+ Konuyu Yanıtla
4 sonuçtan 1 --- 4 arası gösteriliyor

Konu: AKP'nin Şarap Politikası

 1. #1
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,612
  Blogdaki Konular
  5

  AKP'nin Şarap Politikası

  AKP’nin Türk Şarapçılığına Desteği Sürüyor

  Hükümetin açılımları bir türlü bitmek bilmiyor. Kumarbaz bir nesil için Milli Piyango idaresine kıyak yapan AKP Hükümeti alkolik bir nesil içinde şarapçılara açık desteğini esirgemiyor.

  Şimdi ben “AKP Şarapçıları desteklemek için kanun bile çıkardı” desem büyük umutlarla AKP ye oy veren çoğunluk bana belki inanmayacak ama söyleyeceklerim 7 Mayıs 2012 tarih ve 28285 sayılı Resmi Gazete'de yer alıyor. İnanmayan açar bakar.

  AKP Hükümetinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2012 yılında gerçekleştireceği tarımsal desteklemeleri Resmi Gazetede yayınlandı.

  Eeee şimdi bize ne bundan diyorsunuz değil mi. Şöyle ki; destekler arasında öyle bir madde vardı ki Türk Şarapçıları maddeyi görünce adeta zil takıp oynadı. Meydanlarda alkole karşı olduğunu belirten, kendisine oy verenleri “Müslümanların yönettiği bir parti” imajı ile tatmin eden AKP tarımsal destek kapsamında Şarapçılara büyük kıyak geçti.

  Yayınlanan “2012 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karar”da AKP’li bakanlık şarapçıların gözbebeği üzüm bağlarının ana zararlısı olan salkım güvesi ile mücadele yöntemi olan "Çiftleşmeyi Engelleme Tekniği" tarımsal destek kapsamına aldı. Salkım güvesi ile mücadelede Çiftleşmeyi Engelleme Tekniği'ni kullanan üreticilere 30 TL/dekar destek verileceğini açıkladı.

  Şarapçılığa da en büyük desteği veren parti AKP oldu.

  Hatta bu güzel haberle mutluluk naraları atan Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Öz, destekleme kararını, Türk bağcılığının önünü açacak, üzümlerde ilaç kalıntısı sorunu çözümüne destek olacak, bir karar olarak niteledi.

  Şimdi AKP’ye oy veren ve şarapçıların önünü açan bu kararı çıkartan AKP yi destekleyenlere sormak istiyorum“Alkol haramdır diye iman eden bir kimse alkolün önünü açan bu uygulamaların altına imza atabilir mi?”.

  Hadi o yaptı diyelim, “Apaçık şarapçılara destek veren birine oy vermek yaptıklarına destek vermekten başka bir şey olabilir mi?

  Hey AKP’ye oy vermiş dostum, sana sesleniyorum!!! Şarapcıların dostlarından ve destekçilerinden uzak dur….

  Tevfik YAZICILAR
  13 Haziran 2012


  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 2. #2
  TERAKKİPERVER Yüksel DİKGÖZ kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sat Oct 2008
  Konum
  Giresun ama İstanbul doğumluyum
  Yaş
  57
  İletiler
  202
  AKP, tıpkı eski ANAP'ı aratmıyor.Bunlar iyice şımardılar.Ne yaptıklarını bilmiyorlar galiba...
  Bir insan olursa sağır; sen ona istediğin kadar bağır!..

 3. #3
  Kayıtsız
  Misafir

  Yanılıyorsunuz,

  Alıntı Yüksel DİKGÖZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
  AKP, tıpkı eski ANAP'ı aratmıyor.Bunlar iyice şımardılar.Ne yaptıklarını bilmiyorlar galiba...
  Tam tersi, yaptıkları her işin farkında olduklarından adım gibi eminim.Bence onları bu kötü icraatlar için cesaretlendiren halkımız ne yaptığının farkında değil.
  Gerçi şimdi Cübbeli Hocamız,ne yapsın halk nereden bielecek bu adamların bu kötü icraatleri yapacağını diye görüş bildirerek halktan bu sorumluluğu kaldırmaya kalkar ama,onun bu gayreti işe yarar mı bilemem...

 4. #4
  Kayıtsız
  Misafir
  HALİÇTEN BAŞLADI AÇILMAYA ŞİMDİ OKYONUSLARA KADAR GİTTİ BAKALIM.YÖNÜNÜ NASIL BULACAKSI BİR GÖMLEĞİN VARDI SAPA SAHLAM ONUDA SEN ÇIKARDIN HADİ HAYIRLISI

  Erdem Yazıcı

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may edit your posts
 •