+ Konuyu Yanıtla
3 / 1 123 SonSon
41 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Erbakan ailesinde miras kavgası!

 1. #1

  Erbakan ailesinde miras kavgası!

  Zeynep Erbakan mirastan yeterince pay alamadığı, mal kaçırıldığı ve mal varlıklarındaki artış iddiasıyla kardeşlerini dava etti

  SAADET Partisi, eski bakanlardan Oğuzhan Asıltürk’ün iddialarıyla sarsılmaya devam ederken, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın çocukları arasında da miras kavgası çıktı. Erbakan’ın büyük kızı Zeynep Erbakan, “mirastan payını yeterince alamadığını ve kardeşlerinin mal kaçırdığını” ileri sürerek, kardeşi Fatih Erbakan ve Rabia Elif Erbakan Altınöz ile eniştesi Mehmet Altınöz hakkında dava açtı. Zeynep Erbakan, eniştesi Mehmet Altınöz’ün bankalarda 10 milyon lira parasının, Boğaz’da da babasının şirketinden kalma yalısının bulunduğunu ileri sürdü. Zeynep Erbakan, ayrıca babasının “emin kişileri” olduğunu belirttiği aralarında Beşir Darçın’ın da bulunduğu 7 kişi hakkında da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık soruşturma başlattı.

  İŞTE SUÇLAMALAR

  Erbakan’ın çocuklarının miras kavgasını yargıya taşıdığı söz konusu suç duyurusunda şikâyetçi Züheyra Zeynep Erbakan adına avukatlarının verdiği dilekçede suçlamalar şöyle sıralandı:

  Erbakan’ın vefatının ardından geçen süre zarfında şüpheliler, Züheyra Zeynep Erbakan’a intikal ettirilenler haricinde mirasla edindikleri veya Erbakan’dan kendilerine geçirilen herhangi bir mal varlığı bulunmadığını iddia etmelerine rağmen ciddi birtakım gayrimenkullerin tapuda adlarına kayıt edildiği ve bankalardaki nakdi varlıklarının arttığı duyumları alınmıştır.

  Erbakan’ın vefatından önceki bir yıl içinde ve sonrasındaki dönemde şüphelilerden olan Rabia Elif Erbakan Altınöz, Muhammet Ali Fatih Erbakan ve Mehmet Altınöz’ün banka hesaplarında çok ciddi artışlar olduğu ve mal varlıklarının süratle artmasının hiçbir makul açıklamasını yapamamış oldukları aile meclisinde ifade edilmiştir.

  Erbakan mal varlığını güvendiği şahıslar üzerinde muhafaza etmiştir. Ancak gerektiğinde emin kişi olarak Erbakan adına onun mal varlığını kontrol eden şüphelilerin Erbakan’ın vefatından sonra bu mal varlığı değerlerini üzerlerine geçirdiklerine ve tasarrufta bulunduklarına dair müvekkil somut bilgiler bilmektedir.

  Şüphelilerden Mehmet Altınöz’ün yine şüphelilerden Rabia Elif Erbakan Altınöz ile evliliği sonrasında yıllar içindeki vergi beyannamelerinin ve mal varlığının artışı dikkati çekmiştir. Mehmet Altınöz’ün 2010 yılı sonu ve 2011 yılı içinde bankalarda 10 milyon liranın üzerinde nakdi varlığı kotrol etmeye başladığı ve bazı gayrimenkulleri tapuda adına kaydetttirdiği yönünde bilgiler gelmekte ve bu bilgilerin müvekkilimizin haklarının korunması bakımından araştırılması gerekmektedir.

  Bu duruma bariz bir kanıt da şüphelilerden Mehmet Altınöz’ün üzerine intikal eden bir gayrimenkul de İstanbul ilindeki değeri hayli yüksek Boğaz yalısıdır. Bu gayrimenkulün şüphelilerden Mehmet Altınöz’e devri sırasında müvekkilimiz tarafından ifade edildiği üzere hiçbir bedel ödenmemiş ve hiçbir şekilde eski tapu maliki hesaplarına ödeme intikal ettirilmemiştir. Bu gayrimenkul dolaylı bir şekilde Erbakan’ın hissedar olduğu Öztay Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Pazarlama A.Ş. adına kayıtlı iken hiçbir bedel ödenmeksizin Mehmet Altınöz’e intikal ettirilmiş olduğunu bizzat Beşir Darçın bilmektedi.

  Şüphelilerden Mehmet Altınöz’ün alınan gayrimenkulü kendi mal varlığı veya ticari kazancı ile alamayacağı ve bu kapsamda anılan tasarrufun şaibeli olduğu açıktır. Bu tür bir varlığı varsa bunun vergi beyanlarının da bulunması olağan hayat akışının gereğidir. Ancak müvekkil iddiasına göre bu tür bir gelire beyan da hiç yoktur. Şüpheliler müvekkil ile yaptıkları görüşmelerde ısrarla mirastan nakden intikal eden bir şey olmadığını ifade etmişlerdir.

  Ancak yine anılan şüphelilerin vefat sonrasında bankalarda hayli yüksek miktardaki mevduata sahip olmaları da hayatın olağan akışına aykırıdır. Şüpheliler müvekkilden bilgi saklamakta ve terekeye dahil olan mal varlığının üzerlerinde kalması bakımından kaydi işlemlere başvurmaktadırlar. Şüphelilerin bu işlemleri, Erbakan’ın vefatından önceki özellikle bir yıl içinde ve sonrasında şüpheliler adına banka kayıtlarının araştırılması ve yine şüpheliler adına hesapların BDDK aracılığıyla sorgulanması ve gayrimenkul edinimlerinin belirlenmesi neticesinde açıkça tespit edilecektir.

  EMANETÇİLERE DE SUÇLAMA

  Yine Erbakan’ın mal varlığı içinde yer alan MİLDA Kağıt A.Ş. ve Konya Un Sanayi İşletmeleri ve Tic. Ltd. Şti.’nin asıl sahibi dolaylı olarak Erbakan olmakla birlikte bu şirketler de emanetçi olarak üçüncü kişilerin üzerinde tutulmuştur. MİLDA Kağıt A.Ş’nin ortağı ve Erbakan adına emanetçi olarak Mehmet Altınöz hissedar olan Adnan Simit, Ali Vural, Beşir Darçın ve Osman Akgün, Erbakan’ın mal varlığını emanetçiler olarak üzerlerinde tutmuşlardır. Şüphelilerden Beşir Darçın, Adnan Simit, Ali Vural ve Osman Akgün bu konuda bilgi sahibi olmasına rağmen susmaktadır. Bu kapsamda Erbakan’dan kalan mal varlığının tespiti talepli davamız Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi’nde devam etmektedir. Toplam 3 sayfalık suç duyurusu dilekçesinin son bölümünde ise, Zeynep Erbakan’ın babası Erbakan’ın mal varlığını çaldıklarını öne sürdüğü kardeşleri ve en yakınındakiler hakkında “güveni kötüye kullanma ve mal kaçırma” suçlarından yasal işlem yapılması ve cezalandırılmaları istendi.

  15 Mart 2012 Perşembe,
  Cemal DOĞAN/ HT GAZETE

 2. #2
  Erbakan kardeşler arasında miras kavgası
  SP, Milli Görüş’ün etkili isimlerinden Oğuzhan Asiltürk’ün sonradan yalanladığı, parti için toplanan ve miktarı net olarak bilinmeyen “cihat paralarının” eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı tarafından zimmetlerine geçirildiği iddiasıyla çalkalanırken, Erbakan’ın kızı Zeynep Erbakan’ın kardeşleri hakkında, babasından kalan malları üzerlerine geçirerek, mal kaçırdıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.


  Milliyet Gazetesi'nden Türker Karapınar'ın haberine göre soruşturmaya konu suç duyurusu, 6 Mart 2012’de Erbakan’ın kızı Züheyra Zeynep Erbakan tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapıldı. Dilekçede, şu iddialara yer verildi: “Necmettin Erbakan’ın vefatının ardından Ankara 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nden alınan veraset ilamında, mağdur Zeynep Erbakan ile birlikte Erbakan’ın diğer çocukları olan şüphelilerden Rabia Elif Erbakan Altınöz ve Muhammed Ali Fatih Erbakan’ın, Erbakan’ın mirasçısı olduklarına ve her birine terekeden bir pay verilmesine karar verilmiştir. Şüphelilerden Mehmet Altınöz ise Rabia Elif Erbakan Altınöz’ün eşi ve Erbakan’ın damadıdır. Diğer şüphelilerden Beşir Darçın da Erbakan’ın malvarlığını gerektiğinde emin kişi olarak kontrol eden ve Erbakan’ın malvarlığını emanetçi sıfatıyla muhafaza ettiği güvendiği şahıslardandır.

  Hesaplarını izah edemediler

  Erbakan’ın vefatının ardından geçen süre zarfında şüpheliler, Zeynep Erbakan’a intikal ettirilenler haricinde mirasla edindikleri veya Erbakan’dan kendilerine geçirilen herhangi bir malvarlığı bulunmadığını iddia etmelerine rağmen, ciddi birtakım gayrimenkullerin tapuda adlarına kayıt edildiği ve bankalardaki nakdi varlıklarının arttığı duyumları alınmıştır. Erbakan’ın vefatından önceki bir yıl içinde ve sonrasındaki dönemde şüphelilerden olan Rabia Elif Erbakan Altınöz, Muhammet Ali Fatih Erbakan ve Mehmet Altınöz’ün banka hesaplarında çok ciddi artışlar olduğu ve malvarlıklarının süratle artmasının hiçbir makul açıklamasını yapamamış oldukları aile meclisinde ifade edilmiştir.

  Mehmet Altınöz’ün yine şüphelilerden Rabia Elif Erbakan Altınöz ile evliliği sonrasında yıllar içindeki vergi beyannamelerinin ve malvarlığı artışı dikkati çekmiştir. Mehmet Altınöz’ün 2010 sonu ve 2011 içinde bankalarda 10.000.000 TL’nin üzerinde nakdi varlığı kotrol etmeye başladığı ve bazı gayrimenkulleri tapuda adına kaydetttirdiği yönünde bilgiler gelmekte ve bu bilgilerin mağdur Zeynep Erbakan’ın haklarının korunması bakımından araştırılması gerekmektedir. Bu duruma bariz bir kanıt da şüphelilerden Mehmet Altınöz’ün üzerine intikal eden bir gayrimenkul de İstanbul ilindeki değeri hayli yüksek Boğaz Yalısıdır. Bu gayrimenkulün Mehmet Altınöz’e devri sırasında Zeynep Erbakan tarafından ifade edildiği üzere hiçbir bedel ödenmemiş ve hiçbir şekilde eski tapu maliki hesaplarına ödeme intikal ettirilmemiştir. Yine Erbakan’ın malvarlığı içinde yer alan MİLDA Kağıt A.Ş. ve Konya Un Sanayi İşletmeleri ve Tic.Ltd.Şti.’nin asıl sahibi dolaylı olarak Erbakan olmakla birlikte, bu şirketler de emanetçi olarak 3. kişilerin üzerinde tutulmuştur. MİLDA Kağıt A.Ş‘nin ortağı ve Erbakan adına emanetçi olarak hissedar olan Mehmet Altınöz, Adnan Simit, Ali Vural, Beşir Darçın ve Osman Akgün, Erbakan’ın malvarlığını emanetçiler olarak üzerlerinde tutmuşlardır. ”

  5 yıl hapis
  Dilekçede, şüphelilerin, TCK’nın “hakkı olmayan yere tecavüz” ve “güveni kötüye kullanmak” suçlarından 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

  Asıltürk ne demişti?
  Partisinin Bursa örgütünün 11 Eylül 2011’de düzenlediği toplantıda konuşan Asiltürk’ün, daha sonra yalanladığı açıklamasında şunları söylediği kamuoyuna yansıdı:

  “Erbakan Bey zeki bir kişiydi, borçlarının evlatlarına kalacağını bildiği için davaya ait bütün taşınmazları oğlunun ve damadının üzerine kaydetti. Ben de vefatından sonra damadı Mehmet Altınöz’ü çağırıp bu borçları ödemelerini söyledim. Çünkü istihbarattan bana gelen bilgilere dayanarak, hangi bankada ne kadar hesapları olduğunu belirttim. Bu olaya Recai Kutan, Ahmet Tekdal ve Fehim Adak da şahitlerimdir. Biz daha çok şeyler biliyoruz, ama bunları şimdilik saklıyoruz. Siz yine de bu konuları dışarıda konuşmayınız.”


  Hürriyet

 3. #3
  Kardeşlerini mal kaçırmakla suçladı

  Saadet Partisi “cihat paralarının” Fatih Erbakan tarafından zimmete geçirildiği iddiasıyla çalkalanırken, Erbakan’ın kızı Zeynep Erbakan kardeşleri hakkında babasından kalan malları kaçırdıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu
  SAADETPARTİSİ (SP), Milli Görüş’ün etkili isimlerinden Oğuzhan Asiltürk’ün sonradan yalanladığı, parti için toplanan ve miktarı net olarak bilinmeyen “cihat paralarının” eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı tarafından zimmetlerine geçirildiği iddiasıyla çalkalanırken, Erbakan’ın kızı Zeynep Erbakan’ın kardeşleri hakkında, babasından kalan malları üzerlerine geçirerek, mal kaçırdıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

  Soruşturmaya konu suç duyurusu, 6 Mart 2012’de Erbakan’ın kızı Züheyra Zeynep Erbakan tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapıldı. Dilekçede, şu iddialara yer verildi:

  “Necmettin Erbakan’ın vefatının ardından Ankara 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nden alınan veraset ilamında, mağdur Zeynep Erbakan ile birlikte Erbakan’ın diğer çocukları olan şüphelilerden RabiaElif Erbakan Altınöz ve Muhammed Ali Fatih Erbakan’ın, Erbakan’ın mirasçısı olduklarına ve her birine terekeden bir pay verilmesine karar verilmiştir. Şüphelilerden Mehmet Altınöz ise Rabia Elif Erbakan Altınöz’ün eşi ve Erbakan’ın damadıdır. Diğer şüphelilerden Beşir Darçın da Erbakan’ın malvarlığını gerektiğinde emin kişi olarak kontrol eden ve Erbakan’ın malvarlığını emanetçi sıfatıyla muhafaza ettiği güvendiği şahıslardandır.

  Hesaplarını izah edemediler

  Erbakan’ın vefatının ardından geçen süre zarfında şüpheliler, Zeynep Erbakan’a intikal ettirilenler haricinde mirasla edindikleri veya Erbakan’dan kendilerine geçirilen herhangi birmalvarlığı bulunmadığını iddia etmelerine rağmen, ciddi birtakım gayrimenkullerin tapuda adlarına kayıt edildiği ve bankalardaki nakdi varlıklarının arttığı duyumları alınmıştır. Erbakan’ın vefatından önceki bir yıl içinde ve sonrasındaki dönemde şüphelilerden olan Rabia Elif Erbakan Altınöz, Muhammet Ali Fatih Erbakan ve Mehmet Altınöz’ün banka hesaplarında çok ciddi artışlar olduğu ve malvarlıklarının süratle artmasının hiçbir makul açıklamasını yapamamış oldukları aile meclisinde ifade edilmiştir. Mehmet Altınöz’ün yine şüphelilerden Rabia Elif Erbakan Altınöz ile evliliği sonrasında yıllar içindeki vergi beyannamelerinin ve malvarlığı artışı dikkati çekmiştir. Mehmet Altınöz’ün 2010 sonu ve 2011 içinde bankalarda 10.000.000 TL’nin üzerinde nakdi varlığı kotrol etmeye başladığı ve bazı gayrimenkulleri tapuda adına kaydetttirdiği yönünde bilgiler gelmekte ve bu bilgilerin mağdur Zeynep Erbakan’ın haklarının korunması bakımından araştırılması gerekmektedir. Bu duruma bariz bir kanıt da şüphelilerden Mehmet Altınöz’ün üzerine intikal eden bir gayrimenkul de İstanbul ilindeki değeri hayli yüksek Boğaz Yalısıdır. Bu gayrimenkulün Mehmet Altınöz’e devri sırasında Zeynep Erbakan tarafından ifade edildiği üzere hiçbir bedel ödenmemiş ve hiçbir şekilde eski tapu maliki hesaplarına ödeme intikal ettirilmemiştir. Yine Erbakan’ın malvarlığı içinde yer alan MİLDA Kağıt A.Ş. ve Konya Un Sanayi İşletmeleri ve Tic.Ltd.Şti.’nin asıl sahibi dolaylı olarak Erbakan olmakla birlikte, bu şirketler de emanetçi olarak 3. kişilerin üzerinde tutulmuştur. MİLDA Kağıt A.Ş‘nin ortağı ve Erbakan adına emanetçi olarak hissedar olan Mehmet Altınöz, Adnan Simit, Ali Vural, Beşir Darçın ve Osman Akgün, Erbakan’ın malvarlığını emanetçiler olarak üzerlerinde tutmuşlardır. ”

  5 yıl hapis
  Dilekçede, şüphelilerin, TCK’nın “hakkı olmayan yere tecavüz” ve “güveni kötüye kullanmak” suçlarından 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

  Asıltürk ne demişti?

  Partisinin Bursa örgütünün 11 Eylül 2011’de düzenlediği toplantıda konuşan Asiltürk’ün, daha sonra yalanladığı açıklamasında şunları söylediği kamuoyuna yansıdı:
  “Erbakan Bey zeki bir kişiydi, borçlarının evlatlarına kalacağını bildiği için davaya ait bütün taşınmazları oğlunun ve damadının üzerine kaydetti. Ben de vefatından sonra damadı Mehmet Altınöz’ü çağırıp bu borçları ödemelerini söyledim. Çünkü istihbarattan bana gelen bilgilere dayanarak, hangi bankada ne kadar hesapları olduğunu belirttim. Bu olaya Recai Kutan, Ahmet Tekdal ve Fehim Adak da şahitlerimdir. Biz daha çok şeyler biliyoruz, ama bunları şimdilik saklıyoruz. Siz yine de bu konuları dışarıda konuşmayınız.”

  Türkeş’te zamanaşımı
  MHP’nin merhum lideri Alparslan Türkeş’in ilk eşinden olan kızları Ayzıt Türkeş ile Umay Günay hakkında, Türkeş’in ikinci eşinden olan Ayyüce Türkeş’in şikayeti üzerine açılan dolandırıcılıkdavası büyük tartışma yaratmıştı. Ayyüce Türkeş, Ayzıt Türkeş ve Umay Günay’ın, babalarının ölümünden sonra İngiltere’deki 1 trilyon 200 milyar TL.’lik servetini, sahte belgelerle kendi hesaplarına aktardıklarını iddia etmişti. Umay Günay ve Ayzıt Türkeş hakkında “özel evraktasahtecilik” ve “banka aracılığıyla dolandırıcılık” suçlarından açılan dava ise zamanaşımı nedeniyle ortadan kaldırılmış, paraların akıbeti açığa çıkartılamamıştı.


  TÜRKER KARAPINAR Ankara- Milliyet
  [/COLOR]

 4. #4
  Bugün bir gazetede Zeynep Erbakan'ın adı kullanılarak Erbakan Ailesini yıpratma yönelik yapılan art niyetli haberle ilgili Dr.Fatih Erbakan'dan açıklama geldi.

  15.03.12 Perşembe günü basın yayın organlarında yer alan, ERBAKAN ailesini ilgilendiren yayınlara ilişkin açıklamadır.

  BASIN AÇIKLAMASI

  1.Merhum liderimiz, muhterem hocamız, bütün ömrünü Milli görüş davasına adamış, son nefesine kadar malıyla canıyla mücadelesini vermiş olan babamız Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN adına kayıtlı olan tüm mal varlığı, 28 Şubat sürecinde verilen haksız cezalardan dolayı hacizlidir. İsteseydi dünyanın sayılı sanayicilerinden birisi olabilecek iken kendisini davasına adamış ve tarihe mal olmuş büyük bir siyaset ve devlet adamıdır. Ayrıca, Merhum ERBAKAN Hocamız, siyasi hayata başladıktan sonra hiçbir ticari faaliyetin içinde olmamıştır. Bu tür tartışmalar onun kemiklerini sızlatmaktadır. Buna sebep olanlar büyük bir vebal altındadır

  2.Ailenin mirası konusu ile ilgili basın-yayın organlarında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Merhum ERBAKAN hocanın adına kayıtlı menkul ve gayrimenkullerinden oluşan mirası resmi olarak bellidir. Ve bu mirasın medeni kanun mucibince 1/3’ü Zeynep ERBAKAN’ın kanuni hakkıdır ve kesindir. Bu sebeple hiçbir varisin hakkının zayi olması kanunen mümkün değildir. Bununla birlikte bizlerin kardeşleri olarak ablamız Zeynep ERBAKAN ’ın herhangi bir şekilde hakkının kaybolmasına razı olmamız mânen ve vicdanen söz konusu olamaz. Ancak, 1. maddede belirttiğimiz üzere ’28 Şubat sürecinin ürünü olan haksız davalar’ sonucu tüm tereke hacizli olduğu için şu ana kadar hiçbir varise mirastan herhangi bir pay intikal etmiş değildir.

  3.Diğer iddialar ise, bir takım art niyetli kişiler tarafından geçmişte de olduğu gibi özellikle toplumda ciddi bir karşılığı olan ERBAKAN ismini yıpratmak amacıyla aile içine fitne sokmak maksadıyla ortaya atılmış asılsız iddialardır.

  4.Tüm bu yayınlar Merhum ERBAKAN Hocamızın vefatının 1.Yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen anma toplantılarında Milli Görüş’ün yeniden şahlanışa geçmesi ve özellikle Sn. Fatih ERBAKAN’a karşı halk nezdinde oluşmaya başlayan sempati ve teveccühün engellenmesine yöneliktir.

  Hiç kimse Milli görüşçülerin birlik ve beraberliğine zarar vermeyecek ve yeniden şahlanışına engel olamayacaktır.

  Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.15/03/2012
  Dr. M. Ali Fatih ERBAKAN
  Adına

  Av.Tan Tahsin ZAPATA
  hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

 5. #5
  Veli YILDIZ
  Misafir

  Teveccüh ve korku.

  s.aleyküm

  milli görüş portal.

  M.Ali Fatih Erbakan teveccüh gören bir kişi.

  Bu teveccühten korkuyorlar.

  Bu korkuyu anlamıyorum.... ???  Bakın bu sayfa buna şahit

  http://www.facebook.com/fatiherbakan.fotohaber


  Tüm gezdiği ziyaret ettiği yerler düzenli çıkıyor.  Biz hep şunu istedik.Genel Başkanlarımız Teveccüh görsün...

  Halkın kabulü büyük olsun.

  Yapılan programlarda Akp'lilerin bile iştirak ettiğini duyduk.

  ERBAKAN ismi bundan önce hep teveccüh gördü Bundan sonrada göreceğine işarettir.


  ZEYNEP ERBAKAN'IN tıbbi anlamda rahatsız olduğunu biliyoruz.
  ONUN üzerinden kardeşlerine ve eniştesine saldırı , BU CAMİAYA zarar veriyor.

  ÇÖZÜM :

  M.RECAİ KUTAN
  ŞEVKET KAZAN
  TEMEL KARAMOLLAOĞLU
  YASİN HATİPOĞLU
  S.ARİF EMRE
  İSMAİL MÜFTÜOĞLU
  FEHİM ADAK
  AHMET TEKDAL
  MUSTAFA KAMALAK

  büyüklerimiz

  Bu konuya hakemlik yaparak aile içinde mesele çözülmelidir.
  YOKSA KAN KAYBEDİYORUZ....

  OĞUZHAN BEY KAN KAYBETTİRİYOR....!!!!

 6. #6
  TERAKKİPERVER Yüksel DİKGÖZ kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sat Oct 2008
  Konum
  Giresun ama İstanbul doğumluyum
  Yaş
  57
  İletiler
  202
  Selamün aleykm arkadaşlar!Milli Görüş'ü tamamen yıpratıp diskalifiye etmeye çalışıyorlar.Ülkemiz fitnebazlarla doldu taştı.Münafıklar işbaşındadır.Her ne kadar Erbakan ailesi içinde miras kavgası olsada bunu BASIN VE MEDYAYA DUYURMAMALARI GEREKİRDİ.

  Bizim milletimiz her zaman önyargılı olup meselenin iç yüzünü araştırma teşebbüsünde olmamıştır.Dedikodulara çok meyilli olan bir millet asla iflah olmaz. Her zaman kaos ve fitnelere mağlup olurlar.
  Bir insan olursa sağır; sen ona istediğin kadar bağır!..

 7. #7
  Kayıtsız
  Misafir

  Zeynep defolsun gitsin

  Zeynepin yaptığı işler milli görüşe zarar veriyor defolsun gitsin. Daha önce televizyonlarda yaptığı açıklamalardan anlaşılıyordu problematik olduğu. Kardeşim varsa aranızda bir problem oturun halledin

 8. #8
  Kayıtsız
  Misafir

  Saadet'te MİRAS değil İKTİDAR kavgası VAR!

  Saadet'te MİRAS değil İKTİDAR kavgası VAR!
  Fatih Erbakan'a karşı adeta siyasi kerbela uygulanmakta hızla bir kaosa, çatışmaya doğru sürüklenmektedir.


  İVEDİHABER.COM

  Saadet Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Necmettin Aydın, yayınladığı bir basın açıklaması ile ERBAKAN ailesi üzerinde oynanan oyunlara değindi.

  Saadet Partisi içierisinde bir gurubun Dr. Fatih Erbakan'a Siyasi Kerbala uyguladığını iddia eden Aydın, Saadet Partisi içinde Miras değil, iktidar kavgası olduğunu söyledi.

  İşte Necmettin Aydın'ın açıklaması:

  Muhterem Hocamızın vefatı ile başlayan yeni dönemde Saadet Partimiz çok iyi yönetilememiş, tarihimizin en ağır seçim neticesi alınmış, aile tüm süreçlerden dışlanmış özellikle Fatih Erbakan’a karşı adeta siyasi kerbela uygulanmakta hızla bir kaosa, çatışmaya doğru sürüklenmektedir. Bu süreçte yaşanan olayların bazılarını özetle şöyle sıralamak mümkündür.

  1-Hocamızın vefatından hemen sonra kendisinin hiçbir talebi olmadığı halde, medyaya Fatih çok genç, tecrübesiz, onu başkan yapmaya niyetimiz yok gibi beyanatlar verilerek olumsuz bir süreç başlatılmıştır. O halde başkanlık divanına girsin, Mitinglere sayın genel başkanla beraber çıksın teklifleri kabul edilmemiş, tam tersine kendisine miting teklif edilen illere bunu yapmamaları için baskı uygulanmıştır. Seçim öncesi yapılan genel toplantılarda hiçbir konuşma verilmemiş, hatta fetih şöleninde bir teşekkür konuşması bile verilmemiştir. Kongre sürecinde aile tamamen dışlanmış, itiraz edenler tasfiye edilmiş, sağlıklı istişareler yapılmamış, tüm bu yanlışlarını Hocamız böyle vasiyet etti iddiası ile üzerini örtmüşlerdir.

  2-Saadet partisi Erbakansız olmaz gerçeği karşısında ise hiçbir siyasi tecrübesi olmayan eşinden yeni boşanmış, özel sağlık durumları olan ve bu durumu bilinen ve daha önceleri ihtimam gösterilmesi gerekir diyenler , el çabukluğu ile Zeynep Erbakan Hanımı ,Hanım kolları Genel Başkanı yapmışlardır.

  3-Tüm bunlara rağmen Milli Görüş tabanının Fatih Erbakan’a olan sevgisi hızla artmış, özellikle teke –tek programıyla tüm halkın da beğenisini kazanması ile aileye yapılan operasyon nitelik değiştirmiştir. Önce Rahmetlik Hocamızın oturduğu evi, yazlığı trilyon borcundan (on beş trilyon ) dolayı hacizli olduğu, durum tüm camiamız ve kamuoyu tarafından bilindiği halde , Erbakan’ ın çocukları cihat mallarını zimmetine geçirdi suçlaması yapılmıştır.

  4-Zimmet iftirasının çok şiddetli tepki görmesi üzerine, kardeşlerin mal kaçırıyor babanın şu kadar malı bu kadar parası var dedikoduları ile Zeynep Erbakan’ı etkilemişler ve bu mesnetsiz davaların açılmasına ve özellikle medyaya taşınmasında etkili olmuşlardır.

  5-Refah Partisi 1984 yılında %4 le başladığı iktidar yolculuğunda 11 yıl sonra 1995 yılında hedefine ulaşmıştır. Fatih Erbakan’ın Saadet Partisinin başına geçmesi ile 11yıl sonra 2023 yılında yani yüzüncü yılda milli görüşün tek başına iktidara ulaşması kuvvetle muhtemel görünmektedir. Yolu kesilmek istenen mili görüşün Muhtemel iktidarıdır. Milli Görüşçüler durumun farkındadır. Bu günkünden daha büyük operasyonları boşa çıkarmışlar,hedeflerine doğru kararlı yürüyüşlerini devem ettireceklerdir.

  Necmettin Aydın
  20.dönem Zonguldak Milletvekili
  Saadet Partisi Kurucu Üyesi –Eski Genel Başkan Yardıcısı

 9. #9
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,612
  Blogdaki Konular
  5
  Savcı şüphelileri ifadeye çağıracak

  Necmettin Erbakan’ın kızı Zeynep Erbakan’ın “Kardeşlerim mal kaçırdı” şikâyeti üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı geniş çaplı soruşturma başlattı.


  Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın büyük kızı Zeynep Erbakan’ın şikâyet dilekçesinde yer alan kardeşi Fatih Erbakan ve Rabia Elif Erbakan Altınöz, eniştesi Mehmet Altınöz ile birlikte, Erbakan’ın gizli kasası olarak bilinen Beşir Darçın, Ali Vural ve şoförü Osman Akgün’ün mal varlıkları inceleniyor. Zeynep Erbakan, ifadesinde şikâyetçi olduğu kardeşleri ve diğer şüphelilerin Erbakan’ın vefatından 1 yıl öncesinden itibaren bankalardaki hesaplarının incelenmesini talep etti.

  Zeynep Erbakan’ın “emanetçilik” iddiası nedeniyle savcılığın şüphelilerin mal varlıklarına ilişkin detaylı bir araştırma yaptığı belirtildi. Savcılığın BDDK’ya, bankalara ve tapuya yazı yazarak taşınmaz mal ve nakit transferlerine ilişkin kayıtları istediği bildirildi. Savcı Abdülkadir Güngören’in, toplanan delillere göre kara para aklama izine rastladığı takdirde MASAK’ı devreye sokacağı da iddia ediliyor.

  17 Mart 2012 Hürriyet

  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 10. #10
  VELİ YILDIZ
  Misafir
  Genel Başkan Mustafa Kamalak'tan İftiracılara Sert Tepki
  http://www.facebook.com/photo.php?v=203008403137412


  Fatih Erbakan
  Cihat Parası İddialarına bir tepkide Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr.Mustafa Kamalak’tan Geldi
  http://www.facebook.com/fatiherbakanfanpage

 11. #11
  Kayıtsız
  Misafir
  Kardes kardese bunu yapar mi Allah askina. Hocamizin kemiklerini sizlatiyorlar resmen. Ne demek cihat paralarina zimmet gecirmek. Böyle bisey olabilirmi. Ümmetin cihad paralarini hocamiz elbette güvendigi kusilere emanet zorundaydi. Demek ki Hocamiz Asiltürk nami diger Durmus Durduyan ve avanesine zerre kadar güvenmemis ki onlara birakmadi. Fatih beye güveniyoruz. Ey Zeynep hanim Durduyan ve parti icine cöreklenmis ergenekon vari derin yapilanmanin fitnesine inanarak gaza geldin ve aileni karsina aldin. Hocamizin kizi da olsan Fatih beye yapilan yanlisi unutmayiz. Fatih Erbakan eninde sonunda bu partinin ve davanin basina gececek. O yasli fosillerde engel olamayacak. Saadet Partisi Durduyan ve ekibini tasfiye etmedikce fitneler bitmez ve partinin saha kalkmasi mümkün degil. Ey milli görüscüler uyanin artik gec olmadan.

 12. #12
  macil71
  Misafir
  Bu miras davasi,Asiltürkün zimmet suclamalari bu partiya,Milli görüse hic yakismadi.Cihad paralarini zimmetlerine gecirdiler diyen Hocanin en yakin dava arkadasi degil mi? Aile fertleri bu miras davasiyla hem Hocayi,hem Milli Görüsü zan altinda biraktilar.Ümmetin cihad paralarini emanet ettigi kisiler cikip bana emanet etti desinler niye cocuklari bu paralarin varisi oluyor?
  Ne partiden nede aile fertlerinden tatmin edici aciklamada gelmedi.Malesef.Keske Hoca hic miras birakmasaydi.

 13. #13
  TERAKKİPERVER Yüksel DİKGÖZ kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sat Oct 2008
  Konum
  Giresun ama İstanbul doğumluyum
  Yaş
  57
  İletiler
  202
  Öncelikle vefat eden tüm müslümanlara Allah'tan rahmet diliyorum.Erbakan Hocamıza da hakeza ayrıca rahmet diliyorum.Bu miras meselesinde ne hikmetse kardeşler arasında hiçbir zaman hiçbir yerde adil bir şekilde paylaşım olduğu görülmemiştir.Dünya hırsı, mal sevgisi insanı insan olmaktan çıkarıyor.Dünya hayatı gelip geçicidir.Sizlere ömür benim de annem ve babam çoktaan vefat etmiş olup bize düşen arsa payından hissemizi aldık, Allah'a çok şükür!..Ufak bir pürüzlükten başka bir sorunumuzda olmadı.Lakin bir insan hak ve adaleti gözetirse anlaşmazlıklar olmaz.

  ERBAKAN AİLESİ YIPRATILMAYA ÇALIŞILIYOR.BU GİDİŞLE MİLLİ GÖRÜŞ CAMİASI ÇOK ZARAR GÖRECEĞE BENZİYOR.İNŞAALLAH BU BADİRELER ÇOK KISA ZAMaNDA ATLATILIR DİYE DUA EDİYORUZ.HERŞEYDEN ÖNCE AKP'NİN EKMEĞİNE YAĞ ÇALDIKALARINI UNUTMASINLAR.KAVGA DEĞİL MUHABBET VE SEVGİ SAYGI ZAMANIDIR.
  Bir insan olursa sağır; sen ona istediğin kadar bağır!..

 14. #14
  Muhtazaf M. Salih AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2007
  Konum
  Almanya
  İletiler
  626
  Blogdaki Konular
  1
  Erbakan hocamizin hatirasina leke sürmek isteyenler birgün hesabini verirler. Tek dava zarar görmesin.
  Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. (Yahya bin Muaz)
  www.aydin-aydin.com

 15. #15
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,612
  Blogdaki Konular
  5
  İki kardeşim yüzüme bile bakmıyor
  Erbakan kardeşleri karşı karşıya getiren miras kavgasında şikâyetçi Zeynep Erbakan, Saadet Partili kadınlara, “Yüzüme bile bakmıyorlar, zulüm yaşıyorum” diye yakındı.


  Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı olan Zeynep Erbakan, babasının mallarını kendisinden kaçırmakla suçladığı kardeşleri Fatih Erbakan ve Elif Erbakan Altınöz’le yaşadıkları sorunları, katıldığı kadın kolları toplantılarında da gündeme getirdi. Zeynep Erbakan, SP’li kadınlara yaptığı konuşmalarda dışlandığından yakınarak şunları söyledi: “Kardeşlerimle büyük sıkıntılar yaşıyorum. Aynı binada kalıyoruz ama yüzüme bile bakmıyorlar. Kapıcıya para veriyorum bir şey alması için, her seferinde ‘Şimdi işim var, dışarıya sonra çıkacağım’ deyip siparişimi getirmemek için bin dereden su getiriyor. Gerçekten zulüm yaşıyorum.”

  Kardeşlerin yanıtı: Dışlamadık

  Ablalarının bu suçlamalarından rahatsız olan Fatih Erbakan ile Elif Erbakan Altınöz kardeşlerin ise şöyle dedikleri belirtildi: “Zeynep her zaman ablamızdır. Biz kendisini hiçbir zaman dışlamadık, dışlamayız da. Aynı binayı paylaşıyoruz, yüz yüze bakıyoruz, her türlü ihtiyacı görülüyor, hiçbir eksiğinin olmaması için elden ne geliyorsa yapılıyor. Ne etmişiz de kendisine zulüm yapmışız, bizi böyle suçlaması hem yazık hem de ayıp. Biz kardeşiz, kendi aramızda aile içinde halledebileceğimiz meseleleri bu hale getirmemesi gerekirdi. Hele de kardeşlerine karşı başkalarıyla birlik olması çok yanlış.”

  Hürriyet Gazetesi
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 16. #16
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,612
  Blogdaki Konular
  5
  Saadet’te miras zirvesi
  SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, merhum liderleri Necmettin Erbakan’ın ailesini karşı karşıya getiren miras kavgasında devreye girerek dün Fatih Erbakan ile görüştü.


  Kamalak, 3 saate yakın süren görüşmede, kardeşler arasındaki miras kavgasının Erbakan’ın anısına da partiye de zarar verdiğini söyledi. Partiye gönül veren herkesi üzen bu anlaşmazlığın sona erdirilmesi konusunda adım atılmasını istedi.

  Şikayetini geri alsın

  Fatih Erbakan ise olayların bu noktaya gelmesinin sorumlusunun kendileri olmadığını belirterek, çözüm için önce ablaları Zeynep Erbakan’ın savcılığa yaptığı şikâyeti ve açtığı miras tespitine ilişkin davayı geri çekmesi gerektiğini söyledi. Babalarından resmi olarak kalan mirasta kendilerinin olduğu kadar ablalarının da hakkı olduğunu, bugüne kadar hiç bunun aksine bir davranış içinde olmadıklarını belirten Erbakan, “Ancak babamızdan kalan borç nedeniyle miras kalan bütün gayrimenkullerin üzerinde ipotek var. Borç temizlenip bu ipotekler kaldırılmadan mal paylaşımı nasıl yapılacak” dedi. Erbakan, “Normalde aile içinde çözülebilecek bir konu” dediği olayın seyrinden duyduğu rahatsızlığı da Kamalak ile paylaştı. Kamalak’ın Zeynep Erbakan ile de görüşmesi bekleniyor.

  Erbakan ailesine yakın isimlerden, SP kurucusu ve eski Genel Başkan Yardımcılarından, eski milletvekili Necmettin Aydın, Hürriyet’e, “siyasi operasyon” diye nitelediği bu olayın ters teptiğini, Fatih Erbakan’ın hem milli görüş tabanı hem de toplum tarafından daha iyi tanınıp kabullenilmesine vesile olduğunu savundu. Aydın, “Bu olaylarla birlikte Fatih Bey’e örgütten gelen davet sayısı yoğun bir şekilde artmış, Fatih Bey’in katıldığı parti programlarındaki katılımlar da birkaç misli artmıştır, toplantılarda da daha bir coşku meydana gelmiştir” dedi.

  “Kayıp trilyon” davasında Erbakan’a başta çıkarılan 1 trilyon liralık borcun 15 trilyona çıktığını, 6 trilyonu peşin ödenen borcun kalan 9 trilyonunun 10 trilyon üzerinden 6 takside bağlandığını söyleyen Aydın, şöyle devam etti:

  “Mirası reddet” dediler

  “Bu borca da damadı kefil oldu. Bu nedenle rahmetlinin resmi mal varlığının tamamı üzerinde haciz var. Hatta başta çocuklara, borcu karşılamaktan uzak bu mirası reddetmelerini önerenler bile oldu, ama onlar, ‘Babamızın borcu ailemizin şerefidir’ dediler. Bu mal varlığının dışında sözkonusu edilen şirketler ise camiadan insanların bir araya gelerek kurdukları ortaklıklardır. Rahmetli Hoca’nın destekleyip, sahip çıktığı bu şirketlerle ilgili dedikodu üretip bunlar hocanındır demek senaryodur. Fethullah Gülen cemaatine mensup insanların da binlerce şirketi var. Şimdi bütün bunlar Gülen’indir iddiası ne kadar komikse rahmetli Erbakan Hoca’ya miras atfedilen şirket iddiaları o kadar komiktir. Rahmetlinin amacı zengin olmak olsaydı olurdu ama o ömrünü davasına adadı.”

  21 Mart 2012 Hürriyet Gazetesi

  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 17. #17
  VELİ YILDIZ
  Misafir

  Saadet'in akil adamları devrede

  SAADET'İN AKİL ADAMLARI DEVREDE

  Necmettin Erbakan'ın çocukları arasında başgösteren miras kavgasına, Saadet Partisi'nin önde gelen akil kadrosu el koydu. Kavganın bir yanında partinin Kadın Kolları Başkanı Zeynep Erbakan diğer yanında da Fatih Erbakan ile Elif Erbakan Altınöz var.

  Erbakan'ın çocukları arasındaki miras kavgasına Saadet Partisi'nin akil adamları el koydu. Şevket Kazan canlı yayında açıkladı, "Baba rahat etmez ki onları uzlaştırmazsak! Onun için elimizden geleni yapıp onları uzlaştıracağız. Çünkü rastgele bir aile değil, rastgele bir isim değil" dedi.

  Erbakan ailesinde patlak veren miras kavgası ile birlikte "Hoca ticari faaliyette bulunmadığına göre bu büyük serveti nasıl edildi?" sorusu gündeme geldi. Canlı yayında bu soru Hoca'nın yakın adamı olarak bilinen Şevket Kazan'a soruldu. Kazan, soruya net bir cevap veremedi.

  Skytürk360'daki canlı yayına katılan Şevket Kazan, Erbakan ailesine yakınlığı ile biliniyor. Kazan, canlı yayında gelen miras kavgası ile ilgili soruya "Üzüntüm, bu meselenin mahkemeye intikal ettirilmeden Hoca'nın yakın arkadaşları olan, onların amacaları durumunda olan büyüklerle intikal ettirilmemesi... Bu bizi çok üzdü" karşılığını verdi.

  7 kişilik kurul el koydu

  Partinin Yüksek İhtilaf Kurulu'nun miras davası için devreye girdiğini belirten Şevket Kazan, Erbakan Hoca'nın çocuklarını çağırdıklarını ve mahkemeye ilettikleri dilekçelerini istediklerini anlattı. Kazan'ın verdiği bilgiye göre Erbakan Hoca'nın değer verdiği 7 kişiden oluşan bu kurul, kardeşler arasındaki miras davasını karara bağlayacak.

  Hoca'nın ruhu rahat etmez

  Erbakan'ın çocuklarının miras kavgasının teşkilatlarında rahatsızlık yarattığını belirten Şevket Kazan, "Aynı evde de oturuyorlar yani. Aynı dairede değil ama aynı çatı altındalar. O nedenle bu mahkemeye düşmüş hallerinden rahatsız olduk. Bir insanın vefatının ardından çoçuklarının bu hale düşmesi vefat edenin ruhunu da rahatsız eder. Mesele Erbakan olunca, Erbakan'ın çocukları olunca tabiatıyla camiayı sarsıyor" dedi.

  Erbakan bu serveti nasıl edindi?

  Programın sunucusu Korcan Karar, miras kavgası ile birlikte herkesin sormaya başladığı, "Erbakan ticari faaliyette bulunmadığına göre bu büyük serveti nerden edindi?" sorusunu da Şevket Kazan'a sordu. Kazan bu soruya net bir cevap vermekten kaçındı. Erbakan'ın mühendis olduğunu hatırlatıp, "Erbakan siyaset yapmasaydı, kendi mesleği ile bir çalışma içinde olsaydı, hayatı şimdi çok daha başka olurdu. Ama o tüm imkanlarını Türkiye'nin kalkınmasına hasretti" dedi.

  Biz ot mu yedik yani...

  Kayıp trilyon davasına da değinen Şevket Kazan, "DYP'nin 1.5 trilyonluk harcamalarını onaylamış. Bizim harcamamız 897 milyar... Efendim hiç harcamadınız diyor, biz ot mu yedik yani, kırda bayırda mı yattık. Bu kadar teşkilat var, hepsinin faturası dosyada... 500 çuval dolusu... Bunlar üzerine kimse araştırma yapmıyor" dedi.

 18. #18
  TERAKKİPERVER Yüksel DİKGÖZ kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sat Oct 2008
  Konum
  Giresun ama İstanbul doğumluyum
  Yaş
  57
  İletiler
  202
  Eğer Erbakan ailesinde miras kavgasının tek çözümü "Redd-i Miras"'tır.Bu da çözüm olmayacaksa artık kardeşlerin kendi aralarında miras kavgasının bitirilmesi gerekiyor.Aksi takdirde Erbakan ailesini fitnebazlar bunu fırsatı fırsat bilip kamuoyunda rencide edecek ve küçük düşüreceklerdir.Bundan da bütün Milli Görüş camiası çok rahatsız olacaktır.
  Bir insan olursa sağır; sen ona istediğin kadar bağır!..

