleden çok daha vahim meseleler var.. Ülkemiz ne zaman ülema fetvasıyla yönetilmeye başlanır o zaman bu sorunlar en aza iner.

mevcut sigorta sistemlerinin hangisi caiz ki. kaldı ki meselemiz tontin olsun. bütün emeklilik sistemlerinde canlılar öelnlerin hakkını yemiş olmuyor mu.. müslümansa bir kişi yaklaşmaz bu tür şeylere.. müslüman olmayana illaki de domuz eti yemiyeceksin demenin bir manası da yok.. zaten o bir şekilde domuzu yemenin yolunu bulur. zina da öyle.. yasaklansa iyi ama bunu yapacak halk olgunluğu ve siyasi güc henüz yok.. ha önceden yasaktı diyeceksin..ben h,ç bir zaman yasak olduğunu görmedim fiili olarak hep teşvik edildiğini gördüm. şimdi en azından teşvik edilmiyor ve zina yapmak istemeyecek bir neslin temelleri atılmaya çalışılıyor..
    bu hareketi.. bir de iyi taraflarına bakalım.. neden hiç bahsedilmiyor.. mesele benim hizbim gelsin yapsın değildir. mesele vatanın selameti için başına gelenleri desteklemektir.. biz bu adamları yıptatırsak yeriene gelecekler olaNLARIN NELER YAPABİLECEĞİNİ TECRÜBE İLE GÖRDÜK..

Allaha emanet olunuz..

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    muhterem hocam selamün aleyküm

ülkemiz şeriatla yönetilmiyor maalesef...
    islam şeriati bir yönetim biçimi değildir. şeriat bir omurgadır, altyapıdır.

bu altyapı üzerinde yaşama bilincine ulaşmış bir topluma hem dünya hem de ahiret saadeti sağlar.

bununla akp'yi savunamazsınız. ülke islam olmaya gidiyor diyemezsiniz. eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.
    herşeyin zamanı var, yavaş yavaş olacak diyemezsiniz.
    zamanında turgut özal'a bu ülkenin yönetimini veren %50'nin bugünkünden çok daha sağlam bir islam inancı vadı.
    hakka hak, batıla batıl diyebilecek kadar inançlıydılar. ancak o %50'nin bugün geldiği duruma bakın...
    artık hakka hak ve batıla batıl diyemeyecek hale geldiler.
    akp iktidarı homoseksüellere dernek kurma izni verdiklerinde tv'de bir röportaja denk geldim. spiker bulmuş
    birkaç tane genç kız, hepsi kot pantolonlu ve türbanlı. soruyor, homoseksüellere dernekleşme izni verildi,
    ne diyorsunuz... kızlar hepyek - herkesin kendi özel hayatı, kimse karışamaz, diyor.
    oysa bize öğretilen islam, fransada kadınla erkek dans denen bir oyun oynuyormuş, bunu derhal kaldırın, emrini
    verebilme iradesidir.
    bu iktidarın yaptığı tahrifatında aynı anap'ın tahrifatı gibi bundan 30 yıl sonra anlaşılacağı muhtemeldir.
    tabi anlayacak kimse kalırsa.

kendinizi kandırmayın. ister akp olsun ister chp. iradenizi ortaya koymadıkça ALLAH yardım etmeyecektir.
    ALLAHın yardım etmeyeceğine dair yemin ediyorum. delilimde Rad:11. ayettir.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

keita
    Misafir

hepiniz doğru AKP yanlış dimi lanet olsun siz dini bölemi savunuyosunuz.

AKP de islamı yönetim şekli olarak kullanmıyor zaten siz nerenizden uyduruyosunuz anlamıyom siz dininizi bölemi savunuyosunuz sizin gibiler yüzünden bu vatan böle oldu işte . hem sorun devlette deil şimdiki nesildedir. bide siz dini kendi çıkarlarınız için kullanıyorsunuz.... sizin gibi dindarlar böyle savundukça daha çok günaha girecektir...

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı keita tafarından gönderildi Mesajı Göster
    AKP de islamı yönetim şekli olarak kullanmıyor zaten siz nerenizden uyduruyosunuz anlamıyom siz dininizi bölemi savunuyosunuz sizin gibiler yüzünden bu vatan böle oldu işte . hem sorun devlette deil şimdiki nesildedir. bide siz dini kendi çıkarlarınız için kullanıyorsunuz.... sizin gibi dindarlar böyle savundukça daha çok günaha girecektir...
    Heee. bende öyle diyorum zaten.

Senin dinin sana, benim dinim bana...

Sen tontinle takıl benim işim olmaz. Göz göre göre insan hayatı ile kumar oynayan bir sistemi kabul etmiyor ve bunu meşrulaştıran AKP Hükümetinin yönetimini doğru bulmuyorum. Sen doğru bulup, kendi nesline uygun görüyorsan zaten aynı nesli temsil etmiyoruz. Eyvallah...

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları