+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Ankara'da Hüzünlü Erbakan'ı Anma Programı

 1. #1

  Ankara'da Hüzünlü Erbakan'ı Anma Programı

  Ankara'da Hüzünlü Erbakan'ı Anma Programı Düzenlendi...

  Saadet Partisi Keçiören İlçe Teşkilatı'nın Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının birinci yıldönümü münasebetiyle düzenlediği 'Ahde Vefa Programı'na konuşmacı olarak ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Saadet Partisi GİK Üyesi ve Araklı Eski Belediye Başkanı Ümit Çebi katıldı. Programa ayrıca Saadet Partisi YİK Üyesi Ahmet Tekdal, İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullaoğlu ile binlerce vatandaş iştirak etti.

  ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, konuşmasında Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile tanışma anından itibaren vefatına kadar olan hayatını anlattı. Erbakan'ın bir lider olduğunu kaydeden Kutan, sadece Türkiye değil, İslam dünyası tarafından da bir lider olarak kabul edildiğini söyledi. Kutan, "Lider olmak kolay değil. Erbakan Hocamızın hayat çizgisini bakın. Görürsünüz onun nasıl müstesna bir lider olduğunu" dedi.Kutan, "O şuurlu bir Müslüman olmanın sorumluluğu altında zoru seçti. Cihadı seçti. O İslam'ın sadece namaz kılmak, oruç tutmak gibi bireysel ibaretlerden ibaret olmadığını bütün bunların yanında en önemli ibadetin de cihat olduğunu hepimize öğretti. Şartlar ne olursa olsun 'Hakk'ın hakimiyeti için çalışılması ve nefis terbiyesini esas almak gerektiğini hem yaptı, hem söyledi" dedi.

  MNP'ye ilk üye için malazgirt'e gitti


  Merhum Erbakan'ın Milli Nizam Partisi'ni kurduğu dönemlerini de aktaran Kutan, "Erbakan Hocamız bize 'Milletimiz için en önemli liderlerden birisi Malazgirt'te Müslümanlara Anadolu'nun kapısın açan Sultan Alparslan'dır. Madem bu partiyi kurduk. İlk üyesi de Malazgirt'ten bir mümin kardeşimiz olacak' demişti. O yüzden çok sıcak bir yaz günü Malazgirt'e gitmek için havayolu ile Van'a oradan da Malazgirt'e gidecek. Havaalanında tatilden dönen bir sınıf arkadaşını görüyor. O ise kendisine 'Ya Necmettin Nereye gidiyorsun' diye soruyor. Hocamız ise Malazgirt'e gideceğini anlatıyor. Sonrasında ise adamın yüzü hayretler içinde şu ifade beliriyor 'Ya bu adam zeki akıllı biriydi ne işlerle uğraşıyor' diye. Ama adamcağız bu yapılanların bir cihat olduğunu nereden bilecekti, bilmiyordu" diye söylediğini aktardı.

  4 kere abdestimizi bozdular biz de yeniledik


  Kutan, MNP'nin kapatıldığı dönemde ise Erbakan'ın şu ifadeler ile millete seslendiğini de hatırlatarak, "Başka bir lider olsa herhalde partisi kapatılınca siyaseti bırakacaktır. Ama Erbakan, 'Biz demirci örsündeki çeliğe benzeriz. Dövdükçe daha güçleniriz' derdi. Milli Selamet Partisi de aynı gerekçelerle kapatıldı. Ama Milli Görüşçüleri Elhamdullillah durduramadılar. MNP kapatılınca teşkilat mensupları merakla Ankara'ya geldiler. Muhatapları da Süleyman Arif Emre. 'Ona soruyorlardı ne yapacağız' diye o da kendine has bilge tavrıyla, 'Bir kimsenin abdesti bozulunca ne yapıyor. Gidip abdestini tazeliyor. Bizimde abdestimizi bozdular o halde bizde yeni partimizi kuracağız' demişti. Onlar dört kere partimizi kapattılar ama bizde her seferinde abdestimizi yeniledik" diye aktardı.

  Bir sürü iftira ve lince tabi tutuldu


  Erbakan'ın siyasi hayatı boyunca birçok kere iftiralara da maruz kaldığını aktaran Kutan, "Yalan haberler üretiyorlardı. 'Bu Erbakan varya abdestsiz namaz kılar, bir namazı gösteriş için birkaç yerde kılıyor' diye yazıyorlardı. Erbakan hocamızla Yozgat'ta bir mitinge gidiyoruz. Yerköy'e geldik. 'Hocamız vakit daralacak namazımızı kılalım' dedi. Kıldık, bir gazeteci geldi bana, 'Ya biz yalan söylemiyoruz. Bak Erbakan abdest almadan camiye girdi' dedi. Bende dedim ki, 'Benim cahil kardeşim sen sanıyorsun ki her namazdan önce abdest alınır' diye. Bizde anlattık o zaman ise haa diye hayret etti. Sonra Yozgat'a ulaştık. Hocamız 'miting uzun sürer vakit daralır ikindi namazımızı kılalım' dedi. Bu seferde bak yine namaz kılıyor dedi. Bende gazeteciye 'Cahil kardeşim o öğlen namazıydı, bu ise ikindi' dedim" şeklinde konuştu.

  Çebi: biz hakkı her zaman söyleriz


  Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Araklı Eski Belediye Başkanı Ümit Çebi, ise Cihat'ı Erbakan'dan öğrendiğini söyleyerek, "Milli Görüşçüler kin ve nefretle yola çıkanlar değil. Yunus, Mevlana gibi merhametle yola çıkanlardır" dedi. Çebi, Milli Görüşçüler olarak her zaman doğruyu söylediklerinin de altını çizerek, "Biz Sayın Başbakanı en zor dönemde sevmedik mi, Şu insanlar Sayın Başbakan'ı kimsenin tanımadığı dönemde sahip çıkmadı mı. Başbakan içeri girdiği zaman bu insanlar sel gibi gözyaşları dökmedi mi. Bu gün ise 'Muhtar olamaz diyenler Başbakan'ın yanında' Biz en zor dönemde Allah için sevdik. En kral zamanda ise Allah için Sayın Başbakan yolun yanlış diyoruz" dedi.

  Filistin, Erbakan için büyük önem taşıyordu


  Filistin Gazze'den gelen Muhammet İkra ise Erbakan'ın kendileri için büyük bir önem arz ettiğini söyleyerek, "Kudüs muhafızları olarak buruya geldik. Hepimiz tek bedeniz. Merhum Erbakan Hocamız Kudüs'ün muhafazası için canı gönülden destek verdi ve biz buna şahidiz" dedi. İsrail'in her geçen gün yine saldırılarını yoğunlaştırdığını belirten İkra, "Türkiyeli olarak her zaman yanımızda olduğunuzu gördük ve görmeye devam edeceğiz. Bize sürekli destek oluyorsunuz. Bizde inşallah mücadelemizi sürdüreceğiz. Kudüs sadece bizim değil, bütün Müslümanların ortak malıdır" dedi. Düzenlenen Ahde Vefa Programı'nda ayrıca Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu ve İlçe Başkanı Enver Emek de birer konuşma yaptı

 2. #2
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,612
  Blogdaki Konular
  5
  Heryerde hüzün...
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •