+ Konuyu Yanıtla
3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Konu: 28 şubatla hesaplaşmak mı dediniz?

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1

28 şubatla hesaplaşmak mı dediniz?

İt izini at izine karıştırmak istiyorlar bilsinler ki ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar “İtler istedi diye Atlar ölmeyecek” ve atların izleri asla silinmeyecektir…

Günlerdir bir 28 Şubatla hesaplaşma safsatasıdır almış başını gidiyor. Ben bu sahneye hiç yabancı değilim. Bundan tam 15 yıl önce de aynı filmi sahneye koymuşlardı. Lakin roller ve oyuncular biraz farklıydı. O dönem de sözde irtica paranoyalarıyla rahmetli ERBAKAN Hocanın üstüne gidenler ülkenin elden gittiğinden dem vuruyorlar ve irticacılardan hesap sorulması gerektiğinden bahsediyorlardı. Var olan İHL LER ve Kur’an kursları o döneme kadar kimsenin gözüne batmamış ama nedense ERBAKAN’IN Başbakan olmasıyla birden fark edilir olmaya başlamıştı.

Aslında kimsenin umurunda değildi İHL’LER ya da Kur’an kursları ya da ne bileğim işte Üniversitede ki başörtülü genç… Değişen bir şeyler vardı ve ona acilen müdahale edilmesi gerekiyordu. Sermayenin gücü kırılıyor egemen sınıf bir anda halkla aynı safa iniyordu. Öyle yapmamışlar mıydı efendimiz (s.a.v.)’e “ben Habeşli köle Bilal ile aynı safta namaz mı kılacağım” deyipte taşlamamışlar mıydı sevgililer sevgilisini? İşte bütün mesele buydu getirilen “HAVUZ SİSTEMİ” içeride ezilen işçilerin ve memurların yani bu halkın hakkını koruyup hakkını verecek sistemi hazmedemeyen sermaye sahipleri sözde görünür bahanelerle ERBAKAN Hocaya saldırmaya başlamışlardı… Erbakan’dı bu sadece Türkiye de ki Bilallerin değil tüm dünyada ki Bilallerin hakkını savunması gerekirdi. Onun için D-8 leri kurdu ve tüm dünyaya meydan okudu. “EY DÜNYAYI SÖMÜREN G-7 EMPERYALİST ÜLKELERİ HABERİNİZ OLSUN ARTIK MAZLUMLARI DA SAVUNAN BİR OLUŞUM VAR!” dedi… 3.Dünya ülkelerini sömürmekle matuf egemen güçler kendilerini üstün ırk addedip mazlumlarla aynı masada oturamam deyip Fransa Büyük Mason Locasının ve ABD’DEKİ Gizli Dünya Devletinin emriyle 54.Hükümetin yıkılmasının emri verilmiş oldu.

İşte hep böyle yapılır asıl var olan sebepler göz ardı edilir ve halka oyalanmaları için bir yem uzatılır. Yiyecek olan yer bu yemi yemeyenler ise hep olayların perde arkasını sorgular ama emin olun ekseriyeti bu yemi yer. Şimdi Çevik Bir’i ve diğer darbeci Paşaları tutuklamışlar helal olsun tebrik ediyorum. Yalnız bildiğim kadarıyla bu şahıslar sadece birer maşaydı asıl azmettirenler nerde? “Efendim şimdi bunu sorgulamanın ne anlamı var” demeyin lütfen gerçekten merak ediyorum. Brizinski ve Makovski nerelerdeler? Bu darbenin asıl emirlerini veren bu şahıslar ve bunun uluslar arası arenada mali desteğini sağlayan George SOROS nerede? Niye bunların isimleri dolaşmıyor medya da?

Çünkü her ikisi de aynı merkezden yönetiliyor. İki vakıa da Milli Görüşü bitirmeye yönelik. Çevik Bir’i tutuklamakla her şeyin hallolacağını zannediyorlar. Oysa bu işin felsefi derinliğini göz ardı ediyorlar. 28 Şubat Darbesi bir zihinsel kırılmanın yaşandığı bir evrensel sistemin yok edilmek istendiği bir darbedir. Egemenlerin “benim putlarıma dokunmayın yoksa sizi İBRAHİM gibi ateşe atarım” dediği bir darbedir 28 Şubat… Onun için kaç tane paşa tutuklarsanız tutuklayın isterseniz idam edin 54.ERBAKAN Hükümetinin manifestosunu yani “DARBENİNA SIL SEBEBİNİ” Türkiye de tesis etmezseniz bu sadece kandırmaca dan öteye geçmeyecektir.

Birde gizliden gizliye Erbakan Hocayı mahkûm etme derdine düşmüşler. Neymiş efendim “Erbakan Devletiyle Milletini karşı karşıya getirmemek adına imzalamış o 28 Şubat kararlarını… Bak bak bak nasılda yutturmaya çalışıyorlar. Oysa Hocam işin böyle olmadığını defalarca kere açıkladı. O maddeleri imzalamadığını defalarca kere söyledi. Ama ne yaparsın işte…

Bir de o dönemde CUNTAYA açıkça destek veren cemaatler şimdi “mağdur” edebiyatı yapıp “intikam çığlıkları” atmaya başlamışlar. Kendi gazetelerinde CUNTA HÜKÜMETLERİNE “hayırlı olsun” manşeti atanlar Erbakan Hocaya “Yapamadınız bırakın gidin” diyenler, Refah için “dini siyasete alet ediyor” diyen ve CUNTAYI haklı olmakla savunanlar bugün hangi yüzle mağdur edebiyatı yapıp 28 Şubattan hesap sormaya kalkıyorlar. Bu en hafif tabiriyle “MİDESİZLİKTİR”…

O dönemde köşe bucak saklanıp aman darbe olacak diye egemen güçlere yardakçılık yapanlar bugün kusura bakmasınlar aynanın karşısına geçip kocaman okkalı bir tükürük savursunlar.

Bunun için daha önce ki yazımda belirttiğim gibi “28 Şubat bitmedi devam ediyor”…

Kolay değil dostum ERBAKAN olabilmek kolay değil Ebu Cehillere karşı dik durabilmek. Kolay değil Eritre de, Mora da, Filistin de, Cezayir de, Afganistan da, Çeçenistan da ki mazlumların çığlıklarını yüreğin de hissetmek…

Bugünlerde Fetullah Gülen'in 28 şubatın gerçek mağduru ve 28 şubatın aslında Fetullah Gülen'in ve Erdoğan'ın önünü kesmek için yapıldığı konuşuluyor. Bunu bir TV programında H.Hüseyin Ceylan anlattı o dönemde Fetullah Gülen'in terör örgütü kurmaktan idam ile yargılandığını hatırlatıyor ve gazete manşetlerinde çıkan açıklamalarınıda müslümanların daha fazla ezilmesini engellemek için yapıldığını söylüyordu. Yine aynı programda asıl amacın taa o dönemden Erdoğan'ın önünü kesmek olduğunu söylüyordu. Bence bu yargılama sürecinde 28 şubatıın aslında Erbakan hocanın ve Milli görüşün önünün keslmesi değilde Erdoğan ve Fetullah Gülenin önünü kesmek için yapıldığı gibi bir hava estirilmeye çalışılıyor.
    ............................................................ .

Berkverad
    Misafir

Eyvallah

Söyledikleriniz doğru da bu da bir şeydir. bir yerinden başlamak lazımdı bu soruşturmaya. ben devamının geleceğini düşünüyorum. zaten başbakan ın son açıklamalarında bunun ip uçları vardı...

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları