+ Konuyu Yanıtla
4 sonuçtan 1 --- 4 arası gösteriliyor

Konu: Otoriteye baş kaldırmanın bedeli…

 1. #1
  Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sun Feb 2008
  Konum
  istanbul
  Yaş
  38
  İletiler
  3,669
  Blogdaki Konular
  1

  Otoriteye baş kaldırmanın bedeli…

  Hatay da 1, Hakkâri de 8 gencecik fidanımız şehit düştü. Ne adına? Büyük bir oyunda düşülen fikir ayrılıklarının adına… Gencecik tam 9 fidan… Analarının ağıtları arş-ı âlâyı titretirken kimileride “benimle fikir ayrılığına düşersen bunlara katlanırsın” dercesine bıyık altından sinsi sinsi gülüyor. Fillerin tepişmelerinin faturasını hep Anadolu’nun yüzü beyazlaşmamış bıyıkları terlememiş Anne, sıla ve yar hasreti çeken masumları ödüyor. Bu ahlaksızca durum tam 40 yıldır Mehmetçiğin kaderi oldu adeta…

  Bülent ECEVİT’İN “Kuzey Irak ta Kürt Devletinden bahsetmek savaş sebebidir” demesinin ardından her biri bir orduya bedel olan tam 36 adet komandomuzu şehit vermiştik. 2007 de ilk önce Aktütün de ardından da Dağlıca da tam tamına 25 şehit vermiştik. Ne adına? Yürütülen “Ergenekon” soruşturmasında birkaç tane paşayı köşeye sıkıştırmak adına! Birilerinin kendi derin devletini kurması için onlarca masum canı heder edildi.

  Şimdi ise durum öncekilerden farklı değil. Bu süreç Hükümetin Suriye konusunda takınmış olduğu tavırla başladı hemen ardından Hakan FİDAN’A yönelik yapılan operasyonla devam etti. Büyük otoritenin Suriye üzerine Türkiye’yi salmak istemesine Ahmet DAVUTOĞLU’NUN usta manevraları ile dik durması en sonun da bu masum canların kıyılmasına kadar süreci ilerletmiştir. Hükümet yanlısı değilim yanlış anlaşılmasın ama haklıya hakkını vermekte Müslüman’ca bir duruşun gereğidir. Hükümet’in uluslar arası politikaların birçoğuna karşıyım hatta bir kısmının cinayet boyutunda olduğunu dahi söylüyorum lakin Suriye konusunda durum çok farklı ilk başlarda bocaladılar lakin sonraları Milli bir duruş sergilediler.

  Neyse konumuza dönelim…

  AKP yönetiminin Ergenekon Terör Örgütü’nün yerine yargıyı ele geçiren bir kısım oluşumlarının kendi derin devletlerini kurmak istemelerini geçte olsa fark etmeleri ciddi ayrılıklara düşmesine sebep oldu. En son Tayyip ERDOĞAN’NIN “Devlet içinde Devlet kurulmasına müsaade etmeyiz” açıklaması da tam bunun için yapılmıştı. “Büyük Otoritenin” kanatları altında palazlanan okyanus ötesi oluşumlar Özel Yetkili Mahkemelerin kapatılmak istenmesi ile kurmak istedikleri “Derin Devletten” tabii ki vazgeçecek değillerdi. Velev ki masumların canına mal olsa da… Suriye de yapılan katliamların Mossad ve CIA işi olduğunun MİT tarafından tespit edilmesi Hakan FİDAN’I hedef tahtasına oturtmak için yetmişti. Okyanus ötesi oluşumun kendi egemenliğini kurup hükümeti istediği gibi yönetmek istemesine direnen ve hatta buna izin vermek istemeyen AKP yönetimi bugün Güneydoğuda verilen şehitlerle köşeye sıkıştırılmıştır.
  Hakkâri saldırısının hemen öncesinde 40.000 kişinin katili Abdullah ÖCALAN’I hapisten kurtarmak adına Bülent ARINÇ formül üretmişti. Cevap ise BDP’DEN geldi: “Öcalan’ın ev hapsi şarta bağlanmamalıdır!” Hiç şüpheniz olmasın bir sonra ki adım Terörist başının serbest bırakılıp milletvekili seçilmesidir. Bu kardeşinizin bu zamana kadar öngördüğü her şey çıkmıştır. Emin olun yol oraya çıkıyor. Okyanus Ötesinin hükümet içinde ki en büyük piyonu olan Bülent ARINÇ çok merak ediyorum 9 şehidin ardından nasıl bir açıklama yapacak! Ama şunu söyleyebilirim ki Tayyip ERDOĞAN Meksika’dan sıcağı sıcağına yapması gereken açıklamayı yaptı: “Terör örgütüyle hiçbir şeyin pazarlığını yapmayacağız!”

  Bilmem anlatabiliyor muyum?

 2. #2
  ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  Sakarya
  Yaş
  43
  İletiler
  3,120
  Blogdaki Konular
  18
  diyosun ki bugünlerde iç sayfa haberlerine dikkat edin, çünkü manşete pkk'yi taşıyıp arka planda bir işler çeviriyorlar.
  ve şu halde akp'yi kollamamız gerekiyor.

  he mi?

  Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

 3. #3
  Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sun Feb 2008
  Konum
  istanbul
  Yaş
  38
  İletiler
  3,669
  Blogdaki Konular
  1
  Alıntı Mehmet DAĞDELEN tafarından gönderildi Mesajı Göster
  diyosun ki bugünlerde iç sayfa haberlerine dikkat edin, çünkü manşete pkk'yi taşıyıp arka planda bir işler çeviriyorlar.
  ve şu halde akp'yi kollamamız gerekiyor.

  he mi?

  Sen buradan bunu mu anladın mehmet abi? Pessss doğrusu...Ben Suriye meselesi ve Hakan FİDAN olayından bu yana yaşanan süreçlerde Tayyip ERDOĞANDAN rövanş alınmaya çalışılıyor diyorum. Bu arada olan masum yavrulara oluyor diyorum...

 4. #4
  AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Feb 2007
  Konum
  kayseri/yahyalı
  İletiler
  2,598
  Blogdaki Konular
  11
  başımıza taş düşecek amma bu taş akpnin kinden dahada acıtacak..o yüzden eski yedigimiz taşa rıza gösterip akpye ses etmeyelim diyo galiba
  EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may edit your posts
 •