 19. #19
  osman tellioglu
  Misafir

  her bahar bir çiçekle başlar

  selamun aleykum sevgili kardeşlerim : öncelikle okudugum yorumlardan cok uzuldumu söyleyerek sözlerime başlamak istiyorum gene içimizde yahudi agzıyla konuşan aksaclı dıye tabır edılen kımılerıne göre partımızın buyugu oldugu ıdda edılen fakat bana göre ( erbakan hocamızı kahrın dan ölduren) akıl fukarası bır top luluk teşkılatımızı bölme emellerını harakete gecırmış ve bu ekıbın basını çeken ohuzhan denen kışı ( saygısızlık anlamayın cunkı kendısı saygı duyulacak kısı degıldır ) fatıh erbakan ısmını yıpratmak ıcın bu cırkın oyunu devreye sokmuş tur cunkı kendısı öle emır almışdır burada söylıyecegım tum kelımelerın arkasında vede belgelerıyle ıspatlayacagımada şerefım uzerıne yemın ederım kımseden bır korkum çekıncem yokdur oguzhan denen kısı partı içinde bır ekıbı vardır bu ekıp ıkı gurupdan olusur bırıncı gurup lıderı oguzhandır ekıplarını ılerleyen zamnda yaptıkları ıhanetlerle belgelerıyle sızlere duyaracagım ıkıncı ekıp şevket kazan denen kısı lıderlıgındedır bununda ekıbını ve yaptıkları ıhanetı belgelerıyle acıklayacagım sadece ıkısı hakkında kıssaca bır anektod dumek ıstıyorum mıllı göruş partılerı kapanırken ceza alırken hapse atılırken sıkıntı cekerken oguzhan bey hangı ıstıhbarat kurumlarıyla calışıyorduda ona hıc dokun madılar hangı ıstıhbarat kurumlarıyla kolkola gırdıde partıyle ılgılı davalar ona önceden haber verıldıöncelıkle bunları acıklaması lazımher dönemde askerı ve emnıyet teşkılatı ıle arası ıyı olmuştur bu şahsın şevket kazan denılen kısı mıllı gençlık vakfı mallarından bır ılcemıze ait bınaları ılce başkanının uzerıne gecırmesıne neden ızın verdı ve bu malları neden harcamasına ızın verdı şahsına harcadı bun lar hakkında erbakan hocamıza rapor sunmak ısteyen kısılerı neden engelledı fatıh erbakan beye bunlarla ilgılı genış bır rapor ulaştıracagız inşaallah bu rapordan sonra herşeyı acıklayacagız allahın iznıyle CANIMIZI ALMAYA GELENIN CANI SAG OLSUN ALAMAZSA BAŞI SAGOLSUN

 20. #20
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,612
  Blogdaki Konular
  5
  Zeynep Erbakan'dan 'sevgili' yanıtı!

  ‘Adamın fotoğrafına bakın olur mu siz karar verin...’
  Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın kızıZeynep Erbakan, şantaj davası açtığı Murat Çankaya’nın “Onunla sevgiliydik” sözlerine HABERTÜRK aracılığıyla yanıt verdi: “Fotoğrafı gördüğünüz zaman olup olamayacağına siz karar verin”

  ESKİ eşine “dayak” ve boşanma, kardeşlerine “mal kaçırma” davaları açan eski başbakanlardan merhumNecmettin Erbakan’ın kızı Zeynep Erbakan, şantaj davası açtığı Murat Çankaya’nın “Onunla sevgiliydik, üç ay birlikte olduk” iddialarına cevap verdi. Vefat eden teyzesi Reyhap Şen’in ölümünün 7’nci gününde mevlit okutan Zeynep Erbakan, daha sonra telefonla Habertürk’ün sorularını yanıtladı:

  - HABERTÜRK’te sizin açtığınız şantaj davası haberi için rahatsız etmiştik. Görüşlerinizi alabilir miyiz?
  Görmedim, ben şu anda cenazeyle ilgilendiğim için haberim yok.

  - Hastanede tanıştığınız Murat Çankaya’nın iddiaları var. Gerçek payı var mı?
  Evet hatırladım bu olayı. Onun iddaları var ama dava devam ediyor. Nisanın ilk haftasında ilk celsesi olacak. Ondan sonra kendisi orada ne açıklayacak bilmiyorum. Avukatım benim yerime girecek bu davaya.

  - Siz gelecek misiniz duruşmaya?
  Hayır ben gelmeyeceğim, avukatım artık orada açıklayacak.

  - Siz Murat Çankaya’nın iddialarına ne diyorsunuz?
  Şu anda kimseye bir şey söylemeyeceğim. Eee gene yazacaksınız bunu, yanlış anlaşılacak. Ancak hayali şeyler söylüyor.

  - Bu şantaj olayında dava açtığınız Murat Çankaya’nın biz bir resmine ulaştık, 35 yaşlarında birisi. Sakallı biri miydi?
  Evet sakallıdır.

  - Hâlâ sizinle bir diyaloğu var mı?
  Kendisini hiç görmüyorum, hastaneden ayrıldıktan sonra. Ayrıca o sürekli telefon değiştirir, 10 -15 tane telefon kullanır.

  - Murat Çankaya’nın iddia ettiği gibi aranızda 3 aylık bir birliktelik oldu mu?
  (Gülerek) Fotoğrafı gördüğünüz zaman olup olamayacağına siz karar verin.

  ‘BANA VASİ TAYİN ETMEK İSTEDİLER’

  - Mal kaçırma davasıyla başlayan, şiddet gördüğünüz için psikolojik tedavi, şimdi de şantaj olayı, bunların arka arkaya gelmesi... Yoksa size karşı bir tutum mu var?
  Tabii tabii tamamen yapacakları başka bir şey göremedikleri için, mirası vermek istemedikleri için diye, acaba ne yapabiliriz? Hatta kardeşim ısrarla dedi ki, ‘Sana ben vasi tayin edeceğim’. Hani vasidir, ne yapılır? Eşi olmadığı zaman, annesi babası olmadığı zaman, kardeşleri vasidir. Senin paranın idaresini yine ben elime alacağım, almaya çalışıyorlar demektir. Bu yapmış oldukları o şekilde, ne yapabilirsiniz? İspatlayamadıkları için bunu yapıyorlar. Hiçbir şey söylemek istemiyorum. Bir rapor bulurlarsa sakın bir şey yapmayın diye bölüm başkanı hanım beni aradı.

  'Kardeşlerim vazgeçmem için 3 milyon teklif etti'

  - Kardeşlerinizin sizin davadan vazgeçmeniz için 1 milyon lira teklif ettiği söylentileri doğru mu?
  Evet evet doğru, hatta 1 değil 3 teklif ettiler. Başıma gelip imzala deyince ben de ‘Hayır’ dedim. Hatta avukatım bana ‘Hocanın serveti 3 milyon değildir. Sakın böyle bir şey imzalama’ dedi. Ben de imzamı atmadım.


  Cemal DOĞAN/HT GAZETE
  01 Nisan 2012 Pazar,  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

+ Konuyu Yanıtla
3 / 1 123 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •