Sivas Merkez İlçe Başkanlığı Atik Akdağ In Katılımıyla Mart Ayı Divan Toplantısını Gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanlığının Mart Ayı Divan Toplantına Gik Üyesi Atik Akdağ ve Ydk Üyesi Osman Seçilmişin Katılımıyla Gerçekleşti.


Saadet partisi merkez ilçe başkanlığının mart ayı divan toplantına gik üyesi atik akdağ ve ydk üyesi Osman seçilmişin katılımıyla gerçekleşti. Divan toplantısında açılış konuşması yapan merkez ilçe başkanı Ersoy yeter şunları söyledi. Bizleri böyle güzel bir günde bir araya gelmemizi nasip eden Cenab-ı Hakka hamd ve Senalar olsun. İyi ki bizlerle berabersiniz. Sizler bizlerle beraber olduğunuz sürece şevk ve gayretle çalışma azmimizi daha da bileylenmekteyiz. Bu gün ben huzurunuza hem gündeme ilişkin bir takım konulara değinmek hem de Merkez İlçe Teşkilatımızın çalışmalarından bahsetmek için huzurunuza gelmiş bulunuyorum.

Çok kıymetli hazırun zaman su gibi geçiyor, İlimiz her geçen gün kan kaybediyor.

Sivas ilimiz hak ettiği yerde değildir. Milli Görüşün iktidar olduğu tarihten itibaren layık olduğu yerde bulunmamaktadır. 2011 yılında Sivas ilimiz 15.720 göç verdi.
İlimiz neden göç veriyor? Diye iktidar partisi ve vekillerimiz herhangi bir çalışma içerisinde bulunmamaktadır. Sivas ve Sivaslının sıkıntıları ile ilgilenmemektedirler. Ne yazık ki her platformda kendileri Sivas ilimizin istihdam kenti olduğunu dile getiriyorlar ama neticeye baktığımız zaman 2011 deki göçün ilimizin gerilediğinin ispatıdır. Şayet kendilerinin dediği gibi istihdam kenti olsaydı göç veren il değil tam aksine göç alan bir il olurduk.

Bizler tecrübemize dayanarak görmekteyiz ki böyle bir iktidar ve vekillerimiz olduğu sürece ilimiz daima göç veren bir il olacaktır. Toplumu da öyle bir hale getirdiler ki ülke gündemi ve Sivas ilimizin sıkıntılarını dile getirdiler mi ? Bize iftira atmayın, kıskanıyorsunuz, çekemiyorsunuz diyorlar. Şimdi ben de birazdan diyeceklerimde bir yanlış ya da yalan varsa siz de kıymetli hazurun beni uyarın lütfen.

Sivas ilimiz 6 vekilden 5 e düştü mü düşmedi mi? 4 no.lu Askeri Dikimevi kapatıldı mı, kapatılmadı mı? Devlet malzeme ofisi yine öyle Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü İlimizden götürüldü mü götürülmedi mi? Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü ilimizden götürüldü mü götürülmedi mi? Sivas İlimizde beldelerimiz ve köylerimiz boşaltıldı mı, boşaltılmadı mı? Tabii ki işte bu saydıklarımız ilimizi nereden nereye getirdiklerinin ispatıdır. İnşallah Milli Görüş İktidarı ile istihdamdaki hak ettiği yere sadece saadet Partisi kazandırır. Sivas halkımız Milli Görüş değil AKP yi tercih ederse göç veren her geçen gün kan kaybeden il oluyoruz. Bu münasebetle sizlerden ricam var gücümüzle bu davada yılmadan usanmadan sizlerin çalışması ile Sivas’ımız saadete erecektir.

Geçtiğimiz ay Sivas İşkur İl Müdürlüğü tarafından okullara 4 aylığına asgari ücret karşılığında resmi gazeteye ilan vererek geçici hizmetli personel alımı yapıldı. Sivas halkımızın yerel medya ve basın kuruluşlarımızın haberi olmamasına rağmen 1400 kişi başvuru yapmış, şayet eğer Sivas yayın ve basın kuruluşları bunu gününden önce dile getirselerdi bu 1400 kişi sayısı 5 – 6 ve 7000 ne ulaşırdı. Neticede alınan personel sayısı 150 kişi oldu. Ne hale geldi Sivas’ımız vay haline vay Sivas’ımızın
19 Mart 2012